לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2019, 16:50
  yaronash yaronash אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.11
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הנביא הכפול שמתחילה ב "שדה התעופה ברפידים"

המון תודה על התגובה. אני אמספר את שאלותי והערותי לצורך הסדר...
1. אם זה שדה דמה ש"חרשנו", מדוע לא נחרשו גם שני המסלולים האמיתיים, הראשי והמשני 15/33?
2. אם כבר עסקינן בשני המסלולים - בספרים שונים מצויין שיש שניים, אבל מצפייה בתצלומי לווין, עד שנת 2016, אחד מהם (השמאלי בתמונה) נראה כלא יותר ממסלול הסעה. איך מיישבים את הסתירה הזו?
3. בשבועות האחרונים חרשתי את כל החומר שמציג אלי דקל. באופן מפתיע, מצאתי אותו לא מעודכן בעניין שד"ת מליז (רפידים), שהרי מצפייה בתמונות הלווין בגוגל ארת', מיד ניתן להבחין בשלושה מסלולים. הראשי והמשני שהזכרתי לעיל (15R/33L,15L/33R) ששופצו והורחבו , ומסלול חדש לחלוטין - 16/34 באורך של 3,350 מטר.( ראה בקובץ המצורף שיצרתי, המבוסס על מצגת של אלי דקל.)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2019, 17:38
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
מספר תשובות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yaronash שמתחילה ב "המון תודה על התגובה. אני..."

1. המסלול ש"נחרש", היה כזה במקור כמסלול דמי. הוא לא נחרש בעת פינוי סיני, אלא בהקמתו.
2. גם "מסלול הסעה הוא "מסלול". ההבדלים בינו למסלול טיסה נעוצים ברוחב, בסוג התשתית ומכאן גם בסימונים. אפשר להמריא ולנחות עליו.
3. המסלול החדש הוא אכן חדש. מיותרת שם ההערה המלגלגת לגבי מטוסים אזרחיים.
4. אלו שנרשמו כ"דת"קים" , אינם דת"קים (דירים תת קרקעיים) אלא חניות מקורות או דירים בגובה הקרקע, כמקובל אצל המצרים, במישור השטח שמסביב.

יש לי היכן שהוא מפות. אוכל לחפש בשבוע הבא.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 19-12-2019 בשעה 17:42. סיבה: השלמה
ישן 19-12-2019, 19:17

מפות?... ענק. מחכה בקוצר רוח.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "מספר תשובות"

לגבי ה"הערה המלגלגת לגבי מטוסים אזרחיים" - אימצתי אותה מגדולים ממני. שמעתי הרצאות של אלי דקל. נימת דיבורו לגבי העניין ה"אזרחי", לא משאירה ספק לגבי רמת האמון שהוא רוחש למצרים בעניין. כמו כן, קראתי מאמרים של ד"ר יגיל הנקין מ-JISS, כמו זה למשל. גם הוא מניח סימן שאלה ענק על טענת ה"אזרחי" של המצרים. ויש עוד רבים אחרים שלא קונים את הטענות של המצרים. אני אישית לא מאמין שמצרים מכינה עצמה למלחמה עם ישראל. הרעיון נראה לי הזוי לחלוטין (מה ירוויחו מזה?!), אבל סיני הפכה זה מכבר למחנה צבאי ענק, אז אזרחי זה לא נראה לי. אולי?... בנוסף לסיבות של... "תראו כמה אנחנו מפחידים וגדולים", וראו... "מצרים הכבירה שאין כמוה", אולי זה גם בבחינת "עבודות ציבוריות יזומות"?. אולי

נערך לאחרונה ע"י yaronash בתאריך 19-12-2019 בשעה 19:39.
ישן 19-12-2019, 17:12

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yaari שמתחילה ב "מספר תמונות מפריסה לרפידים -..."

לכבוד לי שהגבת. כבר שנים שאני קורא את כל מה שאתה כותב ומביט בתמונות שאתה מעלה. בשנים האחרונות עשינו, אני ועוד מספר ויקיפדים, מאמץ גדול כדי ליצור ערכים לכל טייסות חיל האוויר בויקיפדיה, ובכלל זה כמובן גם לטייסת 107 שלך. עבודה סזיפית, שלא רבים ישנם שמתנדבים לעזור בה. בזכות אנשים כמוך, יש סיכוי שיום אחד יהיו ערכים מלאים על כל טייסות החיל בויקיפדיה. (כרגע לצערנו, אין אף אתר אחד שמכיל מידע מקיף לגבי הטייסות).

את הפוסט שהפנת אותי אליו, כמובן שאני מכיר, ולא רק זאת, אלא שיש לי גם את המצגת "אלבום היסטוריה 107" על המחשב ובשרת הענן שלי. מצאתי אותה אצל עמוס דור באתר. אני אקשר אליה מעמוד הערך של הטייסת בויקיפדיה. אני בטוח שיש רבים שישמחו לדפדף בה בשקיקה.

אם יש לך תצ"א ו/או מפה של בסיס רפידים, זה יהיה נפלא אם תוכל להעלות אותה לכאן. זה יתן לנו המון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר