לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2013, 13:38
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "אם אני לא טועה, זכורה לי..."

אני לא רוצה להרוג אף אחד, אני מכיר את התמונה עם הטנק שאתה מדבר עליה ואני מסכים שלא היה צריך לירות בילדים שטיפסו עליו, אני מניח שמפקד הטנק לא ראה אותם בכלל, אבל היה כן צריך לתת להם סטירה עם האנטנה...
פה מדובר בסיטואציה אחרת, הם עומדים ורוקדים על הג'יפ כאילו הם בבית זונות (סליחה על הביטוי) נינוחים, אני לא יודע איזה ציוד או אמל''ח נשאר בג'יפ, במצב הזה אם אני הייתי המפקד הייתי מיד מורה לירות לאחד מהם ברגל. יש דברים שאסור לתת להם לקרות, אין שמירה על הג'יפ בכלל, לא מבין את הטולרנסים האלה, ויבוא היום שנשלם ביוקר על "ההכלה" (עוד מילה חדשה בלקסיקון הצהל''י) הזאת של מחבלים רוקדים על כלי שלנו..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2013, 18:16
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
הם יודעים מצויין על הוראות פתיחה באש...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ארנבתול שמתחילה ב "אם אני לא טועה, זכורה לי..."

אספר 2 מיקרים המדברים בעד עצמם מתקופת האינתיפדה הראשונה.
א. הייתי בביקור באחד המקומות ליד מחסום צה"ל. היינו בלי דרגות (על מנת לא למשוך יותר מדי תשומת לב)
לפתע ניגש פלסטיני צעיר עם אבן ביד ועם צחוק על שפתיו אמר: "אתם לא יכולים לעשות לנו דבר, מפני שאין לכם ברזלים על הכתפיים והראה עם ידו 3 אצבעות. רק לקצינים מותר לירות ולכם אין, אז אנו יכולים לזרוק עליכם אבנים..."
להתפעתו, הוצאנו את הדרגות ושמנו ואז הייתם צריכים לראות את התדהמה והמנוסה מהמקום...

ב. באותו יום, במקום אחר עמדו כמה צעירים מאוחרי גדר אבנים ורק פלג גופם העליון בחוץ.
אחד מהם אמר לנו: " אתם, מותר לכם לירות ברגליים בלבד ולא בחזה, אז אנחנו לא נצא ולא תוכלו לעשות לנו כלום"...כאשר אמרתי לו, כי לפעמים הכדור ניתז מאדמה ופוגע בגוף בלי כוונה, החיוך מהר מאוד נמחק

יש עוד, אך נראה שזה מספיק.

We can forgive you for killing our sons. But we will never forgive you for making us kill yours.
GOLDA MEIR TO SAADAT

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 27-01-2013, 23:20
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "שוב אתה עושה השוואות לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
שוב אתה עושה השוואות לא נכונות ליאור.

אתה משווה בין רמת דיכוי האוכלוסיה בלוב\מצרים\סוריה לישראל..

אז שאני אבין, אתה מציע להשתמש בשיטות של הצבא הסורי שלא עובדות?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
מלכתחילה לא היה צריך לתת להם להגיע להאמר, הגיעו? להפעיל מיד אלימות..מספיק כבר עם מדיניות ההבלגה המטורפת שאפילו לשיטתך לא עובדת, זה לא שהם אמרו "וואי אל יהוד כאלה מגניבים שהם מוותרים לנו, בפעם הבאה נצ'פר אותם בבקלאוות...".

צבא לא מפעיל אלימות, את זה עושות מיליציות. צבא מפעיל כוח נדרש. כוח נדרש בשביל להעיף כמה ילדים שהתיישבו על אותו לא מחייב ירי ולא אלפ"ה. שני חיילים שניגשים לג'יפ יעשו את העבודה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
זה כמו עם הבדואים בדרום, הבלגנו? הנה עכשיו 2 מהם מואשמים בהכנת מטענים, ולא אתפלא אם על החומר נפץ יש "צ"..
שקט תעשייתי זה טוב בפר הגליל, לא תמיד זה טוב בבטחון.

על מה בדיוק הבלגת? זה נשגב מבינתי...

ישן 27-01-2013, 20:06
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אסור לטפס על בית או על רכב ללא אישור הבעלים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
על בית קל להגן, לכן מחנות צה"ל מוקפים גדרות,
רכב נייד קשה לגדר, לכן אנחנו תלויים בהבנת הפלסטינאים כי צה"ל ורכושו הם מחוץ לתחום בשבילם,
כשאנו לא מבינים היכן אמור להיות הגבול, אין פלא כי הפלסטינאים קובעים את הגבול.

ומסיבה זו, של הבנת הפלסטינים, צריכים להיות חוקים ברורים לגבי מה קורה למי שעושה משהו כזה - שימוש באלפ"א למשל. לדעתי עדיין אין צורך להגיע לירי חי בנקודה זו אבל לשבת ולא להגיב זה גרוע עוד יותר...

ולתלות משהו בהבנת הפלסטינאים במקום לכפות עליהם את ההבנה זה מה שהוביל למותו של מדחת יוסף.

ישן 28-01-2013, 00:53
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "הוראות פתיחה באש באיו''ש.."

אני לתומי חשבתי שצה"ל אמור להתכונן למלחמה הבאה.

מחשבות -
הנשק הכימי בסוריה עומד לזלוג למורדים / חיזבאללה / מטורפים שונים. גזרת סוריה לבנון אולי תתלקח.
מצריים השלטון מאבד רסן ייתכן ששוב יצאו פיגועים מסיני.

ואני שואל איך צבא שכל הזמן משחק תופסת בשטחים (בעצימות נמוכה - בטח עצימות נמוכה). יוכל ביום פקודה לספק את התשובות בגזרות הנ"ל.

צריך להוציא את השטחים מצה"ל ויפה שעה אחת קודם. (הגדלת מגב- המקבל אחריות על בט"פ החזרת המשטרה לשיטור וצה"ל ליעודו)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 28-01-2013, 09:35

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "מרק, אתה באמת מופתע ? הנה..."

אני אכן כל פעם מופתע מהרפיסות הזאת. אני יכול להצביע בערך מאיפוה היא נובעת, בחלקה מחוסר גיבוי של הדרג הצבאי הגבוה כלפי מטה, בחלקה מחוסר רצון של מע' האכיפה (צה''ל,משטרה) כדי לא להתפס בעיני העולם כאוכלי פלסטינים לא.בוקר, ואז, לאט לאט אבל בטוח ההרתעה נשחקת. חשבתי שנפטרנו מחלק גדול ממנה כשצה''ל השכיב על הגדר כמה פלסטינים שוטים מסוריה ששוכנעו ע''י אסד ביום הנכבה\נכסה\חרטבונה..

אני חו''ח לא מאשים את החיילים עצמם, הם כנראה גויסו לתוך האוירה הרופסת הזאת ואם צה''ל לא יתעשת אז רק אחרי אירוע מכונן הוא יבין את מה שאנחנו יודעים היום..יש לציין שהפלסטינים יודעים היטב את העבודה, הם בודקים גבולות, הם יודעים לשדר "אנחנו לא אלימים כי אנחנו לא יורים אש חיה" והם השכילו להרגיל כמה מתוכנו שאבנים\בקתב''ים זה בסדר במסגרת כללי המשחק.

ישן 29-01-2013, 09:52
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "הוראות פתיחה באש באיו''ש.."

עיגנו את האשכול הזה על מנת לראות עד לאן יגיע.
כמה קל לשבת בבית ולמתוח ביקורת על צה"ל ומג"ב על איך הם רשלנים שכמותם "הצליחו" לייצר תמונה כל כך "מבישה" ותלונות על איבוד כוח ההרתעה/למה לא ניכנסים בהם?/לפני 20 שנה זה לא היה קורה וכו' וכו'

מי שחושב שזה פשוט להתנהל עם הוראות הפתיחה באש והדרישה לאיפוק שיש לכוחות בשטח מצד אחד כשמנגד אספסוף המנסה בכל דרך (ילדים,צלמים,פעילי שמאל, אבנים, בקת"בים וכו') לפגוע ולגרום להסלמה, מוזמן ללכת לשם ליום אחד.

ככה זה, בהתנהלות הזו מגיעים גם לתמונות כאלה (לפעמים בכדי להמנע מתמונות קשות יותר)
צריך להיות? לא
זה נורא? לא כל כך, יש דברים גרועים מזה.

מבחר תמונות מההפגנה בכפר בודרוס ביום שישי 25.01.13 (את התמונות של מה עשו כדורי הגומי והגז מדמיע אני לא מעלה, לכל דבר יש שני צדדים)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ומההפגנה באותו יום בכפר קאדום (גם באירוע הזה היו למפגינים נפגעים)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אגב, מי שחושב שלפני 20 שנה לא היו מקרים כאלה טועה, ההבדל הוא שהיום יש מצלמות רבות, פייסבוק ויוטיוב.

ישן 29-01-2013, 11:17

הבהרה חשובה!
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "עיגנו את האשכול הזה על מנת..."

אני חייב להבהיר שהביקורת שלי, היא בפירוש לא כלפי הכוחות בשטח.
אני בהחלט מודע לבעייתיות הקיימת היום ומודע להבדל בין האפשרויות שהיו פעם להגיב והאפשרויות היום, הביקורת שלי, כאזרח היום אבל כמי שבילה לא מעט בשטחים וכשנה וחצי במצטבר בקווים בלבנון היא כלפי הדרג המדיני שמחלחל לדרג הצבאי הבכיר..
מה שרוח הדרג המדיני משדרת זה מה שקורה, והרוח המנשבת היא רעה לדעתי.
כולי מלא הערכה לחיילים והמפקדים בשטח, סדירים כמילואימניקים על העבודה הקשה שהם נאלצים לעשות נגד הפלסטינים ועוד יותר הערכה על שהם נאלצים להתמודד עם ה$##@^&&# הישראלים...
אני עדיין חושב שתמונות כמו אלה מזיקות לנו מאוד ושצריך לעשות הכל כדי שלא יחזרו על עצמן.
אם מישהו מכוחותינו נפגע בטעות כי חשב שאני מזלזל חו''ח אז אני מתנצל מקרב לב, זו ממש לא היתה הכוונה.

ישן 30-01-2013, 09:08
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "הבהרה חשובה!"

מרקו היקר, אל תיקח את זה אישית.
ראשית - אתה צודק בכל מה שקשור לתמונות האלה, הן ניראות רע בכל קנה מידה ותירוצים לא יעזרו כאן (אני מכיר אותך, אתה כותב את הדברים מאיכפתיות ורגישות).
שנית - התגובה שלי היתה על מנת להראות שלכל דבר יש שני צדדים והדברים לא פשוטים כלל.
ברור שפיקוד מרכז צריך להקפיד יותר, קשה יותר או קשה פחות - בשורה התחתונה זו העבודה שלהם.
אנחנו כאן לא בכדי לייצר פתרונות, יש להם מרווח מדיני ומבצעי, אז שיתמודדו.
כמובן שהכי טוב שהנהלים ישונו אבל זה כבר סוג של התנהלות ברמה הגיאו-פוליטית (המקומית) והפוליטית העולמית.

אגב, מבחינת עובדות: מאז סיום עמוד ענן יש עליה משמעותית במספר הניסיונות באיו"ש לייצר תסיסה.
איו"ש זה לא רצועת עזה, באיו"ש יש חיכוך מתמיד של כוחות הביטחון עם האוכלוסיה המקומית, סטטיסטית הסיכוי לתמונות כאלה גדל.

ישן 30-01-2013, 18:10
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

מישהו יצטרך להסביר לי למה אנחנו מתעקשים לשחק על המגרש שהיריב בוחר ובתנאים שנוחים לו.
משחקים מטומטמים של "אתה זורק עלי אבן, אני יורה עליך גז" לא מפסיקים ולא מונעים את ההתקפות על החיילים, מייצרים בצד השני הרגל של עימותים אתנו (ועוד מוצלחים לדעתם) וגורמים לנו נזק תקשורתי.

לדעתי, התנגשות ישירה מול "מפגינים" צריכה להיות רק במקרים שבהם יש חשש לכך שהתקפה מצדם מסכנת יעד משמעותי או חיי אדם. כמו שאמר לי פעם לוחם בפלס"ר צנחנים "אני לא מבין את הסדר של מי הם מפרים באמצע כפר פלסטיני" (אמנם הוא אמר את זה כהצדקה לסרבנות, אבל בנקודה הזו הוא צודק). במקרים שכאלה (למשל, סכנה שזריקת אבנים/בקת"בים תסכן רכבים על כביש, או ניסיונות ממשיים לפגיעה בגדר ההפרדה וכד') אני מצפה מכוחות הביטחון לפעול על פי עקרונות המלחמה ולא על פי נהלים.

מעבר לזה, צריך להביא את חוסר הסימטריה המוחלט בינינו לבינם לידי ביטוי. אין שום סיבה שמח"ט באיו"ש, שיכול להשפיע בצורה מ-א-ו-ד משמעותית על החיים של כל אחד ואחד מהפלסטינים בגזרתו, יתעסק במתן אישור פרטני לירי גומי. אין שום סיבה שרכבים ערביים יוכלו לנסוע חופשי בזמן שמטרים ספורים מהם חיילים חוטפים אבנים, או שתושבי כפר שבו הותקפו חיילים יוכלו לצאת לעבודה כאילו שום דבר לא קרה.

אימוץ גישה שכזו יכול, מניסיון, להפחית בכמות התקריות האלימות וכך גם, אגב, למנוע קרבנות בצד הערבי.

http://www.baking.co.il

ישן 30-01-2013, 19:41
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "מישהו יצטרך להסביר לי למה..."

ציטוט:
לדעתי, התנגשות ישירה מול "מפגינים" צריכה להיות רק במקרים שבהם יש חשש לכך שהתקפה מצדם מסכנת יעד משמעותי או חיי אדם.

מהכורסא בחדר העבודה שלי נראה שזה אופן פעולה מתאים לצבא, ולא למשטרה- שזה התפקיד שצה"ל ממלא באיו"ש.
הרי דה-פקטו הם ישלטו בכפרים, ומתחילה תנועה למצב של טרום-"חומת מגן": הם מתארגנים במיליציות, אנו חוששים להיכנס "כדי לא לגרום לנפגעים בצד שלנו ושלהם", לאט לאט הם צוברים ביטחון ומארגנים פעילות נגד צירים, יישובים ובסיסים, אנו מתגברים את האבטחה ולא נשארים כוחות לפעילות יזומה וכו'.

מה שכן- אם כבר מפזרים הפגנה, צריך לעשות זאת כך שהיא לא רק מתפזרת אלא גם יש מעצרים וכו' פעילות שמרתיעה את המפגינים.
ישן 30-01-2013, 20:02
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]לדעתי, התנגשות ישירה..."

כנראה שלא הבנת אותי: לא אמרתי שצריך להימנע מכניסה לכפרים באופן עקרוני. כן אמרתי שלא צריך להתעסק עם "הפגנות" כשהן בתוך יישובים ערביים ולא מטרידות אותנו.

אני אתן לך דוגמה ממש לא דמיונית: כוח שפועל בכפר מותקף באבנים ע"י הילדים המקומיים. דרך הפעולה המקובלת אומרת שהחיילים ירו אלפ"ה, יעשו קצת רעש, יחטפו הרבה אבנים/צבע/חומצה וכו' וכו' ובמקרה "הטוב" יתפסו איזה ילד ויפרקו אותו במכות. מה יצא מזה? הערבים מרגישים שניצחו, בצלם מגישים תלונה והמ"כ/מ"מ המסכן מקלל את היום שהחליט שקרבי זה הכי אחי.

דרך פעולה אפשרית אחרת כוללת הפעלה חכמה הרבה יותר של הכוח ומתחילה בניתוק מגע באירוע המקומי. אפשר וצריך לחזור בהמשך, ולוודא שהתושבים בכפר יבינו טוב טוב שלא כדאי להם שמקרים כאלה יחזרו על עצמם (ולא, בלי להפעיל אלימות ובלי לפגוע ברכוש). האמת שכבר כתבתי די בפירוט דפ"א אחת, אבל החלטתי שלא זו האכסניה המתאימה. ואני אמנם כותב מהכורסא בחדר העבודה, אבל מניסיון שנצבר במושב שליד הנהג בדויד...

http://www.baking.co.il

ישן 09-05-2013, 17:30
  aaa906 aaa906 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.12
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "מה שמרתיח זה שהפתרון כ''כ..."

יש שני סוגי פתרונות שיכולים לייצר שקט. בתמונות כאן וכמובן בשטח המציאות היא שהחיילים/השוטרים נוסעים בכפרים בג'יפים וחוטפים מכל הבא ליד , מנגד אין אפשרות לעצור ולרדוף אחרי הפורעים מיכוון שהכוח בנחיתות מספרית , וברגע הפריקה מהרכב יהיו פגיעות רבות - אבנים בלוקים ואף בקבוקי תבערה הרי יזרקו לעבר הכוח הפורק. הצעתי פשוטה בתוך הגי'פ יחכה כלב תקיפה מאומן של מג''ב ( ולא חסרים כאלה .. ) הדלתות יפתחו ובתוך 5 שניות המחבל על הריצפה צורח מכאבים , נכבל על ידי השוטרים ומועבר למתקן חקירות + הגשת כתב אישום . האפקט של הכלב לדעתי יעשה סדר חלקי בבאלאגן שמתרחש באיו''ש. כמובן שהתקיפה של המחבלים תתועד בווידאו שיתווסף לראיות במשפט.
.
בנוסף בכל כפר שבעקביות מתרחשים בו הפרות סדר חמורות .(נבי סלאח לדוגמא) - יוקם מחסום שיעבוד 24 שעות ביממה בכניסה לכפר , כל רכב יעבור בידוק מעמיק , ובנוסף עוצר לפי הצורך . בדיוק כמו שבשעתו עשתה המשטרה בלוד וברמלה . האמינו לי שהתושבים יעצרו בעצמם את מפירי הסדר .
ישן 10-05-2013, 07:25

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נכון, אצל אסד זה עובד מצויין,..."

ליאור אתה כבול מדי במערכת של כללי עשה ואל תעשה, אתה לא מסוגל לחשוב מחוץ לקופסא וההשוואה המיידית שלך לסוריה מוכיחה זאת.
המצב כיום הוא קיצוני לכיוון הכסת''ח, בואו ניתן לחיילים לאכול את הדג המסריח ואח''כ נגרש אותם מהכפר, העיקר שלא ייפגעו חו''ח פלסטינים, אופס סליחה "צעירים"..
מעניין מה היה קורה אם אפגאנים היו מרקדים כך על סטרייקר אמריקאי...
אז תעשה טובה, תשתחרר כבר מכבלי הפוליטיקלי קורקט, הפתרון הוא לא לטבוח בהם כמו הסורים, רק צריך שהם יבינו שלא מתקרבים לחיילי צה''ל או שוטרי מג''ב. הרי השיטה הזאת של "להכיל" (כמה שאני שונא את המושג הזה) לא עובדת כבר מזמן..

ישן 10-05-2013, 11:29
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "שוב אתה נותן את סוריה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
שוב אתה נותן את סוריה כאלטרנטיבה היחידה...

יש מצרים, יש לוב, אוטוטו ירדן...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
לא צריך להיות גאון כדי להבין שהפתרון היחיד הוא ירי באויר ואם לא עוזר אז להשחיל ברך או 2..מי שמרקד שם על ההאמר זה לא ילדים, הדברים פשוטים וברורים, אסור לאויב לטפס על הרכבים שלנו למה זה כ''כ קשה להבין?

ירי באוויר מרתיע בדיוק לחמש דקות, עד שמגלים שהוא , אההממ, באוויר. את הירי בברכיים ניסינו באינתיפאדה הראשונה וזה לא עבד. הרי בסוף נגיע לירי חי כהצעת פתרון אז מה ההסתובבות הזו סביב הזנב?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
איך מזה הפכת את הפתרון הפשוט לטבח המוני נוסח אל קעידה בסוריה?

להיפך- אני טוען שגם מירי הם כבר לא נרתעים, ראה דוגמת סוריה, אז מה הטעם להיכנס לפינה הזו בכלל?

ישן 10-05-2013, 13:40
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "סליחה, באינתיפאדה הראשונה ככה..."

נו, ובשנות ה-80 חאפז אל אסד טבח בסוניים בחמאת וזה קנה לו 30 שנה של שקט, אפשר לקבוע בביטחון שמה שעבד פעם לא עובד היום. בעידן האל-ג'זירה והפייסבוק ההמון הרבה יותר חזק ומקבל רוח גבית שלא הייתה לו בעבר.
מבחינתך הדבר הכי גרוע הוא האמר שרוף, אבל במידה ומשהו יצליח להניע תנועה רחבה יותר כמו שאנחנו ראינו במדינות השכנות, אנחנו נראה הרבה יותר מהאמר אחד שרוף. הרי כולנו יודעים שאם מישהו יצליח לארגן עשרות ומאות אלפי פלסטינים שיצעדו בו זמנית במקומות שונים לעבר בסיסי צה"ל והתנחלויות, אין לנו פתרון לזה והתמונות יהיו הרבה יותר גרועות ממה שאנחנו רואים בשרשור הזה.

צריך להיות חכם ולא צודק, להרגיע את השטח ולא להבעיר אותו.

ישן 16-05-2013, 09:40
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "נו, ובשנות ה-80 חאפז אל אסד..."

להיפך. מה שעבד פעם כנראה שיעבוד גם היום. מה שלא עבד - גם לא יעבוד. את שיטת ההכלה ניסינו גם בלבנון וגם בשטחים. זה נגמר בפיצוץ, זה תמיד יגמר בפיצוץ כי בשלב מסוים זה עובר את הסף ואתה לא יכול להבליג יותר. וזה לא יכול שלא לעבור את הסף, כי אתה משדר החמרה זה רע לך, ומה שרע לך טוב ליריב.
אתה מדבר על אסאד שלא הצליח לדכא את המרד בכוח ואתה משיג מזה שהכוח כבר לא מניב תוצאות, אז תשווה את מצבו של אסאד עם זה של מובארק שבחר לא להלחם, ותראה שאסאד בינתיים נמצא במצב טוב יותר.
למה שלא להזכר גם בחומת מגן ולבנון-2, שאף על פי אי אלה כשלונות בביצוע הביאו אותנו להישגים ובמידה מסוימת חילצו אתנו מהבור שמדיניות ההכלה הכניסה אותנו אליו.

נערך לאחרונה ע"י ענקנמן בתאריך 16-05-2013 בשעה 09:44.
ישן 16-05-2013, 14:35

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אם זה עבד כל כך טוב בלבנון..."

אנחנו במצב הזה היום בגלל שכנראה הוחלט איפושהו שלא חשוב מה, אסור שלערבים יהיו אבדות , נדמה לי שלמושג הקלוקל קוראים "להכיל"..ויש לזה מחיר..ויהיה לזה מחיר..ראינו את זה בקטנה עם הסופה השרופה, אולי אם היו משכיבים את המחבלים שרקדו על ההאמר כשהחיילים מסתובבים סביבם כמו עכברים מסוממים אובדי עצות או אם היתה ניתנת הוראה חד משמעית לירות בבקתביסט''ים אז לא היינו מגיעים למצב הזה. הרי ההיסטוריה חוזרת על עצמה, : אנחנו נבליג ו"נכיל", עד שיקרה אסון ואז תנתן ההוראה לחסל את אותם מחבלים, כל מה שצריך להחזיר ולהפנים לסדירים זה שמשליכי סלעים וזורקי מולוטובים זה מחבלים לכל דבר, כאילו היה להם ביד אק47..

ישן 16-05-2013, 20:35
  ענקנמן ענקנמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.05
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "נכון, אין זבנג וגמרנו. זה לא..."

אף אחד לא דיבר בירי חי על מיידי אבנים, אבל המדיניוות לפיה מתפרעים לא זוכים לשום תגובה רק מדרדר את המצב גם מקומית וגם גלובאלית. זכור לי מקרה, שאומנם היה אישור ירי אבל כל האלפ"ה נגמרו. החיילים עמדו בחוסר מעש ומן הסתם המהומה רק התחזקה. בשלב מסוים כבר אי אפשר היה להבליג כי המתפרעים היו ממש על הגדר, וקלעים קיבלו אישור ירי. כמו שאתה אומר, תוך עשר דקות היה איזה בחור פצוע קשה, לטענת הפלסטינים הוא מת בבית חולים באותו יום, וככה ארוע שהיה יכול לעבור בשקט יחסי הפך לחמור.
ובינינו - ההבלגה לא נובעת מאיזה חישוב קר של מומחה לפיזור הפגנות במטות הגבוהים, אלה מכסת"ח. אף קצין לא רוצה להסתבך ולכן יעדיף לא לקבל את ההחלטה כמה שיותר זמן, רק כדי לא לשאת באחריות לתוצאות.

נ.ב. על כל דוגמא של מרד לא לא הצליחו לדכא אני יכול להביא לך דוגמא של מרד שכן דוכא, מספטמבר השחור עד צ'צ'ניה והמהומות השיעיות בנסיכויות המפרץ. אז מה שלא יספרו - כן אפשר לנצח מרד בכוח.

נערך לאחרונה ע"י ענקנמן בתאריך 16-05-2013 בשעה 20:48.
ישן 16-05-2013, 16:27

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אבל כבר ירינו בבקתביסטים,..."

צריך אורך נשימה ליאור, הרי אנחנו רואים שהשיטה העכשווית לא פועלת או פועלת לרעתנו ופוגעת קשות במוראל של החיילים כבולי הידיים..הבעיה העיקרית (לדעתי הצנועה) שלנו היא שאנחנו לא משדרים עקביות במדיניות הפתיחה באש. הערבים צריכים להבין שיידוי אבנים או בקבוקי תבערה נחשב לפיגוע לכל דבר ויש סיכוי שאותו מחבל יחוסל. אז אני בטח ובטח לא מתכוון שצריך לירות בילדים שמסתובבים עם רוגטקה, את אלה יש לנסות ולתפוס, או לזהות ולתקוע למשפחה שלהם קנס שהם לא ישכחו, ויש דרכים לממש את אותו הקנס. אבל אם חייל מזהה מחבל עם אבן או בקת''ב צריכים להוריד אותו, אבל במקום זה אנחנו משגעים את הכוחות בשטח עם פנקסי הוראות פתיחה באש שאפילו איינשטיין לא היה מבין, מה זה החרטא הזאת שאם המחבל כבר יידה את הבקת''ב אז הוא כבר לא מהווה איום ואסור לדפוק אותו? ואם יש לו עוד 2 לרגליו? באיזה צבא נשמע הבזיון הזה?
אורך נשימה זה שם המשחק, כל עוד צה''ל נמצא שם חייבים לתת לו את מלוא הגיבוי ומלוא החופש להרוג כל מחבל שמסכן את הכוחות, בטח ובטח לא לתת למחבלים ולנבלות הלבנבנות מאירופה להתקרב לחיילים כ''כ קרוב..

ישן 16-05-2013, 00:00
צלמית המשתמש של Fxtrage
  Fxtrage Fxtrage אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.06
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי iverson2006 שמתחילה ב "כשיש אילוצים, גם יונדאי אקסנט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iverson2006
כשיש אילוצים, גם יונדאי אקסנט עם 77 יכול להיות אחלה רכב סיור.(צחוק צחוק אבל קרה)

יש סיור שנוסע על הציר הראשי- כאן אפשר עוד איכשהו להוריד את המיגון, סיורים על פורדים וכו.
ויש את מה שהרכב הזה עשה , ציר אדוריים נגוהות, שעובר דרך 4 כפרים שונים,בין הבתים על כבישים צרים ובחיכוך גבוה עם האוכלוסייה.
איזה אילוץ כלכך חשוב שמישהו ראה לנכון להעמיד 4 חיילים בסיכון מיותר, להרוס לחלוטין כלי רכב לא זול וכמובן בל נשכח לספק גם תמונה עלובה שכזו.
במידה והאילוצים לא מאפשרים רכב לליווי, תמיד אפשר להיות אסרטיבים ולהגיד לרכב ההסעות\רבשצ וכו
"חבוב, סע מסביב, אין רכב ממוגן שילווה את הרכב הממוגן שלך".

כל זה כמובן יוצא מנקודת ההנחה שהנהלים במקום לא שונו וההנחייה היא ליווי על ידי רכב ממוגן,

עמית
ישן 16-05-2013, 06:54
צלמית המשתמש של iverson2006
  iverson2006 iverson2006 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Fxtrage שמתחילה ב "[QUOTE=iverson2006]כשיש..."

עוד הפעם יש את הרצוי ויש את המצוי.
ההוראה בכל איו"ש עדיין ברמת האוגדה. כפר בשטח הרשות הפלסטינית זוג ממוגנים. נפה, או עיירה ומעלה 3 ממוגנים וכן האעלה.
אבל שוב, אני מצאתי את עצמי עם סופה קלה בתוך כפרים, מצאתי את עצמי נכנס גם עם חברת החשמל כשהם עם דימקס. אומנם כל פעם שזה קרה היו עוד כוחות בכפר אבל שוב, זה היה מנוגד לנהלים וקרה בגלל שפשוט אין ממוגנים, נכון שיש פה פסול שהם אפילו לא נסעו בלבנה אבל שוב, במידה וצריך כוח במצב בהול בין אם זה לטובת כוח צה"לי בצרה ובכלל אם זה אזרחים בסכנה אז ראיתי כמה מקרים כמו לדוג', מ"פ שלי שקפץ לאירוע ירי באיזה צומת מרכזית באיו"ש עם דימקס וסיכון ממשי של הכוח(הס' היה חפ"ק עם הממוגן).

נערך לאחרונה ע"י iverson2006 בתאריך 16-05-2013 בשעה 07:02.
ישן 17-09-2013, 09:14
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

דיווחים מהתקשורת הערבית: עשרות מחבלים נפצעו הלילה, במהלך פעילות מעצרים של כוחות צה"ל בג'נין. הכוחות נתקלו באלימות קשה שכלל ירי, בקבוקי תבערה והשלכת רימון מצד המחבלים.
אחד המחבלים נפגע מירי ברגלו, ופונה לבית החולים הלל יפה בחדרה.

המחבל מת מפצעיו, אין נפגעים לכוחותינו.
ע"פ הדיווחים הוא היה מבוקש שניסה להימלט ונפצע במהלך הפריצה לביתו
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4430688,00.html

הודעת דובר צה"ל
הפרות הסדר האלימות במחנה הפליטים ג'נין כללו גם ירי לעבר כוחות צה"ל, בנוסף להשלכת רימונים ובקבוקי תבערה. מבוקש מרכזי שניסה להימלט נפצע קשה ומת מפצעיו
http://www.idf.il/1133-19625-HE/Dover.aspx

עוד פעם דובר צה"ל משתמשים במילה "הפרות סדר"?
גם התוספת "אלימות" לא משנה, אלו הן פעולות חבלה/טרור!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 17-09-2013 בשעה 11:08.
ישן 17-10-2013, 08:25
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי kutykuty שמתחילה ב "עוד "ויברח"..."

לא, התגובה שלך היא עוד דמגוגיה ועוד טוקבק.
אתה לא מכיר מה היה לפני, מה היה אחרי, את הפקודות שלהם ואת המשימה.

אולי יש כאן חיילים ממושמעים ומאופקים שלא נגררים לפרובוקציות מכל מיני סיבות ששמורות עימם?

אתן לך סנריו אחר, מה אם בין כל האבנים היה מתגלגל לעברם רימון יד שהיה גורם לאסון, מה כל "עם הטוקבקיסטים" היה אומר אז? למה היו צריכים לצאת חשופים, למה לא תפסו מחסה....
(כרגיל כל "הגנרלים" יודעים לשפוט אחרי מעשה)

אולי זה מרגיז לרגע לראות חיילים סופגים אבנים ולא מגיבים, אבל אם יש טענות אז זה לנהלי פקמ"ז למקרים כאלה ו/או לדרג המדיני , בודאי שלא אליהם.
הם לא ברחו ולא הפקירו אף אחד !

ישן 22-02-2014, 16:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]נראה כמו טבלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Reshef914
משגע אותי... משקיעים במדים, הסתרת פנים, בדי הסוואה וכו' ודופקים טבלה לבנה שניל ארמסטורנג יבחין בה גם מהירח. מה הפואנטה?

הסתרת פנים לא קשורה להסוואה בהקשר הזה.

אני מסכים שיש דיסוננס ושעצם הנושא בעייתי- מצד שני מדובר באירוע הפס"ד ולא יותר.
ציטוט:
אישית אין לי בעיה עם הסמל, פשוט לא זכור לי שהולכים עם דרגות (שהן לא קצונה\ נגדות) על מדי ב', במיוחד בפעילות אבל אולי זיכרוני בוגד בי.

הולכים גם הולכים. הקטע היחיד שיש עם זה זה כל מיני התעסקות של ותיקות ושות' (אצלנו בפלוגה המ"כים סירבו ללכת עם דרגות כי "לא שמים דרגות סמל על ב'" על משקל לא שמים דרגות רב"ט בכלל. בסוף הושגה פשרה ששמים רק על יד אחת).
לפעמים היה קטע של להפוך את הדרגות כדי שלא יבלטו באמת, אבל אם יש לך קצינים שהולכים עם זרקורים על הכתפיים זה לא באמת משנה...

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 22-02-2014, 18:09
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]משגע אותי......"

הסתרת פנים לא קשורה להסוואה, ברור.
אבל, הלכת, טרחת, השקעת... למה "לשבור מבצעיות" בכזה דבר פעוט וקטן?
נכון, זה אומנם הפרעות סדר אבל א' אני מניח שתמיד ירצו לשמור על מיקום צלפים מוסתר יחסית, כדי שהאוייב או המפר סדר לא ילמד אסטרטגיות, דרכי פעולה וכו' ובהפגנות הבאות ידע להסתתר ולחמוק מאותם צלפים כיוון שידע מה לחפש.
ב' עניינים של הרגל. הפרעות סדר או עמדת צלפים ששומרת על נשיא המדינה. מוח של אדם רוכש לעצמו הרגלים ובסוף אתה יכול להגיע למצב שאופס, יצאת לפעילות חסויה ואיזו מדבקה לבנה קטנה נשארה על הנשק וחשפה אותך - אומנם זה לא כזה שחור לבן אבל חינוך והרגלים זה תמיד טוב לפתח.

לא חשבתי על זה כעניין של ותיקות האמת, אני בא מחיל הים ואצלי ביחידה לא היו דרגות פרט לקצינים. רב"טים, סמלים, סמ"רים בקושי היו שמים דרגות על א' ובטח ובטח שלא על ב'. אני מניח שצה"ל דורש תפירת דרגות גם על מדי ב' אבל זה היה הרגל שגם הרס"רים מפקדים אף פעם לא שינו אותו. להיפך, לא ידעת מי באיזה דרגה בחברת המשרתי סדיר ועניין הפז"מ לא היה מעבר להערות צחוק\ ציניות.
חוץ מזה, בעת הפרעת סדר, ככה אני חושב, גורמים עויינים יכולים לזהות דווקא את הרב"ט כ"חלש" וגורם שיהיה יותר קל לתקוף או לנסות לבצע בו מעשה כלשהו, לא?

ישן 28-02-2014, 16:42
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "הסתרת פנים לא קשורה להסוואה,..."

ציטוט:
הסתרת פנים לא קשורה להסוואה, ברור.
אבל, הלכת, טרחת, השקעת... למה "לשבור מבצעיות" בכזה דבר פעוט וקטן?
נכון, זה אומנם הפרעות סדר אבל א' אני מניח שתמיד ירצו לשמור על מיקום צלפים מוסתר יחסית, כדי שהאוייב או המפר סדר לא ילמד אסטרטגיות, דרכי פעולה וכו' ובהפגנות הבאות ידע להסתתר ולחמוק מאותם צלפים כיוון שידע מה לחפש.
ב' עניינים של הרגל. הפרעות סדר או עמדת צלפים ששומרת על נשיא המדינה. מוח של אדם רוכש לעצמו הרגלים ובסוף אתה יכול להגיע למצב שאופס, יצאת לפעילות חסויה ואיזו מדבקה לבנה קטנה נשארה על הנשק וחשפה אותך - אומנם זה לא כזה שחור לבן אבל חינוך והרגלים זה תמיד טוב לפתח.

אני מסכים.
מצד שני מדובר ביחידה טובה מאוד (בלשון המעטה) ולכן אני נוטה להאמין שאם הם עושים כך- זה מוצדק ומקווה שלא מדובר בשחיקה של מתח מבצעי שהפס"דים מצטיינים בה.
ציטוט:
חוץ מזה, בעת הפרעת סדר, ככה אני חושב, גורמים עויינים יכולים לזהות דווקא את הרב"ט כ"חלש" וגורם שיהיה יותר קל לתקוף או לנסות לבצע בו מעשה כלשהו, לא?

וככה גם בכל אירוע מבצעי אחר. יותר מטריד שצלף אויב יזהה את המש"ק/קצין ויוריד אותו מאשר מחבל עם אבן.
זה רק אחת מהסיבות בגינן השיטה האמריקאית מוצלחת יותר.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-02-2014, 17:27
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "צודק. לא הייתי צריך להתמקד..."

ציטוט:
לא מזלזל ביחידה, אני אפילו לא יודע לזהות מי אלה אבל תקוותי היא כמוך - שלא מדובר בשחיקה...

ככה"נ מדובר בימ"מ.
ציטוט:
ברור לי שקצין מהווה מטרה יותר "איכותית" וכן, זה נכון גם לדרגות קצונה אבל אולי זה עוד רלוונטי בשטח שכן קצין הוא הסמכות (או שאני טועה?).

ומש"ק לא?
ציטוט:
אני לא יודע מה היא השיטה האמריקאית (או הישראלית), אנחנו לא היינו הולכים עם דרגות על ב'. היה קצין אחד והוא היה "הבוס". היינו צוות קטן ומצומצם ככה שלא הייתה אפשרות להתבלבל בסדר ההירככי במידה וקודקוד לא נוכח.

האמריקאים הולכים עם דרגות מבצעיות על החזה.
זה גם הרבה יותר נוח, במיוחד ציוד.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.threadforthought.net/wp-content/uploads/2011/08/ACU-Digital-Camo-Military-Rank-Insignia-US-Army-Patch.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://usarmy.vo.llnwd.net/e2/-images/2010/08/26/83838/size0-army.mil-83838-2010-08-26-070837.jpg]

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-02-2014, 17:54

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914] לא מזלזל..."

תודה על ההסבר :-)

מה זה מש"ק? אני יודע שזה ר"ת של "מפקד שאינו קצין" אבל מה זה אומר בפועל בשטח? הוא יוצא לבד עם הצוות? הוא האחראי\ הסמכות בשטח? באיזה דרגה מש"ק?
אצלי לא היו מש"קים :-)
מבחינתי כל חייל הוא איכותי ופגיעה בו היא חמורה. אבל אני מסתכל מהצד השני. למש"ק אין דרגות קצונה - להציג קצין שנפגע, אין מה לעשות - מוראלית זה יותר "שווה".
תחשוב אם במקום גלעד שליט היו חוטפים קצין, אחד עם ארונות על הכתפיים, החמאס היו עושים מזה חגיגה הרבה יותר גדולה. ישר ספקולציות, מניפולציות ופרובוגנדה זולה על זה שגנבו "מפקד גדול" וחדרו ל"צמרת" צה"ל...

אה, לזה אתה קורא השיטה האמריקאית :-)
אני מניח ששקלו את זה אבל אפוד\ שכפ"צ יסתיר את הדרגות ולתפור דרגות על אפוד\ שכפ"צ לא חושב שיבוא בחשבון כי אני מניח שאלה דברים שמחליפים ידיים (?). לפי התמונות (ובכלל בצה"ל) המקום היחידי שחשוף ולא מוסתר זה הזרועות (בהנחה וקפלס"ט, אפוד, שכפצ וכו' מתניידים ומחליפים ידיים) ככה שכנראה בגלל זה השאירו והתקבעו על הזרועות.

מעניין באמת, איזה אפשרויות פרקטיות יש לשינוי הופעת הדרגות תוך מתן דגש על הסתרה (עד כמה שאפשר מהאוייב) אבל חשיפה נכונה מול הצוות שלך.

ישן 28-02-2014, 17:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "תודה על ההסבר :-) מה זה..."

ציטוט:
תודה על ההסבר :-)

מה זה מש"ק? אני יודע שזה ר"ת של "מפקד שאינו קצין" אבל מה זה אומר בפועל בשטח? הוא יוצא לבד עם הצוות? הוא האחראי\ הסמכות בשטח? באיזה דרגה מש"ק?
אצלי לא היו מש"קים :-)

הוא בהחלט יכול להיות.
מש"ק רלוונטי מבחינת תפקיד ולא מבחינת דרגה- מדובר במ"כ/סמל מחלקה ומקביליהם.
ציטוט:
מבחינתי כל חייל הוא איכותי ופגיעה בו היא חמורה. אבל אני מסתכל מהצד השני. למש"ק אין דרגות קצונה - להציג קצין שנפגע, אין מה לעשות - מוראלית זה יותר "שווה".
תחשוב אם במקום גלעד שליט היו חוטפים קצין, אחד עם ארונות על הכתפיים, החמאס היו עושים מזה חגיגה הרבה יותר גדולה. ישר ספקולציות, מניפולציות ופרובוגנדה זולה על זה שגנבו "מפקד גדול" וחדרו ל"צמרת" צה"ל...

אני מסכים.
ציטוט:
אה, לזה אתה קורא השיטה האמריקאית :-)

אני קורא לזה ככה כי הם משתמשים בה....
ציטוט:
אני מניח ששקלו את זה אבל אפוד\ שכפ"צ יסתיר את הדרגות ולתפור דרגות על אפוד\ שכפ"צ לא חושב שיבוא בחשבון כי אני מניח שאלה דברים שמחליפים ידיים (?)
לפי התמונות (ובכלל בצה"ל) המקום היחידי שחשוף ולא מוסתר זה הזרועות (בהנחה וקפלס"ט, אפוד, שכפצ וכו' מתניידים ומחליפים ידיים) ככה שכנראה בגלל זה השאירו והתקבעו על הזרועות.

מעניין באמת, איזה אפשרויות פרקטיות יש לשינוי הופעת הדרגות תוך מתן דגש על הסתרה (עד כמה שאפשר מהאוייב) אבל חשיפה נכונה מול הצוות שלך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img37.imageshack.us/img37/6093/img0297eg.jpg]

זה כולה חתיכת סקוץ'.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 28-02-2014, 20:23

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Reshef914]השאלה היא..."

לא. ברור לי למה צריך דרגות בצבא.
אין לי איך לנסח את השאלה הזו כי מצד אחד - הצורך של דרגות ברורות. מצד שני - דרגות חשופות מעלות את ערך שווי הראש שלך. ברור שהאינטרס לזהות את הכוח שלך ואת ההיררכיה בו הוא גדול יותר.
הדרגות הנוכחיות טובות כי הן בולטות ומאפשרות בוודאות ובקלות לזהות למי לגשת ואיך. השיטה האמריקאית - דרגות קטנות שמצריכות ממש להתקרב בשביל לזהות את דרגות האנשים שלפנייך. אם כבר, מבחינת תועלת הן נראות פחות אפקטיביות אבל יותר "מסוות".

ס"פ? תפר בין ג"ג?

עבדתי עם כוחות חבירים, חלקם עם דרגות, חלקם בלי דרגות וחלקם אפילו על אזרחי. הדרגות לא היו רלוונטים מהרבה סיבות. התפקיד שלהם היה הרבה יותר רלוונטי וצויין בראשית הפעולה. חלק מכוחות חבירים למשל לא היה לי מושג מה הדרגה שלהם בכלל וזה גם לא עניין. לדוג' הכוונה של טייס, אני יודע שיש שם טייס, קצין, מה הדרגה שלו? לא ממש משנה לי רק תנחית לי פאקינג אש על הנק'.

לא באתי להתווכח אלא לתהות מה עדיף, דרגות שנראות מרחוק - תוכל לזהות למי לגשת אבל גם בולטות יותר בשטח.
או, השיטה האמריקאית, דרגות שקשה מאוד להבחין בהן כך שצריך להגיע עד לטווח ממש קרוב לאדם שמולך ובמקרה הזה, בשטח לא יודע אם יש רלוונטיות לנוכחות הדרגה כיוון שבטווח קרוב אפשר פשוט לשאול...

ישן 28-02-2014, 20:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "לא. ברור לי למה צריך דרגות..."

ציטוט:
לא. ברור לי למה צריך דרגות בצבא.
אין לי איך לנסח את השאלה הזו כי מצד אחד - הצורך של דרגות ברורות. מצד שני - דרגות חשופות מעלות את ערך שווי הראש שלך. ברור שהאינטרס לזהות את הכוח שלך ואת ההיררכיה בו הוא גדול יותר.
הדרגות הנוכחיות טובות כי הן בולטות ומאפשרות בוודאות ובקלות לזהות למי לגשת ואיך. השיטה האמריקאית - דרגות קטנות שמצריכות ממש להתקרב בשביל לזהות את דרגות האנשים שלפנייך. אם כבר, מבחינת תועלת הן נראות פחות אפקטיביות אבל יותר "מסוות".

הדרגות האמריקאיות בולטות מספיק- הן יהיו בולטות עוד יותר אם יעשו הייבריד ישראלי של רק בע"ת שעונד דרגות ואז ברור שקודם כל- למי שיש כאלה יש אחריות כלשהי, אח"כ מבררים את ההיררכיה.
ציטוט:
ס"פ? תפר בין ג"ג?

סילוק פצצות, גבולות גזרה.
ציטוט:
עבדתי עם כוחות חבירים, חלקם עם דרגות, חלקם בלי דרגות וחלקם אפילו על אזרחי. הדרגות לא היו רלוונטים מהרבה סיבות. התפקיד שלהם היה הרבה יותר רלוונטי וצויין בראשית הפעולה. חלק מכוחות חבירים למשל לא היה לי מושג מה הדרגה שלהם בכלל וזה גם לא עניין. לדוג' הכוונה של טייס, אני יודע שיש שם טייס, קצין, מה הדרגה שלו? לא ממש משנה לי רק תנחית לי פאקינג אש על הנק'.

אתה צריך להסתכל על זה מהנקודה של הכוח החביר, לא הכוח שחוברים אליו.
אני עכשיו מישהו שנזרק לבד, בצמד או בחוליה קטנה לתוך פלוגה של אנשים שבמקרה הטוב פגשתי בקפ"ק 2 ובמקרה הרע (והגורף) בשטחי כינוס או כבר בתנועה אל היעד. יש לי תפקיד מאוד חשוב ומאוד ספציפי עם השלכות מאוד חשובות על המשימה ואני צריך שתהיה לי את היכולת למצוא את המפקדים במהירות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 01-03-2014, 14:19
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "יצא לי לראות אמריקאים פה,..."

ציטוט:
יצא לי לראות אמריקאים פה, האמת היה קשה להבחין בדרגות (טוב הסימולים שלהם גם לא בדיוק ברורים לי) אבל יכול להיות שזה יעבוד.

זה עניין של הרגל. התאמנתי עם ואימנתי הרבה יחידות אמריקאיות- לא הייתה לי שום בעיה.
ציטוט:
מסכים איתך לגבי הסיטואציה והצורך בדרגות. לי זה זר, אף פעם לא עניינו אותי דרגות והן היו חסרי רלוונטיות במבצעיות. הפעמים היחידות ששמתי לב לדרגה זה בטירונות\ קורס או בהליכה לחדר אוכל (בעצם אז חיפשנו שרוך כחול-לבן ולא דרגה :-P) אבל ברור שזה שונה ממקומות אחרים בצה"ל.

כאמור- פחות דרגה, יותר התפקיד. השני פשוט מתבטא בראשון בד"כ.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-02-2014, 12:18
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "תמונות מעניינות שהועלו השבוע..."

טוב לראות שצה"ל עושה שימוש בצלפי חי"ר, אני מניח שרובכם זיהה את כלי הנשק והכוונות, זו אינה הפעם הראשונה שנעשה בהם שימוש באיו"ש.
אולם, ניראה לי (אני מאד מסוייג כאן) שהחיילים האלה עם הנעליים השחורות שייכים לאחת היחידות המיוחדות, אם אלה חיילים של גדודי החי"ר אז אני שמח לראות את ההשקעה בציוד ואת העובדה שגם הם מופעלים.
ע"פ הפירסומים, זו מדיניות של מז"י
http://mazi.idf.il/5772-8122-HE/IGF.aspx

אירועי הטרור האחרונים מראים שיש מקום להתערבות של כוח כזה...

לגבי הטבלאות הלבנות? כמו שגולני אמר אלה טבלאות חישובים בליסטיים אותן ניתן לראות גם אצל צלפי טרור, גם לטעמי זה לבן מידי

בתמונות של החיילים עם הנעליים האדומות והתבורים, אלה חיילי כפיר, לאחד מהם רוב"צ כזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:34

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר