לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2006, 00:16
צלמית המשתמש של d_wolf
  משתמש זכר d_wolf d_wolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.03
Facebook profile LinkedIn profile
שאלה אז מה הולך להיות השם של המלחמה החדשה?

ברור שיש כאלו שעדין מתנגדים להתיחס לארועים האחרונים כ'מלחמה'
למרות שיש לי דיעה ברורה בנושא, לא זאת מטרת האשכול, בואו לא נפתח ויכוח בעד או נגד
אלא סתם, גם אם זה בסוף יקרא/ייחשב כמבצע/פעולה/תגובה צבאית נרחבת (סטייל חומת מגן) ולא מלחמה
איך לדעתכם הולכים לקרוא לזה? איזה שם יתנו לו/לה ?

של"ג ? כבר תפוס..
יום כיפור?.. זה לא בדיוק התחיל ביום כיפור..
אולי 'שלושת השבועות' כי זה בדיוק התחיל ממש קרוב ליז' בתמוז ובטח יסתיים בערך בתשעה באב
אופססס..נשמע קצת מזעזע ועם כל מיני משמעויות לואי שלא ממש התכוונתי אליהן אבל בכל אופן
מה דעתכם?

בקיצור.. לפני שהתקשורת או הצבא ילבישו לזה איזה שם מעפ-עפ-עפאן - בואו ניזום אנחנו!
אני מכריז בזאת על פתיחת אשכול השמות הגדול למלחמה/מבצע בצפון !
זרקו שם.. מי יודע? אולי השם שלכם הוא זה שיתפוס בסוף
ההצעה שלי היא כאמור "שלושת השבועות"
עכשיו תורכם !

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2006, 23:29
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
עם הטיל הנכון
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "טוב, אני מקווה שאחרי הקטיושה האחרונה בעמק יזרעאל"

אפשר להגיע מצפון קוריאה לארה"ב ואם תחשוב על זה באמת, רצועת הביטחון בנקודה הכי צרה שלה הייתה רק 3 ק"מ, ככה שאם הם באמת היו רוצים כניראה שהם היו מצליחים לטווח את חיפה גם עם הרצועה. אבל אתה מפספס פה את העיקרון, משום מה כשהרצועה הייתה קיימת הם אף פעם לא ניסו. הם לא ניסו לחטוף חייל ע"פ שלכאורה זה הרבה יותר קל לחטוף חייל בתוך רצועת הביטחון, הם אף פעם לא ניסו לירות קטיושות או טילים לאזורים כמו עכו או צפת למשל (הכל כמובן לפי מה שאני זוכר, אני אשמח שתתקן אותי אם אני טועה). אז כניראה שהרצועה הזו כן נתנה לנו משהו, אם לא פיזי אז לפחות פסיכולוגי והמשהו הזה נעלם בשנת 2000.
אני לא הצלחתי לגבש לעצמי דעה אם העובדה שעזבנו את רצועת הביטחון היא טובה או רעה, ויהיה מאד קשה לענות על זה בלי להיכנס לפוליטיקה ולעצבן את איב (), אבל אין ספק שמשנת 2000 התחיל פה תהליך מדורג שהתחיל בחטיפת שלושת החיילים המשיך בירי הרקטה על בסיס ח"א במרון לפני כמה חודשים והסתיים, בנתיים, בטיפה האחרונה. הכתובת הייתה על הקיר אבל אנחנו לא קראנו אותה, או פחדנו לעשות משהו בנדון.
אני בכלל לא רוצה להתחיל לדבר על ההשפעות של הנסיגה הזו על מה שקורה בעזה.

ישן 16-07-2006, 21:49
צלמית המשתמש של snoopy22
  snoopy22 snoopy22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.03
אתה באמת חושב שאם היינו נשארים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "להזכיר לך שנהרגו 25 חיילים בשנה כשהיינו שם?"

שם לחיזבאללה היה את אותו ארסנל טילים באיכות וכמות שיש לו כיום? לא זכור לי שבתקופת שהותינו
בלבנון חיפה הותקפה. ואז מי בכלל היה מעלה בדעתו שיש לחיזבאללה טילים שיכולים לפגוע במרכז.
נכון, נהרגו חיילים. אבל אלו חיילים שלחמו בחזית ולא אזרחים. אתה מדבר על
מספרים, בא נראה... מאז תחילת המבצע נהרגו 10 אזרחים 12 חיילים 2 נחטפו, וזה בפחות משבוע....
השקט היחסי שהושג בלבנון רק חיזק את החיזבאללה והכין אותם ליום הזה, יש להם איכות תחמושת
בסדר גודל שלא הכרנו.
אתה גם מדבר על תמיכה בינלאומית, אבל אתה יודע כמוני שהיא מוגבלת בזמן, מספיק פגז אחד שיהרוג
כמות אזרחים והמגמה תתהפך (כמו שקרה בענבי זעם להזכירך)... וכל מה שהשגנו בנסיגה מלבנון יזרק
לפח. מה אני אגיד לך, אני מאוד מקווה שאתה צודק, ויהיה סיום טוב לסיפור הזה... אבל בכלל לא היינו
צריכים להגיע אליו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-07-2006, 22:06
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
....
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי snoopy22 שמתחילה ב "אתה באמת חושב שאם היינו נשארים"

ציטוט:
אתה באמת חושב שאם היינו נשארים שם לחיזבאללה היה את אותו ארסנל טילים באיכות וכמות שיש לו כיום? לא זכור לי שבתקופת שהותינו
בלבנון חיפה הותקפה. ואז מי בכלל היה מעלה בדעתו שיש לחיזבאללה טילים שיכולים לפגוע במרכז.
.

כנראה שכחת שלא היינו בכל לבנון, בסך הכל היינו בדרום לבנון ולא היתה לנו שום שליטה
על מה שקורה במרכז וצפון לבנון, בינתיים הם הצטיידו בקטיושות ארוכות טווח ולכן הם משתמשים בהם כרגע.
ציטוט:
נכון, נהרגו חיילים. אבל אלו חיילים שלחמו בחזית ולא אזרחים

לא נהרגו רק חיילים, כשהיינו שם יצאנו לשני מבצעים כאלה בגלל ששוגרו קטיושות
לעבר קריית שמונה, כלומר גם כשהיינו שם הם יכלו לשגר קטיושות מדרום לבנון וסביר להניח
שגם את טילי ה"ראד" הם היו יכולים עכשיו לשגר.
ציטוט:
אתה גם מדבר על תמיכה בינלאומית, אבל אתה יודע כמוני שהיא מוגבלת בזמן, מספיק פגז אחד שיהרוג
כמות אזרחים והמגמה תתהפך (כמו שקרה בענבי זעם להזכירך)...

היא לא תתהפך כל כך מהר, כשהיינו שם היה לגיטימי להתנגד אלינו, ברגע שיצאנו משם
יש לנו את כל הלגיטימציה הבין לאומית לפעול כפי שאנחנו פועלים כרגע. אפילו העולם הערבי
לא מגנה אותנו..

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 16-07-2006 בשעה 22:23.
ישן 17-07-2006, 10:01
צלמית המשתמש של snoopy22
  snoopy22 snoopy22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.03
1. הסיבה העיקרית לשהותינו בלבנון
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "...."

היתה לאבטח את תושבי הצפון, יכול להיות שאתה צודק והחיזבאללה היה מניח את ידיו על טילים
ארוכי טווח בשלב כזה או אחר. אבל כשאף אחד לא נמצא שם לשים עליו עין היה לו הרבה יותר קל
לעשות את זה. היכולת המבצעית שלו גדלה באין מפריע בשנים האחרונות...
כרגע המודיעין שלנו בשטח הוא אפסי ומתבסס בעיקר על מזל"טים. בגדול
אף אחד לא רוצה להישאר בלבנון. מה שחורה לי היא הדרך בא יצאנו. במקום לצאת תוך כדי הסדר
ברחנו משם כאילו חשבנו שגדר הגבול תוכל לעצור אותם.
2. אני לא זוכר מספרים, אבל במלחמה הנוכחית לצערי כמות האזרחים שנפגעו גדולה יותר באופן משמעותי
3. כולי תקווה שאתה צודק ונצליח להשיג ניצחון לפני שתאבד לנו התמיכה הבינלאומית, ימים יגידו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-07-2006, 00:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "להזכיר לך שנהרגו 25 חיילים בשנה כשהיינו שם?"

מהיכן לקחת את הסטטיסטיקה של 25 הרוגים בשנה?
גם אם כולליםאת חללי אסון המסוקים לא מגיעים למספר הזה.

כמה הרוגים אזרחים היו בין 82 ל2000 מירי שבוצע מלבנון אל ישראל?(רמז: אחד)
כמה חיילים ואזרחים נהרגו מאז הנסיגה?
הדחקנו את הפיגוע במצובה, אני יודע.
התעלמנו מכך שהחיילים במוצבים בהר דוב היו במלחמה יומיומית. גם כשהם נהרגו ונפצעו או נחטפו.
שכחנו את לואי מרעי שעלה על מטען בתוך שטח ישראל.
או את דניס למינוב.
וגם את יאן רוצ'נסקי.
ועוד אחרים.

גם אם היה נכון לצאת מלבנון היה אסור לעשות זאת בדרך שבה זה קרה. צריך לזכור מי האוייב שלנו, זהו אירגון גרילה והוא עובד לפי כללי אירגוני הגרילה. הכלל מספר אחת זה הכה כשהאוייב שלך חלש ולא מוכן. בדיוק מה ששידרנו בנסיגה שאנחנו חלשים ולא מוכנים ללחימה.

החיזבאללה הוא אירגון עם אורך רוח, הוא התכונן במשך שנים לארועים הללו. התחפר, התבצר, אסף מודיעין, התחמש, ביצע תרגילים ברטוב ופיילוטים (זוכר את המזל"טים? את ארועי הר וגיא? את שיגורי הקטיושות לשטחים פתוחים פעם ב... כולל רקטה 240 מ"מ, כזו שעוד לא נורתה בעימות הנוכחי?) . הם רק חיכו למועד המתאים מבחינתם.

אני כבר שש שנים מדבר על זה שכשהם יהיו מוכנים זה בדיוק יהיה דפוס הפעולה שלהם. החל מהסתיו הקודם גם נתתי תאריך: הקיץ הנוכחי. אמרתי זאת לכל מי שהיה מוכן לשמוע. יש פה חבר'ה שיוכלו להעיד.
מבחינת החיזבאללה הנסיגה שלנו רק נתנה להם זמן להתכונן לעימות האמיתי. זה שהתחיל בשבוע שעבר. אני מאד מקווה שהעימות זה יסתיים בניצחון שלנו.

ישן 17-07-2006, 00:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה לדעתך"

קודם כל לקבוע יעד שיחשב לניצחון.
אי אפשר לנצח בלי להגדיר מהו הניצחון.
כח צבאי לא יכול לפעול אם הוא רק מגיב לתקיפות האוייב ובלי שהגדירו לו מטרה ומשימה. תזכור מה הדבר הראשון שאומרים בכל תדריך. זה לא סתם כך. המשימות נגזרות מהמטרה ומבוצעות כדי להשיג אותה.
לצבא אסור להגדיר את המטרה, לפחות לא ברמה הזאת, הוא יכול לייעץ, אבל מי שיקבע את המטרה זה הדרג המדיני (הדי כושל) שאמור להנהיג את המדינה הזו.
אני יכול לומר שהיום נעשו כמה צעדים קדימה לקראת הגדרת מטרה והלחימה באמת התקדמה אבל עדיין לא שמעתי מטרה מוגדרת.
ברגע שיהיה יעד להשיג אני אוכל אולי להציע דרכים כיצד להשיג אותו ולנסות להעריך מה הסיכויים.

רצוי שהיעד הזה יהיה ריאלי, לכן, עם כל הכאב, הייתי נזהר מלקבוע את החזרת החיילים החטופים כיעד.
רצוי, גם, שהיעד לא יהיה מופשט. שקט בצפון זה לא יעד. לפחות לא כל זמן שלא הגדרת מה זה שקט ומהו הצפון.

לצערי, יש לי הרושם, שאחד היעדים שכבר הוגדר זה לשפר את מצבם של ראש הממשלה ושר הביטחון בדעת הקהל הישראלית. אם תרצה סיבות למה אני חושב כך אני מוכן לתת.

ישן 17-07-2006, 07:40
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
נקבעו יעדים , לא משתמשים בכול הנדרש ע"מ להשיגם
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "קודם כל לקבוע יעד שיחשב..."

וזה אך ורק בגלל דרג מדיני שלא מהיום אוזק לנו את הידיים
אין מונח כזה נצחון , כול שכן בידי כוחות צה"ל , יש מונחים כגון פירוק החיזבאללה , והסגתו מגבול ישראל , וזה היעד ולשם חותרים
ח"א יגרום וגורם לנזק , כנ"ל התותחנים אבל שניהם יחד לא ישביתו את האיום ולא יגרמו לנזק בלתי הפיך , ואם בזה יסתיים העניין אז דבר וחצי דבר לא נעשה, מקורות שיקום לארגון קיימים כולל בימים אלו , זה יקח קצת זמן אומנם אבל כוחו ישוב אליו מייד לאחר שזה יגמר
בשביל להשבית לגמרי , אין מנוס מפלישה קרקעית לשם עם כול מה שמשתמע מכך ,חי"ר , שיריון וכ"ו
אין מלחמה מוכרעת בלי חי"ר ואין "נצחון" בלעדי חי"ר , ואם החשש מפני חיילים הרוגים עוצר את הממשלה עכשיו, אז מה שאנחנו עושים כרגע זה בסה"כ מופע זיקוקים בלבנון ולא מעבר
החיילים החטופים עם כול הצער שבדבר אינם מהווים שום אינדיקצייה בשום מהלך במה שהולך עכשיו שם
צה"ל פועל כאילו לא היו חטופים ,ומבחינתו להשיבם בכול מחיר , וכן , גם אם מדובר בגופות שלהם וזה לא יעד אלא דרישת ישראל ומשימת צה"ל
ולגופו של נושא אשכול , אנחנו עדיין לא במלחמה , קרובים למונח מלחמה אבל עדיין לא במלחמה גורפת
ברגע שזה יקרה ימצאו לה שם

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 17-07-2006 בשעה 07:47.
ישן 17-07-2006, 07:56
צלמית המשתמש של d_wolf

היי הי הי.. מה בקשתי?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "נקבעו יעדים , לא משתמשים בכול הנדרש ע"מ להשיגם"

חבר'ססס!
רק כמה שעות נפרדתי מהמחשב ולא השגחתי וכבר ככה מתפרעים ?

אני ממש לא פונה דווקא ל u-367 אלא לכולם
כן יש פה צד של הויכוח שהייתי בשמחה ובששון מצטרף אליו אבל לא בשביל להתווכח פתחתי את האשכול,
כתבתי וביקשתי במפורש כשפתחתי את האשכול להשאיר את הויכוח הזה בחוץ
האשכול הזה נועד להיות חביב, יש מלחמה/מבצע/פעילות צבאית בצפון - בואו ננחש או ניזום מה יהיה השם שהיא תקבל עוד מעט ו/או בדעיבד כשהיא תסתים - thats it - !
לא ויכוח על לגיטמיות הלחימה או הנסיגה משנת ה 2000 וכן הלאה..

וזה ממש לא שאין לי דיעה נחרצת בנושא וגם ברור לי שאין לי באמת שליטה על הפיות של האנשים ואיפשהוא זה היה צפוי
ככה שאני לא באמת מתלונן אלא סתם עצוב
מצידי שרק תהיו בריאים וכל אחד יגיד מה שהוא רוצה וממילא עכשיו האשכול כבר נהפך למה שהוא נהפך
אבל חבל
לגולשים שנכנסים עכשיו פעם ראשונה לאשכול הזה וגם למשתתפים הותיקים שלו אני אשמח אם מידי פעם תזכרו גם במטרה המקורית
אממ.. וזהו ..

שיהיה יום טוב

ישן 17-07-2006, 08:26
צלמית המשתמש של d_wolf

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "נכתוב את זה שוב .."

גם אני אכתוב את זה שוב
(וזה יהיה כבר פעם שלישית שאני כותב את זה באשכול הזה)

א. ברור לי שהגדרת הפעילות המתרחשת עכשיו בצפון כמלחמה הוא דבר שעדין בגדר מחלוקת -אין על זה ויכוח בכלל
(אם לא שמת לב זה אגב גם היה בערך המשפט הראשון שפתחתי איתו את האשכול הזה..)

ב. גם אם נתיחס לפעילות כרגע כלא יותר ממבצע רחב היקף, עדיין,
למבצע/פעילות צבאית מעין זה שמתבצע עכשיו יש שֶם/כינוי (ראה ערך "ענבי זעם", "חומת מגן" ,"דין וחשבון" וכדומה)
למעשה מבחינת צה"ל אין כזה דבר ומעולם לא היה כזה דבר - פעילות מבצעית כמו זאת שמתנהלת עכשיו
- שאין לה שם
בארכיון צה"ל יש שמות לעשרות מבצעים שאתה אפילו לא יודע עליהם ולא בגלל שהם לא הגיעו לחדשות,
ברוב המקרים המבצע הגיע לחדשות אבל השם המבצעי שלהם לא הגיע לחדשות - זה הכל

כל מה שניסתי להגיד הוא -
שהשם המבצעי של הפעילות הזאת יגיע לחדשות.. אתה יכול לסמוך עלי בקשר לזה
ואם הוא לא יגיע תהיה בטוח שהתקשורת בשלב כלשהו (שלב הסיכומים לצורך העינין) תלביש לזה שם משלה, שברוב המקרים הוא קצת מעפאן,
אז בסך הכל הצעתי ליזום ולבחור שם משלנו, ורצוי שיהיה משעשע
ניסיתי בסך הכל להעלות חיוך
ובדיוק בגלל זה כשפתחתי את האשכול בקשתי להשאיר את הויכוח בחוץ - כי זה לא הולך ביחד
הניתנת שם הזאת זה בשביל הכיף אחי
ואם אתה לא רוצה לתת שם אף אחד לא מכריח אותך

למרות שביקשת מאנשים להשאיר את הויכוח בחוץ בכל זאת האשכול הזה כן נהפך לאשכול ויכוח
וזה כבר לא בידיים שלי אבל אני גם לא הולך לתבוע פה אף אחד על זה
כתבתי גם שהתגובה שלי היא במיוחד לא אליך אלא פונה אל כולם
אז אתה עוד בא ומתקיף עוד אותי על זה שאני בדחילו ורחימו מבקש מהאנשים להזכר למה פתחתי את האשכול?
מה הסיפור?

נערך לאחרונה ע"י d_wolf בתאריך 17-07-2006 בשעה 08:32.
ישן 17-07-2006, 08:36
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אותי זה לא משעשע , ביחוד אחרי ה 4 ימים האחרונים ..
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי d_wolf שמתחילה ב "גם אני אכתוב את זה שוב (וזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי d_wolf
- שאין לה שם
בארכיון צה"ל יש שמות לעשרות מבצעים שאתה אפילו לא יודע עליהם ולא בגלל שהם לא הגיעו לחדשות,
ברוב המקרים המבצע הגיע לחדשות אבל השם המבצעי שלהם לא הגיע לחדשות - זה הכל ?

הייתי בטוח שאתה צוחק עד עכשיו בעניין השם , בכול אופן ,הקדימו אותך, ומחשבי צה"ל כבר הכריעו בעניין
הכר נא בבקשה את שמו הרשמי והמבצעי של מה שמוגדר כרגע אצלך לפחות דבר "שאין לו שם" ובשאיפה שזה יענה בשלב ראשון על השאלה שבגינה נפתח האשכול

"שכר הולם"

http://glz.msn.co.il/glz/news/Inqui...302DDA09876.htm

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 17-07-2006 בשעה 08:45.
ישן 17-07-2006, 08:55
צלמית המשתמש של d_wolf

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "אותי זה לא משעשע , ביחוד אחרי ה 4 ימים האחרונים .."

היי

בשום מקום לא אמרתי שאותי, מה שקורה שם, כן משעשע..

הסימן שאלה שמופיע בחלק בו את מצטט אותי הוא הוספה שלך ולא צריך להופיע כחלק מהציטוט..

אם יצא/ייצא לך להיות בטקס זיכרון לחללי צה"ל שבו מקריאים את שמות כל המיבצעים שבהם נפלו חללים
אז תבין למה התכוונתי כשאמרתי שרבים משמות המיבצעים (אבל לאו דווקא המיבצעים עצמם) לא מגיעים בכלל לחדשות

לא "הגדרתי" שלמבצע אין שֶם, להפך! רק לפני רגע כתבתי לך שאין כזה דבר מבצע צה"לי ללא שם
ברור היה לי שהשם כבר קיים, מהרגע שמוחלט בצה"ל על קיום המבצע (לרוב עוד בשלב המגירה) עוד לפני שהוא יוצא לפעול השם חייב להיות טכנית כבר קיים, לפחות איפשהוא בניירת
כתבתי (או לפחות זה מה שהתכוונתי אם זה עדיין לא ברור??..) שהשם עדין לא מוכר לציבור
וכרגע למיטב ידעתי לא נפוץ בחדשות, אפילו לא על ידי דוברת צה"ל בעצמה!
ולמה? כי הוא שם מ ע פ א ן !!!
(ומכאן מטרת האשכול..)

נו שויין..
"שכר הולם" אתה אומר?

בא לפחות נקווה שזה יהיה יותר משכר המינימום במשק אם אתה מבין למה אני מתכוון

נערך לאחרונה ע"י d_wolf בתאריך 17-07-2006 בשעה 09:11.
ישן 17-07-2006, 00:50
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
חיזבאללה היה יכול להתכונן ולהצטייד כאוות נפשו
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מהיכן לקחת את הסטטיסטיקה של..."

בזמן השהייה שלנו ברצועת הביטחון.
הנסיגה מלבנון היתה צעד נכון
בעיקר משום שאותם מוצבים בלבנון היו עסוקים בעיקר בהגנה על עצמם
ולא על יישובי הצפון, שספגו מידיי כמה שנים קטיושות גם כשהיינו שם..
אפשר להתווכח על הדרך שבה נסוגנו אבל לא על עצם הנסיגה
שפינתה הרבה כוחות להגנה על יישובי הצפון ובעיקר בהשגת גיבוי בין לאומי
לתגובה צבאית הולמת למקרה שנותקף.
לגביי מספר ההרוגים בלבנון, דיברתי על חיילים ולא על אזרחים..

נערך לאחרונה ע"י cancer בתאריך 17-07-2006 בשעה 00:54.
ישן 16-07-2006, 21:38
צלמית המשתמש של אנג'י
  אנג'י אנג'י אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
אם נחכה עוד קצת...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי d_wolf שמתחילה ב "אז מה הולך להיות השם של המלחמה החדשה?"

נסראללה ידחק לפינה
ואז...
איראן תבוא לעזור לו כי גם ככה הם מחפשים את זה
וסוריה תצטרף כי הם כמו זנב
ותימן כבר מזמן רוצים להשמיד אותנו
ומצרים תשכח מההסכמים
וירדן תרגיש לא נעים שלא להצטרף
ותורכיה תיזכר שהיא גם מוסלמית
ורוסיה תממן להם נשק
וצרפת האנטישמים יחממו עוד יותר
וארה"ב תבוא לעזור לנו מאינטרסים אישיים
ובירטניה תיגרר אחריה כרגיל
וצפון קוריאה יחליטו שעכשיו שכולם עסוקים אפשר לתקוף את ארה"ב ויפן
ודרום קוריאה תעזור ליפן
וכו וכו כיד הדמיון

ואז נקראה לה: מלחמת העולם השלישית

כי אם כבר מאשימים אותנו בכל מקרה בכל דבר אז שכולם יסבלו...

נערך לאחרונה ע"י אנג'י בתאריך 16-07-2006 בשעה 21:41.
ישן 19-07-2006, 17:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
כמה הצעות נוספות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי d_wolf שמתחילה ב "אז מה הולך להיות השם של המלחמה החדשה?"

"מבצע כב"צ " - כבוד צה"ל - על משקל שלום הגליל. כשם שהמבצע ההוא החל למען השגת בטחון לגליל המותקף (והפך למשהו שונה לגמרי), כך המבצע הזה נועד להשיב לצה"ל את כבודו האבוד (שיישאר אבוד גם בתום המבצע) אחרי שתי השפלות שספג.

"תנו זמן לאיראן" - המבצע של החיזבאללה נועד גם ואולי בעיקר לקנות זמן לפרוייקט הגרעין האיראני ובכך הוא הצלחה כבירה.

"צימוקי זעם" - כמו בענבי זעם, גם כאן דחפה למבצע צבאי הנהגה פוליטית שנדרשת לצבור מוניטין בתחום הבטחוני - אז זה היה כדי לזכות בבחירות, היום זה כדי לממש את תכנית ההתכנסות. אבל עשר שנים אחרי המבצע ההוא ישראל כבר לא מה שהיתה ולכן הצימוק מחליף את הענב העסיסי. אגב, כאז כך גם הפעם יגמר המבצע בהבנות שיותירו את המציאות בצפון ללא שינוי (בהנחה שחיזבאללה לא נמאס על מארחיו יתר על המידה).
ישן 20-07-2006, 06:50
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
ואחרון חביב

"מבצע שמשון באזיקים". ההקבלות בין ישראל לנזיר התמהוני רבות מאד, אבל בהקשר של הלחימה הנוכחית אפשר להסתפק באנלוגיה הזאת: שמשון הוא גיבור רב כח ורב אומץ שהפלשתים גמרו אומר לחסלו אבל הם נכשלים שוב ושוב במשימתם בסדרת עימותים ישירים. לבסוף מוכרע הגיבור בעזרתה האדיבה של דלילה (מגולמת על ידי הפלשתינים והחיזבאללה), האישה (הזונה?) מנחל שורק, שחושפת את חולשתו. שמשון, שאמונתו בדרכו כנראה התרופפה, באקט של חוסר זהירות משווע מתעלם, ולא בפעם הראשונה,מהאיום המרחף מעליו ומסגיר את נקודת התורפה שלו. הוא מוצא את עצמו מובל באזיקים לבית האסורים שם הוא יבלה את שארית ימיו בעבודת פרך.

נותר לקוות שהאנלוגיה תסתיים כאן, שכן הסוף הטראגי של הספור הוא בחזרתו המאוחרת מדי בתשובה של השופט האחרון שבאקט של יאוש מסיים את חייו עם חיי שוביו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:20

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר