לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-06-2006, 00:20
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מפעם לפעם לומדים דברים חדשים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=u-367] ראיון עם..."

אמור נא לי ..
מפקד בצה"ל שמורשע בבית דין גבוה לצדק ע"י 10 שופטים ב 2 כתבי אישום הכוללים עבירות מין מגוונות .. ראוי להיות מפקד ?
עפ"י כול אמת מידה הגיונית ופיקודית .. וכמפקד זוטר מאוד בסדיר ובמי"ל ועפ"י מה שאני חונכתי בכול הקשור לדוגמא אישית בצה"ל
צריך להוריד ממנו את הדרגות .. שישא את קלונו לכול חייו , שלא ישמש בשום תפקיד ציבורי או צבאי , ועל אחת כמה וכמה לפקד על איזה שהו גוף .. וישב בבית סוהר בדיוק כמו שאני ואתה ושאר האזרחים היו יושבים אם היו מורשעים בכתב אישום כזה
את פנסיית האלוף שלו הוא עדיין מרוויח ע"ח משלם המיסים ..ומה נאמר מעבר .. רצח וירש הבחור שלנו
ואין שום חקיקה דרקונית \ צבאית על קבלת דרגות .. כמו שהוא קיבל אותם כך גם אפשר לקחת אותו מהם בדיוק כמו שלקחו מתא"ל לשעבר דותן
ולתשומת ליבך
אדם זה מעבר להיותו אלוף בצה"ל שימש עד לפני שכול הפרשה התפוצצה ..
שר תחבורה , שר בטחון , ורצה להתמודד על רוה"מ

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 29-06-2006 בשעה 00:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-06-2006, 00:33
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
זכות?
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=u-367] ראיון עם..."

גם אברי אלעד,ישראל בר,מרקוס קלינברג,שמעון לוינזון ,יוסף עמית, ז'אן אלירז,רמי דותן, דניאל עוקב, רוני לייבוביץ', ואלחנן טננבאום זכו בדרגותיהם בזכות ולא בחסד.
אדם שכקצין בכיר ביצע מעשה מגונה בנסיבות חמורות בקצינה תחת פיקודו, לא ראוי לשאת דרגות בצה"ל, לא אלוף ולא רב"ט.

נ"ב avishon אתה הורה, לא? אדם שהיה אונס (כן,מבחינתי מעשיו הם אונס) את אחד הילדים שלך,בעת היותו מפקדם, ראוי לשאת דרגות?
מרדכי לא ישב יום בכלא, וממש לא מעניין אותי כמה הוא "סבל". אם הוא היה מורשע באותה תקופת זמן של המקרה, הוא היה נשאר בדרגותיו? האמת שהוא נשאר עם הדרגות רק בגלל מניפולציות וקשרים במערכת.

ביום שהוא ילך לעולמו (ואני חו"ח לא מאחל זאת) הוא יהיה ראוי להלוויה צבאית כאלוף? אדם שמבצע מעשי תקיפה מינית ראוי להנשא על כתפי אלופי צה"ל?

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 29-06-2006 בשעה 00:40.
ישן 29-06-2006, 21:58
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
לא דין מרדכי כדין הרשימה שהבאת
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "זכות?"

אברי אלעד, מרקוס קלינגברג, רמי דותן, וכל שאר הפושעים אשר פשעו - עשו זאת בידיעה מלאה ובמלוא ההכרה שהם פושעים. חלקם ידעו גם שישלמו את המחיר אם יתפשו, וחלקם אפילו גאים במעשיהם.
להבדיל, מרדכי פשע (והוא פשע ללא ספק) במעשים אשר בתקופה בה עשה אותם ובקונטקסט שהיה מקובל אז נחשבו לנורמה במקרה הרע או לחריגה קלה במקרה הטוב. אין הצדקה למעשיו של מרדכי, אבל הוא בתכל'ס פושע שלא ידע שהוא פושע.
הוא שילם את חובו, ובגדול - הוא נזרק מכל משרה ציבורית אפשרית ולא יוכל עוד לעולם לשוב לכל תפקיד ציבורי או אפילו עסקי בכיר. הדבר היחיד שנשאר לו הוא כבודו כאלוף בצה"ל, ואת זה (למרות סלידתי ממעשיו, כאדם וכאבא לילדה קטנה) אני חושב שבצדק השאירו לו.
מרדכי, בקלונו, היה קו פרשת המים של ההטרדות המיניות בצבא. על גבו נקבעו הנורמות המוסריות (שטוב שנקבעו), ועד יום מותו (שיבדל"א) יהיה שמו קשור בתחום הזה. אז לפחות את הכבוד המינימלי תשאירו לו ...
ישן 29-06-2006, 22:39
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
אתה קורא מחשבות?
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "לא דין מרדכי כדין הרשימה שהבאת"

גם אם יש בטענתך היגיון כלשהו, מרדכי עצמו שולל זאת במעשיו ודבריו. הוא עצמו לא טוען שעשה מעשים שנתפסו יחסית נורמטיבים וחריגות קטנות, הוא אינו מבין שטעה ומבקש סליחה, אלא מרדכי מכחיש הכל וממשיך לדבוק בסיפור שכולם קשרו נגדו עלילות ושופכים את דמו.
ולא, הוא לא שילם את חובו. החזקת משרה ציבורית היא זכות לאנשים שקיבלו את אמון הבוחר או הממנה. העובדה שהוקא באופן ציבורי, היא רק נספח של מעשיו הוא עצמו, ולא עונש שהוטל עליו בדין. חובו של פושע שהורשע הוא לשאת בגזר הדין שהוטל עליו. רק חבל שדעת המיעוט בפסק הדין שלו לא התקבלה.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 30-06-2006, 00:27
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

גם אני ברשותך
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "לא דין מרדכי כדין הרשימה שהבאת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
, אבל הוא בתכל'ס פושע שלא ידע שהוא פושע.

יש כאן שוטרים עד כמה שאני יודע .. {בהנחה שלא נמצאים בדם האדם סמים או אלכוהול }
יש דבר כזה , פושע שלא יודע שהוא פושע ?
ידוע לך .. בדיון בביה"מ שהיה בנושא הזה נאמר עליו .."רכן הנאשם על המתלוננת ..וכ"ו ..והביא עצמו לפורקן" , באלו מילים פחות או יותר זה נכתב , ובזה הורשע .. היתכן , פושע שלא ידע שהוא פושע ?!
ציטוט:
הוא שילם את חובו, ובגדול - הוא נזרק מכל משרה ציבורית אפשרית ולא יוכל עוד לעולם לשוב לכל תפקיד ציבורי או אפילו עסקי בכיר. ....

נשאר רק לברך על זה , ואני מוכן להקריב כאן את מיטב איבריי .. זה לא חוב שהיה משלם אזרח רגיל במדינת ישראל אם היה מורשע ב 2 כתבי אישום כגון אלו
ציטוט:
הדבר היחיד שנשאר לו הוא כבודו כאלוף בצה"ל, ואת זה (למרות סלידתי ממעשיו, כאדם וכאבא לילדה קטנה) אני חושב שבצדק השאירו לו....

ואת זה ממש קשה לי להבין , אבא לילדה שמבין את מעשי האדם מעצם היותו "אלוף" לשעבר בצה"ל ..חושב, ושוב כאבא ,שמגיע לא כבוד של גנרל .?!
מה שנתן לו את האומץ לכפות עצמו על הנשים האלו נבע אך ורק מעצם ענידת הדרגות האלו ולא מדבר אחר
לא מאחל לך כאבא וכאזרח לראות אישה \ ילדה \ נערה שבוצעה בה תקיפה מינית

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 30-06-2006 בשעה 00:37.
ישן 29-06-2006, 12:01
  ^Praetorian^ ^Praetorian^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "עכשיו בערוץ 2 -אילנה דיין"

בלי קשר ליצחק מרדכי, אני אסכים עם U367 , אילנה דיין היא מופע בידור שמאלני למופת. בעיקרון רוב תוכניותיה הן שערוריות בגרוש, עם הסתמכות על הדימיון הפורה של יוצרי התוכנית ומבצעי התחקירים, הפוזות שהגברת דופקת בתוכנית הן בהחלט מרשימות(אולי עליה לעבור לתיאטרון), התוכנית לא זוכה להתייחסות רצינית, לפחות לא מצידי וממספר רב של מכריי, והעובדה שהיא נהנית לצלוב את צה''ל כל הזמן,וללכת ולהקשיב לתורות קונספירציה ובכלל תעמולת אויב במושגה הטהור ביותר, אף כי במדינתו המתוקנת הדבר מקובל על ידי כלי התקשורת ההמוניים(דוגמא פשוטה, פלסטינים מדווחים כי צה''ל הרג משפחה, התקשורת שלנו במקום להסתמך על ידיעות מוסמכות או לפחות ישראליות, יוצאת בהכרזה "צה''ל הרג משפחה" ואז כשבתחקיר של צה''ל מסתבר שזאת אשמתם אנחנו נראים כמו ליצנים בערב קוקטייל ). הגברת דיין אוהבת את המושג של טדי רוזוולט בנוגע לדיבור עם שכנים "דבר בנחת ושא עמך מקל חובלים" ומתחלחלת שבישראל חס וחלילה הדבר יתפתח ל"דבר קול רם ונפנף ברובה גדול"(הגרסה הגרמנית ד''א) , יש לה פוביה ממיליטריזם,לא שבחברה שלנו חסר,אלא שלמדינה ששנמצאת במצב מלחמה מתמיד הדבר מובן בהחלט. לכן הרדיפה אחרי אנשי צבא באופן כללי, וחיפוש אחר צידקת העם הפלסטיני.
לדעתי יצחק מרדכי לא נחשב איש צבא, כבודו ירד למטה ביחד עם מכנסיו, לדעתי האישית עבירותיו הן פגיעה בכבוד הצבאי והיה צריך להורידו מדרגתו וסלקו, אך כרגיל המערכת המשפטית שלנו מתפקדת במלוא חריצותה.

ישן 29-06-2006, 15:36
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

יש לנו בסביבה מכר מעולה איש צנחנים לוחם בחווה הסינית תחת פיקודו של מרדכי
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ^Praetorian^ שמתחילה ב "בלי קשר ליצחק מרדכי, אני..."

הבן אדם משמש בתפקיד ציבורי באחת מערי הצפון .. איש נדיר ומיוחד חוייה בכלל לשמוע אותו מדבר ..
לא פעם בעיקר שעלו לדיון קרבות החווה הסינית כמעט ונפלתי אפיים ארצה לפניו שיעלה ויספר כאן את קורות הקרב הזה בדגש על נושא האשכול אם הקרב היה מופת או מחדל .. ושום דבר ..אפילו תמליל של של שו"ת הבטחתי שלא אפרסם
שדברנו על כול הפרשה בשיחות חולין בלגמרי מפגשים אקראים
עלתה תגובתו "דוגמא אישית" ושוב "דוגמא אישית " ומייד לאחר מכן " דוגמא אישית " וכ"ו וכ"ו
אני באופן אישי .. מוקיר ומכבד את תשובתו גם על סמך מה שהוא למד כחייל וגם על סמך מה שאני למדתי כחייל וגם על סמך מה שמלמדים היום את החיילים
במקרה הספצפי הנ"ל אחרי שהורשע ואחרי שנטחן הנושא ידע הנ"ל לדרוש מחייליו אבל לא ידע לקיים בעצמו
וזה בלבד מספיק כדי לדעת .. מפקד או לא ראוי להיות ועל אחת כמה וכמה אלוף בצה"ל

ישן 29-06-2006, 22:37
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אלטע זעכן שמתחילה ב "ואני דווקא בצד של מרדכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלטע זעכן
כאילו מה, קוד ההתנהגות הזה לא היה קיים בזמנו אצל כל נושאי החרבות והפלאפלים (וזה לא היה כ"כ מזמן...)?
אז מה, נכון לומר שכל היתר טהורים ממעשים לא מוסריים במקרה הטוב, ופליליים במקרה הגרוע?!

מהראיון רואים שהבנאדם לא ממש שופע כריזמה, לא כובש בדיבורו, ואולי בכך חולשתו מול המצלמה ומול השופטים. לא יותר מזה.

כמו שזה נראה (לי) עכשיו, הוא ייתן לעסק קצת להירגע ולהישכח, ועוד יחזור לפוליטיקה- עם או בלי זיכוי.
לגנרלים בוער משהו להיות ווינרים (WINNERS), וזה נוגע גם למרדכי...

אי ידיעת החוק זה תרוץ די עלוב לביצוע פשעים, נהדר שהוא רוצה להיות "ווינר" אבל האם הייתה רוצה להפקיד את גורלנו בידי פושע? (כן, אפילו שיש לו דרגות על הכתפיים הוא עדיין פושע).

ישן 30-06-2006, 15:41
  אלטע זעכן אלטע זעכן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
מידע אף אחד לא משלה את עצמו שהחוק לא היה ידוע. וברור
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=אלטע זעכן]כאילו מה,..."

שלא ראוי שפקודה ומפקד יהיו ביחסים מעבר לשעות העבודה בצבא.
אבל היו זמנים אחרים, נורמות (לא נורמליות, אבל נורמות) אחרות.

לבוא ולומר, היום בדיעבד, שהוא פושע, רק כי בית משפט הרשיע אותו (בלי שנדע בכלל אם בצדק או לא) זה להיתמם ולטמון את הראש בחול.
אני לא מאמין שהקצינים הקולגות שלו ששירתו באותם זמנים לא עשו מעשים דומים. כי לא כל פקידה/ קצינה זוטרה הייתה רצה לקבול אלוף. היה להן מה להפסיד.
היום יש מודעות, זכויות, תקשורת (וזה דבר מצוין- זה מרסן את אלה שיושבים למעלה) שנותנים גב ותמיכה לקורבנות. אז לא.

בית המשפט הרשיע- נכון. האם נעשה עכשיו צדק כלפי כולם? לא ממש....

ישן 30-06-2006, 16:29

מידע מה שעשו לו זה חיסול ממוקד. אם כבר, היה צריך לעשות טיהור אתני.ו
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "האיש פשוט חלאה."

אני מבטא את זה בצורה אידיאליסטית מדי, אבל לקחת שעיר לעזאזל ולשפוך עליו את כל האשפתות זה לא חוכמה.
החוכמה היא לחפור ולמצוא את כולם. לא לפחד מזה שהם כבר עלו גבוה בסולם הדרגות והתפקידים בצבא, ומחוצה לו.

בואו נסתכל בצורה אובייקטיבית על הדברים: אלמלא המשפט והתלונות, לא היינו יודעים על מה שקרה, והבנאדם יכול היה להיות היום שר בממשלת ישראל.
הנקודה שלי היא, שייתכן, ואף סביר מאוד, שיש היום שרים, ראשי מועצות, נושאי משרות בכירות שעשו את אותם הדברים, אבל שפר מזלם, ולא נתפסו או שהם הצליחו להשתיק לטייח. ואנחנו רואים אותם מדברים מדי יום על מרקע הטלוויזיה, והם נראים לנו נבחרי ציבור לגיטימיים ובעלי רקורד צבאי מרשים בעבר.

כשיש עננים, לא תמיד יורד גשם. כשיש גשם- לעולם יש עננים.
זה שמצאו אחד שעשה מה שעשה, עשו לו לינץ' ועכשיו מציגים את גופתו לראווה בחוצות העיר (במטאפורה, כמובן), ואילנה דיין עשתה לו טובה ונתנה לו במה,
כל זה לא אומר שכל היתר טהורים.
זה פשוט אומר שבמשחק הכיסאות המוזיקליים, כשהמנגינה פסקה למרדכי פשוט לא נשאר כסא.

ישן 30-06-2006, 20:55

מידע ומה תגיד אם יעשו לו משפט חוזר (אוטופי לגמרי, אבל נגיד)
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב ""המורה, אבל כולם מדברים""

והוא יצא זכאי, או לפחות ינוקה מחלק מהסעיפים?
אז אפשר יהיה לפתוח את הדיון מחדש, על קביעת דרגות (לא נוריד אותו לדרגת טוראי, נוריג לדרגת רס"ן....), ומה מגיע לאותו אחד ומה לא.
עכשיו הוא לא יהיה חלאה, הוא יהיה חלאה לייט.

אנחנו יותר מדי מגלגלים את האחריות ויכולת השיפוט לבית המשפט, כאשר השופטים הם לא אלוהים שבוחן כליות ולב, רק בני אדם שמסתמכים על מה שמציגים להם הצדדים.
מי שיודע מה היה שם, אם בהסכמה, או באינוס אלה שני אנשים בלבד, שלמרבה האבסורד מציגים גירסאות שונות.

כמו שזה נראה, זו לא הייתה מתקפה רק של קורבנות מול מרדכי, אלא יותר משהו שכבר נוגע לפוליטיקה או לחשבונות עבר. כיון שזה נוגע בענינים לא לצו"ב, אני לא רואה מקום להמשיך ולפתח את זה.

אם היו דברים מעולם (סביר להניח שהיו, לא הפילו עליו תיק הרי, הוא גם לא טוען את זה) טוב ש"קירקעו" אותו.
נותר לקוות, שגם אם לא נראה מחר תור ארוך של נושאי דרגות בדימוס עומדים בכניסה למשטרת פתח תקווה להתוודות על חטאיהם, לפחות המקרה של מרדכי ירתיע את אלה המשרתים היום בתפקידים בכירים, והם ישמרו טוב טוב בחלק האחורי של המוח שלא הכל מותר ושיש להם מה להפסיד.

תם, ולא נשלם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:16

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר