לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-07-2006, 17:46
  fatut7 fatut7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
המשך-לאי יעילות אומניות לחימה מסורתיות

שלום לכולם

אני גר בקוריאה בשנה האחרונה ומתאמן באומנות לחימה קוריאנית-haidung-gumdo שזו אמנות לחימה העוסקת בחרבות-סטייל חרבות סמוראים. זו אמנות לחימה יפיפיה אם כי לא פרקטית בעליל(אלא אם כן אתה עם החרב עליך ואז חבל לכולם על הזמן...) אני גם הייתי מדריך קרב מגע בצבא וחגורה כחולה בטייקוואנדו. אני חובב MMA ותיק ובקוריאה משדרים את כל הארועים של פרייד ו ufc

בלייב ככה שאני מעודכן ולעניות דעתי גם מבין בתחום.

לענייננו-מה פרקטי ומה לא. לאחר בערך 12 שנה של לחימה משולבת תחרותית להלן-MMA עבר הספורט אבולוציה והתפתח למצב בו אין אומנות לחימה דומיננטית ושולטת. אני חוזר-אין! הלוחמים המודרניים של היום חייבים להיות מה שנקרא well rounded

כלומר לשלוט בהכול. מי שלא שולט בקרקע בדרך כלל יפסיד שם (מארק האנט-אלוף העולם בk-1 היפסיד בגרנד פרי של פרייד האחרון לג'וש ברנט,מתאבק, תוך 3 דקות בבריח יד –קימורה על הקרקע)

ומי שלא יודע להתאגרף ולבעוט אין לו מה לחפש היום בזירות האלה.

נכון כשהכול התחיל עם האתגר של גרייסי זה היה לבדוק איזה אומנות לחימה היא השלטת ורויס גרייסי הדהים את עולם אומניות הלחימה בשליטה מוחלטת בזירה כשהוא משתמש רק בBJJ –הוא פשוט הביס כל מי שנכנס איתו לזירה ללא קשר להבדלי כוח או משקל. (אגב –הוא ניצח גם מתאבקים מצטינים כמו דן סברן שלא ידעו BJJ) גרייסי הוכיח שחייבים לדעת BJJ אבל לזכותו עמד יתרון ההפתעה.

היום כשכול הלוחמים המקצוענים מתאמנים בג'יו ג'יטסו זו בודאי לא האומנות השלטת.

היום לכל מי שמבין ומתעסק בענף הMMA ברור מעל לכול ספק שלוחם צריך לדעת את הדברים הבאים על מנת לשרוד ולהתחרות.-

1)אגרוף

2) בעיטות,כשהדגש על בעיטות תכליתיות סטייל מו תאי-בעיטות צידיות נמוכות לרגליים ,לראש ולעיתים נדירות בעיטות דחיפה למרכז הגוף. כול שאר הבעיטות פשוט לא רלוונטיות.

3)ברכיות ומרפקים

4)האבקות-גרפלינג, טייק דאונס.

5)סאבמישנס או בקיצור-ג'יו ג'יטסו ברזילאי.

אם נסכם –כדי להלחם בצורה אפקטיבית צריך להתאמן במואי תאי, האבקות וג'יו ג'יטסו. זהו.

כול מחנות האימונים הגדולים והחשובים בעולם-בהם מתאמנים אלופי העולם ב MMA

פאט מיליטיטצ'-סיסטם-ארבע אלופי UFC team quest.-באורגון, team punishment-tito Ortiz

Chute boxe-brazil-wanderlai silva

כולם מתאמנים רק ואך ורק בדברים האלה-אף אחד שם לא יבזבז זמן על קאטות של קרטה ,קונג פו וכיוצא באלה.

הויכוח איזה אומנות לחימה היא הכי אפקטיבית הוא מיותר –אין כזו .

לגבי הויכוח על אומניות הלחימה העתיקות-הויכוח הזה עוד קיים בארץ רק בגלל חוסר ידע ומודעות למה שקורה בעולם.

כל חובב מצוי בארצות בהם יש מודעות לספורט כמו ארה"ב ברזיל יפן וקוריאה הויכוח הזה מזמן נגמר-לכולם ברור שאומניות לחימה עתיקות טובות לבריאות ,לנפש,וכו' אבל לאפקטיביות של קרב?

רק שלושת הדברים שהיזכרתי-שליטה בכולם, רק באחת לא מספיק.

אני יודע כמה תשוקה יש להגן על אומנות הלחימה בה אתה עוסק –אבל צריך להיות מציאותיים ובהקשר הזה רציניים-מי שחושב שאמן קונג פו טוב ככול שיהיה יכול להחזיק בזירה עם לוחם פרייד ממוצע יותר מ2 דקות חי בסרט. (סרט של אומניות לחימה מן הסתם....)

אני מזמין כול מי שחושב אחרת להוריד דרך האימיול או ביטורנט-(יותר טוב) את ארועי pride ןUFC מהשנים האחרונות ולראות בעצמו. כמו כן יש אתר מקיף ביותר על עולם הMMA

www.sherdog.com אני ממליץ לכול מי שמתעניין לבדוק אותו.

עכשיו לגבי הטענה שלוחמי קרקע יותר אפקטיביים –הרי שהמגמה בשנים האחרונות מוכיחה ההפך.

אלוף פרייד ב205 פאונדס ואנדרליי סילבה-סטרייקר מובהק.

צ'אק ליידל-האלוף המקביל בufc כנל-סטרייקר.

טקאני גומי היפני אלוף פריייד במשקל קל-סטרייקר.

רי'צ פראנקלין, טים סילביה, דאן הנדרסון –כולם אלופים וכולם סטרייקרים

למעשה האלוף היחיד שהוא יותר מתאבק זה מאט היוז.

חשוב לציין שכול הסטרייקרים האלה יודעים ושולטים בהאבקות וBJJ

וכמובן גם להתגונן נגדן(אחרת לא היה להם שום סיכוי בשום קרב),אבל את הנצחונות שלהם הם עושים עם בוקסים...לא על הקרקע.

עכשיו לגבי לוחמת רחוב-זה כבר סיפור מסובך בהרבה כי כשאין חוקים הכי טוב לא להיות שם. ואם כבר להיות אז לנסות לסיים כמה שיותר מהר ולהשתדל להיות הראשון שתוקף. (טוב נגד ארסים-מניסיון)
אין ספק שלאדם שלומד אומנות לחימה מסורתית יהיה יתרון על אדם רגיל מהרחוב אבל
מה שבטוח זה שמי שהתאמן בMMA מה שהיום מתאמנים בחו"ל יהיה לו הרבה יותר סיכוי ממי שיודע אומנות אחת מסורתית.

תגובות יתקבלו בברכה...

חזרה לפורום
ישן 12-07-2006, 15:18
  fatut7 fatut7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי big-foot 17 שמתחילה ב "[QUOTE=AE-Programmer]mma..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי big-foot 17
מזה ה-mma הזה..??

זה סוג של קרבות..או א"ל כלשהיא??

MMA זה פשוט ראשי תיבות של mixed martial art
וזה השם של ענף הספורט בו נלחמים עם הכי פחות חוקים מגבילים-חוץ מנגיחות ובעיטות לביצים מותר הכול. כמו שיש איגרוף וקיקבוקסינג יש גם MMA
ממליץ בחום על סידרת ראילטי שנקראת the ultimate fighter שבה תוקעים לוחמי MMA
בוילה והם מתאמנים עם כוכבי UFC
נלחמים והמנצחים זוכים לחוזי 6 ספרות בUFC
בקרבות MMA מנצחים בשלוש דרכים-נוקאווט, כניעה,החלטת שופטים עם אין הכרעה.
הספורט קיים כבר 12-13 שנה ומכיוון שכך היום כולם יודעים מה יעיל ומה עובד בזירה ועל מה צריך להתאמן וזה רק שלושה דברים-מואי תאי,האבקות וג'יו ג'יטסו בראזילאי-כל השאר לא רלוונטי.
(את הסידרה הזאת אפשר להוריד בקלות מהרשת- היו כבר 3 עונות!
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר