לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-07-2006, 22:52
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי haplo שמתחילה ב "אם מטוס מנסה להתרסק לתוך השיירה?"

קודם כל, שהמטוס ימצא מלמעלה את המכונית הנכונה.

יום אביבי אחד לפני כמה שנים הלכתי לטייל עם זוגתי היקרה בתל-אביב, ובמקרה עברנו ליד הקרייה. חסם אותנו שוטר צבאי זועף, והורה לנו לא להמשיך, כי "תיכף מגיע האזרח מס' 1" ומן הראוי שלא נחצה את הכביש המוביל לשער מסויים כשהוא אמור לעבור דרכו בשיירת מכוניות.

כיאה לאזרחים טובים, חיכינו בסבלנות, והנה הגיעה שיירה ארוכה של מכוניות שחורות עם צ'קלקות - ג'יפים וקדילקים בעלי חלונות מושחרים. התבוננתי בעניין רב, אך לא הצלחתי לנחש באיזו מהן מסתתר לו ראש הממשלה.

אני עמדתי במרחק נגיעה מהמכוניות ולא זיהיתי - למה שמישהו שמתעופף במהירות כמה עשרות קמ"ש ובגובה של כמה מאות רגל יצליח לזהות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-07-2006, 18:33
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "קודם כל, שהמטוס ימצא מלמעלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
קודם כל, שהמטוס ימצא מלמעלה את המכונית הנכונה.

יום אביבי אחד לפני כמה שנים הלכתי לטייל עם זוגתי היקרה בתל-אביב, ובמקרה עברנו ליד הקרייה. חסם אותנו שוטר צבאי זועף, והורה לנו לא להמשיך, כי "תיכף מגיע האזרח מס' 1" ומן הראוי שלא נחצה את הכביש המוביל לשער מסויים כשהוא אמור לעבור דרכו בשיירת מכוניות.

כיאה לאזרחים טובים, חיכינו בסבלנות, והנה הגיעה שיירה ארוכה של מכוניות שחורות עם צ'קלקות - ג'יפים וקדילקים בעלי חלונות מושחרים. התבוננתי בעניין רב, אך לא הצלחתי לנחש באיזו מהן מסתתר לו ראש הממשלה.

אני עמדתי במרחק נגיעה מהמכוניות ולא זיהיתי - למה שמישהו שמתעופף במהירות כמה עשרות קמ"ש ובגובה של כמה מאות רגל יצליח לזהות?

אני הצלחתי לזהות את שרון ,וזה גם היה די פשוט .

עמדתי בתחנת האוטובוס כשהשיירה עברה,תוך כדי שהיא מתקרבת חשבתי איך גורמים לו לחשוף את עצמו?
כשהניידת הראשונה כמעט עברה אותי ,נעמדתי דום והצדעתי .
כנראה שאחד מהמאבטחים /נהגים הסב את צומת ליבו ,ומאחת הוולווים הציץ פרצוף שמנמן ומוכר וחייך...
באותה תקופה עוד הייתי מוכן להצדיע לו......

ישן 04-07-2006, 23:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "אוקיי אני מבין אבל"

לא מתמודדים. גם מאוד מעניין אותי לראות איזה מטוס מסוגל לסחוב כמות של חומר נפץ שתוריד חצי עיר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-07-2006, 11:02
  BIG^O BIG^O אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "אבטחת אישים - נקודה למחשבה והייתי מעונין בתגובות"

כדי לחסוך את פתיחת אני יוסיף כאן משהו:

בנשונל גיאוגפיק יש המון תוכניות שתואמות את תחומי העניין של הפורום כדאי מידי פעם לבדוק את לוח המשדרים...
אתמול אכן הייתה התוכנית על ה- CIA מעניין מאוד
סתם כול מיני נתונים שנצרבו בזכרוני
כל סוכן עושה פעם בחודש רענון על כל כלי הנשק שבהם הוא משתמש
הקוטר הרשמי של האקדחים 0.375 מי שמכיר את הויכוח של כוח עצר אל מול כמות זה יעניין אותו
כל סוכן שמאבטח את הנשיא מחוייב לשבועיים אימונים מתוך כל 8 שבועות
היו עוד הרבה נתונים על אימונים נשק כלי תחבורה תו"ל ועוד ממש מעניין

ראיתי בעבר תוכניות על הAIR FORCE 1 FBI 9/11 ועוד

שווה צפייה

ישן 05-07-2006, 13:20
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
איך זה אפשרי?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי BIG^O שמתחילה ב "כדי לחסוך את פתיחת אני יוסיף..."

ציטוט:
בנשונל גיאוגפיק יש המון תוכניות שתואמות את תחומי העניין של הפורום כדאי מידי פעם לבדוק את לוח המשדרים...
אתמול אכן הייתה התוכנית על ה- CIA מעניין מאוד
סתם כול מיני נתונים שנצרבו בזכרוני
כל סוכן עושה פעם בחודש רענון על כל כלי הנשק שבהם הוא משתמש
הקוטר הרשמי של האקדחים 0.375 מי שמכיר את הויכוח של כוח עצר אל מול כמות זה יעניין אותו
כל סוכן שמאבטח את הנשיא מחוייב לשבועיים אימונים מתוך כל 8 שבועות
היו עוד הרבה נתונים על אימונים נשק כלי תחבורה תו"ל ועוד ממש מעניין

איך אפשר לדחוס כ"כ הרבה שטויות בטקסט כ"כ קצר?

מאבטחי השירות החשאי (שבכלל נמצא ת"פ משרד האוצר, כי משימתו המקורית היתה לחימה בזייפני כסף) אינם חמושים באקדחים בקוטר 0.375 - אולי בסרטים הם כן, במציאות הם חמושים באקדחים בקוטר סטנדרטי (9 מ"מ).
כמו כל גוף לוחם מקצועי ברמה גבוהה, גם גוף זה שומר את אנשיו ברמת המקצועיות הגבוהה ביותר - החלוקה לזמני פעילות/אימונים זניחה כל זמן שאחוז הזמן המושקע האימונים עונה על הדרישות, ושנעשה שימוש מושכל ונכון בפרק זמן זה. סביר להניח שהרענון והאימון בכלי הנשק האישי נעשה על בסיס יומי שבועי ובפירוש לא חודשי

ישן 05-07-2006, 13:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כמה הצלחות יש לאמריקאים?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי BIG^O שמתחילה ב "כדי לחסוך את פתיחת אני יוסיף..."

ועוד ביחס לכמות סרטי התעודה שהם מפיקים? כמה נשיאים שלהם עברו התנקשויות שלא היו צריכות להתרחש? בוא נעזוב את קנדי שנורה ברובה צלפים: בפורד ירתה איזו פסיכית (החטיאה) וברייגן כולנו יכולים לראות כמה קל היה להתנקש, ועוד באקדח 0.22 ישן מאוד. האם שני אירועי הטרור בתאומים מעידים על יכולת מיוחדת? ומעניין לגלות שכל ההתנקשויות המוצלחות בארה"ב (בהן המתנקש הצליח לירות) אירעו בכלי נשק נחותים אפילו לזמנם ובטח עבור מדינה חמושה כמו ארה"ב.

וכמובן שלקליבר של שומרי הראש יש חשיבות מאוד מעטה מבחינה סטטיסטית למרות שאין פלא שמיקוד הדיון בקליבר מקורו בארה"ב שם משום מה ממשיכים לחשוב שרק "מה שגדול שווה".

אחרי ה 11 לספטמבר האמריקאים הציפו את עצמם ואת שאר העולם בסרטי תעודה עתירי גרפיקה, אבל האמת היא שפרט להרגעה פסיכולוגית, לא הייתי לומד מהם הרבה על התוצאה.

ישן 05-07-2006, 14:13
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
שאלה....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "כמה הצלחות יש לאמריקאים?"

האם יכולת ההגנה של האישים השתפרה מאז רצח רבין או שמה רק עלתה רמת החרדה של המאבטחים?

כיצד ניתן למדוד את הצלחת היחידה לאבטחת אישים? עפ"י הכישלון או עפ"י המניעה? (וכמה פעמים זה בא לידי מבחן)?

בתור אחד שהסתובב לא מעט בסביבת מאובטחים - אני חייב להגיד שהשינוי היחיד שבהחלט מורגש (מורגש להבדיל מקיים) הוא רמת החרדה של המאבטחים.

פעם נהגו לבדוק ציוד, להסתפק במעבר במגנומטר והצגת תעוד מתאים. היום נוסף לזה גם מרכיב השיקוף ובדיקת סוליות הנעל....

בד"כ הקהל לא עובר את התהליך הזה. לעומת זאת אנשי תקשורת, בעלי תעודות מתאימות שהונפקו ע"י לשכת העיתונות הממשלתית (כלומר ע"י משרד רוה"מ בכבודו ובעצמו), מוגדרים כאיום...

היגיון? מראית עין?

לא משכנע!

ישן 05-07-2006, 14:22
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טרי אצלי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "שאלה...."

לפני מספר שבועות נכחתי באירוע שבו היה ראש הממשלה ולדעתי בערך פעם ביום או יומיים הוא נוכח באירוע דומה באופיו מבחינת האבטחה. אני חייב לציין שהבדיקות היו קפדניות מאוד והטבעת רצינית מאוד. אני מודה שחשבתי קצת על אילו פרצות אני רואה או איך הייתי מבריח נשק את תוך האירוע, והיה נראה לי שהם די יסודיים וחשבו גם על פרצות שרק אדם כמוני, שאין לו סיבה להיות לחוץ כמו למתנקש פוטנציאלי, חשב עליהם- לא ראיתי את ה"בסדר הוא נראה משלנו אז אל תבדוק אותו, הוא רק יצא לעשן בחניון" שפעם היה...

ודרך אגב: נעשות גם בדיקות כימיות לאיתור אבק שריפה או חמרים חשודים אחרים. כולם נבדקו, החל מהמאבטחים הפרטיים וכלה בראשי אגפים במשרד האוצר שהיו שם. כולם גם הועפו החוצה בפתאומיות (ויש שיאמרו בגסות), כאשר שעות לפני הגעתו של רה"מ, נערך איזשהו תרגיל של המאבטחים.

ישן 05-07-2006, 14:10
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
לדעתי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לוחם במיל' שמתחילה ב "שאלה אחרת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוחם במיל'
השאלה לדעתי היא יותר כללית - האם ראש מדינה הוא באמת נכס אסטרטגי ? הרי בארה"ב יש חוקי הסטריה לגבי הנשיא וסגנו, אסור להם להמצא באותו המקום ביחד, במצב חרום מעלים מיד את אחד מהם לאוויר עד יעבור זעם וכו'. מצד שני נעלם כאן ראש ממשלה לפני מספר חודשים, ואני לא רואה שהמדינה במצב חרום כללי - וזה בלי להכנס לפוליטיקה.

אז השאלה לדעתי היא - האם ראש מדינה הוא נכס אסטרטגי ?

לדעתי , רוה"מ הוא נכס סופר אסטראטגי.
גם מבחינת הכוח שיש לו , שליטה כמעט מוחלטת על מהלכים מדיניים,בטחוניים וכדומה
וגם מבחינת הידע שלו - כל רוה"מ מהווה יעד על עבור כל ארגוני הטרור גם מבחינת המידע המוחלט שהוא אוגר בתוכו (מבצעים,יכולות,נב"ק , סוכנים,מודיעין,גרעין וכ"ו וכ"ו)

לכן ,לדעתי , יש צידוק מוחלט להגנה יקרה על רוה"מ (וגם על "הלשעברים" ! )

**עריכה

בנוגע לדבריך על אריק שרון. לא נכנסנו למצב חירום (כהגדרתך) מכיוון שרוה"מ שוכב מנוטרל ומאובטח היטב בבית חולים , בארץ. אם הוא היה נחטף ומצוי בידי איראן למשל - ברור שהמצב היה שונה. שונה מאד.

נערך לאחרונה ע"י מצוק בתאריך 05-07-2006 בשעה 14:12.
ישן 05-07-2006, 16:55
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בוא לא ניסחף
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "לדעתי"

ראש ממשלה בישראל הוא הרבה פחות עוצמתי מנשיא בארה"ב - עניין קטן של שיטה פרלמנטרית ולא נשיאותית (ולמי שרוצה לאמץ בארץ את השיטה האמריקאית - היחידים מחוץ לארה"ב שמשתמשים בה הם באמל"ט ושם זה עובד ממש "טוב").

נכון, פגיעה או נטרול של ראש ממשלה יהיו דבר מזיק ובלתי רצוי, אבל לא הרסני במידה בלתי הפיכה. ראש ממשלה אחד בישראל נפטר באמצע קדנציה (אשכול), אחד אחר נרצח (רבין) ועוד אחד לקה בשבץ (שרון) - והעניינים לא יצאו מכלל שליטה.

בנוגע ל"ידע המוחלט" של ראש ממשלה - הוא אדם עסוק, ולכן יודע מה שצריך לדעת - ספק אם הוא מכיר את השמות של החבר'ה שכתבו את הערכת המודיעין היומית שמונחת על שלחנו, שלא לדבר על שמות הסוכנים שאספו את המידע עליו היא מבוססת, או כל מיני פרטים אופרטיביים בנוגע לנשק גרעיני.

כמובן, שראש ממשלה יודע מספיק דברים חשובים, ופגיעה בראש מדינה נזקה רב גם מבחינות סמליות, ולכן הוא מאובטח כל כך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר