לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2006, 21:02
  InFeCteD*87 InFeCteD*87 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.06
תשובות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Arizona שמתחילה ב "אני מתגייס עוד כשבוע למוד"ש..."

אוקי אז ככה, אינקה ענה בקצרה על השאלות שלך, אבל בכל זאת אני יענה מחות דעת של חייל במודיעין שדה שסיים לפני שבועיים טירונות (בניגוד לאינקה).

)איפה תתקיים הטירונות? זה מקום טוב? איך התנאים שם? איך המקלחות...?
הטירונות תתקיים בבסיס שקוראים לו ביסלמ"ש (בית ספר למודיעין שדה), שנמצא ליד צאלים- באלי"ש- כ 45 דקות מבאר שבע. בוא נגיד שכשתגיע לשם מהבקו"מ תהיה קצת בשוק לגבי המקום...
בסיס לא ממש גדול- משפחתי אפשר לומר. בכללי יש שם את כל מה שלוחם/חייל צריך : חד"א, שק"מ ,חופ"ל, רופא וכ'ו... אין הרבה מבנים. בוא נגיד שזה לא הלונבא"ח. האוכל בסדר גמור, אין תלונות, במיוחד בשבועות הראשונים של הטירונות שהמב"ס (מפקד בסיס) מנסה לעשות רושם....
אתם בטירונות תישנו באוהלים (כל הזין) בניגוד אלינו שישנים בחדרים עם מזגן. אם תהיה בגדוד שחף (ממליץ לאללה), תיווכח לדעת שהפלוגה יחסית קטנה וזאת בכלל שהקמנו עוד שלושה אוהלים. לנו היו במחזור 9 אוהלים סה"כ לכם יהיו 12. המקלחות והשירותים לא משהו בכלל אבל עדיין נסבלים. אל תשכח להביא כפכפים, כי לא נעים כל כך אחרי זה. לפלוגה של "שחף" יש מכונת פחיות בפלוגה שלשאר אין. עוד יתרון
2) איך היציאות שם?
בטירונות מרץ 06 סגרנו חצי טירונות, כלומר 6 שבתות. שבת ראשונה סגרנו. כשאתם תגיעו אנחנו רוב הסיכויים נהיה בהגנ"שים (הגנת יישובים).

3) הטירונות קשה? אני אעריך אם תספר קצת על הטירונות...
הטירונות היא אחת התקופות הקשות בשירות, מין הסתם. תפקידה להפוך אותך מאזרח ללוחם. קיצר יקרעו לכם קצת תתחת- כל היום כמעט תהיו רק על הרגליים, 6 שעות שינה, כמה שבועות שטח וכל מה שכרוך בכך.
קצת על הטירונות: שבוע ראשון שבוע הסתגלות: תחתמו על ציוד, יעשו היכרות, הרבה שיחות נהלים (אחרי הכל נכנסתם למערכת שאין לך מושג בשיט מי נגד מי), יהיו זמנים, בראור, מדס, אולי קצת שיעורי נשק. קיצר שבוע הסתגלות שמראה לך לאן נכנסת בעצם. אחרי זה לנו 4 שבועות קליעה (יצא לנו 4 שבועות כי פסח היה איפהשהו באמצע) שבו תחתמו על אמ 16 מנוסר (לא מקוצר) (התצפיתניות שיגיעו תכף יקבלו מקוצר). בשבועות האלו פשוט תירו כל הזמן בבא"פ דרום. הרבה מיקצים: איפוס, שכב חפה, ירי לילה ועוד המון... שבוע קליעה ראשון שלנו היה בשטח שכלל אוהלי סיירים ומנות קרב 3. היה דיי סיוט- שבוע שטח ראשון וכולך ]עור. בנוסף היו שם הרבה סופות חול וסופת ברד חזקה (כן כן באמצע המדבר..) אחרי שלושה ימים קיפלנו את כל הציוד ועפנו חזרה לבסיס. בבא"פ דרום תרדו לשטח כל בוקר ותחזרו בערב.
אחרי זה היה לנו שבוע מקצועות אם אני לא טועה שבו תוסמך להיות מע"ר (מגיש עזרה ראשונה)- כן כן תתאמן על הבובה המתנפחת... וגם ילמדו אותכם על מתקפת אב"כ (אטומי ביולוגי כימי) ובסוף השבוע אתם תזכו להיכנס לאוהל אב"כ- אם לא שמעת עליו אני ישאיר לך את החוויה כהפתעה..
שבוע אחרי זה שבוע שדאות-פשוטו כמשמעו אוהלי סיירים בשטח (לנו היה בגבעות גורל) המון תכנים, המון הקפצות המון זחילות, המון על הרגליים, לילה לבן (לילה בלי שינה), בקושי אוכל, תרטורים מפה ועד הודעה חדשה, הרבה יבשים (תרגולת בנשק), אסור לעשן, וכו. הקיצר שבוע דיי קשה שמכניס אותך לראש של להיות בשטח. לקחו לנו את כל השעונים בתחילת השבוע ככה שכל השבוע לא הייתה לנו תחושת זמן-חלק מהקטע... דרך אגב היו גם תחרויות הסתוות שגם היה סבבה. זחילות עם ה מ"מ , סחיבות פצוע, הרבה אז"רים -אוייב זרק רימון. בסופו של הלילה הלבן שכולך תשוש מת אחרי קריעת תחת בלי רגע מנוחה יהיה לכם מסע השבעה (איזה כיף) 8+1. שמונה קילומטר וקילומטר אלונקות. יום רביעי אתם חוזרים לבסיס וביום חמישי השבעה ! יוצאים חמשוש
(ככה לנו היה- אן סיבה שלכם לא יהיה ככה גם). טוב אני יספר בקצרה את המשך השבועות. אחרי זה ניראה לי שבוע סד"ח-סדרת חינוך בבסיס מחווה אלון שבצפון- שבוע של לימודיי ערכים והסטוריה. קיצר שבוע של פחות או יותר מנוחה- אם תזרקו זין אז יתחילו לתזז אותכם
שבוע פרט- אתה לומד להסתער כיחיד- שבוע שטח וכל מה שכרוך בו (מנות קרב, אוהלי סיירים, מסע פילים-מעירים אותך בלילב ואומרים לך להעביר את המאהל, הקפצות וכו'). בכללי שבוע אחלה אתה מרוקן מכסניות.
אחרי זה שבוע חוליה- אתה לומד להסתער כחוליה של 4 איש- שבוע שטח גם. היה הרבה יותר כייף. תצפה לעומי חום שבהם אתם תשבו באוהל ולא תעשו כלום.
שבוע הגנ"שים -הגנת יישובים- גם מעיין שבוע סטלה שתוקעים אותך באיזה יישוב בארץ שצריך אבטחה (אנחנו היינו בבקעת הירדן) ופשוט שומר עליו- כשאתה לא שומר עליו את נח ואחרי שבועיים של שטח תאמין לי שאתה כל כך תחכה לשבוע הזה. אנחנו היינו 4 חבר'ה בלי מפקדים. הסמיכו את אחד החיילים לפרוק נשקים. תחשוב איזה סטלה. כל היום בבריכה רוב החברה היו 3 אנשים + מפקד. כל הזין. השמירות קצת ארוכות אבל בקטנה גם אותם מעבירים בסבבה. וגם יש אוירה של סוף טירונות אז בכלל. קיצר לא תתאכזב
אחרי זה יהיה איזה שבועיים או שבוע תלוי בפלודה שלך של השלמות. כל מה שהפסדת במהלך הטירונות אם זה יקצים מסויימים, תרגילי פרט/חוליה, קורס אב"כ, מע"רים וכו' אתה משלים...
סוף טירונות! רגילה של 10 ימים !
אנחנו היינו (ועדיין) מחזור לפנים. כל הזמן המ"פ , המב"ס והמע"ן (מפקד ענף) אמרו שאנחנו אחד המחזורים היותר טובים. עובדה שהספקנו כבר מסעות משקלים בטירונות. דרך אגב יהיו לכם 7 מסעות של: 3קמ, 4קמ, 6קמ, 8קמ, 8+1 השבעה, 13קמ+ 25% משקל גוף והמסע האחרון של 15 קמ+ 25% משקל גוף. אל תדאג כולם סורדים את המסעות והכל בסדר. אין לך מושג איזו הרגשה זאת לסיים מסע. המסעות הקשים באמת הם באימון מתקדם. דרך אגב גדוד ניצן ונשר (שנמצאים בפלוגה אחרת) לא עשו את המסע האחרון של ה 25+15 בגלל סיבות שונות כמו סרגליסטים ובטיסטים למיניהם.סתם חבשנים מתים !
בוא לשחף...

4)הכושר הגופני שלי לא משהו. איך זה יגביל אותי בטירונות? (אני פרופיל 97)
יש הרבה אנשים שבאים בלי כושר לטירונות. הם באים מנקודת הנחה שאף אחד בלי כושר ומתחילים מ 0. אני יגיד לך ככה: אני באתי בכושר בלי שום קשר כי אני תמיד עשיתי ספורט, אבל אם אתה רוצה להתחיל לרוץ לפני הצבא לא משתלם לך כי אם תבוא עם כושר הוא יירד לך לאללה בצבא. תבוא כמו שאתה- רובם באים ככה... תצאו לריצות בהדרגתיות: קודם כל 1 קמ וככה עד 6 קמ בערך...

5)מה צריך להביא ביום הראשון של הגיוס למוד"ש? הדברים החשובים..
גם אני נלחצתי מהשטות הזאתי. אל תילחץ מה להביא מה כן להביא. תביא את הכי מינימלי ובהמשך תקנה מה שאתה צריך. תביא כלי רחצה,כפכפים למקלחת, נעלי ספורט,גופייה לבנה למדי א', בבקומ יביאו לכם גופיות ירוקות למדיי ב' אבל קיץ עכשיו אז לא צריך לשים גופיות, ממתקים אם אתה רוצה, פלאפון, בגדים להחלפה, וכו'. באמת אל תדאג בקשר לדברים. בשום פנים ואופן אל תקנה שטויות בריקושת !!!!!!!!!
6) איך החבר'ה שם? ואיך החייל בכללי?
החבר'ה אחלה לגמריי. יש לי שם חברים טובים לאללה.. תמצא שם את כל הסוגים- יש אשכנזים צהובים כאלו, יש מזרחיים, דתיים ביינישים וכ'ו. קיצר אין מצב בעולם שתגיע לחייל ומתוך איזה 130 אנשים לא תמצא אף אחד. אין סיכוי. תבוא בגישה חיובית, תהיה חברתי והכל יהיה בסדר.
שווב, אני בגדוד שחף ככה שאני יכול להסביר לך על הגדוד. בהתחלה רציתי ממש יצן אבל בגלל שהחברים לא נתנו לי לעזור ושכנעו אותי, נישארתי.. לאט לאט אני מבין עד כמה הגדוד מוצלח ואני לא מבין איך בכלל דימיינתי לשרת בניצן. אנחנו הכי טובים בהכל ! זוהי במסורת של הגדוד מקווה שלא תהרסו לנו. במדסים,בבראורים,הישגים,ציונים ואפילו במסעות אין עליינו ! גם עכשיו הצפון הפך לגזרה חמה לאללה ומעניינת לאללה... הסגל שלנו ממש איכותי ואתה תראה את זה.. המפקדים שלכם עכשיו סיימו קורס מכים אצלנו בביסלמש- אחלה חבר'ה יצא לי להכיר כמה..
יהיו לך הרבה שאלות לגבי החייל וגם לי היו, בהתחלה אתה לא תדע כלום כי בחייל יש הרבה תפקידים... לאט לאט אתה תבין שנפלת לחייל ממש איכותי .. אתה תקרע את התחת לאללה אבל זה שווה את זה.

קיצר מקווה שעזרתי, אני עכשיו באימון מתקדם מחכה בקוצר רוח לטירוניןם הצעירים
יאללה מחכים לכם ! להפחיד אתכם קצת !
יאללה ביי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-07-2006, 18:28
  dagi dagi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.05
..
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי PUFF1 שמתחילה ב "אמרו את זה בפורום מודש ב"עולים על מדים""

אז ככה.. אני אהיה מאוד קרוב אליכם ביום הגיוס. כל כך קרוב שאפילו אין לכם מושג
לגבי התהיה בין הגדודים.. זה נכון שיש כרגע קצת אקשן לגדוד מסוים אבל אם מסתכלים על התמונה הרחבה לגדודים האחרים יש אקשן כל הזמן, איזורים יותר מורכבים ומאתגרים ומשימות יותר מגוונות.
איזור המגורים בארץ לא ישפיע על השיבוץ לגדוד באופן ישיר אלא אם במקרה של בעית ת"ש חמורה בדר"כ.
זה בכלל לא חשוב אם התנאים בבסיס ההכשרה טובים או לא וזה תקף לגבי כל הבסיסים בכל הכשרות הלוחמים. אתם מתגיסים במטרה להיות לוחמים. אם הייתם מתגייסים במטרה להיות ג'ובניקים- הייתם עושים הכשרה במקום של ג'ובניקים. תהיו גאים בזה גם ברגעים שהשמש אונסת לכם כבר את המוח והחול סותם לכם כל חור בגוף ואני מבטיח לכם שתהיו גאים בזה גם ברכבת בדרך הביתה.
אתם מתגייסים במטרה להצטרף למערך הלחימה של צבא הגנה לישראל.
אז שיהיה בהצלחה
נפגש ביום שני

אל תשכחו להביא מברשת שיניים ומשקפת
ישן 21-07-2006, 03:07
  lom lom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.04
באמת שלא נקלט עדין..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי InFeCteD*87 שמתחילה ב "פרטים על טירונות מודש"

שאני מתגייס ביום שני..
ושאני הולך לשרת עם אנשים שכותבים פה..

רציתי לשאול כמה שאלות..
הראשונה אם זה באמת נכון שכל מי שמגיע למודש יש לו קבא של קצין ורק אם יש מחסור ב"כוח אדם"
אז יש כמה בודדים עם קבא 53?

הבנתי שיש יחידה שנקראת רקון...
הם היו אצלנו פעם בישוב...אחד הדברים החזקים...באמת..
השאלה אם זה נמצא בכלל גדוד או שזה גדוד נפרד?

שאלה קצת יותר כללית..
יש לי בעיות גב..(פרופיל 72)
בגיבוש צוללות זה מאוד הפריע לי..(105 ק"ג על אלונקה) וזה גרם לכך שפרשתי.
אני יודע שבטירונות זה לא כמו בגיבוש כי אין לאן להעיף אותך..
השאלה אם יש הקלות כאלה ואחרות...
(לאחר שניווטתי במקום לסחוב את האלונקה יש לציין שהגענו ראשונים=))

ושאלה אחרונה..
קצת בעייתית כי אתם עדין רק באימון מתקדם..
שאתם חוזרים הביתה.. אתם מרגישים שראסמי עשיתם משהו למען המדינה חוץ מלקרוע את התחת? שזה עושים בכלל מקום קרבי בצבא..

תודה, ארז.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:50

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר