לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2006, 04:41
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
אני מצטער לומר, אך תגובתך נראתה לי פשוט מטופשת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "בזיון של אתר"

נתחיל מהזווית המקצועית-טכנית:
האם לך יש בכלל ניסיון כלשהו בבניית אתרים?
אני לא חושב שכן, משום שאם היה אולי היית יודע להעריך את המקצועיות הטכנית ואיכות הבניה והעיצוב של האתר הזה, שהינו מאוד יפה חיצונית, אינטואיטיבי וברור לכל משתמש, ופועל ללא דופי עם שילוב של אודיו ווידאו (שגם מתאימים לתוכן) בצורה מאוד משביעת רצון. מהבחינה הזו מגיע לאתר הזה 10 מתוך 10 ולא פחות, וברור כי אדם שמבין מה הוא עושה עמל על בנייתו.

עכשיו מהזווית של החטיבה עצמה אותה הוא מייצג:
אני חושב שלא הבנת את מטרת האתר. זה לא אתר שבא לשרת את כל מי ששירת בחטיבה בעבר, או משרת בהווה. זה אתר תדמיתי. כאתר תדמיתי, מטרתו היא להציג באופן הטוב ביותר את החטיבה בה הוא עוסק, ואת זה הוא עושה נאמנה. רוצה אתר עם המון תמונות אותניות והרבה הווי, חוויות וסיפורים אישיים של חיילים? אתר מהסוג הזה הוא לא אתר שראוי שייצג חטיבה ברמה הרשמית, אלא יהווה אתר רק לאנשים ששירתו בה ומכירים את אותו הווי. אתרים מהסוג הזה בד"כ מוקמים בידי הלוחמים עצמם למענם. צה"ל לא אמור לבנות אתר שימש פלטפורמה ל"חברה מהשירות" לדבר אחד עם השני ויאפשר לאנשים להתרפק על נוסטלגיה.

אני חייב לציין שהזלזול שלך ברמת האתר מזעזע ולא ראוי. אתה גם מראה בורות בתחום המדובר כאשר אתה מתרברב ב"פשטותו" של האתר, וקורא לו "אתר שבנו ביומיים". האמרות הללו נתפשות בעיני אנשים שיצא להם להרים פרויקטים של אתרים בעצמם, ושעובדים עם תוכנת Flash שבאמצעותה נבנה חלק ניכר ממנו, כדבר שרק אדם שלא מבין מהחיים שלו יכול לומר. באמת שאין לך מושג קלוש כמה זמן לוקח לבנות אתר כזה מקצועי.

נערך לאחרונה ע"י The_Israeli בתאריך 16-07-2006 בשעה 04:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2006, 13:19
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "אני מצטער לומר, אך תגובתך נראתה לי פשוט מטופשת"

אני נאלץ לאכזב אותך - הביקורת שלי דוקא כן נאמרת מתוך נסיון והבנה. אין לי מילה וחצי מילה של ביקורת על ממשק האתר או יופיו החיצוני (וכאלה יש בשפע) - ואני גם יכול לומר שכל מעלות האתר נופלות כשאשר יש זלזול בתוכן האתר. אתר זה אינו האתר הרשמי של חטיבת גולני, וכמו האתרים האחרים של חטיבות החי"ר הוא ממומן ע"י עמותות ותיקי ויוצאי החטיבה.

הדרישה שלך לחסוך ביקורת מהאתר לא ריאלית כי האתר כן נופל, ובגדול, מבחינת תוכן. לפי דבריך נראה שאתה הוא זה שכושל בהבנת מטרות האתר - האתר מיועד לקבל יעד רחב: מלש"בים, שוחרים, גם ותיקי היחידה. קהל זה הוא קהל בעל דרישות גבוהות - עברו מזמן הימים שיכולת להעלות לרשת גיבוב נטול סדר והגיון של תוכן, ולצפות שהגולש הממוצע יאכל אותו וגם יחזור למנה נוספת.

וקצת פרטים על בעיית התוכן: אם תיכנס לגלריות ותעשה סיבוב, כל שתמצא הוא בלאגן מוחלט. אף תמונה לא קשורה לשניה. אין שום סדר הגיוני, בין אם הוא הסטורי או נושאי או אחר. רוב תמונות הצבע נסרקו (באיכות נמוכה) מאלבום גולני, והן צולמו לפני למעלה מ-15 שנה - ולכך התכוונתי כאשר בעניין הרצון לחסוך בזמן על חשבון איכות. הגלריה של הגדס"ר ריקה מתוכן, והפלחי"ק עשו טובה ושמו תמונה בודדת שגם הכיתוב שלה שגוי. בגלריות התקופתיות תגלה שהגלריות החדשות יותר - "תקופת לבנון" ו-"פעילות מבצעית" ריקות לגמרי! כאמור, בדיחה גרועה ותו לאו.
אם נשבר לך סופית מהברדק השורר בכל הקשור לתמונות אולי חשקה נפשך לקרוא את דבר המח"ט לגולשים באתר - אתה מוזמן לצפות בבזיון הבא שעליו כמובן לא צריך להוסיף אפילו מילה אחת.

כידוע, צרת רבים חצי נחמה - גם באתרים האחרים שחברת מילניום הקימה יש לא מעט תקלות טכניות (קישורים שגוי ולקוי בין דפים , דפים לא תקינים), ולמרות פניות חוזרות ונשנות בנושא - דבר לא השתנה. בחלק מהאתרים היו עבירות סיווג בטחוני קשות - בהן דאגתי לטפל אישית ומיידית. חבל שהעמותות שהאתרים בבעלותן לא עושות דבר כדי לשנות את המצב.

ישן 16-07-2006, 14:45
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
לגבי השאר,
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני נאלץ לאכזב אותך - הביקורת..."

אכן האתר הושק לפני השלמתו הגמורה. למשל, מי שירצה לקבל מידע על פעילות החטיבה ממלחמת של"ג ועד ימינו (כולל) - יקבל דף ריק. גם מנוע חיפוש המור"קים איננו פעיל כרגע (נסה לחפש למשל "תל פאחר"), ודף צל"שי היחידות כלל אינו קיים. כפי שציינת, גם דבר המח"ט (ואף למשפחות השכולות) טרם הוכנס.

אבל חוץ מזה באמת אינני מבין על מה יצא הקצף הגדול. אתה צודק שמערכת התמונות אינה יעילה כרגע, אך היות שהיא אמורה להיבנות על בסיס תמונות הגולשים, היא צפויה להתפתח בהמשך. לאור המצאי כרגע, אני מצאתי את מערכת החיפוש (לפי יחידה, תקופה ונושא) כשימושית דיה. אז יש פאשלה טכנית פה ושם, ואולי גם ראינו אתרים מקבילים שבנויים טוב יותר, אבל מה יש? ייתכן שהאתר איננו מספק מומחי צבא חובבים ומקצועיים כמו רבים מגולשי פורום הזה, אבל כמדומני שבעבור רוב קהל היעד, קרי - משפחות הנופלים, מלש"בים, לוחמי עבר ממוצעים, וכלל האזרחים - האתר הזה סביר בהחלט ויותר מכך. תשווה למשל, אפילו מבחינה חיצונית, עם האתר של חטיבת הצנחנים.
ישן 16-07-2006, 15:23
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
כפי שציין DJ ESH מעליי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אני נאלץ לאכזב אותך - הביקורת..."

א. כתוב באתר שהו האתר הרשמי של החטיבה.

ב. אין הרבה אתרים שמעלים לאוויר כשהם מוכנים לחלוטין. כל אתר שעולה סובל בתחילה מחבלי לידה ומעט בעיות טכניות, ואתה אלה פותרים עם הזמן. הבאת כדוגמא ל"בזיון" את עמוד "דבר המח"ט", שהינו ריק כרגע. אז מה אם הוא ריק? אני לא מבין מה לא בסדר בזה? האתר עלה ממש לא מזמן, ומניח את הדעת לכל אדם שפשוט עוד לא הספיקו להעלות את דבר המח"ט, או שהמח"ט עצמו עוד לא כתב דברים לאתר.

אני מסכים איתך שאם האתר היה אתר כמו שאתה מתאר שהוא, הוא אכן כושל במטרותיו. אולם, לפי איך שהוא מתאר את עצמו, איננו כזה. יש פה סתירה מסוימת שצריך ליישב.

אני מסתייג מכל התעשיה של "חברות בניית אתרים" ומאמין שהגישה צריכה להיות אישית יותר, אולם אם יש פה אשם כלשהו הוא החטיבה עצמה בלבד וראשיה. מפקדים צריכים לחשוב ראש גדול. אתה לא יכול לצפות מאזרח שכיר שיענה לך על הציפיות והדרישות כמו שצריך במקרה הזה בלי לפקח עליו פיקוח צמוד ביותר. יש רק אשם אחד בכל רשלנות הנוגעת לתוכן, והוא האיש שאישר את העלתו של האתר לאחר בדיקה. קיימות שתי אפשרויות:
1. היתה פה רשלנות רצינית מצד הגורמים שפיקחו על בניית האתר (אם פיקחו בכלל), שכשלו בתפקידם להבטיח שהאזרח שבונה את האתר יבנה אותו כמו שצריך.
2. זה בדיוק האתר שרצתה החטיבה, או מי ששילם עבור בנייתו, ובמקרה זה אתה טעיתי בהערכתך את ייעודו של האתר. גם פה יש רשלנות בנושאי ביטחון מידע ורמת התוכן, כפי שציינת.
ישן 17-07-2006, 08:56
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
הממ..

אחרי מבט חוזר, אני חייב לציין שאכן יש יותר פאשלות - אך לא בקטע הטכני אלא בקטע התוכני. בדפי המידע.

למשל, מי שכתב את דף המידע על הבא"ח, מעבר לניסוחים הנפוחים שבהם הוא השתמש, הוא גם לא ממש נמצא בעניינים:
1. "מסלול ההכשרה של הלוחמים המצויינים שבמשפחתגולני ... זהו תהליך הדרגתי הנמשך 14 חודשים" - אבל כבר כמה שנים טובות שאורך המסלול הוא 10 חודשים ולא שנה ו-2. באותה טעות הוא מספר גם בהמשך על פלוגת מסלול של 8 חודש.

2. "בסוף שלב הטירונות ייצאו החיילים למסע לקבלת הכומתה שאורכו 40 קילומטר + 10 אלונקות (מסע שבסה"כ נחשב 70 קילומטר!!!" - אף מילה כאן אינה נכונה. לא רק שהמסע בגולני נערך בסוף האימון המתקדם ולא בסוף הטירונות, אלא גם שאורכו הוא (כפי שכתוב גם באתר עצמו, במקום אחר) 40+15.

3. "האימון המתקדם מתרחש בשטחי האימונים אשר בבקעה" - על המעבר לרגבים שמעו שם? נכון, במחזורים הראשונים שאחרי המעבר עוד התאמנו בסביבות פלס; היום כבר לא.

4. "בסוף האימון המתקדם מתקיים מסע לקבלת סיכת הלוחם" - האם הכותב שמע פעם על "סוף מסלול"? כנראה שכן, אבל לא מגולני. לכן הוא מספר שבסיום המסלול מקבלים "רקע לסיכה". מה?

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 17-07-2006 בשעה 09:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר