לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-07-2006, 23:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דניקולו שמתחילה ב "..."

מסיט רקטות האמת. הפגיעה בשרשרת ימפריעה לטיסה הישרה ל הטיל ומסיטה אותו לפחות לפגיעה בזווית...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-07-2006, 07:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "אני לא זוכר איפה שקראתי שהRPG..."

הRPG בכרם שלום פגע במיכסה תא זיווד 3 שיזם אותו ונתן לו STAND OFF כך שהוא חדר בצורה אופטימאלית לתוך הצריח. הרקטה לא עברה בכלל דרך השערות שולמית.
בטנק שלי עבר סאגר דרך השערות שולמית ופגע בנקודה דומה לזו שבטנק הזה (רק בצד השני של הצריח).
מטרות השערות אינה ליזום את הטיל במרחק בטוח מהטנק (שהרי עצם שמחובר לטנק לא יכול לתת מרחק כזה) אלא כדי לעוות את הרש"ק כך שלא יהיה יעיל והסילון (ליינר) יתפזר במקום לחדור. להרחבות קיראו בסקירת הטנקיםשלי.

ישן 13-07-2006, 11:42
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "פשרות תכנון"

יוסיפון, תודה על ההסבר, למרות שאני לא רואה איך השיערות שולמית, שהן קלות יחסית (מבחינת משקל) יכולות להסית טיל או רקטה כבדים בהרבה שמגיעים במהירות גבוהה.
אם היה מדובר במגן מוצק שיוזם את הרשק, כך שהליינר יצטרך לעבור מרחק של בערך מטר עד שיגיע לצריח עצמו - אז זה היה פוגע בצורה משמעותית בכושר החדירה שלו.

אני מסכים עם FOX450 שאי אפשר להוסיף עוד מיגון ועוד אמצעים על הטנק כי זה מסרבל, מכביד ומייקר אותו (למרות שזה בדיוק מה שעשות במרכבה סימן4), אבל תמיד יש מקום לשיפורים - כמו שכיסו את פתח פליטת הגזי פליטה במרכבה ברשת, וכמו שהוסיפו כונכייה למפקד, וכמו שיש מן כלוב שכזה מעל לתא נהג - אלה שיפורים שנעשו כחלק מהפקת לקחים. יוסיפון הסביר בסקירה שלו על המיגון לבנון על המרכבה סימן2 שהתווסף בדיוק במקומות בהם הטנק נחדר בעבר. אפילו השערות שולמית הוספו אחרי שלא הופיעו על המרכבה סימן 1 (אולי כהפקת לקחים ממלחמת לבנון?)

אם טנק כבד כמו מרכבה סימן3 עם מיגון לבנון נחדר ע"י RPG7 פשוט וזול באזור שאמנם לא אמור להיות הממוגן ביותר בטנק, אבל עדיין בולט ובעל סבירות לא נמוכה להיפגע - ויצא מכלל פעולה עד מצב שבו הצוות צריך לנטוש, אז כנראה שיש פה בעיה.
מהנדסים ומומחים גדולים וחכמים ממני יוכלו להעיד אם לוחות מיגון ראקטיבי זולות, קלות ובעלות דרישות אחזקה נמוכות היו יכולות להציל את חיי החיילים והחטוף ולחסוך למדינת ישראל את הברוך שבו היא נמצאת.
ישן 13-07-2006, 12:58
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
לגבי המקרה הנקודתי אתה צודק
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "יוסיפון, תודה על ההסבר, למרות..."

ייתכן ובלטן או כל דבר אחר באותו מיקום היה מונע "ברוך" אסטרטגי. נכון גם שיש שיפורי מיגון שניתן לעשות בעלות נמוכה יחסית ושאכן נעשים באופן שוטף. יחד עם זאת, יש גבול למספר השו"שים ניתן להעמיס על פלטפורמה נתונה מבלי לשלם על כך מחיר זה או אחר. ישנו סיפור יפה על כך שבמהלך מלה"ע השניה פיקוד המפציצים הבריטי החליט להתקין מסתירי להבה גדולים על מפלטי המפציצים מסוג הליפקס. הכוונה היתה להסתיר את רשף המפלט ממטוסי הקרב הליליים הגרמניים ובכך להקטין את אבידות המפציצים מידיהם. לאחר מספר חודשים חוקר ביצועים של הפיקוד הוכיח שמספר האבידות לא רק שלא ירד אלא אפילו עלה. ההסבר: מסתירי הלהבות הורידו את מהירות המטוס וכתוצאה מכך המטוסים היו צריכים לשאת יותר דלק, אשר בא על חשבון מטען הפצצות. בגלל הקטנת מטען הפצצות היה צורך להוציא יותר מטוסים איטיים לכל משימה. בסיכומו של דבר מערכת ההגנה האוירית הגרמנית קיבלה מספר גדול יותר של מטרות קלות יותר לפגיעה בגלל התקנת שו"ש שתועלתו המבצעית היתה מוגבלת ברוב המקרים.
סתם חומר למחשבה.
ישן 13-07-2006, 13:37
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Fox450 שמתחילה ב "לגבי המקרה הנקודתי אתה צודק"

שים לב להבדל בין שתי הדוגמאות: בדוגמא על המפציץ הבריטי, השו"ש בא על חשבון מהירות המטוס/כושר נשיאת החימוש - הרי זאת פגיעה רצינית ביכולות הכלי.
לעומת זאת, תוספת של מיגון קל יחסית בנקודות פגיעות ובולטות על טנק לא יפגעו משמעותית ביכולתיו. צריך למצוא את האיזון בין היחסים האלה.

הבעיה בעיני היא, שבישראל עובדים בשיטת ה"בנה ותקן" - כל עוד אף אחד לא נהרג לא משפרים ולא מתקנים ליקויים.
אני אתן דוגמא בולטת שצדה את עיני לפני מספר ימים - הפלסטינים פגעו בחלקו האחורי של נגמ"ש מסוג "אכזרית" של צה"ל והציגו לראווה חלקי שנפלו ממנו (באותה מסיבת עיתונאים שבה הציגו חוגרים, תעודות זהות, תעודות לוחם וכמה חפצים אישיים). מה שהפתיע אותי היה הדלת הדקה מהכבש האחורי שנפלה מהכלי.
אז ברור לי שאין כלי כל יכול שלא ניתן לפגוע בו, אבל כאן לא צריך להיות מהנדס או מומחה כדי להבין שיש פה נקודת תורפה. אז מתי לדעתכם מישהו יעלה את הרעיון שצריך לתקן נקודות תורפה כאלה (ואחרות שאני לא מכיר)?

אני בטוח שזה יקרה רק יום לאחר האסון (טפו טפו טפו) - וזה במקרה הטוב, בניגוד לסיפור הפלטות גחון לטנקים על ציר קרני-נצרים, שהיו צריכים 4 טנקים מושמדים ויותר מ10 חיילים הרוגים (אחד מהם היה חבר שלי) עד שמישהו התעורר שם.

הייתי גם מסכים איתך שהבעיה היא תקציבית, אם לא הייתי מקבל שיחת טלפון לפני מספר דקות מחבר שלי שהיה ממר"מניק בסדיר וזומן לשבועיים מילואים כדי לשמור 4 שעות (בישיבה) ביום (ולא בלילה) בבסיס עורפי בדרום הארץ - בעלות אל אלפי שקלים למשרד הבטחון...

אז התשובה הממורמרת שלי לבחור שפתח את האשכול "למה השרשרת עם הכדור" משמשת? התשובה שלי היא: לא ברור. אולי ליופי. ואולי, אם המסקנות מוועדת החקירה יהיו חמורות מספיק, יחליפו אותן במיגון אמיתי.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 13-07-2006 בשעה 13:46.
ישן 13-07-2006, 14:44
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
מסכים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "שים לב להבדל בין שתי..."

במקור הגבתי לבחור שהציע להוסיף עוד 10 פלטות בזוקה. הנקודות שלך הן נכונות באופן כללי. בכל מקרה, גם להוספת משקל לטנק יש השפעות על ביצועיו ובעקבות זאת על יעילותו. אני זוכר שהדגמים האחרונים של המרכבה 1 עם אמות המים, הפלטות על הצריח וכל השאר היו איטיים וסבלו מבלאי מוגבר של המערכות האוטומטיביות. המשמעויות הנובעות מכך ברורות.
כמובן שכל זה לא מצדיק את אי התקנת פלטות הגחון הסטנדרטיות על אותם טנקים בדרום, ובייחוד אחרי איבוד הטנק הראשון. ע"פ הבנתי זה היה מצב קלאסי בו התנאים המבצעיים אכן הצדיקו סטיה מהפשרה עליה כתבתי. לגבי מקרה האכזרית שציינת, לצערי כמעט כל השו"שים הקשורים במיגון שאני מכיר נוספו רק לאחר שנקודות תורפה התגלו בשעת שימוש מבצעי. ככה זה עובד למרבה הצער.
ישן 13-07-2006, 14:50
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מדויק.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "שים לב להבדל בין שתי..."

בתור לוחם לא ממש מעניינים אותי כל מיני שיקולים מפוצצים כגון "שינוי המבנה של הפלטפורמה ומגבלות ההעמסה עליה". מעניין אותי שיודעים כבר יותר מעשרים שנה מאיפה אפשר לתקוע לי תטנק ולא חושבים על זה.

לכולם היה ידוע שהחצאיות היפות של המרכבה 2 הן נקודת תורפה, אבל עד שמישהו לא נדפק, שוב ושוב, ומישהו אחר התעורר, לא חשבו לשים שם עוד 3-4 לוחות פלדה (ולקרוא לזה בשם המפוצץ מיגון קס"ג).

בנוגע לפלטות הגחון, לפחות מניסיוני הדל, בחורף הן פוגעות מאוד בעבירות של הטנק... ועדין אני מעדיף טנק טיפה פחות עביר על טנק טיפה יותר חדיר. (כמו כן הן יכולות להביא במקרה של מפקדים ונהגים מוכשרים לתקיעה במצב "צב").

נדמה לי שברוב המקרים אנחנו רוצים לדמיין שיש "שיקולים מערכתיים עמוקים וארוכי טווח", כשבעצם יש בעיה של חשיבה מקובעת ברמת המערכת, או בעצם- אי חשיבה.
ישן 13-07-2006, 14:57
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "מדויק."

יוס, כמו שכבר כתבתי פה כמה פעמים המיגון הזה היה מוכן כבר ב95.
הוא הותקן רק בסוף 97 אחרי שאייל נהרג מחדירה בדיוק בנקודה שעליה הוא היה אמור להגן ושהטנק שלי נחדר בנקודות דומות. כמובן שהיו עוד אחרים שנהרגו בצורה דומה וזה בטח נוצל בדיונים התקציביים על התקנת המיגון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:28

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר