לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2006, 01:12
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כתבה טקס סיום קורס חובלים, מחזור קי"ג נערך הערב בבסיס ההדרכה של חיל הים בחיפה

*לחצו על התמונות להגדלה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הערב הגיע לסיומו מחזור קי"ג של קורס חובלים.
בטקס חגיגי שהתקיים הערב בבה"ד חיל הים בחיפה, במעמד שר הביטחון עמיר פרץ, הרמטכ"ל דן חלוץ, מפקד חיל הים דוד בן בעש"ט, ראש עיריית חיפה יונה יהב ובכירי אוניברסיטת חיפה, נחשפו דרגותיהם ואותותיהם של מסיימי הקורס היוקרתי.
זהו המחזור הראשון של קורס חובלים אשר מסיים את הקורס, וביחד עם סיכת קצין הים והדרגות מקבלים המסיימים גם תואר אקדמי.
במהלך הקורס בן השנתיים וארבעה חודשים למדו הצוערים לתואר ראשון במגוון מקצועות, ביניהם לימודי ים ומנהל עסקים.
אחד הצוערים אף הוכרז כמצטיין דיקן.

תזמורת צה"ל בפתיחת הטקס

צוער מקורס "צעיר" יותר

צוערים מאחד הקורסים ה"צעירים". במרכז השורה הראשונה עומדת צוערת

המסיימים הטריים של קורס החובלים עולים לרחבת המסדרים

מיישרים את השורות

מימין לשמאל- שר הבטחון, הרמטכ"ל, מפקד הבה"ד
מפקד חיל הים ושר הבטחון

מעט ססטיסטיקות אשר פורסמו לרגל סיום הקורס:

את הקורס הנוכחי סיימו 36 צוערים, מתוכן 12% חובשי כיפות.
3 מהקצינים הטריים הם בוגרי מכינות קדם צבאיות, וחובל אחד הוא חייל בודד.
74% מהמסיימים הם תושבי ערים. לצד הערים המוכרות כ"ספקיות" חובלים כמו חיפה, הרצליה ותל אביב כדאי לציין את דימונה, אילת, ראש העין, בני ברק וכרמיאל.
9% תושבי קיבוצים- רשפים, כפר הנשיא, ופלמחים.
14% תושבי ישובים, שניים מתוכם הם מצפה הילה, בה מתגורר החייל החטוף גלעד שליט. וניצן, יישוב המורכב ממפוני גוש קטיף.

שר הבטחון סוקר את המסיימים וחושף את סיכת החובל

הרמטכ"ל ומח"י מברכים את המסיימים באופן אישי

להלן עיקרי הנאומים של הרמטכ"ל ושל שר הביטחון.

הרמטכ"ל:
בראשית נאומו, דן חלוץ בירך את החיל אשר מגן על גבולות המדינה ועוזר לשמור על ההרתעה של צה"ל.
הלחימה בטרור משלבת בתוכה אתגרים מוסריים רבים ואנו עושים כל מאמץ על מנת שלא נאבד צלם אנוש.
גם במצבים קשים עלינו לפעול כפי שחונכנו, על פי רוח צה"ל- כבוד האדם, דוגמא אישית, כדי שנוכל להסתכל להורינו בעיניים .

צה"ל פועל בכל הגזרות והחזיתות, החל מרצועת עזה, דרך הגבול הצפוני עם לבנון המאיים להתחמם, התמיכה הסורית בחמאס, ועד האיום האיראני. כדי שצה"ל יוכל להתמודד עם כל האיומים יש לדאוג שהוא יקבל גיבוי מלא לפעולותיו. לישראל דרוש צה"ל חזק.

בימים האחרונים איבדנו לוחמים, נער נרצח וחייל נחטף. עלינו להסתכל קדימה ולהמשיך הלאה ולא לוותר. רק ככה נצליח לנצח את אלו הרוצים לפגוע בנו.

הרמטכ"ל בנאומו- יש לדאוג שצה"ל יקבל את הגיבוי המלא לפעולותיו. לישראל דרוש צבא חזק.

שר הביטחון:
מברך את המחזור הזה, שהוא הראשון שסיים את הקורס ביחד עם תואר אקדמי.
מברך את חיל הים, ששומר על עוצמתו השקטה והאלמונית, מגן על חופי המדינה בגבורה, בעבודה קשה וללא לאות, מסכל פיגועים, ומבצע פעולות שהשתיקה יפה להן.

מזה 11 יום צה"ל מבצע פעולות שונות ומגוונות ברצועת עזה ואיו"ש- מעצרים, סיכולים ממוקדים, ותצפיות. מטרות הפעולות הן אלו: הפסקת הטרור, הפסקת ירי הקסאמים על יישובי הנגב המערבי ובכללם שדרות, אשקלון וקיבוצי הסביבה, ושחרורו של החייל החטוף רב"ט גלעד שליט.
אנו נעשה כל שביכולתנו על מנת להשיג את המטרות שלשמן יצאנו למבצע "גשמי קיץ".

אתמול בערב נורה קסאם משופר לאשקלון, הרקטה פגעה בחצר בית ספר ולמרבה המזל לא גרמה לנפגעים.
ישראל לא תסבול ירי לשטחה, אנו שומרים לעצמנו את הזכות לעשות את הכול כדי להשיג זאת.
צה"ל יכה בכל ארגוני הטרור, ובראשם החמאס, בכל פעם שימצא לנכון.
נמשיך לפגוע בתשתיות התמיכה בטרור, וניכנס לכל שטח הכרחי אם נצטרך לעשות זאת.
גורמי הטרור צריכים לדעת: מחיר הנסיונות לפגוע באזרחי ישראל הוא מחיר שאנו נגבה אותו במלואו.

יחד עם זאת, ישראל עושה תעשה כל שביכולתה על מנת למצות את המהלכים המדיניים כדי למנוע פגיעות בנפש. אם ישנה דרך דיפלומטית אשר יכולה לבוא במקום הפעלת טנקים וספינות, כך עדיף.
שר הביטחון הביע את הערכתו לנשיא מצריים חוסני מובארק אשר מנסה להביא לפיתרון המשבר הנוכחי.

פרץ הדגיש כי כאשר יוחזר גלעד שליט, הקסאמים יפסיקו ליפול, והטרור ייפסק- צה"ל יצא משם.

שר הבטחון נואם- ניכנס לכל שטח הכרחי אם נצטרך לעשות זאת.

המסיימים הטריים של קורס החובלים. לא עוד חניכים וצוערים. מהערב קצינים וחובלים.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 06-07-2006 בשעה 02:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-07-2006, 02:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה יוצאים לים עם תואר ביד - NRG
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "טקס סיום קורס חובלים, מחזור קי"ג נערך הערב בבסיס ההדרכה של חיל הים בחיפה"

יוצאים לים עם תואר ביד
קורס החובלים האקדמי הראשון של צה"ל הגיע היום לסיומו. אחד החיילים אף קיבל מצטיין דיקן

אמיר בוחבוט
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/maariv.gif]
5/7/2006 21:20

היום בשעה 17:00 עמדו על מגרש המסדרים בבסיס חיל הים בחיפה צוערי קורס החובלים האקדמי הראשון של חיל הים. הקורס, שאורכו 27 חודשים, התארך לאחר שהוחלט לשלב במהלך הקורס תואר ראשון בלימודים רב תחומיים באוניברסיטת חיפה. הצוערים מצדם נאלצו לחתום על ארבע שנות קבע.

מדי שנה נערכים שני קורסי חובלים, האחד עם בנות והשני בלי. לטענת מפקד הקורס, סגן אלוף ח', על פי בקשת צוערים חובשי כיפות נפתחו שני מסלולים לקורס חובלים. "עבודת הצוות והאינטנסיביות הצמודה בקורס גרמו לנו להיענות לבקשת הצוערים הדתיים כדי שלא תיווצר בעיה כזו או אחרת. היו כאלה שטענו כי סוג העבודות וההפלגות פוגעות באורח החיים הדתי שלהם ועל כן נענינו לבקשה".
סגן אלוף ח' שיבח את קורס החובלים האקדמי הראשון ואמר כי "הצוערים של הקורס הפכו למחוזרים על ידי המרצים באוניברסיטה שעושים כל מאמץ כדי להפוך אותן לתלמידים שלהם במחלקות השונות. הם ממושמעים ובעלי הישגים מכובדים. לא בכדי אחד הצוערים נבחר למצטיין דיקן", אמר.
מפקד הקורס התייחס גם לתדמית האפרורית של החיל. "רוב הפעילות של חיל הים מסווגת ונושא האפרוריות של חיל הים קשור באופי הצנוע של האנשים", אמר.

נלחמים בתדמית האפרורית
בנוגע לאופי הפעילות טוען מפקד הקורס כי למרות התדמית, הביקוש לא פוחת. "החיילים שלנו מתרכזים בעבודה חשאית בהתאם לאופי הפעילות", אמר. "מצד שני ניתן לראות את העלייה במוטיבציה ובביקוש לקורס חובלים. המסיימים היום הם הטובים שבטובים. כאלה שמאמינים שהשירות הצבאי מעניק להם המון".
עד כה, סיימו תשע בנות בלבד את הקורס בהצלחה, והמחזור הנוכחי שסיים היום את הקורס המפרך מורכב מ-60% עירוניים, 15% מיישובים קטנים, 10% קיבוצניקים והשאר ממגזרים שונים.
בין המסיימים עמדו על מגרש המסדרים גם מפקד קורס חובשים ממפקדת זרוע היבשה, קצין בדרגת סגן, קצין בדרגת סרן, קצין ולוחם משייטת 13, ונג"ד שבעבר היה רס"ר מחלקה בשייטת הצוללות והיום הפך לקצין מן המניין. שלושת החובלים הטריים התקבלו לקורס לאחר בקשה חריגה, תוך נטילת המשימות המורכבות של הקורס, שנחשב לאחד הקשים בצה"ל.

ישן 06-07-2006, 07:37
צלמית המשתמש של יוסיפון

כי אם הם ישימו אותו בכיס...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "למה יש לצעירים משהו שנראה כמו סטיקלייט תקוע בנשקים???"

יראו אותו דרך הבד השקוף!

סטיקלייט בסתרשף זה אחד הגימיקים בתס"ח לילי. עד ההדלקה הוא נעוץ בסתרשף כשהוא מכוסה.

השאלה שלך הזכירה לי בדיחה מימי אצבעוני:
למה חיילי חיל הים חוגרים חגורה כחולה עם אבזם כסוף?
כדי שלא יפלו להם המכנסיים!

ואם כבר גענו בזה, המדים הלבנים הללו נוראיים. יש לי כמה בגדים לבנים, דרך אף אחד מהם לא רואים את צבע העור שלי.

ישן 06-07-2006, 11:16
צלמית המשתמש של יוסיפון

ממש לא בסדר!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[b][color=#0000ff]איזה תענוג..."

למה באמת לא שטות שם כמה ספינות מסוגים שונים, אמצעים מיוחדים של הקומנדו הימי וצוללת בהספנה? איך זה שלא יורים מגוון של טילים? נראה לי שירי של נוקמני בחושך יכול להיות להיט שיקשט את הטקס!
אם כבר עושים טקס אז עדיף לבזבז כמה מיליונים! הרי הירי והמשטים לא יהיו לחינם! גם מפעיל נוקמני צריך להתאמן. כך גם צוות ההשטה של הספינה. והצוללת... זו שתעלה מהמים ישר לרציף ותירה לכל הכיוונים... גם הם צריכים להתאמן.
ובכלל, אחרי כ"כ הרבה וואסח, אתם יודעים כמה עוד מתגייסים יהיה אפשר למיין למסלול החובלים שגם כך אחוז הניפוי שלו גבוה?
להדיח את מח"א. אופס! סליחה! את מח"י.

ישן 06-07-2006, 12:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

מגעיל בדיוק!
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "כשחיל הים יהיה גדול"

לגייס מיד חיילים מיותרים לחיל הים!
לבטל את התורנויות בחדר האוכל ובשמירות, למה שלוחמים יעשו אותן כשאפשר לגייס חייל במיוחד.
לנפח כל גוף שאינו יורה בעוד חיילים (קונדיטורים, שוטפי ירקות, שוטפי רצפות, שוטפי צלחות, מקפלי כלונסאות וכו').
להצמיח בתי קולנוע שיגררו מקריני סרטים, לחפור בריכות שבהן ישרתו מצילים. להקים שיכוני משפחות מוזלים.
למה לעזאזל שהזמרים בצוות ההווי ישרתו בתפקידי לחימה אם אפשר לגייס במיוחד את כוכבי כוכב נולד?
מה עם גף צילום בכל בסיס עם צלמים שינציחו את מפקד הבסיס נואם. ועיתון. וגינון. וכו'.

צחי, ההגיון שלך עובד לשני הכיוונים. כשחיל האוויר יצליח להגיע לחלק קטן מההצלחות של חיל הים באותם תקציבים קטנים וכוח אדם מצומצם אולי הוא יוכל להרשות לעצמו לבזבז.

(ואני מבין שלא כל החיילים בחיל האוויר מיותרים, רק חלקם)

ישן 06-07-2006, 13:46
צלמית המשתמש של יוסיפון

צחי, תביא עובדות, לא אגדות עם הודיות!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אני חושב שהגיע הזמן"

אני מודה!
במהלך השירות שלי אכלתי בעיקר חול (אם היה).
כחייל סדיר מעולם לא יצא לי לסעוד בחדר אוכל שבו אפשרות בחירה בין שני סוגי מנות עיקריות. או לחמניות. או לחם שום. או סתם, לחם מהיום.
גם פיצה או שוקו היו רק כקנינו אותם (מכספנו) מחוץ לבסיס. בכל הצבא (חוץ מחיל אחד) אסור לבשל או לאפות מוצרי חלב.
אחת לשבוע, לפחות, יצא לי לבצע מטלה גדודית וכמעט ולא הכרתי את המושג ש.ג. קבע או מאבטח מתקנים.
כשהלכתי לשמירות צעדתי ברגל, לא היה רכב אבטחה שיפזר ויאסוף את השומרים והאפודים שלהם מהעמדות. גם כשהעמדה הייתה מרוחקת שני קילומטר מהבסיס. וגם כשהיו לי ארבעה שעות שינה בין שמירה לשמירה (השומר המחליף מגיע אחרי חצי שעה של צעידה, אני צועד בחזרה חצי שעה והולך לישון לשלוש שעות).
לא ידעתי מהו צבעי, את הציוד שלי צבעתי בעצמי.
וגם את המדרכות, והצעים, והקירות, והשולחנות, והטנק, וכלי העבודה, והארונית, והתחת של הקידבג.
יודע מה? לא צבעתי במכחולים או מברשות. לא היו. השתמשנו בחתיכות מזרן תחובות בתרמיל 7.62.
גם את הגריז דחפתי בלחיצות על מגרזת ואת השמן בטיפטוף לתוך משפך שחתכתי מבקבוק קנקל, ולא באמצעות גרניקה או גורסיקה (חשמלית או הידראולית). מעניין למה? אולי כי פשוט לא הייתה מכונה כזו בסביבה.
לא נתקלתי במלגזה או עגלת שירות. את החלקי חילוף הקלילים של הטנק והתחמושת זעירת המשקל סחבנו אני וחברי על גבינו הדואב.
בטח שלא יצאתי לקורס מלגזה או נהיגה בטרקטור שהיה יכול להכניס לי כסף באזרחות.
גם לא לקורס מצילים, מדריכי קרב מגע, נהיגה מעל 15 טון, שוזרי זכוכית וקולעי גומי.
בכלל בתעודת השיחרור שלי, כתוב: "מקצוע: לוחם, נהג מרכבה - אין מקבילה אזרחית!"
לא יצאתי, כמעט, לטיולי גיבוש או לנופש יחידתי. כשנלחמים ומתאמנים ללחימה אין לזה זמן.
לא קיבלתי עיתון יחידתי.
על חולצת היחידה שילמתי בעצמי.
את הסמל הפלוגתי עיצבתי בעצמי, מי יכל לשלם למעצב גרפי?
לא היו לי הסעות מהבית לבסיס. בעצם גם לא ממש הייתי צריך. הבסיס היה הבית.

אבל,
השתחררתי.
מאז יצא לי קצת להתארח בבסיסי הצבא הכחול לראות את הגורסיקות והגרניקות, את המלגזות והטרקטורים.
לנעוץ שיניים בלחמניות טריות.
לראות בחדר אוכל צבאי לחם מהיום ולא להאמין.
לבחור בין שני סוגי מנות בשריות בארוחת צהרים (ולקחת את שתיהן).
לדבר עם חייל שיצא לקורס X, חזר ויצא לקורס Y.
להכיר את המקצוע המדהים: מאבטח מתקנים. ואת חברו הטוב: שוטף הכלים (למעשה הוא רק מכניס למדיח ומסדר על המדף).
לטייל במגורי משפחות (אפילו שחיתי בבריכה) ולהנות מהדשא המטופח והמושקה היטב (מי משלם על המים?), לשמח את הילדים שלי בטיפוס על מתקני השעשועים, ליד הבית שלי, בישוב מבוסס היטב, אין מתקנים כאלו (אולי בגלל שהרשות המקומית לא מסוגלת לבזבז, סליחה, להוציא סכומים כאלו על החלפת מתקנים בתדירות כזו).
לנסוע, כמעט לבד, באוטובוס שמחזיר חיילים הביתה בתום יום עבודה מפרך במשרד מ8:00 עד 17:00.
אפילו הייתי במסדר כנפיים וראיתי את הכסף שנשפך לי ולך מהכיס כמו התרמילים מהתותח של השרפים. פעמיים באותו השבוע לא כולל אימונים לקראת.
יצא לי גם לשמוע טייסים שמתלוננים על יום בשבוע שבו אסור להם לחלוץ נעליים ולהיזכר בתקופות שבהן הנעליים ואני לא נפרדנו למשך שבוע לפחות (ואז חלצתי אותן לדקה והחזרתי לעוד שבוע), או בתקופות שבהן התקלחתי רק אחת לשבוע (אם לא נגמרו המים). במים קרים.

מצטער, לא היה לכם מושג, ולא יהיה עד שתשרתו כלוחמים.
תרוצים להצדקת כוח האדם והתקציבים העודפים יכולים להיות מהיום עד מחר. עובדתית, הם עודפים. אין הצדקה לרוב ההטבות שציינתי למעלה. ולא תהיה. בטח לא בזמן שבאותו צבא יש אנשים אחרים שלא מקבלים עשירית.

אולי אני סתם סובל מתסביך נחיתות.
ואולי גם אני זקן הודי עיוור שיצא לו למשש את הפיל שהוא קיבל מהצבא ולומר: "אני ידוע! הפיל הזה מאד דומה לנַחָש" (ולא בגלל שמיששתי את החדק)!
זה באותו הזמן שהחברים שלי ששירתו בחיל האוויר לא היו צריכים למשש את הפיל. אתה יודע למה? זה רק בגלל שהם בדיוק רכבו עליו.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 06-07-2006 בשעה 14:03.
ישן 06-07-2006, 15:06
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
יוסיפון. גם לי יש צד כזה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "צחי, תביא עובדות, לא אגדות עם הודיות!"

אני מודה!
במהלך השירות שלי אכלתי בעיקר פיתה אחת עם חומוס וצ'יפס שהחזיקה ליום שלם - כי לא שרתתי בבסיס וחשבו שאני אמור להסתדר עם דמי כלכלה של פחות מ-10 ש"ח ליום, שאומנם סידרו לי יופי של ארוחה בבית החייל, אם רק יכולתי להגיע אליו וגם לבצע את תפקידי (ולמי שיש ספק - אז לא היתה אפשרות כזו).
גם אני, כחייל סדיר מעולם לא יצא לי לסעוד בחדר אוכל שבו אפשרות בחירה בין שני סוגי מנות עיקריות. או לחמניות. או לחם שום. או סתם, לחם מהיום.
גם פיצה או שוקו היו רק כשקנינו אותם (מכספנו) בשק"ם, כלומר כשהוא בכלל היה קיים.
כשהייתי צריך להגיע למרפאה - נסעתי לבסיס סמוך, כי שלנוהיה קטן מידי כדי להצדיק פעילותה של אחת כזו. אז גם היה צריך לחכות שיהיה רכב בשביל זה, ולא תמיד היה.
כשהלכתי לשמירות צעדתי ברגל, לא היה רכב אבטחה שיפזר ויאסוף את השומרים והאפודים שלהם מהעמדות. בפעם היחידה שראיתי שמפזרים מישהו ברכב לעמדה - היה כששרתתי בבסיס שהיקף הגדר שלו היה מעל 40 ק"מ, ואני שמח שלא ביקשו ממני לעשות זאת ברגל.
גם כך במהלך השמירה - לא היו לנו יותר משלוש שעות בין שמירה לשמירה, בסבב שנמשך שבוע לפחות (תורנות שמירה ביסיסת).
וגם את המדרכות, והצעים, והקירות, והשולחנות, והארונית.
בכלל בתעודת השיחרור שלי, כתוב: "מקצוע: מדריך תעופה - אין מקבילה אזרחית!"
לא יצאתי, כמעט, לטיולי גיבוש או לנופש יחידתי. כשמדריכים אין לזה זמן. וכשיש זמן - מכינים חומר הדרכה או תשתית לקורסים או שנת פעילות נוספת.
סמל היחידה שלנו לא השתנה מאז 1948
לא היו לי הסעות מהבית לבסיס. בעצם גם לא ממש הייתי צריך נסעתי באגד והחזרי הוצאות נסיעה קיבלתי רק כאשר השלם לא ישב בכלא.

אבל,
השתחררתי.
ומאז יצא לי לשרת במיל' בקציעות, ואז הבנתי שהאגדות על אוכל בח"א נופלות מן המציאות בשיריון.
עשיתי מיל' על גבול מצרים וחשבו שאני יכול למלא תפקיד של מאגיסט וחובש, בלי לירות כדור אחד (גם לא בנשק האישי)
לראות אפשר להעביר מילואים שלמים בצביעת ארגזים באדום ולבן, להיות מוקפץ לתרגיל הצ"ח באמצע אפטר של מילואים, לחזור ליחידת המילואים ולהישפט על אחור בגלל השתתפות בתרגיל הצ"ח.
לבחור בין שני סוגי מנות בשריות בארוחת צהרים (ולקחת את שתיהן), ולגלות שרק בחצרים אוכלים יום חומוס ואורז ויום שעועית ותפוחי אדמה (או להיפך).
לראות שמעט מאד אנשים באמת עושים מילואים עם מי שהיו איתם בסדיר (וטוב שכך).
לראות שמגייסים 300 איש כדי לאייש 50 תקנים.
לראות שיש אנשים ב"ירוקים" שמשרתים 3 שעות ומקבלים על זה חד יומי
לראות שקוקה קולה מקררים עם מטף אישי
שיש חיה כזו נשק מקוצר, ומי שהולך איתה זה בעיקר האפסנאי
שכותפת של מדי ב' חדשים משמשת בעיקר להכנת כיסוי לדיסקית
שמי שמגיע למילואים - זה בעיקר אחד שקוראים לו פראייר
להכיר מישהו שהתפקיד שלו זה להכין שקפים
לראות כיצד מעיפים רימוני עשן עם לבנות חבלה - בשביל היופי
אפילו שמעתי מישהו שמספר לי איך הוא אכל את הלב כשראה את כמות הפגזים שיורה תותח של שרף והשווה זאת מיד לכמות הפגזים שירה בחייו [ואפילו היה רציני כשאמר את זה] (וכמעט שאלתי אותו אם שוטר בימ"מ היה משווה כך את כמות כדורי האקדח שירה מול שיריונר והתחמושת שהוא יורה מהמאג שלו במהלך תרגיל)
אבל מעולם לא יצא לי לשמוע ולו חייל אחד שיכול להגיד שנהנה בשרות שלו, מהמפקד שלו, ושאף אחד לא ניסה לדפוק אותו במהלך השרות.

מצטער, לא היה לכם מושג, ולא יהיה עד שתשרתו בח"א.

אז נכון - יש בח"א יחידת אבטחה, שנובעת בעיקר מההכרה שחיל ממוצע בח"א לא מסוגל לתת מענה מספק לארועי ביטחון, ולכן אותו "מאבטח מתקנים, או קרא לזה ש.ג. מקצועי" גם זוכה להכשרה מתאימה.

אז נכון - יש בריכת שחיה - אבל מי רואה אותה בכלל?

אז נכון - יש טבח, ולפעמים גם מכונות שטיפה. אבל יש גם פי 100 אנשים מאשר בבסיס ירוק ממוצע, ואת האוכל הם לא מקבלים בחמגשיות.

אז נכון - יש מלגזות, אבל לא רק בח"א

אז נכון - יש לכם קצין טכני מחורבן שלא דואג לכם למשפך או שפשוט נמאס לו שאתם מאבדים צמיד את המשפך שלכם.

טענות כמו "יש לכם המון כסף" בלי לחשוב רגע כמה עולה שעת מנוע או שעת טיסה של מטוס, ימשיכו היום ומחר ומחרותיים. עובדתית, עד שלא תדעו על מה מדובר - לא יהיה לכם מושג. כמו שאין הצדקה לחייל לקבל תוספת שרות מבצעית כשהוא מצייר שקפים למג"ד, בעוד שמכונאי מטוסים שעובד בליין כל הלילה וכל היום מוגדר בסיכומו של דבר ג'ובניק ושכרו בהתאם.

לסיכום - אתה אכן סתם סובל מתסביך נחיתות.

"ירוק" - אבל ירוק בעיקר מקינאה, ומסתמך על סיפורים, מעשיות וסתם אגדות שרצות בצבא לאורך, לרוחב וגם באלכסון. זה לא הופך אותך לידען בתחום, אלא סתם לעוד אחד שניזון מרכילות - וחמור מזה - בולע אותה בלי לבדוק.

נכון. ח"א אינו מושלם, ותמצא בו ליקויים כמו בכל מקום אחר, אבל בעיקר פחות, ואם אוכל (ואתה יודע שניסיתי) אשמח גם לתת לך שעור פרטי (ואני לא אומר את זה מתוך התנשאות).

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 06-07-2006 בשעה 15:25.
ישן 06-07-2006, 15:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

לא מכיר את הבח"א בו שירתת
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "יוסיפון. גם לי יש צד כזה"

אבל את ההתרשמות שלי כתבתי לא על פי סיפורים, מעשיות וסתם אגדות שרצות בצבא לאורך, לרוחב וגם באלכסון. וגם לא על רכילות. אלא לפי מראה עיניים, בבסיסי חיל האוויר: לוד, פלמחים, חצרים, חצור ותל נופש.
כל האמור לעיל מבוסס על ראיה (בעיקר), או על שמיעה ממקור ראשון.
למקצוע מדריך תעופה אני חושב שיש מקבילה אזרחית. גם אם כתוב אחרת בתעודת שיחרור. לנהג מרכבה אין. תקן אותי אם אני טועה.

ובבקשה, אל תביא לי הוכחות משירות מילואים. המילואים הם צבא אחר, לא פחות מנוכר מחיל האוויר. למילואים מגיעים אנשים שמנסים, כמיטב יכולתם להפוך את הכמה ימים הללו למה שיותר שונים מהסדיר. גם אם זה אומר שחלק נכבד מהמשכורת יתפוצץ על שיפצורים למזון ולתנאי החיים (כמו: ארגזים של בקבוקי שתיה, ובירה, מנגל, פחמים, חלב, ובישול חלבי, תבלינים, בשר, מזרונים, אוהלים, ג'יפים, אמצעי קשר, מחשביםניידים, מזגנים ניידים, מקריים ועוד) וגם אם זה אומר שהם מרשים לעצמם להתנג כמו ילדים ערסים.

ישן 06-07-2006, 16:07
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "לא מכיר את הבח"א בו שירתת"

יוסיפון, זה בדיוק מה שאני אומר.

לא כל מה שרואים ברגע, ובפרק זמן נתון, הוא גם המצב האמיתי. בחצרים יש 5 חדרי אוכל לפחות. איפה אתה אכלת? (וזה רק נקודה אחת) האם זה מעיד על התפריט? האם זה היה במסגרת אירוע?

אכלתי בשיזפון, ולא היה נורא. אכלתי בקציעות (במילואים בחדר האוכל ולא בשפצור של חבר'ה) והיה מדהים בכל קנה מידה.

פלמחים היה בסדר, ולא יותר (זה כבר מקבל אופי של ביקורת מסעדות), ובשדה דוב היה מדבים, כי ביקר שם מח"א ארה"ב ואכלנו שאריות בחדר אוכל קצינים, בדיוק כשהגענו מטירונות...

ציטוט:
למקצוע מדריך תעופה אני חושב שיש מקבילה אזרחית. גם אם כתוב אחרת בתעודת שיחרור. לנהג מרכבה אין. תקן אותי אם אני טועה.

מי שורצה - יכול להתאים הכל. אתה מדבר על מה שאפשר או על מה שכתוב. אתה יכול לנהוג במרכבה גם בתע"ש. אז זה הופך למקצוע אזרחי מקביל?

ציטוט:
ובבקשה, אל תביא לי הוכחות משירות מילואים. המילואים הם צבא אחר, לא פחות מנוכר מחיל האוויר. למילואים מגיעים אנשים שמנסים, כמיטב יכולתם להפוך את הכמה ימים הללו למה שיותר שונים מהסדיר.

אני מדבר על מילואים ביחידות סדירות. גם יצא לי לאבטח יישוב ולאכול ביומיים 5 קילו בשר על האש שהביא מפקד המרחב הבדואי של פיקוד גדנ"ע. לא לזה אני מתכוון.

אני ציינתי רק דברים שראיתי ביחידות סדירות ירוקות.

ובעיקר - שלא הכל שחור או לבן או אפור בהיר...

בידידות רבה (באמת!!!)

צחי

ישן 07-07-2006, 00:45
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "צחי, תביא עובדות, לא אגדות עם הודיות!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אני מודה!
במהלך השירות שלי אכלתי בעיקר חול (אם היה).
כחייל סדיר מעולם לא יצא לי לסעוד בחדר אוכל שבו אפשרות בחירה בין שני סוגי מנות עיקריות. או לחמניות. או לחם שום. או סתם, לחם מהיום.
גם פיצה או שוקו היו רק כקנינו אותם (מכספנו) מחוץ לבסיס. בכל הצבא (חוץ מחיל אחד) אסור לבשל או לאפות מוצרי חלב.
אחת לשבוע, לפחות, יצא לי לבצע מטלה גדודית וכמעט ולא הכרתי את המושג ש.ג. קבע או מאבטח מתקנים.
כשהלכתי לשמירות צעדתי ברגל, לא היה רכב אבטחה שיפזר ויאסוף את השומרים והאפודים שלהם מהעמדות. גם כשהעמדה הייתה מרוחקת שני קילומטר מהבסיס. וגם כשהיו לי ארבעה שעות שינה בין שמירה לשמירה (השומר המחליף מגיע אחרי חצי שעה של צעידה, אני צועד בחזרה חצי שעה והולך לישון לשלוש שעות).
וגם את המדרכות, והצעים, והקירות, והשולחנות, והטנק, וכלי העבודה, והארונית, והתחת של הקידבג.
יודע מה? לא צבעתי במכחולים או מברשות. לא היו. השתמשנו בחתיכות מזרן תחובות בתרמיל 7.62.
גם את הגריז דחפתי בלחיצות על מגרזת ואת השמן בטיפטוף לתוך משפך שחתכתי מבקבוק קנקל, ולא באמצעות גרניקה או גורסיקה (חשמלית או הידראולית). מעניין למה? אולי כי פשוט לא הייתה מכונה כזו בסביבה.
לא נתקלתי במלגזה או עגלת שירות. את החלקי חילוף הקלילים של הטנק והתחמושת זעירת המשקל סחבנו אני וחברי על גבינו הדואב.
בכלל בתעודת השיחרור שלי, כתוב: "מקצוע: לוחם, נהג מרכבה - אין מקבילה אזרחית!"
לא יצאתי, כמעט, לטיולי גיבוש או לנופש יחידתי. כשנלחמים ומתאמנים ללחימה אין לזה זמן.
לא קיבלתי עיתון יחידתי.
את הסמל הפלוגתי עיצבתי בעצמי, מי יכל לשלם למעצב גרפי?
לא היו לי הסעות מהבית לבסיס. בעצם גם לא ממש הייתי צריך. הבסיס היה הבית.

אבל,
השתחררתי.
מאז יצא לי קצת להתארח בבסיסי הצבא הכחול לראות את הגורסיקות והגרניקות, את המלגזות והטרקטורים.
לנעוץ שיניים בלחמניות טריות.
לראות בחדר אוכל צבאי לחם מהיום ולא להאמין.
לבחור בין שני סוגי מנות בשריות בארוחת צהרים (ולקחת את שתיהן).
לדבר עם חייל שיצא לקורס X, חזר ויצא לקורס Y.
להכיר את המקצוע המדהים: מאבטח מתקנים. ואת חברו הטוב: שוטף הכלים (למעשה הוא רק מכניס למדיח ומסדר על המדף).
לטייל במגורי משפחות (אפילו שחיתי בבריכה) ולהנות מהדשא המטופח והמושקה היטב (מי משלם על המים?), לשמח את הילדים שלי בטיפוס על מתקני השעשועים, ליד הבית שלי, בישוב מבוסס היטב, אין מתקנים כאלו (אולי בגלל שהרשות המקומית לא מסוגלת לבזבז, סליחה, להוציא סכומים כאלו על החלפת מתקנים בתדירות כזו).
לנסוע, כמעט לבד, באוטובוס שמחזיר חיילים הביתה בתום יום עבודה מפרך במשרד מ8:00 עד 17:00.
אפילו הייתי במסדר כנפיים וראיתי את הכסף שנשפך לי ולך מהכיס כמו התרמילים מהתותח של השרפים. פעמיים באותו השבוע לא כולל אימונים לקראת.
יצא לי גם לשמוע טייסים שמתלוננים על יום בשבוע שבו אסור להם לחלוץ נעליים ולהיזכר בתקופות שבהן הנעליים ואני לא נפרדנו למשך שבוע לפחות (ואז חלצתי אותן לדקה והחזרתי לעוד שבוע), או בתקופות שבהן התקלחתי רק אחת לשבוע (אם לא נגמרו המים). במים קרים.

מצטער, לא היה לכם מושג, ולא יהיה עד שתשרתו כלוחמים.
תרוצים להצדקת כוח האדם והתקציבים העודפים יכולים להיות מהיום עד מחר. עובדתית, הם עודפים. אין הצדקה לרוב ההטבות שציינתי למעלה. ולא תהיה. בטח לא בזמן שבאותו צבא יש אנשים אחרים שלא מקבלים עשירית.

אולי אני סתם סובל מתסביך נחיתות.
ואולי גם אני זקן הודי עיוור שיצא לו למשש את הפיל שהוא קיבל מהצבא ולומר: "אני ידוע! הפיל הזה מאד דומה לנַחָש" (ולא בגלל שמיששתי את החדק)!
זה באותו הזמן שהחברים שלי ששירתו בחיל האוויר לא היו צריכים למשש את הפיל. אתה יודע למה? זה רק בגלל שהם בדיוק רכבו עליו.

מכיוון שאתה לוחם אינטיליגנט אין לי אלא להסכים לרמיזה שלך שמדובר ברגשי נחיתות.
בקשר לעובדות, ספרו רכילויות מיד שניה על חיל האויר כמה שאתם רוצים, בעניין האוכל (שרק אני אוכל בכל יום..) הוא נוראי ולא ניתן לאכילה. 2 מנות בשריות...אתה מצחיק אותי.. זה כנראה מארוע מיוחד או מלפני 10 שנים. כל בסיס של הירוקים שאי פעם ביקרתי בו (צאלים, אדם, בית ספר לצניחה... ואכלתי בחדר אוכל חניכים....צריפין וכו') היה אוכל טוב בהרבה מהאוכל המזעזע שיש בחיל האויר. רוצים להמשיך לספר סיפורים על תקופת האוכל כשעזר היה מפקד חיל האויר?- שיבושם לכם..
חיל הים כבודו במקומו מונח, הוא ללא ספק חיל איכותי מאוד והרקורד שלו בעיקר ביום כיפור הוא יוצא מן הכלל. ובכל זאת יוסיפון, לכתוב בזלזול כזה על חיל האויר והצלחותיו זה קצת מצחיק. דעותיך כפי שציינת אינן אוביקטיביות ואתה אכן סובל ממנה קטנה של רגשי נחיתות בעניין. פנה לויקיפדיה (להם אין רגשי נחיתות הם די אוביקטיבים..) וקרא על הצלחותיו של חיל האוויר, בוא רק נאמר שלחיל הים אין דף מקביל...
לנושא עצמו, כל הכבוד לחובלים הצעירים. מי שמוכן לשרת שנים ולהיות לוחם על ספינה איטית... זוכה להרבה כבוד והערכה ממני לפחות...
אמיל.
ישן 07-07-2006, 06:30
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=יוסיפון]אני..."

לוחם אינטיליגנט?
כנראה רק בגלל שעברתי את המיונים לקורס טייס (וויתרתי)!

אמיל, האמירות הציניות שלי היו המשכו של הקו הסרקסטי שבו צחי פתח.
אגב, "פרשת הלחמניות והמשרתים" בפלמחים נחשפה ע"י כרמלה לפני עשר שנים בדיוק. אני מאד שמח לשמוע שמאז חיל האוויר ירד לאדמה

ישן 06-07-2006, 11:46
  GIL2006 GIL2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
over rated
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "טקס סיום קורס חובלים, מחזור קי"ג נערך הערב בבסיס ההדרכה של חיל הים בחיפה"

עם כל הכבוד למסיימים שנתיים וקצת של קורס לא הכי קל, יש תפיסה מוגזמת של מעמד החובל.
אומנם אני מדבר מנקודת מבט של חייל ולא של קצין אבל שמגיע סג"מ חדש לספינה ומתחיל לחלק הוראות והערות (מקצועיות) זה לא מוסיף כבוד או תחושה של מקצוענות.

יצא לי לראות ולעבוד עם חובלים שלא רק שלא ידעו מה הם עושים הם גם סיכנו את החיים שלהם ושל אחרים, כולל את שלי. היה סג"מ נחמד שהחליט לבצע בדיקה על מכשיר מסוים בזמן שחצי גוף שלי היה בפנים. למזלי שמעתי את הלחץ אוויר מתחיל לעלות אז הספקתי לברוח. שבאתי לצרוח אליו שהוא כמעט הוריד לי את הראש קיבלתי הסברים כמו שהוא יודע מה הוא עושה ושאני לא יצעק על קצין (שכמעט הרג אותי...). חניך אחר, חודש ליפני סיום הקורס החליט להוריד עוגן בזמן כניסה לנמל.... אחר פרק נשק לכיוון טיל. בקיצור לא חסר. יש גם כמובן חובלים מקצועיים, מנהיגים ואנשים נהדרים אבל לצערי הם בודדים או שבורכו רק בתכונה אחת מבין השלושה.

השורה התחתונה -קצין שהולך לפקד על חיילים ולעבוד בספינה חייב לצבור ניסיון בתור חפ"ש בעל מקצוע, לחיות בספינה ורק אז ללכת לקורס חובלים.
חובלים כלומר קצונה יעודית, מקבלים מהדקה הראשונה בצה"ל יחס מועדף ותחושה של עליונות על החיילים האחרים שישרתו תחתם בספינה.

ועוד דבר- אני אומנם לא מכיר טייסים אבל אני יכול להבטיח לכם שאין שום מקום להשוואה בין קורס טיס לקורס חובלים.

ישן 06-07-2006, 13:42
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי GIL2006 שמתחילה ב "over rated"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GIL2006
יצא לי לראות ולעבוד עם חובלים שלא רק שלא ידעו מה הם עושים הם גם סיכנו את החיים שלהם ושל אחרים, כולל את שלי. היה סג"מ נחמד שהחליט לבצע בדיקה על מכשיר מסוים בזמן שחצי גוף שלי היה בפנים. למזלי שמעתי את הלחץ אוויר מתחיל לעלות אז הספקתי לברוח. שבאתי לצרוח אליו שהוא כמעט הוריד לי את הראש קיבלתי הסברים כמו שהוא יודע מה הוא עושה ושאני לא יצעק על קצין (שכמעט הרג אותי...). חניך אחר, חודש ליפני סיום הקורס החליט להוריד עוגן בזמן כניסה לנמל.... אחר פרק נשק לכיוון טיל. בקיצור לא חסר. יש גם כמובן חובלים מקצועיים, מנהיגים ואנשים נהדרים אבל לצערי הם בודדים או שבורכו רק בתכונה אחת מבין השלושה.

מקרה שהיה לאחי- התראת פראון במדור מכונה בדבורה שלו התחילה לצפצף במי"ק, המפקד שלח את אחי לבדוק את זה ובנתיים הוא החליט שהוא יכול לכבות אותה בעצמו ולחץ על כמה כפתורים, כמובן שכל הספרות במכונה נפרצו ואח שלי היה מספיק זריז כדי להבין מה קרה ולברוח מהמדור, בתחקיר שנערך לאחר מכן- אותו אינטליגנט "שכח" לציין שהיה חייל במדור. אותו קצין הודח לאחר מכן בגלל שורה של מקרים רשלניים.

זה אמנם מקרה קיצוני, אבל אני מאוד מסכים איתך שחובל שאמור לפקד על חיילים צריך לבלות קצת יותר זמן משהיות של כמה שניות- בתור חפ"ש על ספינה.
So be it
Settle the score
Touch me again for the words that you'll hear evermore

ישן 06-07-2006, 14:02
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
גם אני מצטרף לחגיגה
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי stealth שמתחילה ב "מסכים איתך"

אין כמו חובל סג"מ חדש שמגיע לספינה ומתחיל ללמד את הטכנאי הבכיר כיצד יש לפתור תקלות במערכת שלו, ללא שהוא מכיר את המערכת כלל וכלל. כאשר מסבירים לו בנימוס ומבקשים לא לדחוף את האף שלו לעניינים שהוא לא מכיר האגו החובלי לא מאפשר לו להודות בטעות .הרי הוא חובל! הטוב מכולם! המובחר שבמובחרים!
כמובן שמרמור זה אינני מתיימר לשייך לכלל אוכלוסיית החובלים בחיל הים. ישנם חובלים רבים שעושים את תפקידם במצויינות יוצאת מן הכלל.

נראה לי שרצוי להכניס את החקח"ים לכמה חודשי שהייה בסטי"ל בנוסף לתקופה שהם שוהים עכשיו בהכשרה שלהם, בחודשים האלו יהיו חיילים לכל דבר. למשל אחרי השלב שמכשיר אותם להיות ימאים אפשר להכניס אותם לסטי"ל בתפקיד ימאי.

ישן 06-07-2006, 14:06
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
מעמד החובל
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי GIL2006 שמתחילה ב "over rated"

תפקיד איש הצוות, הלוחם, המפעיל, הוא להפעיל ציוד ייחודי. כדי לבצע את אחריותו עליו להיות מומחה בתחום תפקידו (ובספינה לכל אחד כמה תפקידים). תפקידו הוא בדרך כלל גם חוליה במערכת שלמה של פעילויות. מחוייבת לכן התמחות ומומחיות מקצועית בהפעלה על פי תורות ותרגולות.
תפקיד הקצין הוא פיקודי (ולא להפעיל ציוד או מערכת). כדי לבצע את אחריותו עליו להיות בעל יכולת אישית גבוהה ביותר. מגוון תחומי האחריות שלו רב ואחריותו כבדה. על הקצין הימי להיות בעל יכות של שליטה מלאה במערכות (בדר"כ טכנולוגיות מתקדמות) לפקד (לנהל) את פעילות המערכות והציוד המופעל מקצועית על יד הצוות שהם המומחים להפעיל את הציוד.
מרחב האחריות של איש הצוות שונה ממרחב האחריות של הקצין הימי ולכן היכולות המקצועיות והמומחיות שונה כמו המשפט: החייל רואה את העץ והקצין רואה את היער.
חלק מהבעיה בתפיסה של הצוות את מעמד החובלים היא הטענה, שהחובל לא יודע להפעיל כל עמדת הפעלה טוב יותר מהחייל. ובמיוחד בולט העניין כשמגיע סג"מ.
יש לזכור שבהסמכתו הדי מוקדמת הסג"מ (ואולי עוד כחניך במהלך הקורס) נבחן קצין משמרת ולא נבחן להיות מפעיל מערכת או בעמדת הפעלה.

לנ"ל מתווספת גם ההנחה (המוטעית) שקצין ימי צריך להיות איש צוות קודם לכן ועל כך הגיב הרמטכ"ל בפארפרזה ש: "רועה טוב לא צריך להיות קודם עז".

עוד יש לזכור שלפעול בים יש קושי לכולם. צפוף, הספינה היא יחידה מבודדת וחייבת לדאוג לעצמה לכל ולבד גם בעת מצוקה, פועלים כקבוצה של אנשים וייתכנו בעיות בינאישיות, תנאי הסביבה לא קלים (ים קשה) ועוד ועוד. להיות מפקד בים ואחראי על כלל הפעילות הצבאית והאנשוית זה מאתגר וקשה במיוחד.

הערה: הייתי איש צוות בסטי"ל ולא חובל.

06-07-2006 11:38
ישן 06-07-2006, 14:19
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "מעמד החובל"

זה נכון שרועה טוב לא חייב להיות עז קודם אבל הוא בהחלט חייב להכיר את העדר שהוא מנסה לרעות.
רועה עיזים לא יוכל לרעות בקר לפני שיכיר את העבודה.
אין לי שום ספק בכך שתפקידו של הקצין הוא פיקודי ולא תפעולי אך בכל זאת בעצם היותו מפקד על אנשים ולא על רובוטים, במיוחד בסטי"ל, (שמי כמוך יודע מה זה הפלגה ארוכה בתנאים קשים).החובל הצעיר צריך קודם להכיר את האנשים ואת דינמיקת הצוות לפני שהוא מנסה את כשרונותיו וכישוריו הפיקודיים.
התופעה שאני מעלה מתייחסת לאותם חובלים חדשים שמגיעים לספינה אחרי הקורס. לחובלים אחרי פי"מ אין את התופעות האלו כי הם כן דואגים להכיר את צוות לפני שהם מפקדים עליו.
לדעתי הבעיה נובעת מה"הרעלה" שעוברים החק"חים בקורס. קצינים וותיקים יותר מכירים את האופי האמיתי שבשירות כחובל, שבמקרים רבים שונה ממה שמספרים בקורס.
חוץ מזה חובל הוא איש צוות לכל דבר, הדרגות נותנות לו הרבה יותר חובות מזכויות (כמו אחריות ודוגמה אישית וכו').

ישן 06-07-2006, 15:15
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "זה נכון שרועה טוב לא חייב..."

לגיל ול spritz
1. במה שכתבתי התמקדתי באיך החובל נראה בעיני איש הצוות (כינוי שלי לחיילים והנגדים בספינה)
2. עינייני התנהגות עם אחרים קשורים לאופי האדם ולא לדרגתו (יש כאלה שמרימים קול ויש כאלה שמדברים ושניהם דורשים סמכות, ניואנס התנהגותי) אם כי יש כאלה שהתנהגותם לא נוחה, גסה ומתנשאת, זה עניין אישי כמובן.
3. אכן לוקח זמן לחובל להבין ולהכיר את תפקידו באופן מלא בספינה. כל השהיות שהוא עושה במהלך הקורס לא יכולות לתת תמונה מלאה ולכן, האחריות המוטלת על סג"מ צעיר קטנה יחסית לבכירים ממנו אבל, היא עדיין עצומה.
4. בנסיוני עברתי כאלה וגם כאלה, הקצינים הימיים המשמעותיים בלטו והפחות טובים נשכחו עם השנים, אבל.... בתקופתי בספינות (1972-1975) הייתה איזו ייראה ומתן כבוד לקצין הימי ולמפקד ורמת הציניות היתה נמוכה.
ועוד הערה ב"פרטי"
ישן 06-07-2006, 17:35
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
לא יודע מה השתנה מאז
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי kufxh שמתחילה ב "לגיל ול spritz 1. במה שכתבתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kufxh
בנסיוני עברתי כאלה וגם כאלה, הקצינים הימיים המשמעותיים בלטו והפחות טובים נשכחו עם השנים, אבל.... בתקופתי בספינות (1972-1975) הייתה איזו ייראה ומתן כבוד לקצין הימי ולמפקד ורמת הציניות היתה נמוכה.

גם לי יצא לשרת בפיקוד של קצינים שבהחלט היו מנהיגים חברתיים ומקצוענים, אבל לצערי אני חייב להגיד שכיום בהרבה מקרים למילה "סג"מ" בהקשר של קצין ימי יש משמעות שלילית ועד כמה שידוע לי- זה בד"כ לא המצב אצל הירוקים. כמו ש spritz כתב- הרבה מהם משתנים לטובה כאשר הם מקבלים עוד ארון אחד, אבל אולי צריך לשנות תכנים בקורס כדי שהייראה ומתן הכבוד יחזרו לקצינים הצעירים.
So be it
Settle the score
Touch me again for the words that you'll hear evermore

נערך לאחרונה ע"י stealth בתאריך 06-07-2006 בשעה 17:38.
ישן 06-07-2006, 14:30
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ברכות לבוגרים

על המסלול הקשה שעברו, על התפקיד ועל התואר האקדמאי

טקס יפה צבוע בלבן שחבל מאד שנערך בלילה וללא הצגות תכלית, גם לבוגרים האלה מגיע לא פחות!

מתוך אתר צה"ל

מהו חובל?
חובל הוא קצין ימי, מפקדם של לוחמי הספינות והצוללות בחיל הים. הפיקוד בכלי השייט של חיל הים מאתגר ודורש יכולת אישית גבוהה ביותר. הקצין בים נושא באחריות כבדה ונדרש לקבל החלטות מהירות, נכונות ומדויקות תוך הפעלת שיקול דעת, שליטה מלאה במערכות טכנולוגיות מתקדמות והפעלה מקצועית של לוחמיו.
קורס החובלים מחולק ל-3 מגמות:
מגמת שייט - הכשרה לתפקיד קצין נשק או קצין גילוי ניווט וקשר בסטי"ל, צוללות או מפקדי דבורים ודבורות.
מגמת מכונה - הכשרה לתפקיד קצין מכונה בסטי"ל או צוללת.
מגמת אלקטרוניקה - הכשרה לתפקיד קצין אלקטרוניקה בסטי"ל או צוללת.

לבוגר קורס חובלים תוענק דרגת סג"מ והוא ישובץ בכלי השייט בהתאם להתמחותו. בוגר מגמת שייט ישובץ כקצין משמרת וסגן קצין מחלקה בסטי"ל/צוללת ובהמשך כקצין מחלקה או מפקד דבור/ה. בוגר מגמת מכונה ישובץ כקצין משמרת מכונה וסגן קצין מחלקה בסטי"ל/צוללת ובהמשך כקצין המחלקה ובוגר מגמת אלקטרוניקה ישובץ כקצין לוחמה אלקטרונית וכסגן קצין מחלקת אלקטרוניקה ובהמשך כקצין המחלקה.
לאחר שירות כקצין מחלקה בכלי שייט, ישובץ הקצין בתפקידי פיקוד במערך הספינות, ההכשרה והמטה של חיל הים.

בסיום קורס החובלים מוענקת לחובלים סיכת החובל היוקרתית.

ישן 06-07-2006, 17:50
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05

לגבי הויכוח האם חובל צריך להיות קודם לכן חייל בספינות :
לטעמי האישי , התשובה לכך חדה וחלקה : כן !

וזה -לדעתי- בכלל לא מתאים לפתגם על הרועה והעזים...
נכון שרועה לא צריך להיות קודם עז כדי להוליך את העדר , אבל לקצין ימי שלא יודע
מה זה להיות חייל בכ"ש חסר נדבך מהותי ומשמעותי בתהליך הפיכתו למפקד בים .

וזה לא סותר את העובדה שתמיד היו / ישנם / יהיו יוצאים מן הכלל - לכאן ולכאן...

דרך אגב : אני אוחז בדעה זו מאז שדרכתי על סיפון סטי"ל לראשונה באמצע 1972 -
והיא רק התחזקה במהלך 27 וחצי שנות השרות הסדיר ו-7 שנות השמ"פ , כולן בחה"י...
(רק כדי לסבר את האוזן : הייתי חייל , ואח"כ נגד , בספינות . לא קצין )

ישן 07-07-2006, 02:06

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "בתור סטודנט (שמבזבז את זמנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
בתור סטודנט (שמבזבז את זמנו במקום ללמוד למבחן שבעוד יומיים) הייתי רוצה לדעת איך אפשר לסיים תוך שנתיים ו-4 חודשים קורס חובלים מפרך וגם לקבל תואר ראשון - שלסטודנט רגיל היה לוקח לפחות שלוש שנים.
מה היה אורך הקורס לפני שהוסיפו לו את הלימודים לתואר?

מישהו יכול להרחיב, בבקשה, על תוכנית הלימודים של החובלים / בוגרי תואר ראשון?
תודה
אני יכול רק להרחיב על התואר שאני עושה היום במכללה מכובדת..
אורך התואר 3 שנים.
זמן שהייתי יכול לעשות אותו: פחות משנה...
כן אני יודע שרפואה והנדסה זה לא ככה, אבל הם לא עושים תואר ברפואה והנדסה..
עסקים, משפטים, מדעי המדינה, סוציולוגיה וגם חלק מפסיכולוגיה ומחשבים, אפשר לעשות בשליש זמו עם קצת משמעת ורצון.
אמיל.
ישן 07-07-2006, 02:27
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]בתור סטודנט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
אני יכול רק להרחיב על התואר שאני עושה היום במכללה מכובדת..
אורך התואר 3 שנים.
זמן שהייתי יכול לעשות אותו: פחות משנה...
כן אני יודע שרפואה והנדסה זה לא ככה, אבל הם לא עושים תואר ברפואה והנדסה..
עסקים, משפטים, מדעי המדינה, סוציולוגיה וגם חלק מפסיכולוגיה ומחשבים, אפשר לעשות בשליש זמו עם קצת משמעת ורצון.
אמיל.

עם קצת משמעת ורצון אפשר לקחת מחברת מסוכמת בכל קורס וללמוד למבחן תוך שבוע, אבל בתואר של אוניברסיטה מכובדת יש עבודות להגשה, ובחנים. להיות סטודנט זה full time job.
אני לא רואה איך תואר במנהל עסקים ישפר את רמת הביצועים של חובל (או טייס, לצורך העניין), אבל לעשות את זה בזמן כל כך קצר בשילוב עם קורס שגם ככה עמוס, מזכיר לי גם את הפרשה של התעודות המזוייפות של מכללות ושלוחות של אוניברסיטאות כאלה ואחרות שאנשי בטחון השיגו כדי לקבל תוספת למשכורת.

הצבא לא משתמש בכישורים המקצועיים שהחיילים רכשו, והצוערים עצמם לא יוכלו לעשות הרבה עם תואר "מקוצרר" כזה.
מי מרוויח מכל הסיפור הזה?
ישן 07-07-2006, 03:07

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]אני יכול רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
עם קצת משמעת ורצון אפשר לקחת מחברת מסוכמת בכל קורס וללמוד למבחן תוך שבוע, אבל בתואר של אוניברסיטה מכובדת יש עבודות להגשה, ובחנים. להיות סטודנט זה full time job.
אני לא רואה איך תואר במנהל עסקים ישפר את רמת הביצועים של חובל (או טייס, לצורך העניין), אבל לעשות את זה בזמן כל כך קצר בשילוב עם קורס שגם ככה עמוס, מזכיר לי גם את הפרשה של התעודות המזוייפות של מכללות ושלוחות של אוניברסיטאות כאלה ואחרות שאנשי בטחון השיגו כדי לקבל תוספת למשכורת.

הצבא לא משתמש בכישורים המקצועיים שהחיילים רכשו, והצוערים עצמם לא יוכלו לעשות הרבה עם תואר "מקוצרר" כזה.

או שאתה זורק סיסמאות או שאנחנו לא חיים באותה מדינה...
להיות סטודנט (פרט למקרים בודדים שאותם ציינתי) זה גוב של 3 ימים בשבוע וגם זה ללא מאמץ..
רוב האוניברסיטאות, כולל המכובדות ביותר הינן בדיחה ברמת הלימוד שלהם. כל מה שמלמדים שם אפשר לקרוא בספר בחצי זמן ולדעת יותר ממה שלימדו בכיתה..
קח תואר רציני במנהל עסקים, שלוקח מסטודנט ממוצע 3 ימים בשבוע (שלא נדבר על כך שהוא עובד היכן שהוא בשביל להתפרנס וכו') שכל יום לימוד הוא של כ6-7 שעות מקסימום ותעביר אותו למסגרת צבאית: 5.5 ימי לימוד בשבוע, 10 שעות ביום, וגם בערב אין מסיבות אלא יושבים בחדר ולומדים. תוסיף לזה סמסטר קיץ מלא כמובן והרי לך תואר רציני הרבה יותר מבאוניברסיטה הממוצעת (במקצועות הנ"ל..) והעובדה הלא מפתיעה היא גם שבקורס חובלים ובקורס טייס עוברים את מבחני האוניברסיטה בצורה יפה.
על תשכח שבדובר בקבוצה שהממוצע (ואני מדגיש הממוצע- לא הפרט) היא ברמה יותר גבוהה משל הסטודנט הממוצע באותו המקצוע (כמובן שלא מדובר במקצועות הנדסה- רפואה וכו' שבהם התמונה שונה וכפי שציינתי אין אותם בקורסים הנ"ל).
ולשאלתך למי זה טוב? בדיוק כמו שתואר במשפטים או בעסקים מרייכמן או מהמכללה למנהל וכו' טוב לעשרות אלפי אנשים, ככה התואר הנ"ל טוב לקצינים הנ"ל.
אמיל.
ישן 07-07-2006, 03:28
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]עם קצת משמעת..."

שלושה ימים בשבוע, 5.5 שעות ביום? בקצב הזה אי אפשר לסיים תואר גם ב6 שנים. סטודנט לומד בממוצע 25 שעות שבועיות. תוסיף לזה עבודות בית, בחנים ומבחנים ותקבל מעט מאד זמן חופשי. - בטח לא מספיק כדי לעבור קורס חובלים או קורס טייס.
שוב, לעבור מבחני אוניברסיטה זאת לא בעיה. קח אדם ממוצע, תן לו את החומר מסוכם ומסודר, שבוע שלם ללמוד למבחן והוא יעבור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
ולשאלתך למי זה טוב? בדיוק כמו שתואר במשפטים או בעסקים מרייכמן או מהמכללה למנהל וכו' טוב לעשרות אלפי אנשים, ככה התואר הנ"ל טוב לקצינים הנ"ל.

אני עדיין לא מבין למה זה טוב.
עתודאי שלומד מדעי המחשב - יעסוק בצבא כתוכניתן.
קצינה חביבה שלומדת איתי (הנדסה) תעסוק במקצוע שלה.
השאלה שלי היא למה צה"ל משקיע לא מעט כסף בלימודים שלא יתרמו למקצוע הצבאי של הקצין?

מאוחר לי. לילה טוב
ישן 07-07-2006, 03:38

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "שלושה ימים בשבוע, 5.5 שעות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
שלושה ימים בשבוע, 5.5 שעות ביום? בקצב הזה אי אפשר לסיים תואר גם ב6 שנים. סטודנט לומד בממוצע 25 שעות שבועיות. תוסיף לזה עבודות בית, בחנים ומבחנים ותקבל מעט מאד זמן חופשי. - בטח לא מספיק כדי לעבור קורס חובלים או קורס טייס.
שוב, לעבור מבחני אוניברסיטה זאת לא בעיה. קח אדם ממוצע, תן לו את החומר מסוכם ומסודר, שבוע שלם ללמוד למבחן והוא יעבור.

אני עדיין לא מבין למה זה טוב.
עתודאי שלומד מדעי המחשב - יעסוק בצבא כתוכניתן.
קצינה חביבה שלומדת איתי (הנדסה) תעסוק במקצוע שלה.
השאלה שלי היא למה צה"ל משקיע לא מעט כסף בלימודים שלא יתרמו למקצוע הצבאי של הקצין?

מאוחר לי. לילה טוב

אי אפשר לסיים ? מה זאת אומרת ידידי? אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר. גש למכללה הקרובה למקום מגוריך ותראה בדיוק איך זה נראה. אתה יודע מה, אני אעשה לך את זה פשוט יותר..
http://pow.idc.ac.il/portal/page?_p...&_schema=PORTAL

http://pow.idc.ac.il/portal/page?_p...&_schema=PORTAL
עריכה: לצערי הקישורים לא עובדים בדיוק- אבל כנס בהם למערכת שעות מסלוליות: מנהל עסקים: וכו' תוכל לראות שבשנה א/ יש 4 ימי לימוד בקושי ומשנה ב' יש פחות מ3 ימי לימוד!!
כפי שאתה רואה 3 ימי לימוד..בקושי..במכללה מכובדת..(הבין תחומי.."רייכמן")
לגבי השאלה השניה:
יש 2 סיבות לצה"ל להוסיף את הלימודים בקורס טייס וחובלים: 1 לקבל קצין יותר בוגר שמוכן יותר לעולם המודרני ולא רק הצבאי, צה"ל חושב שזה תורם (אני לא בטוח, אבל יכול להיות..).
2. זהו צעד שהוכנס כאשר האריכו את החתימה. בקורס טיס צריך להתחייב היום לשירות של 9 שנים! על מנת למנוע מצב שאנשים טובים לא ירצו להגיע, הוסיפו את התואר. עכשיו הקצינים משתחררים בגיל מבוגר אבל לפחות הם מקבלים תואר ולא צריכים בגיל 28 להתחיל להשלים קורסים יחד עם בני 21...
אלו הסיבות.
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 07-07-2006 בשעה 03:40.
ישן 07-07-2006, 12:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "לימודים "לייט" משהו. לא ידעתי..."

דווקא כאן אני חושב שיש טעם לתואר - ברוב הצבאות קצין נדרש לדעת לא רק בתחום הצר של עיסוקו אלא להיות רחב אופקים - זה בהחלט תורם לקצונה יותר טובה ויותר מודעת לחברה בה היא נמצאת.

בחילות השדה אין הקצינים נדרשים לחתום לטווח ארוך, ולכן הקצינים יוצאים ללימודים דווקא בפרק הזמן בו הם נמצאים בשיא כושרם ויכולתם האישית. לעומת זאת, הקצינים שיוצאים מהקורס בגיל 20 הם בד"כ צעירים מדי, חסרי ניסיון ומודעות ולרוב לא בשלים. אם היה ניתן, עדיף היה גם כאן להוציא אותם קצת לעולם להתבגר ואז להחזיר אותם ליחידות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-07-2006, 13:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני מסכים, אבל ראוי שהתואר יהיה בתחום עם ערך מוסף לשירות הצבאי."

אולי - מצד שני, קירבה לנושאים אזרחיים בוערים, כמו כלכלה, מנהל, מדיניות וכדומה דווקא תסייע לאותו אדם להבין איך העולם החיצוני פועל. אני יודע שבארה"ב התואר הוא תואר כללי - חברה, רוח ומדעים - עם דגש של תחום מסויים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-07-2006, 16:33

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "האמת שהתייחסתי לצה"ל בכלל, לאו דווקא חה"א."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
ובכל מקרה, כיוון שבד"כ בארצנו מדובר בתואר דו-חוגי, אתה יכול לקבוע שאחד מהחוגים יהיה רלבנטי לצבא. שילמדו מדעי המדינה, שילמדו היסטוריה צבאית.

ולשואל השני - צר לי. במדינות מתוקנות צבא הוא קריירה, ובפרט במקצועות כגון טיס. אני לא חושב שזווית החשיבה הנכונה היא "אנחנו מכשירים טייס כדי שייצא בגיל 27 לשוק האזרחי, ולכן צריך להבטיח שהוא ייצא לשם" אלא "אנחנו מכשירים קצין לשירות צבאי ממושך מאוד, וכדאי לנו שהוא ירצה לעשות את זה".

עריכ: שלילי- במדינות מתוקנות טייס וחובלים הן לא קריירה.
בארה"ב ובאירופה, הטייס הצבאי הוא בדיוק כמו בארץ, חותם קבע כמה שנים טובות ובאזור גיל 30 צריך להחליט אם הוא עובר לביזנס/ דלתא איירלינס או שהוא ממשיך בקריירה צבאית.
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 07-07-2006 בשעה 16:38.
ישן 14-07-2006, 18:04
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
שתי הערות
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "לימודים "לייט" משהו. לא ידעתי..."

1. קצין לאחר תואר, כל תואר, הוא קצין משכיל יותר, מבוגר יותר - ובהכרח גם בוגר יותר. בגרות פירושה שיקול דעת טוב יותר, והייתי שמח אם כל קציני צה"ל (ולא רק צ"א וצ"י) היו כאלה. מנסיוני אני וגם מנסיונם של אחרים, בגרות ושיקול דעת הם מצרך שחסר מאוד לקצינים זוטרים, ולעתים אלה מתפתחים לאט ומאוחר מדי. עובדתית, כפי שהצביעו אחרים כאן, זרועות הצבא האמריקאי (אויר, ים, יבשה, נחתים) אינם מקבלות קצינים ללא תואר אקדמי - וכל תואר אקדמי (גם ספרות אנגלית ...) תופש. אני מייחל ביום בו קצונה בצה"ל תהיה מקצוע (ולא משנה אם ל-25 שנה או ל-9 שנים) ולא מסלול התקדמות של טירונות-גדוד-סמלים וכו'.
2. אני מסכים עם אמיל לגבי עומס הלימודים, וחושב שאפשר לרוץ בקצב מהיר יותר בהרבה (עובדתית, את התואר הראשון שלי סיימתי בשנתיים וחצי כי פשוט רצתי בשני סמסטרי קיץ). יש עוד נקודה, מעבר לכמות הזמן המוקדשת (ובקורס טייס לא יוצאים לבלות בערב או הולכים לעבוד אלא יושבים ולומדים): גודל הכיתות. בקורסים אקדמיים, בטח בשנה א' ועד לשנה ב' לעתים קרובות, יש המון אנשים. מנסיוני באקדמיה (שלושה סיבובים), כיתות של עשרות אנשים ואף מאה הם מחזה לא נדיר. בכיתות כאלה קצב הלימוד איטי מאוד, כיוון שהקצב נקבע לפי האיטיים ביותר. את קורס הטייס מסיימים כמה עשרות בוגרים בכל מחזור. אם נניח שאת השנה האקדמית מתחילים 150 איש, זה מעט מאוד אנשים מחד (לארבעה מסלולים במינימום) ומאידך קבוצה שרמתה הממוצעת מבחינת יכולת לימוד גבוהה מהרמה הממוצעת באוכלוסיה. שתי עובדות אלו (בהחלט עובדות, לא חושב שיש מישהו שיחלוק עליהן) מאפשרות קצב לימוד גבוה משמעותית מאשר אוניברסיטה רגילה.
ישן 07-07-2006, 10:24
צלמית המשתמש של spritz
  spritz spritz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]אני יכול רק..."

עם הארכת שירות הקבע שכל טייס\ חובל נדרש לחתום השירות שלהם נהפך לקריירה לכל דבר.
מן הראוי שצה"ל ייתן לקצינים שלו השכלה גבוהה המתאימה לאופי השירות שלהם.
השתתפתי בכמה מתרגילי רליינט מרמייד (המשותפים לנו לארה"ב ולטורקיה). לפני כל תרגיל חולקו חוברות לעיתונאים שמפרטות את יכולות הספינות המשתתפות וקורות חיים של המפקדים של הספינות האלו.
המפקדים כביכול באותה דרגה אבל די עצוב לראות שמפקד של פריגטה אמריקאית בעל כמה וכמה תוארים,שכולם רלונטיים למקצוע שלו- תואר מהאקדמיה הצבאית הימית של ארה"ב,תואר מהווסט פוינט וכו'.
גם המפקד הטורקי בוגר הקול'ג הצבאי באיסטנבול, בוגר האקדמיה הימית באיסטנבול וכו'.
נגדם עומד מפקד סטי"ל בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניסרסיטת חיפה (שכבודו וכבוד האוניברסיטה במקומם מונח).מה בדיוק אמורים האנשים שרואים את ההשוואה הזאת להסיק?
לדעתי המסקנה הראשונה שלהם תיהיה חוסר רצינות של חיל הים וצה"ל בכל מה שקשור להשכלה צבאית של קציניו.

ישן 07-07-2006, 14:03
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod

התואר בקורס טייס הוא מלא, בדיוק כמו באוניברסיטה, אותה כמות נקודות, ואותן הרצאות. ככה לפחות שמעתי ממפקד טייסת ההשכלה (או משהו כזה).

לימודים לתואר זה ממש לא 24/7.
בארה"ב תלמיד באוניברסיטה יכול ללמוד בסביבות ה-15 שעות שבועיות, ואת התואר אפשר להשיג תוך ארבע שנים... ובארה"ב יש אוניברסיטאות מכובדות, הרבה מהן.

וד"א, בארה"ב ניתן לקבל נקודות על מבחן בלבד ולא חייבים לעבור קורס שלם... אם אתה יודע את החומר מספיק טוב אתה יכול לגשת למבחן ולקבל נקודות כאילו עברת קורס שלם. לי יש חבר שנכנס לאוניברסיטה עם כ-60 נקודות או משהו כזה. שוב, אני לא חושב שיהיה צודק להגיד שאין בארה"ב אוניברסיטאות מכובדות.

ישן 07-07-2006, 15:56
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]עם קצת משמעת..."

אני לא מכיר את המסלול של הצוערים בקורס טיס, אבל קשה לי להאמין שהם מצליחים לעבור מסלול זהה למסלול שלוקח לסטודנט "רגיל" 4 שנים (באחד המסלולים המוצעים להם), ובמקביל לעבור קורס טייס. אין חיה כזאת סטודנט להנדסה שלומד 15 שעות שבועיות, ובתקופות מסויימות לימודים זה לגמריי 24/7.
לא כל אוניברסיטה ומכללה היא "מכובדת". יש לא מעט מסלולי אקדמיה שמיועדים לאנשי צבא שאפשר לתאר אותם כ"ישראבלוף". אני לא מעוניין להרחיב.

האם הלימודים האקדמים לחניך צעיר יתרמו לו בתפקיד בכמות שתחזיר את ההשקעה - בכסף שהצבא משלם לאוניברסיטאות ובזמן שהושקע?
אם כן, אז למה שלא ישלחו אותם למסלול עתודה שבסופו הם ייכנסו לקורס?
ואם המטרה היא בצ'יפור הטייסים בתואר רק בשביל תוספת שכר אז יש דרכים חסכוניות יותר לעשות זאת.
ובשביל מה טייס קרב צריך תואר במנהל עסקים? זה יעזור לו לטוס יותר טוב? למה הם צריכים "אופקים וידע כללי רחבים" וקצין אחר לא?

המסלול המיוחד לחיילים במסלולים היוקרתיים מריח לא טוב - וימים יגידו אם החבר'ה יוכלו לעשות משהו עם התעודת נייר הזאת ביום שלאחר השיחרור.
לא היה לי אכפת, אם כל זה לא היה יורד מהכיס שלי כמשלם מיסים.
ישן 07-07-2006, 16:07

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "אני לא מכיר את המסלול של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
אני לא מכיר את המסלול של הצוערים בקורס טיס, אבל קשה לי להאמין שהם מצליחים לעבור מסלול זהה למסלול שלוקח לסטודנט "רגיל" 4 שנים (באחד המסלולים המוצעים להם), ובמקביל לעבור קורס טייס. אין חיה כזאת סטודנט להנדסה שלומד 15 שעות שבועיות, ובתקופות מסויימות לימודים זה לגמריי 24/7.
לא כל אוניברסיטה ומכללה היא "מכובדת". יש לא מעט מסלולי אקדמיה שמיועדים לאנשי צבא שאפשר לתאר אותם כ"ישראבלוף". אני לא מעוניין להרחיב.

האם הלימודים האקדמים לחניך צעיר יתרמו לו בתפקיד בכמות שתחזיר את ההשקעה - בכסף שהצבא משלם לאוניברסיטאות ובזמן שהושקע?
אם כן, אז למה שלא ישלחו אותם למסלול עתודה שבסופו הם ייכנסו לקורס?
ואם המטרה היא בצ'יפור הטייסים בתואר רק בשביל תוספת שכר אז יש דרכים חסכוניות יותר לעשות זאת.
ובשביל מה טייס קרב צריך תואר במנהל עסקים? זה יעזור לו לטוס יותר טוב? למה הם צריכים "אופקים וידע כללי רחבים" וקצין אחר לא?

המסלול המיוחד לחיילים במסלולים היוקרתיים מריח לא טוב - וימים יגידו אם החבר'ה יוכלו לעשות משהו עם התעודת נייר הזאת ביום שלאחר השיחרור.
לא היה לי אכפת, אם כל זה לא היה יורד מהכיס שלי כמשלם מיסים.

הם יוכלו לעשות כל מה שבוגר אוניברסיטת בין גוריון יכול לעשות, אם הטענה שלך היא שאי אפשר לעשות כלום עם תעודה כזו אז בסדר, אבל לא זו הטענה שלך...
מסלול עתודה? הרבה יותר יקר..
משלם המיסים, יעלה לו יותר כשאנשים לא ירצו להתגייס לקורס טייס כי "לחברים שלהם יש כבר תואר שני במנהל עסקים והם עדיין ללא תואר ראשון.." חוץ מזה שזה חוסך כסף ולא מבזבז, בשיטה הישנה היו משלמים להרבה צוות אויר וקצינים מצטיינים 3-4 שנים ללימודים שבהם הם לא היו הולכים לצבא אבל כן היו מקבלים משכורת, כל זאת על מנת להשאיר אותם בשירות. בשיטה הנוכחית חוסכים המון זמן וכסף. ויסלחו כולם- עושים תואר יותר רציני מהתארים המקבילים...
אתה מעלה את עניין התואר בהנדסה שוב, ונדמה לי שאתה לא קורא אלא יורה, בגלל המגבלות- לא עושים תואר בהנדסה בקורס טייס/ חובלים. עושים רק תארים שאפשר לעשות שנה וחצי לימודים נטו.
אמיל.
ישן 07-07-2006, 16:26
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בגיל 18 יש אנשים עם תואר שני במנהל עסקים?
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]אני לא מכיר את..."

ואני חשבתי שההכשרה של טייס (כולל האפשרות המובנית לעסוק במקצוע לאחר מכן), השירות, והתנאים (כולל אפשרות לחופשת לימודים באמצע, ואני מכיר אפילו טייס שחה"א מימן לו את התואר הראשון והחיים בזמן אותו תואר. ולפי החישוב שלי, אם מממנים למצטיינים 3-4 שנים, זה יוצא לא בהכרח יקר יותר מלממן לכולם תואר בשנה וחצי. ודאי כשהם ממשיכים לטוס במקביל כטייס מילואים לפחות) גם הם איזשהו חלק בהחלטה להתנדב לקורס טיס. לא אפסול את זה שאפילו יש כאלה שיש להם אידיאלים, או שחושבים שזה יוקרתי.
מצטער, אני לא קונה את הטיעון שאם לא יהיה תואר מקוצר במקצוע יוקרתי (אכן, לא הנדסה) אנשים לא יילכו לטייס. ואם זה הטיעון, אולי מחר החי"ר צריך לפתוח קורס קצינים עם תואר במדעי המחשב (בשנה וחצי). יש שיקולים בעד ונגד התואר, אבל אני מפקפק עד כמה השינוי הזה היה הכרחי מבחינה קרייריסטית נטו - ומי אמר שזו הסיבה היחידה לעשות שינוי?

נערך לאחרונה ע"י YGH בתאריך 07-07-2006 בשעה 16:29.
ישן 07-07-2006, 16:46

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "בגיל 18 יש אנשים עם תואר שני במנהל עסקים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
ואני חשבתי שההכשרה של טייס (כולל האפשרות המובנית לעסוק במקצוע לאחר מכן), השירות, והתנאים (כולל אפשרות לחופשת לימודים באמצע, ואני מכיר אפילו טייס שחה"א מימן לו את התואר הראשון והחיים בזמן אותו תואר. ולפי החישוב שלי, אם מממנים למצטיינים 3-4 שנים, זה יוצא לא בהכרח יקר יותר מלממן לכולם תואר בשנה וחצי. ודאי כשהם ממשיכים לטוס במקביל כטייס מילואים לפחות) גם הם איזשהו חלק בהחלטה להתנדב לקורס טיס. לא אפסול את זה שאפילו יש כאלה שיש להם אידיאלים, או שחושבים שזה יוקרתי.
מצטער, אני לא קונה את הטיעון שאם לא יהיה תואר מקוצר במקצוע יוקרתי (אכן, לא הנדסה) אנשים לא יילכו לטייס. ואם זה הטיעון, אולי מחר החי"ר צריך לפתוח קורס קצינים עם תואר במדעי המחשב (בשנה וחצי). יש שיקולים בעד ונגד התואר, אבל אני מפקפק עד כמה השינוי הזה היה הכרחי מבחינה קרייריסטית נטו - ומי אמר שזו הסיבה היחידה לעשות שינוי?

חלק מההחלטה כן, אבל בוא תתחבר עם העולם המודרני, שבו רבים לא משרתים כלל וגם לבעלי האידיולוגיה יש גבולות..
קונה טיעון או לא- זה מעולה כי לא לך מוכרים במקרה הזה, חיל האוויר עשה מחקר (מכיר נכון? למיטב זכרוני אתה חוקר..) ארוך מאוד לפני המעבר לחתימה הארוכה + הלימודים והגיע למסקנות הנ"ל.
לגבי החי"ר שוב הטיעון הישן של למה בחיל האויר ולא בירוקים? מי אמר שלא? שיעשו מה שהם חושבים לנכון, אני לא מכיר שם את הנתונים ולא את האנשים אז אין לי דעה. אני כן יכול להבטיח לך שאם היו עושים שם מחקר ומגיעים למסקנה שנכון לעשות תואר תוך כדי בה"ד 1 אני לא הייתי פותח אשכול "למה קצינים צריכים תואר.." אלא הייתי תומך.
אמיל.
ישן 07-07-2006, 16:45
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "התואר, לדעתי, הוא לא כדי..."

כל כך קשה למצוא מתנדבים לקורס טיס שצריך להשתמש בשיטת תמריצים יקרה שכזאת?
האם חיילות אחרים צריכים לצאת במבצעים וצ'ופרים מקבילים כדי למשוך את המלש"בים למסלולים שלהם?

לאמיל - מתוך http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...%98%D7%99%D7%A1
ציטוט:
מבואות ומסלולים - שני שלבים בהם לומדים החניכים את מרבית המכסה להענקת תואר ראשון. שני שלבים אלו, הנקראים "שנת ההשכלה", נמשכים כשנה. לימודים אקדמיים רצופים לתואר ראשון, מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. שנת הלימודים האינטנסיבית (לא מקבילה לשנת לימודים רגילה באוניברסיטה) מורכבת משלושה סמסטרים, בני 13 שבועות כל אחד. ארבעת מסלולי הלימוד לתואר: מתמטיקה ומדעי המחשב, ניהול טכנולוגיות מידע, כלכלה וניהול, פוליטיקה, ממשל וניהול. בנוסף, לומדים החניכים נושאים צבאיים, נושאים תעופתיים ושלושה קורסים באנגלית.

תואר במדעי המחשב תוך שלושה סמסטרים בני 13 שבועות? סטודנט "רגיל" ממדעי המחשב לא היה יודע אם לצחוק או לבכות.

הנה כתבה מעניינת בנושא:
http://news.walla.co.il/?w=/94/738787

דעתי האישית היא שהמוסדות האקדמים פשוט ירדו לזנות.
ישן 07-07-2006, 16:54

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "כל כך קשה למצוא מתנדבים לקורס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
כל כך קשה למצוא מתנדבים לקורס טיס שצריך להשתמש בשיטת תמריצים יקרה שכזאת?
האם חיילות אחרים צריכים לצאת במבצעים וצ'ופרים מקבילים כדי למשוך את המלש"בים למסלולים שלהם?

לאמיל - מתוך http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...%98%D7%99%D7%A1

תואר במדעי המחשב תוך שלושה סמסטרים בני 13 שבועות? סטודנט "רגיל" ממדעי המחשב לא היה יודע אם לצחוק או לבכות.

הנה כתבה מעניינת בנושא:
http://news.walla.co.il/?w=/94/738787

דעתי האישית היא שהמוסדות האקדמים פשוט ירדו לזנות.

סטודנט רגיל היה מחפש את עצמו בסיבוב ושוקל לדפוק לעצמו כדור בראש במקום ללמוד 6 ימים בשבוע 12 שעות ביום.
התואר הוא בדיוק של כל אחד, אין בעיה לדחוס, יש מלא זמן באוניברסיטה בלימודים הנ"ל, מי שטוען אחרת הוא או 1. איטי 2. לא מכיר את הנתונים וכותב סתם. 3. משקר. אלא האופציות.
ירדו לזנות? יכול להיות לא נראה לי שיש קשר לחיבור עם הצבא, אני לומד באוניברסיטה שמדורגת 4-5 בארץ בסקרים ובמדדים (בתחומים הנ"ל) ורמת הלימוד היא עלובה, צה"ל יכול ללמד אותם הרבה מאוד על הדרכה...
מתנדבים לקורס טייס? קשה מאוד למצוא מתנדבים רלוונטים!! לא מאמין? לא חייב...
אמיל.
ישן 07-07-2006, 17:25
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ZBH שמתחילה ב "אתה אומר ש-13 שבועות זה מעט,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ZBH
אתה אומר ש-13 שבועות זה מעט,
אבל תחשוב שלומדים מהבוקר עד הערב 5-6 ימים בשבוע,
כולל שבתות שסוגרים בבסיס...
וגם בנוסף ל"שנת אקדמיה" לומדים לאורך כל הקורס ...

13 שבועות כפול 3 זה פחות ממעט. זה כלום.
רוב הסטודנטים לומדים מהבוקר עד הערב חמישה- שישה וגם שבעה ימים בשבוע. שבתות סוגרים מעונות או בדירה.
מי שחושב שאפשר לסיים תואר במדעי המחשב בזמן כל כך קצר פשוט לא מכיר את תכני המסלול. התואר במסלול "ניהול טכנולוגיות מידע" הוא בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול במסגרת התמחות במערכות מידע. תואר שלסטודנט רגיל היה לוקח ארבע שנים.

WAVE, אני לא יודע איפה אתה למדת מדעי המחשב, ואמיל, אני לא יודע מה רמת ההוראה במוסד בו אתה לומד, אבל חד משמעית - אלא אם כן הוא גאון ברמה פנומנלית, אין שום סיכוי בעולם שאדם יהיה מסוגל ללמוד תכנים כאלה בשליש או רבע מהזמן. על אחת כמה וכמה בנאדם שלא סיים בגרות / צריך להשלים קורסים קדם בפיזיקה, מתמטיקה ואנגלית, / בלי רקע בתחום אותו הוא לומד + לעבור בו זמנית תכנים הקשורים למקצוע הצבאי שלו + עבודת גמר.

עם כל הכבוד לחניכים האיכותיים מבחינת אישיות / כושר ריצה לפין האטומי ובחזרה / ראייה מרחבית / יכולת שהפגינו מול הסימולטור המיושן / אישיות וכו' - אין מצב בעולם שהתכנים והרמה של התואר המקוצרר היא זהה למסלול הרגיל.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 07-07-2006 בשעה 17:31.
ישן 07-07-2006, 17:27

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=ZBH]אתה אומר ש-13..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
13 שבועות כפול 3 זה פחות ממעט. זה כלום.
רוב הסטודנטים לומדים מהבוקר עד הערב חמישה- שישה וגם שבעה ימים בשבוע. שבתות סוגרים מעונות או בדירה.
מי שחושב שאפשר לסיים תואר במדעי המחשב בזמן כל כך קצר פשוט לא מכיר את תכני המסלול. התואר במסלול "ניהול טכנולוגיות מידע" הוא בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול במסגרת התמחות במערכות מידע. תואר שלסטודנט רגיל היה לוקח ארבע שנים.

WAVE, אני לא יודע איפה אתה למדת מדעי המחשב, ואמיל, אני לא יודע מה רמת ההוראה במוסד בו אתה לומד, אבל חד משמעית - אלא אם כן הוא גאון ברמה פנומנלית, אין שום סיכוי בעולם שאדם יהיה מסוגל ללמוד תכנים כאלה בשליש או רבע מהזמן. על אחת כמה וכמה בנאדם שלא סיים בגרות / צריך להשלים קורסים קדם בפיזיקה, מתמטיקה ואנגלית, / בלי רקע בתחום אותו הוא לומד + לעבור בו זמנית תכנים הקשורים למקצוע הצבאי שלו + עבודת גמר.

עם כל הכבוד לחניכים האיכותיים מבחינת אישיות / כושר ריצה לפין האטומי ובחזרה / ראייה מרחבית / יכולת שהפגינו מול הסימולטור המיושן / אישיות וכו' - אין מצב בעולם שהתכנים והרמה של התואר המקוצרר היא זהה למסלול הרגיל.

זהה, וחבל שנמשיך עם זה..
אמיל.
ישן 07-07-2006, 07:44
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
צה"ל זה לא מוסד אקדמאי
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=שלמה רוזן]סקירה נאה של..."

כשבית ספר לטיסה ניסה לקרוא לעצמו האקדמיה לטיס, התנפלו עליו מכל כיוון ומהר מאד הוא חזר להגדרה העממית שאליה התרגלנו "בית ספר לטיסה".
מי שנותן לחניכי קורס טיס את התואר זה מוסד אקדמי מאד ותיק ופופולרי - אוני' בן גוריון בב"ש.
מי שנותן לחניכי קורס חובלים את התואר זה מוסד אקדמי ותיק אחר - אוני' חיפה.

כמו שאמיל כתב, החניכים (בשני בקורסים) לומדים ע"פ תוכנית שניתפרה במיוחד בשבילם המשולבת בתוכנית הקורס, אך כוללת את רוב המטלות העיקריות בדרך לתואר.

נכון, יש פה קיצור זמן ודחיפה מצד המערכות (גם צה"ל וגם האוניברסיטאות) לטובת החניכים על מנת שיעמדו על מגרשי המסדרים עם דרגות הקצונה, ההסמכות ותואר אקדמאי.

אבל אנחנו כחברה מרוויחים מזה קצינים בוגרים יותר (גם בגיל), מלומדים, מדופלמים עם תנאי שכר טובים יותר, עם אופקים וידע כללי רחבים יותר שמרגע הסיום ועד לתום החוזה או עד השלב הבא במסלול שלהם יהיו פנויים לעשיה בתחום בו הם הוכשרו.

האנשים האלה אמורים לעמוד בחוד החנית של ביטחון המדינה, להפעיל את המערכות הכי יקרות והכי מתוחכמות והכי מסווגות (מבלי לזלזל חלילה בשאר חיילי צה"ל)!

מגיע להם, תפרגנו להם!

עוד דבר, אוניברסיטה זה לא רק מוסד אקדמי זה גם מוסד כלכלי שמטרתו גם להרוויח כסף, תואר לסטודנטים "רגילים" בשנתיים (מבחינה טכנית זה ניתן) זה לא דבר רווחי.
אז אתם סטודנטים יקרים אל תשכחו שיחד עם העבודות, התרגילים, הבחינות ושאר מטלות הלימוד צריכים גם לשלם והרבה מאד כסף (מי כמוכם יודע).

כשאני הייתי סטודנט עשיתי הרבה ימי מילואים תוך כדי (מי חשב על ולת"מ) ועמדתי בכל מטלות הלימוד וגם סיימתי ואני ממש לא סופרמן......

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 07-07-2006 בשעה 08:01.
ישן 07-07-2006, 12:32

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "כן אני מודע לזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
הייתי פשוט ציני (הרבה פעמים ציניות לא עוברת טוב באינטרנט), בכל מקרה זה די ברור שהתואר הוא בדיחה גרועה, לא רק זה אלא שזה מוריד את היוקרה של תארים באוניברסיטאות בארץ ובסופו של דבר פוגע בכל סטודנט.

מסכים איתך... סליחה עם החתימה שלך..
שאר דבריך הם שטויות, התואר הוא רציני הרבה יותר מזה שאני עושה, וזה שאני עושה נחשב בהחלט בעולם האדמי. אני יכול להבין שלא נכנסת לקישורים שהוספתי בתגובה הקודמת שלי...
טוב מה שלא רציני פה, זה אתה...
ודרך אגב, האקדמיה לא היתה צריכה את צה"ל בשביל שיעשה צחוק מרמת התארים, הרמה היתה עלובה עוד לפני שצה"ל קפץ על העגלה..(יש יוצאים מן הכלל אני יודע- אז נא לא להעלב..)
אמיל.
ישן 07-07-2006, 14:37

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "כן אני מודע לזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
הייתי פשוט ציני (הרבה פעמים ציניות לא עוברת טוב באינטרנט), בכל מקרה זה די ברור שהתואר הוא בדיחה גרועה, לא רק זה אלא שזה מוריד את היוקרה של תארים באוניברסיטאות בארץ ובסופו של דבר פוגע בכל סטודנט.

תראה, לא להשמיץ את עניין ה"תואר"... אבל "תואר" ברובו מורכב מאוסף של קורסים שאינם רלוונטיים למגמה או לנושא בו אתה מתמקד. רוב החומר הזה נשכח בסופו של דבר כי הרי כלכלן בטח ישתמש מעט מאוד בידע שהוא רכש בשיעור ספורט או בשיעור כתיבה, והיסטוריון בטח לא ישב ויפתור בעיות מתמתיקה מורכבות יותר מדי פעמים.
עיקר התואר מבחינת חשיבות הוא מספר קטן של קורסים שבאמת מתמקדים בנושא של התואר עצמו.
במילים אחרות, מהנדס מחשבים שלמד והתנסה במשך שנה בנושאים שמתמקדים רק בהנדסת מחשבים אבל לא קיבל תואר, בטח יהיה מהנדס טוב בדיוק כמו (או יותר טוב מ) אחד שלמד ארבע שנים ויצא מאוניברסיטה עם תואר ראשון ו-160 נקודות לזכותו.
בנוסף לזה, מה שאתה לומד בתואר היום אולי לא יהיה רלוונטי בכלל עוד 20 שנה, תואר זה רק בסיס, ובסיס אפשר ללמוד מהר. עיקר הידע והמיומנות נרכשים מניסיון ותוך כדי עיסוק בנושא הנלמד.

מה שאני מנסה להגיד זה שתואר הוא הרבה פעמים לא יותר מתעודה סמלית, ושפגיעה בסטודנט זה בטח לא משהו שיקרה במצב זה.

ישן 07-07-2006, 16:38
  lpardess lpardess אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05

בקשר למי שדיבר על הוצאת ספינות וצוללות לטקס,

1.היו כמה דבורות שהשתתפו
2.אתה יודע מה זה להוציא סטי"ל לים בשביל המופע?
א.להוציא סטיל זה לפחות שעה לפני ואז גם אחרי הטקס כשהוא חוזר זה שעה אחרי ועוד הזמן של הטקס,זה התעללות בצוות,דבור יוצא ונכנס תוך שנייה,באותה מידה של התעללות זה לירות בנוקמני,אתה יודע מה זה ירי בנוקמני בשביל צוות? עוד כאב ראש גדול
ב.הדברים הסטיל יכול לעשות מעטים לעומת הדבור כי טווח התקרבות של דבור לחוף יותר קטן מאשר סטיל"
ג.דלק עולה הרבה כסף בימינו
ד.רק שתדע שאם עכשיו הצוות שונא את החובלים אז כמה הוא ישנא אותם אחרי שהוא ישן בלילה 4 שעות בגלל הטקס סיום שלהם.....
ישן 08-07-2006, 13:26

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "לדעתי"

שמע, אני מבין את נקודת המבט שלך... נכון שהתארים המוצעים הם לא התארים הכי אטרקטיביים שיש באוניברסיטה. אבל תחשוב על זה, אתה עושה תואר בשנה, אחרי הקבע או בזמן הקבע אתה עושה עוד תואר בשנתיים בערך (זה לוקח פחות זמן כי כבר יש לך את הבסיס של מתמתיקה, פיזיקה וכאלה), ואתה יוצא אם שני תארים, או תואר שני (כמו MBA או משהו, שזה מצויין). יוצא שעשית שני תארים או תואר ראשון ושני בשלוש שנים+- במקום 6 שנים+-. זה בוסט אדיר להתחלת קריירה מוצלחת.

פלוס, תואר בכלכלה, נגיד, אולי לא נשמע לך הכי כיף... אבל כ"תוספת" לתואר אחר (למרות שגם אפשר להגיע רחוק עם תואר בכלכלה בלבד) זה מעולה.

ישן 08-07-2006, 13:49

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "טוב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
זה לא מה שדחף אותי לקורס טייס...

תגיד , לא היית מעדיף לסיים את הקורס שנה קודם , להתחיל קא"מ ,קאמ"מ ולחסוך שנה בדרך אל ההסמכה הנכספת כטייס ( נווט , אליבא דאמיל... ) מבצעי?

שיקולי הקריירה וחשיבות תוארי הקש האלו להצלחתי בחיים , איננה נראית לי רלבנטית בשלב זה. מצטער.

לך לא, וזה בסדר..
עשו סקר מקיף וארוך, ורוב האנשים העדיפו את זה.
התואר אינו צבאי, הוא שווה בדיוק כמו כל התואר מאוניברסיטת בן גוריון (יכול להיות שזה לא הרבה..).
ואיזה צוות אויר צריך בדיוק לעשות תואר בהנדסה? אתה מכיר הרבה צוות אויר מהנדסים? יש כמה בהחלט אבל יש הרבה יותר צוות אויר אנשי עסקים שתואר במנהל עסקים או מחשבים הוא קלאסי בשבילם.
אמיל.

ישן 08-07-2006, 14:04

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "תודה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצוק
תודה על ההתיחסות.

חשבתי (אולי בטעות?...) שאם ארצה להשתלב באלביט/רפאל/תע"א , בתום שירותי , ולהיות מועסק שם בתור יועץ,מהנדס מערכת , איש שיווק , בכל מקרה אצטרך תואר "אמיתי" בהנדסה.
ובעצם...אולי אני טועה?.... אולי השילוב צ"א+תואר ראשון במנהל עסקים וכדומה , יכול להספיק לתפקידים שציינתי?....טוב , יש לי עוד הרבה זמן לחשוב על זה , לא צריך לרתום את העגלה לפני הסוסים (או משהו בסגנון...)

לא לא,
על מנת להיות מועסק באלביט או אחת מהחברות הללו , לא צריך תואר בכלל, מספיק להיות איש צוות אויר מחיל האויר.
אני התכוונתי לחברות מחוץ למעגל הביטחוני שלהם צריך תואר מסוים. נגיד לעבודה בשוק הכלכלה או ההי טק.
אמיל.

ישן 08-07-2006, 14:27

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=מצוק]זה לא מה שדחף..."

שוב, גם אם התפקידים האלה כן דורשים תואר בהנדסה, למהנדס עם תואר בכלכלה, או מנהל עסקים (אני לא זוכר בדיוק מה מציעים בק"ט) כתוספת יש הרבה יותר מה להציע, הוא בטח ירוויח יותר, בטח יעלה יותר מהר לתפקידים בכירים, ובטח יתחיל מתפקיד יותר אטרקטיבי... מה גם שתואר בהנדסה לוקח הרבה פחות זמן להשיג כשכבר יש תואר אחר (לא משנה איזה).
אני מבין שאולי אתה לא חושב יותר מדי על קריירה של אחרי הצבא כרגע, אבל לדעתי אתה תהיה שמח עם התואר של ק"ט עוד 15 שנה... אם תסיים את הקורס כמובן (בהצלחה ד"א, רק עוד שבוע בערך זה מתחיל! )

בקשר לקטע של לסיים מוקדם יותר... זה כבר שיקול הגיוני, כל אחד וכמות הסבלנות שלו . אישית, אני מציע שפשוט תנסה להנות מהקורס עצמו במקום לחשוב על קא"מים .

ישן 08-07-2006, 14:38
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
להנות
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי TheWave1110 שמתחילה ב "שוב, גם אם התפקידים האלה כן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TheWave1110
שוב, גם אם התפקידים האלה כן דורשים תואר בהנדסה, למהנדס עם תואר בכלכלה, או מנהל עסקים (אני לא זוכר בדיוק מה מציעים בק"ט) כתוספת יש הרבה יותר מה להציע, הוא בטח ירוויח יותר, בטח יעלה יותר מהר לתפקידים בכירים, ובטח יתחיל מתפקיד יותר אטרקטיבי... מה גם שתואר בהנדסה לוקח הרבה פחות זמן להשיג כשכבר יש תואר אחר (לא משנה איזה).
אני מבין שאולי אתה לא חושב יותר מדי על קריירה של אחרי הצבא כרגע, אבל לדעתי אתה תהיה שמח עם התואר של ק"ט עוד 15 שנה... אם תסיים את הקורס כמובן (בהצלחה ד"א, רק עוד שבוע בערך זה מתחיל! )

בקשר לקטע של לסיים מוקדם יותר... זה כבר שיקול הגיוני, כל אחד וכמות הסבלנות שלו . אישית, אני מציע שפשוט תנסה להנות מהקורס עצמו במקום לחשוב על קא"מים .

תודה. בהצלחה גם לך ( הצלחתי להשקיט את הקול הקטן שצועק לי ברקע "תחרותיות!! תחרותיות!! )
להנות מהקורס? ננסה. בכל מקרה צריך להתיחס אליו כאל שלב הכרחי בדרך למטרה הסופית ולא כאל משהו מהנה.

למרות שאני יודע שאתה צודק - גישה חיובית וקלילה יותר תסייע הרבה יותר מאשר גישה לחוצה . זה ברור לי.

בקשר ללימודים - תזכיר לי לדבר איתך על זה כשנסיים (תחזיקו אצבעות) את השנה האקדמית ונחשוב,שבעצם, יכולנו מבחינת לוח הזמנים, להיות עכשיו כבר טייסים אחרי הקורס!! אבל..בגלל התואר ה@#$# הזה , אנו נשארים קורסיסטים לשנה נוספת... נראה אז מה תיהיה דעתך...

ישן 12-01-2008, 08:47
  OINT OINT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
לדעתי אתם מפספסים את התועלת האמיתית שבתואר
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "לדעתי"

התועלת היא בעיקר לצה"ל ולמדינה - חה"א מרוויח אנשי צ"א חתומים לאורך הרבה יותר זמן, מבלי שיאלץ לפתות אותם לחתום הלאה ע"י לימודים אקדמאיים לתואר ראשון שנמשכים שלוש שנים, שבמהלכן הוא (או היא) מקבלים משכורת קבע + רכב + ... (תואר שני בהגדרה הוא קצר יותר שנה-שנתיים במרבית המקרים => זול יותר לצה"ל).

בשורה התחתונה יש בטייסות יותר כ"א צעיר וסדיר ויש פחות ופחות צורך להסתמך על מערך המילואים, ששמירה על כשירות מבצעית שלו דורשת ימי מילואיים שבועיים שעולים כסף רב, (כיוון שחה"א משלם לביטוח הלאומי את משכורתו של איש המילואים בשוק האזרחי - וזו במקרים רבים גבוהה משמעותית ממשכורת הקבע).

בשורה התחתונה: התואר = התייעלות וחסכון.
ישן 12-01-2008, 23:21
  OINT OINT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.06
המטרה היא לא למשוך מתנדבים לקורס טיס
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[font=Verdana]אז אתה טוען..."

צעירים בני 18-20 אפשר למשוך גם ללא התואר האקדמי, כמובן. אנשים בגיל הזה (מבלי לפגוע בחלק מדרי הפורום) אינם בוגרים מספיק בכדי להבין שלהיות איש צ"א זה לא הכל בחיים ויש חיים גם מעבר לתפקיד הצבאי (לעיתים הם זוהרים פחות, ולעיתים זוהרים אף יותר).
להיות איש צ"א זו עבודה וכמו כל עבודה אחרת לעיתים היא מעניינת ולעיתים רוטינית ומשעממת (וזה לא משנה באיזה תפקיד\מערך אתה משרת: קרב, מסוקים, תובלה - אפילו אם אתה מכונן...)
ההתפכחות באה לאחר מספר שנים במהלכן הם הופכים להיות סדירים בטייסות השונות ומתחילים להביט בקנאה מסויימת בחבריהם שלא זכו להיות צ"א, אשר כבר אינם במסגרת הצבאית, מטיילים, לומדים באוניברסיטה ו\או יוצאים לשוק האזרחי ומרוויחים משכורות ותנאים מפתים.
כשאותו אדם מבין את זה, זה כבר בדר"כ מאוחר מדי עבורו והוא כבר חתום למספיק שנים כך שהמערכת תוכל לנצל אותו באופן מייטבי.

בנקודה הזו קשה היה לצבא להחזיק את האנשים אצלו והוא נאלץ לפתות אותם באמצעים שונים ומשונים.
התואר האקדמי = חתימה ארוכה יותר = הצבא כבר לא צריך לרדת על ארבע בשביל כל אחד = פחות כסף למשלם המיסים.

נערך לאחרונה ע"י OINT בתאריך 12-01-2008 בשעה 23:27.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:35

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר