לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-07-2006, 13:06
  maya_user maya_user אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
למה עד היום ח"א אינו רוכש ומפתח תורת לחימה על מפציצי ארוכי טווח?

לדעתי ח"א הוא די מקובע עד היום הטייסים שלנו עושים את כל סוגי המשימות על
מטוסי הפ16 והפ15 הם מטוסים לתקיפות איכותיות הם מסוגלים לבצע תקיפות איכות נקודתית אך לא מסוגלים בגיחה אחת לעשות נזק רציני לאיזור די גדול .(ומהווים יותר הרתעה)
האם רכישה של מטוסי הפצצה לטווח ארוך היו מועילים לישראל היום במלחמה?
במלחמות ישראל היו לערבים מפציצים אבל טייסי קרב שלהם היו באיכות גרועה מאוד וטייסנו יכלו להביסם בקרבות אוויר בקלות . אני מנסה להגיד בזה שמשימת הפצצה בשטח אוייב עם מפציץ דורשת מאמץ רב מצד טייסי הקרב הם אמורים ללות אותו כל הדרך ולספק הגנה של א-א . גם שבדרך כלל יש מטוסי קרב אשר מקדימים את המפציץ ומפלסים את הדרך מנ"מ של אוייב (קרקע -אוויר) בעזרת טילי קרינה.
לח"א יש את היכולת לבצע את משימות האלה ולמה ח"א מקובע עד היום?
תמיד אפשר להפוך בואינג או איירבס לאיזה מפציצון אם ארה"ב אינה מסכימה למכור
לפי דעתי הסופות באמת מיותרות ובניגוד הפ15איי הוא רכישה מעולה.
חסר לנו משהו בח"א זה בטוח......

זה דעתי בממש בקיצור.....אתם יכולים לחשוב קצת על אפגניסטן ועירק ואיזה פעילות המפציץ עושה שם
.

אשמח לשמוע עוד דעות..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-07-2006, 13:15
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
בעיות תקציב.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maya_user שמתחילה ב "למה עד היום ח"א אינו רוכש ומפתח תורת לחימה על מפציצי ארוכי טווח?"

הן רכישה והן אחזקת כלים כאלו עולות מיליארדים בשנה ואין חה"א יהיה מסוגל לעמוד בכאלו הוצאות.. כפי שציינת, זה בעייתי לתפעל מטוסים מסוג זה, היות וקל ליירטם ונדרש ליווי מיוחד של כמה מטוסים. יחד עם זאת כמו שאתה עד לכך חה"א בונה זרוע ארוכה ע"י רכישת דגמי ה I של שני סוגי המטוסים וכן בניית יכולות תדלוק מגוונות הן באמצעות מטוסים יעודיים והן באמצעות תדלוק בין מטוסי קרב.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 18-07-2006 בשעה 13:19.
ישן 18-07-2006, 13:44
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אתה זוכר שבשלב מסויים במלחמה בעיראק החל לצאת טו משוריין
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "בנוסף חה"א לא ממש צריך מפציצים אלו"

ארוך לכיוון הכוחות האמריקאיים השועטים? אני זוכר את הדיווח - דובר על מאות טנקים. אני גם זוכר שמי שעצר וכתש את הטור היו מפציצי ה B-52 שהמטירו פצצות על הטור. אתה יכול לאושש את הדיווח?

ישן 18-07-2006, 13:52
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
אל תשים את כל הביצים בסל אחד...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי maya_user שמתחילה ב "חבל מאוד שח"א אינו יכול לקנות..."

חיה"א לא משקיע בקניית מפציצים לטווח רחוק (16I ,15I) בשביל להפציץ את מטרות החיזבאללה בצפון הארץ,כל המטרות הללו נמצאות במרחק 2-3 דקות טיסה ממרבית בסיסי חיה"א במרכז-צפון הארץ ..טווח שקטן בהרבה מטווח הטיסה של צסנה ממוצעת.

ההשקעה הזאת היא בשביל איומים אחרים,לדוגמא איראן(רוב הסיכויים שאיראן),שמחזיקה בחיל אוויר לא קטן,ועם מערך נ"מ שאי אפשר לזלזל בו.
אם תרים מטוס אחד כדוגמת B-52 (שנכון שהוא יכול לשאת חימוש כמו 30 מטוסי הפצצה ממוצעים שיש בחיה"א) והוא יפגע מאש נ"מ ויתרסק(יש לו חתימת מכ"מ גדולה בהרבה משל הסופה לדוגמא,וגם יש לו כושר תמרון נמוך בהרבה משלה),או יאלץ לחזור איבדת את כל כוח ההתקפה שלך.

אבל מטוסי הסופה לדוגמא יכולים לנוע בגובה נמוך,במהירות רבה תוך כדי התחמקות מזיהוי, ובמידה ואחד מהם יפגע ע"י אש נ"מ עדיין יהיו עוד X מטוסים חמושים בדרך אל המטרה,וגם אם הם לא ישמידו אותה הם יגרמו נזק.

ישן 18-07-2006, 15:05
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
נו...תראה מה אתה כותב..
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "בדיוק מה שעושים כשטנק עולה על..."

מה הסטי"ל בא להחליף? את המשחתות הענקיות שצה"ל החזיק בשנות ה60-70..
כל פגיעה במשחתת אחת כזאת היתה משתקת אחוז ניכר בכוח הימי של חיל הים,לשם כך עברו לסט"ילים קטנים יותר וזריזים יותר.

אם צה"ל יחליט להחזיק מספר מצומצם של מפציצים ארוכי טווח עם יכולת נשיאה גבוהה, והוא יאבד אחד כזה במהלך קרב אז הוא יאבד חלק עצום מיכולת התקיפה שלו.

האמריקאים ייצרו והחזיקו כוח שכזה במהלך המלחמה הקרה מכיוון שהאיום עליהם בניגוד אלינו לא היה במרחק של 1000-1500 ק"מ.. אלא במרחקים גדולים בהרבה(מאוד) ופרוס על שטח גדול פי 100 מהשטח שהאיום שלנו פרוס עליו, לכן הם היו צריכים מפציץ עם כושר נשיאה גדול מאוד ועם טווח גדול מאוד.

ישן 18-07-2006, 14:28
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "אולי הכוונה שלו"

אין ולדעתי גם לא תהיה שום כוונה (או הגיון) ברכישת כנף מפציצים אסטרטגיים. זה טוב לאמריקנים (ובזמנו לסובייטים) משום שהם צריכים לטפל במטרות עשרות אלפי קילומטרים מבסיסיהם (כל המפציצים הללו נבנו בתקופת המלחמה הקרה לצורך השמדת מטרות בברה"מ).

לעימות הנוכחי ובמידה רבה גם לעימותים עתידיים אין פשוט שום הגיון לרכוש מפציצים כאלו. ח"א הישארלי רוכש בעיקר מטוסים רב משימתיים (אחת הסיבות לכך שסביר להניח שלעולם לא נרכוש את ה-F22 למרות שספק אם היה נמכר גם אילו היינו מבקשים). מה שכן, ופה אני מעלה רעיון ישן שכבר הזכרתי אני חושב בעבר. יש מקום בחיל האויר לפיתוח מל"טים כבדים הכוללים גם יכולת נשיאה מוגדלת לטווחים ארוכים. מל"ט כזה עשוי לטוס בגובה רב מאד ולעשות שימוש בחומרים מתקדמים ומבנה מתקדם לצורך צמצום מקסימלי של חתך המכ"ם. מל"ט זה יוכל לשמש כפלטפורמה לשיגור חימוש שיסומן על ידי אמצעים אחרים (מזל"טים, מל"טים, מטוסים ואמצעים אחרים).

לגישה כזאת יש לדעתי מקום, השאלה כמובן מה עלותו של פרויקט כזה ומהי המורכבות הטכנית של ביצועו. מל"ט כבד בעל יכולת נשיאה של טונות רבות של חימוש יכול בהחלט לחסוך בגיחות ובמקרה של הפלה גם בחיי אדם. אגב בערת שוליים אזכיר את הקונספט של חימוש אוירי עליו עובדים כיום (על כך בהרחבה בעתיד הלא רחוק אני מקווה).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 18-07-2006, 14:57

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אל תיהיה כל כך בטוח"

ראשית אני בהחלט בעד פיתוח טילי שיוט (כולל טילי שיוט כבדים) וגם רק"ק מדויק (קרא בפורום דברים שכתבתי בנושא בהרחבה בעבר). אבל בטווח הקרוב ספק אם אלו יוכלו להוות תחליף להצעה שלי. טיל שיוט הוא פלטפורמה חד פעמית. מרבית טילי השיוט הקיימים הם בעלי רש"ק קטן יחסית (כמה מאות קילוגרמים). לצורך השמדת מטרות קשות יש צורך ברש"קים מתקדמים ולדעתי גם במשקל גדול מאד של רש"קים (וכפי שאנו רואים כעת גם בכמויות גדולות באופן כללי). טילי שיוט הם יקרים מאד וישארו כאלו באופן יחסי. מל"ט כבד הנושא פצצות קיימות אמנם יהיה יקר לפיתוח אך יהיה רב פעמי והחימוש שישא יהיה זול.

מסיבות אלו אני חושב שאין כרגע באופק תחליף הולם להצעה שלי. בנוגע לחסימת תדרים - בעיה זאת קיימת לכאורה גם כיום ונראה לי שעשרות (אם לא יותר) המל"טים והמזל"טים של צה"ל הפועלים בדרום לבנון מסתדרים לא רע (כמובן שאף אחד לא ערב לכך שתקיפה ארוכת טווח באירן למשל לא תיתקל בבעיות אחרות אבל יש לזכור שככל שהיכולות מתקדמות המל"טים הופכים יותר ויותר אוטונומיים ולפיכך פחות ופחות פגיעים לשיבושים).
www.MegaPixel.co.il

ישן 18-07-2006, 15:49

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב ".."

עצמאות היא מונח יחסי. גם מל"טים מהדור הנוכחי יודעים לבצע אספקטים שונים ממשימותיהם באופן אוטונומי (נחיתה למשל). יש כבר כיום מל"טים בעלי יכולת טיסה לפי מתארים (דומה לטייס אוטומטי מתקדם). תחשוב למשל שמל"ט חמוש יקבל רק את אישור הירי ממפעיליו כאשר את כל שאר מתאר הטיסה והתקיפה הוא מבצע באופן עצמאי לחלוטין.

מה שמעניין אותי יותר הוא האם באמת ניתן כיום לפתח מל"ט ארוך טווח בעל חתימה נמוכה ויכולת נשיאה גדולה במיוחד. אם נבחן מפציצים כבדים קיימים - ה-B2 יכול לשאת קרוב ל-20 טון חימוש וה-B52 במתארים מסוימים עד 35 טון. אם נגדיר יכולת נשיאה כבדה של מל"ט נראה לי סביר לדבר על לפחות 10 טון. מל"ט כזה יהיה גדול למדי בעיקר אם עליו לשאת את הפצצות בתא ולא על הכנפיים בכדי להקטין את החתימה.
אשמח לשמוע מגבלות על פיתוח מל"טים כבדים בהיבטים של נשיאת חימוש כבד, גובה טיסה וחתימה.
www.MegaPixel.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר