לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-07-2006, 13:28
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
דיון ענייני, לא פוליטי, בנושא תגובת צה"ל

הרבה זמן לא הייתי פה בעיקר עקב נסיעות תכופות לחו"ל ועבודה שלא הותירה לי הרבה זמן. אבל ברגע זה של שבת יש כמה תמיהות וכמה נקודות שהייתי רוצה להקים בהם דיון ענייני. אני רוצה לציין שלא מדובר בענינים פוליטיים, ושלא, אני לא מעוניין לחשוף סודות צבאיים או כל עניין אחר שהשתיקה יפה לו.

1) עוצמת התקיפה של צה"ל - מרוכזת כעת בעיקר מן האוויר. רוב התקיפות נעשות כך שלא ייפגעו אזרחים, או לפחות כך אנחנו שומעים. דובר צה"ל יוצא בהכרזות שאולי הן מדוייקות מתמטית, אבל מזכירות את הסטטיסטיקות של מלחמת המפרץ: "חי"א הוציא עד כה 1123 גיחות והטיל למעלה מ- ZXY טון חימוש".

יש לציין שהמספרים האלה לא מרשימים אף אחד חוץ מאת הציבור ההדיוט, ובהחלט שלא את חיזבאללה. להפציץ מחסן נטוש בפאתי עיירה או איזה משרד בבניין בדרום ביירות, כשהם ריקים מכל? אין בכך שום תועלת גלויה לעין פרט לתועלת פסיכולוגית, וכאמור, אל מול גדודי החיזבלונים זה לא ממש יעיל. זה מזכיר לי את הדיווחים בביטאון חיל האוויר שנות השמונים, כשחיל האוויר הפציץ "מתקני מחבלים בדרום לבנון". נו באמת. על מי אתם עובדים?

כמה אמריקאים אנחנו רוצים להיות? עד כמה אנחנו רוצים להידמות להם? איפה העוצמה כשאנחנו צריכים אותה? איפה התעוזה, ההתקפות הכירורגיות, ההשמדה של נקודות תורפה?

כבר הרבה מאוד שנים יש תחושה שגם צמרת צה"ל וגם צמרת ההנהגה הפוליטית כולם פשטו את הרגל מבחינת היצירתיות של התגובות שלהם והיכולת שלהם לקרוא את המפה הפוליטית והצבאית נכון.

האם סוף סוף נמצא לצה"ל יריב חכם, ערמומי, אמין, בעל יכולות צבאיות לא מבוטלות, ממומן בידי האיראנים שהם בעלי הבית האמיתיים, שסוף סוף מסוגל להראות לנו, לציבור, את אוזלת ידו של צה"ל? האם ברגע שהיריב מתעלה מעל גדודי "חולצי הנעליים" של ששת הימים, האם ברגע שהוא מסוגל להשיב מכה חזרה, האם ברגע שהוא מסוגל להבטיח פגיעה קשה, וגם לקיים - האם ברגע שזה קורה, צה"ל מתגלה במלוא מערומיו?

האם לא הגיע הזמן שצמרת השלטון וצה"ל תבין שכבר אין להם עסק עם המון "ערבים אנאלפביתיים" המוסתים בידי צורר פנאטי, אלא בגדודי חיילים סדירים, האמונים על לוחמת גרילה בצורה שמיטב יחידותינו הסדירות מעולם לא יגיעו אליו, החדורים אמונה שמיטב חיילינו לא מחזיקים בה, המחומשים בציוד פשוט ואמין, שפשוט הולכים לקרוע לנו את הצורה?

ברור שהם לא הולכים לנצח את מדינת ישראל, קיומה של המדינה לא נמצא בסכנה ברגע זה. אבל מה שהם עשו לנו משך 6 שנים בלבנון עד הבריחה של צה"ל משם, ומה שהם עשו מאז ועד היום משך עוד 6 שנים, הגיע הזמן שמישהו יפנים את התמונה ויבין שזה לא "מחבלים", אלא חיילים סדירים שיכולים בכל רגע נתון לקרוע לנו את התחת.

2) אמינות - אם יש דבר אחד שאפשר להגיד על חסאן נסראללה הוא שהוא אדם אמיץ, בעל שכל ישר, בעל יכולת טקטית לא מבוטלת, ובעיקר בעיקר אמין. אמין במאת האחוזים. כל מה שהוא אמר שיקרה, קרה. כל מה שהוא אמר שהוא יעשה, הוא עשה. אולי ההיסטוריונים שביניכם ימצאו אצלו פאשלות פה ושם, אבל בגדול, מדובר באדם שאפשר להאמין לדבריו יותר מאשר לדברי דובר צה"ל.

עד איפה יקחו אותנו בהאפלה המטופשת הזו? אני לא מצפה שיגידו לנו בדיוק איפה מתקיפים ומתי, אבל יש גבול להנחה שהציבור, בעידן האינטרנט והכבלים, ימשיך להאמין לדובר צה"ל. והחלק הכי עצוב הוא שמילא הם משדרים תעמולה לאוייב, הבעיה היא שהם משדרים תעמולה לנו. לטיפשים.

איפה האמינות של צה"ל? האם לא הגיע הזמן שסוף סוף צה"ל יעשה את מה שהוא מאיים לעשות? אולי די כבר להתנהגות המטופשת של ילדים בכיתה ג' "תפוס אותי שאני לא ארביץ לו, כי אם אני תופס אותו אני קורע אותו!"

זה שצה"ל מוריד טונות של חימוש על מטרות שנדמות כריקות, שעה שנסראללה מאיים ומבצע בדיוק רב, לא רק פוגע בנו, אלא מחזק את המורל של אוייבינו.

יתכן ויש פה מטרות נסתרות, כמו למשל העניין של לגרום להם ליציאה המונית מבלי להסתכן בפגיעה באזרחים. אפשרי. אבל אני נוטה יותר להאמין שמדובר באיזו חלמאות מסויימת, שאנחנו ננצור את הכלים שלנו, ואם נהיה נחמדים אליהם, אז הם יבינו את הרמז ויפסיקו.

3) על מתי ימשיכו לטווח עבור החיזבלונים את הפגיעות שלהם בטלוויזיה? ברור לי שבעידן האינטרנט והסלולרי כשלאוייב יש יכולת האזנה לא מבוטלת, החשיבות של האם דווח או לא בערוץ 2 שהקטיושה של 22:14 נפלה "בדיוק על מפעל כתר בכרמיאל, ליד תחנת המשטרה, רחוק כ- 500 מטר משכונות היישוב" יורדת משמעותית, אבל עדיין, למה לשחק לידיהם? אני צופה בטלויזיה ואני נותר פעור פה.

ברור שהמידע, כמו שאמרתי, זמין להם ממקורות אחרים. ברור שהטיווח לא נעשה כמו בסוללת תותחנים, אבל ראבאק!

האם אפשר להקים פה דיון עינייני בנושאים אלה, מבלי להיכנס לפוליטיקה, ומבלי לנסות לסתום פיות במשפטים כמו "מי שיודע מבין" או חארטה אחרת שמסוננת בין השפתיים תדיר כדי לתת למי שיושב ממול להבין ש: 1) הוא נחות, כי הוא לא מאלה שמבינים באמת; 2) אל תדאג, אלה שמנהיגים את הפעולות מבינים מה שהם עושים.

לא, זה שאני לא נמצא בשירות סדיר/קבע/שב"כ/מוסד/גוף בטחוני אחר לא אומר שאני לא זכאי להבין למה המדינה שלנו וצה"ל פועלים בצורה כזו. אני אהיה הראשון להתגייס כשיגיע אלי צו 8, אבל זה לא צריך לגרום לי להיות המטומטם הקטן שאמור לדפוק על החזה בכוח בזמן שבערוץ 2 מדווחים בגאווה שהמטה של נסראללה נפגע במשך כבר יומיים, בזמן שנסראללה צוחק עלינו בפרצוף מהמחבוא שלו.

יאללה, נראה אותכם עונים לעניין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-07-2006, 23:21
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
גאווה ודעה קדומה. אם כל חטאת. אנו משלמים מחיר דמים על היוהרה שלנו.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "כמו שאמרתי"

אני חושב שהמאבק הנוכחי הוא שיעור למתקדמים במגבלות הכח. אני לא מאמין איזו תעמולה מגמתית וסתימת פיות מתנהלת בתקשורת. יושבים גנרלים מול המסך כל שעה עגולה ומסבירים איך "בשעה קשה כזאת" וכו' אסור לבקר ואסור להטיל ספק בצבא, ושהתחקירים יגיעו "אחרי המלחמה".
הם שוכחים את השיעור הכי בסיסי- שתחקיר אמיתי, פתוח, גם 5 דקות אחרי כשלון בקרב, הוא המודיעין מספר אחד שיש לנו בקשר לאופן הפעולה של האויב ובקשר ליעילות השיטות שלנו.
תחקיר נוקב וביקורת על מה שקרה לסטיל האומלל ימנעו את הסטיל הבא מלהתקע, ויחסוך חיים.
ביקורת היא חיובית, זה כוחה של הדמוקרטיה, גם על מטרות המבצע ואופן הפעולה.

הם מפגינים את אותו טמטום מקובע שהוביל למצב הנוכחי. אותה הדוגמטיות של הטנק "האורב" המנמנם בגבול עזה (אין התרעה??), אותה הדוגמטיות שמאפשרת לסטיל יהיר להרדם בשמירה מול חופי האויב.

יהיו עוד הרבה אנשים טובים מתחת לאדמה, עד שיתחילו הספקות המבורכים, ויהיה מותר שוב להרהר אחרי מדיניות הבטחון.
ישן 15-07-2006, 21:04
  RAINBOW SIX RAINBOW SIX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.04
הפחד ממעורבות בין לאומית היא הפקטור המשמעותי בסינדול הפעולות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "דיון ענייני, לא פוליטי, בנושא תגובת צה"ל"

אני רוצה להאמין כי צמרת צהל שמנהלת את העימות הנוכחי אינה שבויה בקונספציה של לוחם ערבי הוא פלח מגויס, רבים מקודקודים הבכירים הם בוגרי דרום לבנון והעימות הפלסטנאי שמפנימים את יכולתו של האויב להשתנות ולהתמחות בידע צבאי. אני מאמין כי מוגבלות התקיפה וצורת הפעולה נובעת בראש ובראשונה מדעת הקהל ומראשי המעצמות בחו"ל. די להתחייס לתגובתה של הנשיאה התורנית של האיחוד הארופי פינדלנד שמאיימת בסנקציות כלכליות על ישראל של האיחוד האירפי בתור הנשיאה התורנית של האיחוד את היכול להעביר מהלך שכזה .... כנראה הקור העז מקפיא גם תאי זיכרון שכן לפני 50 שנה אותה פינדלנד סבלה מפרובקציות סוביטיות והקימה קול זעקה.

היום בעידן זמינות התקשורת קשה למנוע ביקורת בעיקר בעימות א סימטרי מקבלי ההחלטות בישראל פועלים בצורה מדודה ושקולה בהתאם לדעת הקהל העלמית.

לגבי היצירתיות אני מסכים כי חסרות הנועזות של המבצעים מעבר לקווי האוייב אבל פעולת כמו נגע חמדי או תקיפת גשרים או שדה תעופה ...( כן כוחות מיוחדים של צהל ביקרו בשדה התעופה של לבנון והשמידו כ50 מטוסי נוסעים) מתבצעים היום בלחיצת פיקל בודדת מהקוקפיט אז נכון אין יצרתיות אבל אותם מטרות שירטנו אז אנחנו מירטים גם היום רק במינימום סיכון.
ישן 16-07-2006, 02:05
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
פיגוע "כבוגר" שלום הגליל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "דיון ענייני, לא פוליטי, בנושא תגובת צה"ל"

זכור לי מראה של גבעה (100-200 מטר גובה) מוקפת גבעות אחרות דומות ודי תלולות. בהיקף בסיס הגבעה היו סדרה של כניסות לבונקרים, מבוטנים, ממוספרים, וחודרים עמוק לגבעה. לקח ימים לפנות את הציוד מהן. מי יודע כמה כאלו יש בלבנון. נזכרתי בזה כשראיתי בימים האחרונים בקליפ מלבנון תמונה דומה.
אינני יודע כמה אפילו נשק מדויק יכול לחדור בואדי עמוק ומפותל ולפגוע בבונקרים כאלו.

אך אין ספק שפגיעה בבית בודד על ראש ג'בלאה מצטלם יפה ...אך איפה פיצוצי המשנה של התחמושת שאמורה להיות בו? לעניות דעתי: אין פיצוצי משנה, משמה כנראה, לא הייתה תחמושת בבית!
ואם כבר הזכרתי נשק מדויק, אני מופתע כול פעם מחדש כמה המצלמה לא מיוצבת בבקליפים שצה"ל מפרסם. אני מקווה שהמתע"ד לא משמש לכיוון החימוש, כי אף לתצפית הם לא בדיוק...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:13

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר