לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-12-2004, 18:26
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
ההשקעה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן אופציה: לעזוב רכושם ולקבל תמורתו סכום זעום, או הפקרתם לאש מרגמות..."

של המדינה במתנחלים מבחינה כלכלית ובטח ובטח מבחינה צבאית היא אדירה. ללא הצבא העצום יחסית היושב ברצועת עזה ומגן על התושבים שם מזמן כבר היה טבח. גם כן רצועת הגנה למדינה.... בלי הצבא לא היה שם כלום. אז בלי לבלבל את המוח. הצבא עושה מעל ומעבר כדי להגן על המתנחלים בגוש קטיף. ברור שהצבא לא בא ומשמיד כל חי בעזה בתגובה לפצמ"רים למרות שנראה לי שזאת האופציה המועדפת על חלק מבאי הפורום כאן. הצבא יוכל להגן על המדינה טוב יותר מתוך תחומי המדינה ולא כאשר הוא יושב מסביב לכל מיני גושי התיישבות ומובלעות. די לקישקושים בתחת של מתנגדי ההתנתקות. אני מבין את הכאב, אבל זב לא אומר שצריך להמשיך להקריב חיילים ואזרחים בשביל רעיון אידיאולוגי תמהוני. יאללה בואו כבר בחזרה הביתה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2004, 18:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
את כל הבולשיט שלך, ניתן היה לכתוב גם על גבול הצפון. גם משם עלינו לברוח לשיטתך?...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "ההשקעה"

הם לא מגינים על המדינה כיישובים (וטענתם זו אינה נכונה לדעתי) - אלא כחיילים שאחוזם בקרבי, גבוה
דרמטית מזה של אלה המחזיקים בדיעותיך (זה לא מקרה שהחבר'ה הסרבנים מהמחנה שלך זכו
לתגובות אדישות, בעוד שעצם החשש מסירוב בקרב תומכי המתיישבים, מעורר כזו היסטריה אצל מופז,
שרון והשאר...).
הצבא לא עושה מעל ומעבר. לו עשה מעל ומעבר - לא היו פצמ"רים. מישהו קושר לצבא ת'ידיים בכל
הנוגע לתגובה לירי הפצמ"רים. הנסיונות לבשר לנו על יכולות-על פלסטיניות להתמודד עם הצבא, הם
נחמדים - אבל שטותיים ברמה שאין למעלה ממנה. לו רצתה הממשלה לעשות סוף לפצמ"רים - אז היו
מתים הרבה פלסטינים, אבל ירי הפצמ"רים היה נגמר או לפחות מצטמצם דראסטית. אין שום סיבה
בעולם להתגברות ההיסטרית בירי הזה, מלבד התחושה הפלסטינית, שכאן עוברים עליו לסדר היום.

לגבי ה"בואו הבייתה" - תשאיר מפתחות בכניסה, ובבקשה אל תשאיר בלגאן כשהם באים (הם לא רוצים
ריח של דיירים קודמים בבית החדש...).
ישן 26-12-2004, 22:38
  ekek ekek אינו מחובר  

כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "את כל הבולשיט שלך, ניתן היה לכתוב גם על גבול הצפון. גם משם עלינו לברוח לשיטתך?..."

צפון ישראל הוא שטח מדינת ישראל ולכן לא צריך לצאת ממנו. רצועת עזה היא חור תחת ומבחינתי כל מי שרוצה להשאר שם שיבושם לו. אבל אל תגררו את כל המדינה להרפתקאות שלכם.
דבר שני, כשאתה אומר "המחנה שלי" אני מתאר לעצמי שאתה מתכוון לשמאל. אז יש לי חדשות בשבילך. אני לא שמאלני אבל אני גם לא ימני קיצוני כמוך. אני פשוט ישראלי שמנסה שלא להגרר לשום צד מטורף וברוך השם יש מספיק מטורפים בשני הצדדים. כמו שהסרבנים מהימין מגעילים אותי כך גם הסרבנים מהשמאל וכך כל מי שמסכן את המדינה. וכרגע, הימין הקיצוני הוא זה שנראה כי בקרוב יסכן את המדינה יותר מכמה ילדים שלא רוצים להתגייס. בשני הצדדים צריך לטפל ביד קשה.
ההבנה שלך את המנטליות והתרבות הערבית שואף לאפס. אם הצבא היה הורג אלפי פלסטינים זה לא היה גורם לשום דבר חוץ משאיפה עוד יותר חזקה להשמדת ישראל בכל העולם הערבי. לי אישית אין פיתרון למצב אבל גם לך לא והישיבה בתוך ריכוזי אוכלוסיה פלסטינית הוכיחה את עצמה כגובה קורבנות רבים ומיותרים גם כאשר התגובה הישראלית היתה קשה.
אתה מנסה ליצור פה תמונה כאילו היחידות הקרביות בצה"ל מורכבות ממתנחלים וחובשי כיפות סרוגות וגם קצת חילוניים לפעמים. תעשה לי טובה. בצבא אתה מוצא את כולם בכל מקום. דבר נוסף הוא שחיילים קרביים הם חוד החנית אבל הם לא המוח. צא מהאופוריה. יש מספיק חיילים נורמלים בצבא גם אם כל הסרבנים יעופו משם, גם השמאלנים וגם הימנים.
העובדה היא, שההתנתקות תתבצע. וזה מה שאוכל אותך. תכחיש עד מחר שהציבור בישראל תומך בתוכנית אבל זה לא יעזור לך. זה יקרה והרוב יתפנה בשקט. מי שיעשה בעיות, כולי תקווה שישלם את המחיר, בעיקר אם יפגעו חיילים.
לגבי הריח בבית, אני מקווה שהמפונים שיגיעו אלי הבייתה לא ישכחו את הדאודורנט בקראוון.
ישן 27-12-2004, 11:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

משעשע - מה מגדיר אצלך שטח מדינת ישראל ומה מגדיר חור תחת?...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "כמה דברים"

בצפון המדינה יש רוב ערבי - שהולך וגדל. האם עלינו להסיק מכך שבקרוב גם את האזור ההוא תגדיר
חור תחת, ותשאף לגירוש יהודיו?...
אתה שמאלני עפ"י כל הגדרה - והתאווה החולנית שלך לסבל של בני אדם שאינם מהמחנה שלך, היא
מאפיין קלאסי. על ערבים בחיים לא היית כותב ככה...

ההבנה שלי את הפלסטינים גדולה משלך (אני מניח שאלה מהמחנה שלך מהפורום שיודעים על הרקע שלי - וזה הרוב פה - טומנים ראשם בין ידיהם מהפאדיחה של בחור שהידע שלו על המזה"ת, מסתכם
באנקדוטות של צבי יחזקאלי, המתווכח עם מי שמתפרנס מזה...), והשטות לגבי "הריגת אלפים שלא
תביא לשקט", הייתה צריכה להיות מסופרת לחסיין (ספטבר השחור), אסד (חאמה 1982) וצדאם
(דרום עראק 1991) - אבל מכיוון שלא שמעת על אותם אירועים, ברור שזה בזבוז זמן להתחיל ללמד
אותך עליהם...

לגבי הריח בבית - מכיוון שהם הבעעלים החדשים, ואתה המפונה - שלא ידאיג אותך איזה ריחות הם
יביאו איתם. אתה תדאג לריחות באוהל שתעבור אליו למען השלום...
ישן 27-12-2004, 12:20
  ekek ekek אינו מחובר  

חבל... באמת חבל...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "משעשע - מה מגדיר אצלך שטח מדינת ישראל ומה מגדיר חור תחת?..."

ההבנה שלך את העולם המוסלמי מסתכמת ידיעה מהו חומוס.
לנו אין את הפריבילגיה שהיתה לחוסיין, אסד וצדאם חוסיין. כמו שאתה יודע, אנחנו לא ערבים. הם כן. אם היית מבין קצת באסלאם ובקוראן, היית יודע שעל פי האסלאם, עדיף מנהיג רע ומוסלמי מאשר מנהיג טוב ולא מוסלמי. וכאן באה חוסר הידיעה שלך לידי ביטוי. ההשלמה של העולם המוסלמי עם מנהיגיהם המחורבנים (ברובם) באה אך ורק מנקודה זו ומתפיסה דתית עמוקה. לצערך הרב בתור בעל תואר במזה"ת, הבנתי את האסלאם ואת המזה"ת גדולה בהרבה משלך.
עכשיו נעבור לצפון הארץ.... צפון הארץ אינו חבל ארץ מצומצם ביותר שגרים בו 7000 יהודים המוקפים במליון ומשהו ערבים. צפון הארץ אינו מובלעות המוגנות על ידי כוחות צבא הגדולים מכמות האוכלוסייה היושבת שם.
לכן רצועת עזה היא חור תחת והצפון לא. אז תוציא את הראש מהתחת ותשאף אויר נעים יותר.
ישן 27-12-2004, 12:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איזה זיבולי שכל - לפני הודעה כתבת שהריגת אלפים לא תשתיק אותם...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "חבל... באמת חבל..."

עכשיו פתאום היא כן תעשה שקט - אבל לנו אין תך'פריווילגיה לעשות זאת "כי אנחנו לא ערבים" (זה חידוש מהפכני בתחום - שהרי ידוע שצדאם היה פופולארי ע"י הרוב השיעי בארצו, שרואה בו מנהיג
לגיטימי עפ"י גירסת אקאק לפיקה ולשריעה......)
אני אגלה לך סוד אקדמי: פריווילגיה כזו אינה מתחום המזה"ת אלא מתחום היחב"ל (שגם בו אין לך
יותר מדי מושג...)...

אתה מגלה לי מה עדיף עפ"י האסלאם? LOL. יש לך מושג מה הקשר בין עלאווים לאסלאם? אסד הוא
עלאווי, ואין סוני אחד שמכיר בעלווים כחלק מהאסלאם, מלבד אלה שחיים תחת שלטונו, וחוששים למות
אם יגידו אחרת...

ההשלמה של מסלמים עם הנהגתם אינה קשורה לדת, אלא לפחד מתגובת השלטונות - תפיסת הסלפיה
מבטאת רצון לעקור משטרים מסלמים שלא פועלים בהתאם לדת - בתור בעל תואר במזה"ת (או בתור
קורא עיתונים ברמה של כיתב ב' ומעלה...) היית אמור לדעת שאין משטר מסלמי חילוני שלא היה צריך
להתמודד בשלב כלשהו מול תסיסה מהכיוון הזה (שלשיטתך ההזוייה לא הייתה צריכה להיות קיימת...).

צפון הארץ הוא חבל ארץ מצומצם למדי, ויושבים בו יהודים במובלעות - שכרגע אין צורך בליווי שיירות
אליהן (אבל באוקטובר 2000, למשל, היה צורך כזה...). בקיצור, גם בגיאוגרפיה אינך בקיא...

אז במקום להתווכח, לך לחנות למטייל, קנה אוהל, תשאיר אור בכניסה, ואת המפתחות תשים בארון
החשמל (בהזדמנות קנה גם ספר בסיסי לחטיבת ביניים על המזה"ת והאסלאם, כי להערכתי חרפת
במשך רוב התואר והעתקה במבחן וקניית עבודות אינן מקור מוסמך לידע - בהנחה שבאמת עשית תואר בתחום, הנחה די לא מבוססת למען האמת...).
ישן 27-12-2004, 20:45
  ekek ekek אינו מחובר  

שיעור באסלאם למתחילים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איזה זיבולי שכל - לפני הודעה כתבת שהריגת אלפים לא תשתיק אותם..."

העלאווים נחשבים לכת שיעית (ככה לפחות הם מגדירים את עצמם). מה שנכון הוא שהסונה ברובה לא מקבלת אותם כמוסלמים אבל זה ממש לא העניין כאן.
עכשיו לעניין הפריבילגיה הערבית.בעולם הערבי, המנהיג לא נשפט על פי מידת הפופולריות שלו אלא על פי כוחו. את הכוח הזה הוא מבטא רוב הזמן על ידי דיכוי האוכלוסייה ברגע שהיא מרימה את הראש. ככה זה בעולם המוסלמי. אנחנו כידוע לך, לא מוסלמים, ולא רק זאת, אלא גם מוגדרים כיום כאויב הגדול ביותר של האסלאם ביחד עם אמריקה. כל מה שישראל תעשה נגד כל דבר שהוא אסלאמי, לעולם לא יתקבל בעולם המוסלמי, כאשר אותו דבר, אם היה נעשה על ידי מנהיג מוסלמי, היא מתקבל בחריקת שיניים והתמרמרות מתחת לפני השטח אבל בדרך כלל לא באופן גלוי.
דבר נוסף לגבי ההערה שלך על כיתה ב', אם היית אדם קצת יותר משכיל ממה שאתה באמת, היית יודע שהמושג "משטר מוסלמי חילוני" הוא בעצם דבר שלא קיים. אין דבר כזה מוסלמי חילוני. שלא כמו ביהדות, אין חילוניות באסלאם. אם אתה רוצה לדבר על משטרים פאן-ערביים כמו של נאצר, תגיד את זה. נאצר התמודד עם הבעייה המוסלמית בצורה מאוד קיצונית וסאדאת שבא אחריו הקל עליהם ובסוף נרצח, אבל הבעייה היא שסאדאת ומשטרו לא נתפסו כמוסלמים בעיני האחים המוסלמים וכאן נשמטת הקרקע מתחת לטענתך. המשטר הסאדאתי במצריים בעיני האחים המוסלמים פשוט לא היה מוסלמי.
ולנקודה שעליה אנחנו מדברים, למשטר במדינה מוסלמית יש יד חופשית הרבה יותר בדיכוי האוכלוסייה מאשר למדינת ישראל ותגובת העם לכך תהייה בהתאם. אם אתה רוצה, אני יכול להפנות אותך לפרופ' אייל זיסר מאוניברסיטת ת"א שכרגע הוא גם ראש החוג למזה"ת ואולי הוא יוכל להסביר לך קצת על הנושא בהתמקדות בעלאווים ובסוריה של אסד. כדי שתחכים קצת ולא תבלבל לנו את השכל עם המשנות הימניות האטומות שלך.
ישן 27-12-2004, 21:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"ככה לפחות הם מגדירים עצמם". אתה מגדיר עצמך כבקיא באסלאם - אז זה אומר שאתה כזה?...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "שיעור באסלאם למתחילים"

העלווים אכן יצאו מתוך השיעה (וברכות לספרון הקטן עליהם שקראת בו את זה), אבל הם עברו מרחק
גדול מאז. לו טרחת לקרוא עליהם יותר, היית מגלה סממנים של עבודת השמש אצלם (מחמד כירח
ועלי אבן אבו טאלב כשמש), אבל הפסקת לקרוא מוקדם מדי, וכך שוב הרווחנו הפגנת ידע קלושה
מצידך...
אתה אולי חושב שהעולם המשלמי פועל עפ"י קוד קבוע, אבל מה לעשות שחיים שם בני אדם (היית
מאמין?...), שפועלים עפ"י קודים תרבותיים שבחלקם מוכרים גם לך: כשהשלטון מפחיד - לא מתעסקים
איתו. החיבור המבדח שעשית לאסלאם בהקשר זה, לא רק שסותר את ההסטוריה האסלאמית, מלאת
המרידות בשליטים, אלא גם סותר הגיון אנושי בסיסי. כשהשלטון נתפס כחלש, מורדים בו - ואם הוא
חזק, אז המרד נגמר...
מצחיק לחשוב ת'טיעון שלך לרצח סאדאת: כאשר יש מרידה בשלטון מסלמי, אתה טוען שלא נתפס
ככזה. מוזר, אבל קודם הסברת את העדר המרידות באסד, צדאם וחסיין (אחרי פעולתם הנחרצת כנגד
מרידות כאלה...), כתוצאה של הכרת המסלמים במסלמיותם של שליטים אלה (ששניים מהם, צדאם ואסד, הם בעת'יסטים חילוניים כמעט להכעיס...).
ועכשיו, אחרי שהסברתי לך מה לא נכון בדבריך (הכל, בעצם...), נסביר לך למה סאדאת נרצח. סאדאת
נרצח ע"י גוף אסלאמיסטי שחרת על דגלו מדינה סלפית. כ-ל שליט שאינו דוגל בסלפיה, היה מבחינתם אוייב, לא רק סאדאת. אותו הם במקרה הצליחו להרוג, אבל אסד, צדאם, חסיין, קצ'אפי,
קאבוס, זאיד, סאלח או כל מנהיג ערבי אחר - הוא קרבן פוטנציאלי - מה שמחסל את התיזה שלך על
"עדיף שליט מסלמי רע" (שההודעה הנוכחית שלך סתרה אותה לחלוטין - מה שגרם לך לקלוט
שאפשר למרוד בשליט מסלמי, פשוט ע"י הטענה שכפר בעיקר, וברכות על התפיסה ה"סופר מהירה"
הזו...).
הבן, זה שהסלפיסטים טוענים שמשטר אינו מסלמי, לא מוריד מאומה מעובדת היותו מסלמי, אלא רק
מאפשר להם למרוד בו - בניגוד לתיזה האדיוטית הקודמת שלך של "לא מורדים בשלטון מסלמי". מה
שעשית כאן, זה להסביר לעצמך למה ואיך כן מורדים בשלטון כזה...

אנחנו נתפסים כאוייבי האסלאם, אבל לא יותר מאסד או צדאם - שמשטריהם סומנו ככופרים הרבה
יותר מאשר אנחנו או ארה"ב (הסלפיה רואה בטיהור ארצות האסלאם יעד שקודם לביעור הדאר אל
חרב). העוהדה ששם פעולה צבאית השיגה שקט אמורה לגרום לך להבין שזה אפשרי. אגב, גם
דוגמת עבד אל-נאצר, שבעצמך נתת אותה, אמורה להראות לך ששליט שנתפס כאנטי אסלאמי,
יכול לעשות שקט. זה שזה לא הצליח להדליק אצלך את הנורה למעלה, זה די עצוב למען האמת, ומעיד
מה קורה כששמאלן נטול ידע והבנה מתנגש עם המציאות והספרים...
ישן 27-12-2004, 22:00
  ekek ekek אינו מחובר  

שוב
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""ככה לפחות הם מגדירים עצמם". אתה מגדיר עצמך כבקיא באסלאם - אז זה אומר שאתה כזה?..."

צריך להסביר לך את הנקודה המרכזית כדי שלא תתחיל להלעיט את כולנו פה בעובדות וחצאי עובדות וסתם סיפורים שאתה מכניס בשביל לקשט את ההודעות שלך.
העובדה היא, שכאשר מנהיג במדינה מוסלמית פוגע באזרחי מדינתו, תגובתם לא תהייה דומה לאותה פעולה באם תתבצע על ידי השלטון הישראלי. ככה זה ואין מה לעשות. ברור שבמהלך ההיסטוריה היו מקרים שבהם נרצחו מנהיגים מוסלמים אבל זה לא סותר. לא טענתי שכל מרידה בעולם המוסלמי הייתה רק כאשר השלטון נתפס כלא מוסלמי. נתתי את הדוגמא של מצריים מפני ששם השלטון נתפס ככופר. כמו שהוא נתפס כך באיראן של השאח. לא חסרוץ דוגמאות אבל זה לא תמיד העיננן. כמו בכל מקום, גם שם יש אינטרסים אישיים וכלכליים. אני מדבר על הנקודה הערבית-ישראלית, ואתה מתעקש להתווכח על העלאווים בסוריה והתנועה הסלפית. תנועות קיצוניות קיימות בכל מקום. יש שיעים הרואים בכל מי שאינו שיעי ככופר. אז מה? כאשר זה מגיע לישראל, כמו שאתה בטח יודע, העולם הערבי מתאחד והבעיות הפנימיות שוקעות (זמנית) אל מתחת לפני השטח. כולם יודעים שבעולם הערבי כולם שונאים את כולם, אבל כולם גם שונאים את ישראל אפילו יותר וכל מה שישראל תעשה ייתפס כחמור ייותר ויזכה לביקורת חריפה יותר.
תדבר כמה שאתה רוצה על חוסר ידיעה, אבל מה שאמרת בהודעתך הקודמת על "מדינה מוסלמית חילונית" פשוט זעק לשמיים מרוב בורות. זה מה שקורה כשימני קיצוני שטוף אידיאולוגיה תמהונית קורא ספר על מזה"ת אבל עדיין לא כל כך מבין את מה שכתוב. מה שמעודד אותי זה שלפחות ניסית וזה מה שחשוב. העיקר ההשתתפות.
ישן 27-12-2004, 22:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

את הלוקש הילדותי הזה, תנסה למכור בבי"ס יסודי...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "שוב"

השיעים בעראק מרדו בצדאם בכל כוחם במרץ 1991. איש לא מטיל ספק בעובדה שנולד מסלמי, ומעולם
לא המיר דתו. הסיבה היחידה לכך שהיה שקט אחרי מרץ 1991 - זה שהוא דיכא את המרד בכל הכוח
האפשרי - והוא היה חזק מהם. הם הבינו שמרד נוסף יביא חורבן נוסף - ולכן לא מרדו, ולא בגלל הסיבה
האדיוטית שצדאם הוא מסלמי...
עובדה: הם שונאים את צדאם יותר מכפי שהם שונאים את ה"כופרים מארה"ב", ועוצמת ההתנגדות
לארה"ב מצידם היא בדיחה לעומת עוצמת התנגדותם לצדאם במרץ 1991...
אני לא אמרתי לרגע שאם נפעל בכוח, אז יפסיקו לשנוא אותנו. הם ישנאו אותנו אם נבליג ואם נגיב,
אבל עובדתית - אם נכה בכל כוחנו - יהיו להם פחות יכולת ופחות רצון לפעול נגדנו. מה לעשות, הם לא
חבורת מטומטמים כפי שאתה היית רוצה שנחשוב. הערבים לא יצאו מתוך פלקט של חוברת צביעה
בכיתה ב'...

אני מבין שהמושג "מסלמי חילוני" בלבל אותך: ובכן, ההגדרה היא נורא פשוטה, ואפילו אתה תבין אותה
(אפילו שזה לא חילוני מהסוג שאתה מכיר בביה"ס...). מסלמי חילוני בהקשר של מדינה כזו, היא מדינה
שרוב תושביה מסלמים, אבל שהחוק בה אינו השריעה. רוצה דוגמא? תורכיה, מצרים, עראק
ועוד אלף ואחת דוגמאות, שבהן השליט יכול להוכיח בקלות שהוא מסלמי, אבל בפועל השלטון אינו
אסלאמי. אני לא מצפה ממך להבין זאת, שכן אותך לימדו שבמצב כזה אומרים שהשליט אינו מסלמי,
ככה שהתיאוריה שלך על "אין מרד בשליט מסלמי" יכולה להתממש. מה לעשות שהעולם טיפ-טיפה
יותר מסובך מחוברות יסוד. אל תרגיש רע - החברים בתנועה בטח מתפעלים ממך נורא (במיוחד
מהשימוש המרשים בקלישאת הימין הקיצוני...).
ישן 28-12-2004, 09:01
  ekek ekek אינו מחובר  

השיעים בעיראק
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "את הלוקש הילדותי הזה, תנסה למכור בבי"ס יסודי..."

מרדו בצדאם חוסין אך ורק בגלל שבתחילה הם נתמכו על ידי האמריקנים, שמהר מאוד משכו את ידם מהעניין והשאירו את השיעים לבדם במערכה מול צדאם שקרע להם את הצורה כמו שהוא יודע לעשות יפה מאוד. הבעייה שלך היא שאתה שומע מה שאתה רוצה לשמוע ומתעלם מדברים אחרים. לא אמרתי שכל התנגדות בעולם הערבי נגד השלטון הייתה בגלל שהשלטון נתפס כחילוני. הסברתי לך שבאסלאם, שליט מוסלמי רע עדיף על שליט לא מוסלמי וזה הכל. אם אתה רוצה להמשיך להתווכח על עובדות שלא קשורות אני פשוט אפנה אותך למומחים שלא תוכל להגיד שקראו רק את חוברת היסוד. אז הנה כמה שאני בטוח שתשמח לשמוע מהם את אותם דברים כמו שאני אמרתי לך בעצמי. אנא פנה לפרופ' אשר ססר מאוני' ת"א. יש לו קורס מעולה בנושא דת ומדינה במזה"ת וגם קורס מצויין על התנועה הלאומית הפלסטינית, שם תוכל לנתח מסמכים הסטורים בדקויות מדהימות ותוכל להבין יותר טוב את מה שבדרך כלל נראה פשוט וקל. פרופ' דוד מנשרי, גם כן מאוני' ת"א יוכל לספר לך על המהפכה האסלאמית באיראן ובכלל על איראן בתקופה המודרנית. יש לו אחלה סמינר והוא גם אדם מאוד נחמד. הזכרתי קודם את פרופ' אייל זיסר שיוכל ללמד אותך על סוריה. ד"ר מאיר ליטבק מאוני' ת"א יוכל גם הוא להכניס לך קצת ידע לראש בנושא איראן ויש עוד רבים וטובים שיגידו לך בדיוק את מה שאני אמרתי. אם אתה רוצה להתעלם ולהמשיך עם המנטרות האוויליות שלך, תפצ'ל.
חבל שאתה ממשיך עם הטיעונים שלך גם אחרי שהופנית למומחים בעלי שם עולמי שאומרים את אותו דבר. כנראה שאתה חושב שאתה יודע יותר טוב מהם. חבל שלהם יש את ההוכחות ולך יש רק טלאי כתום ביד.
ישן 28-12-2004, 12:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL - אז פתאום כופרים יכולים להביא למרידה של מסלמים טובים?...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "השיעים בעיראק"

השיעיעם בעראק מרדו ל-מ-ר-ו-ת שארה"ב לא סייעה להם. הם צ-י-פ-ו לעזרה כזו, ואחת הסיבות לקטסטרופה היא שלא היה סיוע כזה. הסיבות למרד מסתכמות באחת: הם ממש ממש ממש שנאו את
צדאם...
"עקרונות האסלאם אליבא דאקאק", הם בדיחה. מספיק שתיסע לאום אל פאחם ותשאל אותם מה
דעתם לחיות תחת שלטון פלסטיני ולא תחת שלטוננו, כדי לקבל תשובה על "עקרונות האסלאם" שלך...

כל המומחים שציטטת לא יחלמו לטעון את השטויות שאמרת, ואני שמח שיש לך ידיעון של אונ' ת"א
ביד, כדי שתוכל לשלוף ממנו שמות מומחים - הצעד הבא הוא גם להכנס לקורסים שלהם, ולהבין את
המרחק העצום בין תיאוריה למציאות בסוריה, בעראק, באיראן ובירדן
ישן 28-12-2004, 21:22
  ekek ekek אינו מחובר  

למה אתה ממשיך
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL - אז פתאום כופרים יכולים להביא למרידה של מסלמים טובים?..."

אתה מנסה לטעון כל מיני דברים על דקויות של סמנטיקה.
השיעים בעיראק מרדו בצדאם בתמיכת האמריקאים שמהר מאוד הפסיקו את תמיכתם והשיעים נטבחו. מישהו אמר שהשיעים אהבו את צדאם? אל תמציא דברים שלא נאמרו כי זאת באמת דמגוגיה שאני יודע שאתה טוב בה אבל זה לא המקום.
בעולם המודרני יש הרבה מקום לעקרונות כלכליים ולכן תמצא יותר ויותר אנשים שיעדיפו את העקרונות האלה. אני נתתי לך דוגמאות למקרים מאוד מסויימים אבל אתה בכוונה מתעקש להקיש על כלל ההיסטוריה. העניין של העדפת שליט מוסלמי רע על-פני שליט לא מוסלמי הוא משהו אסלאמי מסורתי ולא מודרני (אני יכול לחפש בקלסרים שלי את הפתווה ששם זה כתוב אם אתה רוצה. זה היה בשיעור של פרופ' אשר ססר על דת ומדינה לפני שנתיים) אבל עדיין יש רבים שיעמדו מאחורי העקרון הזה, ועוד רבים יותר כאשר זה קשור לישראל בכל רחבי העולם הערבי. ההתעקשות הדמגוגית שלך די פתטית אבל ממך אין כל כך למה לצפות. אתה צריך להרצות בכנסת על אומנות הדמגוגיה כי נראה לי שאפילו לחברי הכנסת יש מה ללמוד ממך. תשאל ברחוב הערבי (לא בישראל, דמגוג שכמוך), מי מעדיף לחיות תחת שלטון ישראלי ותראה כמה אנשים יענו לך שהם היו מעדיפים שלטון ישראלי על פני השלטון בארצם. לדעתי לא תקבל אף תשובה חיובית אבל אם אתה רוצה לחשוב שזה יהיה אחרת אז שיבושם לך אבל אתה חי באשליות.
השורה התחתונה היא שישראל לא יכולה להתנהג כמו מדינות ערב וזהו. אם אתה רוצה להתנהג כמו עיראק של צדאם, חבל מאוד שאתה מרשה לעצמך להדרדר ככה. טוב לדעת מי הם מושאי הערצתך. שום דבר כבר לא יפתיע אותי אצלך ואצל חבריך התמהוניים לובשי הטלאי הכתום ומחלקי הפליירים של הרכבות. עברתם מזמן את כל הגבולות. גם את גבול הטעם הטוב וגם את הגבול האתי. הכל כשר אצלכם. שום דבר כבר לא קדוש וכבר לא אכפת לכם במי תפגעו. והכל כדי לשמור על חתיכת אדמה מסריחה ברצועת עזה באמצע ים של ערבים ומוקפים בכוחות צבא שהיו יכולים לעשות דברים הרבה יותר מועילים לכלל המדינה במקומות אחרים. אבל זה בסדר כי כל מה שאתם עושים, כל גבול שאתם עוברים, כל פלייר של רכבות וכל טלאי כתום שהציבור בארץ רואה, רק ממאיס אתכם יותר ויותר. אולי תנסה להסביר את זה לחבריך בתנועה (לא יודע איזה תנועה... כהנא חי נחשבת תנועה?).
במקום להתווכח על דברים שאתה לא מבין בהם, עדיף שתשקיע את זמנך היקר בתואר מהאוניברסיטה או משהו. אני יודע שלגזור מגיני דוד מבריסטולים כתומים לוקח הרבה זמן אבל אולי בכל זאת תנסה משהו אחר? כדאי.
ישן 28-12-2004, 22:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני אמשיך לעמת אותך עם שגיאותיך - עד שתבין אותן...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "למה אתה ממשיך"

אתה טענת שבארצות האסלאם לא מורדים בשליט המסלמי - גם הוא רע. נתת שפע דוגמאות הפוכות,
וגם שתיים המראות מסלמים טובים המעדיפים שלטון כופר על פני שלטון מסלמי - בניגוד טוטאלי למה
שטענת...
מרידת השיעים בצדאם היא דוגמא מושלמת כיצד הטענה שלך נמחקת. לפי שיטתך היה עליהם להעדיפו
על האמריקנים, והנה הם בחרו באמריקנים. אחרי דיכוי המרד היה שם שקט מוחלט במשך 12 שנה (עד
להפלת צדאם ע"י כוח חיצוני), שמראה שהסיבה לשקט לא היה ה"העדפה לשליט המסלמי הרע על פני
השליט הלא מסלמי הטוב" - אלא פחד-המוות ממה שיעשה השליט הרע - מסלמי או לא מסלמי...

האהבה שלך למילה דמגוגיה, והשימוש הכושל בה, מראים שתמו טיעוניך סופית: ברור שצריך לשאול
ערבים בארץ איזה שלטון הם מעדיפים, כי להם יש התנסות עם שלטון זר שאינו מסלמי - והנה כולם
מעדיפים אותו על פני שלטון מסלמי. אני מבין שזה לא כ"כ מובן לך, כי זה נופל לך עם תיאוריות שקראת בקשר לימי הביניים (ושאתה בגאונות מופלאה ניסית לייחס אותן למאה העשרים והעשרים
ואחת...) - אבל אם תשאל חבר שלמד איתך, אני בטוח שהוא יוכל להסביר לך למה הדוגמא חייבת
לעסוק דווקא במסלמים שחיים תחת שלטון זר ומכירים חיים תחת שלטון מסלמי - ולא כאלה שמכירים רק
דיקטטורה עם שלטון מסלמי, ושלא יעזו לפתוח ת'פה בין כה וכה (ולא בגלל אהבתם לשליט המקומי...).

אני מבין שאתה חושב שתשכנע מישהו שיש לך תואר בתחום, אבל זה שיש לך ידיעון ביד ושרשומים
בו שמות של קורסים ומרצים - לא יכול להסתדר עם מפגן בורות מוחלט כ"כ בתחום. עדיף שתדבר עם
המדריך בתנועה ותבקש ממנו שייתן לך קצת זמן ללמוד על מה אתה עונה, שכן כרגע אתה די מבזה
את החבר'ה, והעובדה שחצי מההודעה שלך עוסקת בגזירת חפצים כתומים, רק מראה שעניינית אתה
לא ממש מצליח לשרוד.
לא נורא, אני אלווה אותך עד שייכנס לך לראש שהערבים הם לא פלקט מטומטם כמו שסיפרו לך,
ושיש להם מוח ודיעה משלהם, ושבשלום עכשיו לא מקבלים עבורם את ההחלטות ואומרים להם מה
הם חושבים...
ישן 29-12-2004, 01:55
  fishbad fishbad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.04
בקיצור בוא ונשאל את ברק האם
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני אמשיך לעמת אותך עם שגיאותיך - עד שתבין אותן..."

כשהוא החליט לברוח מלבנון (אני לא התנגדתי לעצם הרעיון לצאת משם) הוא באמת התחבט בשאלות נוסח הדיון המרתק שהבאתם לכאן על האיסלאם הסונה והשיעה או על מתפקדי מפלגת העבודה אירגון ארבע אימהות ובוחרי השמאל שלחצו אותו לקיר משום היותו רכיכה פוליטית ומדינאי ברמה אפס?
על מה חשב האיש הזה כשסיכם עם החזבאללה על ארבע שעות של הודנא ונתן את הפקודה לברוח משם עם הזנב בין הרגליים?
על מה הוא חשב באותו רגע הפקודה על הנשק ואמצעי הלחימה המפארים את מוזיאון הנצחון של החזבאללה ועל תושבי דרום לבנון שעזב אותם לאנחות בלי שום הסכם ואבטחת בטחונם האישי ורכושם ומדובר ב30.000 איש ואישה וילד/ה?
שלא לדבר על מדחת יוסוף ורון ארד וארבעת נעדרי סולטן יעקוב שהם כשלונות צבאיים ומדיניים ברמה אטומית.
שלא לדבר על רמטכ"ל שהוא ביזיון לכל חייל בצבא ההגנה לישראל שבמקום להתפטר מכהן היום כבובה על חוט כשר במשרד הבטחון?
ישן 29-12-2004, 09:17
  ekek ekek אינו מחובר  

חבל שאתה ממשיך לדבר על דברים שאין לך בהם מושג
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני אמשיך לעמת אותך עם שגיאותיך - עד שתבין אותן..."

הייתי ברור מאוד בכוונותי ואתה כרגיל ממשיך לעוות ולייחס מין לשאינו מינו כדי לצאת איכשהו אינטיליגנט אבל זה לא ממש הולך לך כי יש גבול מסויים גם לדמגוגיה שלך (כן כן... דמגוגיה... מילה שלידה שבמילון אבן שושן מופיעה תמונתך).
השאיפה בקרב זרמים רבים באסלאם כיום הוא חזרה למקורות. תשאל כל מופתי מוסלמי מה האידיאל האסלאמי והוא יגיד לך. תקופת הנביא. כדי לפשט את הדברים למושגים שאתה תבין ולא תצטרך לחשוב יותר מידי, ההקבלה הנכונה פה היא "להחזיר עטרה ליושנה". את זה אני בטוח שתבין. הראייה בקרב רבים מבין הזרמים המוסלמים כיום היא שהתרבות במדינות ערב מסואבת כך שהפתרון היחיד הוא חזרה למקורות התרבותיים והחברתיים שהיו בתקופת מחמד, על כל המשתמע מכך (מינוס טכנולוגיה שיכולה לעזור שעליה הם לא יוותרו). לא יעזור לך אם תגיד שיש לי חוברת מבוא או כל מיני שטויות כאלה כי זה רק מראה שאין לך משהו רציני להגיד וחבל. למרות שלא ציפיתי ממך ליותר, עדיין חשבתי שיהיה לך מינימום יושר לקבל את דבריהם של פרופסורים כפי שנאמרו מילה במילה. אני גם לא מבין על איזה תנועה אתה כל הזמן מדבר בכל הודעה שלך שוב ושוב ושוב ושוב ושוב. הימניות הקיצונית שלך מעוורת אותך. אני בטוח שאיתמר בן גביר תומך בך לאורך כל הדרך אבל הוא ומרזל ושאר היצורים המוזרים אינם מייצגים את כלל המדינה שמאסה בהם ובך.
אני יודע שזה כואב לך שהולך להיות פינוי. אני יודע שזה כואב לך שהממשלה לא באה אליך אישית כדי שתאשר לה את המהלך. אני יודע שזה מתסכל שאתה לא יכול לעשות שום דבר בנידון חוץ מלבזות את זכר השואה והנרצחים ואני יודע גם שזה לא אכפת לך לעשות את זה למען מטרתך.
כשיבוא הפינוי אני אחשוב עליך ואצטער בשבילך. האמת שאני כבר מצטער בשבילך כי אתה מעורר רחמים. אבל בפינוי זה רק יבוא לידי ביטוי עוד יותר.
ישן 29-12-2004, 13:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כל אחד עושה מה שהוא טוב: אתה מלך בלטעות, ואני מצויין בלתקן אותך...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ekek שמתחילה ב "חבל שאתה ממשיך לדבר על דברים שאין לך בהם מושג"

הכוונה היחידה שהיית ברור בה, זה להוכיח באופן מפורש שבשמאל יש ים של בורות, ושעל כל סמולן
לברך 99 פעמים ביום "ברוך שלא עשני אקאק". הכוונה השנייה שניתן להבין מדבריך, למרות שלא
תודה בה, זה להבהיר שמבחינת טיעונים, אתה הדבר הדל ביותר שצץ בפורום זה, מאז עזב אותו
טקוטה...
גם בשימוש בקלישאות אתה חלש להחריד (וההתקעות שלך סביב הטלאים והמילה דמגוגיה, רק מוכיחים זאת שוב - לו היה לך מושג, למשל, מהי דמגוגיה - היית נמנע מלשכב על המילה טלאים כל הזמן...), אבל
מכיוון שחוץ מזה אין לך טיעונים - הרי שזה מה שנותר לך לעשות...
אני שמח שאתה יודע שהאידיאל כיום הוא חזרה למקורות (לו היה לך מושג קלוש מהי סלפיה, שהזכרתי
באשכול זה מס' רב של פעמים - היית יודע שזה בדיוק מה שזה אומר...), אלא שחזרה למקורות מדברת
על עקרון בדיוק הפוך לאותו עקרון שתיארת - תקופת הנביא והראשדון נחשבת לתקופה של שלטון
צדק - בעוד ששלטון שאינו שלטון צדק עפ"י הפיקה, פשוט צריך לעוף (כן, גם אם השליט הוא מסלמי
"רע"...).
זה שתחבר אותי למרזל ובן גביר, מקביל לטענה שאתה תייצג את חמא"ס (שאני לא צריך להגיד לך מה
דעת המדינה עליו, או שבעצם כן - בהתחשב ברמת הידע המביכה שלך עד כה...). זוהי קלישאה כ"כ
נבובה, שפשוט מבדר לראות עד לאיזה עומק הגיעו האין-טיעונים שלך...
אתה טוען שאני מבטל דברי פרופסורים, אלא שהמציאות היא שאני מבטל בגיחוך את מה ש-א-ת-ה
הבנת מהם, בעוד שהם, מן הסתם, אמרו ההיפך (בהיותם אנשים אינטליגנטיים...) - כשיכולת ההבנה
הכושלת שלך הוצגה כאן פעם אחר פעם, בתוך כל הסתירות העצמיות שלך:

1. טענת שמסלמים לעולם לא ימרדו בשליט מסלמי, כי "לא מורדים בשליט רע, אם הוא מסלמי", אז
הסברת שבעצם "השליט אינו מסלמי".
2. ציינת שמסלמים תמיד יעדיפו שלטון מסלמי על פני שלטון כופר - ואז סתרת זאת בעצמך, כשציינת
שהמרד השיעי בצדאם נעשה בסיוע של כופרים (שלא אמור כלל לקרות לפי תיאוריה מס' 1 שלך...)...
3. הובהר לך שבישראל יש מליון מסלמים שמעדיפים לגמרי שלטון ציוני כופר על פני שלטון מסלמי - אז
טענת שלא הם הקנדידטים לשאלה (טיעון כ"כ מטומטם שמעלה תהיות איך לעזאזל עברת סף
פסיכומטרי - יותר נכון, אם עברת - בהתחשב בכך שבדיוק את המסלמים שחיים תחת שלטון כופר, יש
לשאול אם עדיף להם שלטון מסלמי רע, על פני השלטון שתחתיו הם חיים - בהתאם לתיאוריה
המקורית שלך...).

מכיוון שאת השואה אני לא הזכרתי (כמו שאת החיבורים המטורפים ביני לבין הטלאים ולבין מרזל),
אלא אתה - אני חושב שעליך להתחיל להתחיל לקרוא מה ש-א-ת-ה כותב, כדי שתוכל לצמצם
למינימום את כמות השטויות. בהודעה זו הגעת לאפס כמעט מוחלט של עובדות (חוץ מציון הסלפיה,
שאותה הזכרת שלא בשמה, בגלל שלא ידעת אותו...), וים של השמצות. אפילו בתנועת הנוער שלך,
המדריך מתחיל לגרד ראשו בייאוש...
הדבר היחיד שמכוער יותר מפינוי אנשים מבתיהם, זה שיש אנשים כמוך - שמסתכלים על הפינוי בתור
דבר כיף, בהקשר של חורבן של אחרים. אתם מעטים עד כדי גיחוך, אבל עצם העובדה שיש אפילו
בודדים כמוכם, יכול להסביר מדוע מתוך המחנה שלכם יצאו סטאלין ומאו (לך לאנציקלופדיה וקרא
עליהם - בשעתו התנועה שלך ראתה בהם אנשים גדולים באופן רשמי...).
ישן 29-12-2004, 21:05
  ekek ekek אינו מחובר  

וואו
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל אחד עושה מה שהוא טוב: אתה מלך בלטעות, ואני מצויין בלתקן אותך..."

אני רואה שבאמת הצלחתי לעצבן אותך אם כתבת כזאת הודעה ארוכה (חסרת טעם ומלאת עצבים להדהים). אני מקווה שלא תשכח את הכדורים שלך כי אחרת תקבל איזה מפרצת במח וזה לא נעים.
עכישו לעניינינו, בתור ימני קיצוני כהניסט שקרוב לוודאי שבשלב מסויים ייעצר במעצר מנהלי כדי להגן על כלל תושבי מדינת ישראל, אתה אכן יודע לקרוא את האנציקלופדיה בערכים הנכונים. הבעייה שלך שאתה לא יודע לקשר את המושגים כי אתה פשוט חסר כל כישורים בתחום וזה חבל.
מה שעוד חבל הוא שאותם פרופסורים שהזכרנו כאן לא יכולים לבוא בעצמם ולהגיד לך את אותם דברים שאני אמרתי לך קודם ואתה, מתוקף העיוורון הכהניסטי התמהוני שלך, ביטלת על הסף. לדעתי, אם לא היית גדל בסביבה שבה גדלת ולא היית מקבל את המסרים המוזרים שעליהם גדלת, אולי היית מצליח להשתלב יותר בחברה. כמו שאומרים, יש לך פוטנציאל אבל אתה לא מממש אותו.
אין לי מושג האמת על איזה תנועה אתה מדבר כי מעולם לא הייתי חבר בתנועת נוער. אני בטוח לעומת זאת שהמדריך שלך בכהנא חי מכין (בצד הנשק לשימוש ביום הפינוי) גם את תעודת ההוקרה לך על ההיאחזות חסרת הפשרות באידיאולוגיה. לא הזכרתי את השואה אלא את השימוש שלך ושל חבריך בסממנים מאותה תקופה, דבר שאף ישראלי שמכבד את עצמו לא היה מעלה על דעתו לעשות בו שימוש כל כך ציני ודוחה. סבתי ניצולת אוושוויץ ולראות אותה בוכה בגלל שהיא רואה את הביזיון הזה עם הטלאים הכתומים והפליירים של הרכבות הספיק לי בשביל להבין לאן אתם שייכים וזה לא לכאן. אני לא חושב שהפינוי זה כיף אבל אני כן חושב שזה משהו שחייב להתבצע כדי שכולנו נחזור לשפיות (פחות אתה כמובן).
דבר אחרון, אם סטאלין ומאו יצאו ממחנה השמאל שאתה משייך אותו אלי..... אז מי יצא ממחנה הימין שאני משייך אותך אליו????
אל תתעצבן אורי, זה לא טוב לבריאות שלך. גם העצבים עלי... גם העצבים על הפינוי... תעשה יוגה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:56

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר