לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-07-2006, 19:00
  אלון_ אלון_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.05
דביל!!!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "להזכירך הביצועים שלהם בצפון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
להזכירך
הביצועים שלהם בצפון הם לא בדיוק טיזרים למשיכת לוחמים (קפיצה מנקפדון לתוך אש של צלף = שניים פצועים ואחד הרוג, ועוד).

אני בד"כ לא מגיב פה.... אבל לא הייתה לי ברירה אחרי שראיתי מה שכתבת פה יא חתיחת דביל...
ועל הזיין שלי שאתה מנהל פה, ואתה גם מוזמן לבוא ולחסום אותי....
איך אתה מסוגל להגיד דברים כאלה!?!?!? יצא לי להכיר את ההרוג וגם אני חייל בנח"ל, הבנאדם רצה להציל את החברה בטנק השרוף ושילם על זה בחייו....
אז גם אם זה היה בצחוק, אני חושב שאתה דביל, ואם הייתי פוגש אותך באזרחות אז כבר מזמן הייתי שובר לך ת'עצמות, ותאמין לי שאני מתכוון לזה.

וד"א כל הנח"ל הוקפץ לצפון, ואמור להגיע בימים הקרובים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-07-2006, 19:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אלון_ שמתחילה ב "דביל!!!"

אולי אני דביל.
מצד שני לא אמרתי שום דבר על צורת העבודה (המטופשת) של אותו הכוח, אלא רק תיארתי את המצב. זה שבחרת להבין שאני מלגלג עליהם (ואני לא) רק מראה שהנקודה הזו מאד רגישה אצלך ושגם אתה חושב שהייתה שם טעות.

אני בהחלט מכיר את ההרגשה "יש הרוגים ופצועים, אני חייב לרוץ ולעזור להם". אבל פה בדיוק לוחם צריך לעצור את עצמו ולחשוב אם אפשר לגשת אליהם, מה מסכן אותו ואם האוייב כבר הושמד. בכל ארוע בימים האחרונים (החל מהארוע הזה ועד שלושת הארועים היום) מחשבה כזו לא הייתה. רואים שיש נפכגעים ורצים לחלץ אותם ואז מסתבכים בקרב חילוץ וחוטפים.

זה בדיוק הקטע שעליו אנחנו מדברים פה כל הזמן, על השינוי החשיבתי במעבר מלחימה בשטחים ללבנון. לא להסתבך בקרב חילוץ לפני שהאוייב הושמד.

ישן 25-07-2006, 02:14
  xta226 xta226 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
יאלה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אולי אני דביל. מצד שני לא..."

יוספון - אני קורא כאן כבר מספיק זמן להגיד - חאלס עם הפלצנות.
היית שם?לא
אתה יודע מה בדיוק קרה?לא
אז אל תשפוט ואל תעביר ביקורת כזאת,אפשר להגיד שהם לא ממש אטרקטיבים כיום על רוב צהל , על כל גדודי חטיבה 7,אגוז,עורב גולני,עורב צנחנים,מגלן טייסת הלונגבאו,מערך הסופה - כל צה"ל.

אז נכון היית טנקיסט מהולל בלבנון עם סכין בין השניים ויכולת לללמד גם את המסוקס שבין הלוחמים דבר 2 על חיילות זה היה בערך לפני 10 שנים...
והרי לכולנו "בוגרי לבנון" בכל צוות אשל הנשיא מעפן חידדו חזור ושנן קודם גומרים להסתער אח"כ בוכים/מטפלים בפצועים או מקסימום משמיטים חובש...
אבל אז זה לא היום והיום זה לא אז וכדי שכל גיבורי המקלדת כאן יפנימו את זה וירגעו

צה"ל כנראה שכח עם מי נלחמים ודופק שם פשלות על ימין ועל שמאל זאת עובדה זה ל קשור אם אתה מגלנסיט או סתם עורב צנחנים שמשאיר חבר שקיבל כדור בפרצוף בשטח או אגוזניק שאיזה עורב פירק עלו קיר- גם אם יגייסו אותך יוספון או עוד איזה גנרל מקלדת מפה לא אתה ולא הוא תצילו את המצב האמן לי.
כולנו פה גיבורי מקלדת עד שנקבל צו 8 ונתמודד עם מה שקורה שם.

לילה טוב.
ישן 25-07-2006, 02:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

תשמע
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי xta226 שמתחילה ב "יאלה"

לצערי עוד לא גייסו אותי, למרות שהיחידה שלי עברה אימון ייעודי ולמדה תו"ל חדש לטובת כניסה ללבנון.
מצד שני, אמרתי כבר לחברים מפלוגת המילואים, אני מאד מצטער, אבל, היום, בשטח, אני לא יכול לסמוך על אף אחד. חלק ניכר מהלוחמים ומהמפקדים לא עברו את השינוי החשיבתי של לחימה בלבנון (ראה תגובתי בסוף האשכול הזה).

אולי אני גנרל מקלדת, אך להבדיל ממך אני משוחח על בסיס יומיומי (לפחות) עם המג"דים בשטח (לא חיילים, מג"דים) ואני שומע מהם דברים קשים מאד שחלקם הקטן בא לידי ביטוי פה בפורום.

עד היום קראת פה בפורום את מה שאני כותב וכנראה שלא הרגשת צורך לתקן אותי. מה התחדש? שזה כואב? זה כואב גם לי.
לא יודע מה אתה עושה לטובת העניין, מכיוון שלא גייסו אותי עדיין אני הולך לפגוש טנקיסטים בשטח ולענות להם על שאלות. אולי זה יעזור במשהו (והשיחה שלי עם חייל בשטח תהיה שונה לגמרי ממה שאני אומר כאן).

הקטע המגוחך הוא שמקריאה חוזרת של ההודעה שלך נראה שאתה בכלל מסכים עם מה שאני אומר....

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-07-2006 בשעה 02:33.
ישן 25-07-2006, 02:52
  xta226 xta226 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.06
חברים שלי היום עדיין רק מ"פים...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תשמע"

אני שמח שאתה עם יד על הדופק עם מי שאתה מכיר,ושעושה לך טוב להסתובב ולדבר...ועדיין
אתה אזרח שכנראה שהשפעתו היא לא ממש גבוהה.

זה שעושים שם פשלות שזועקות לשמיים מעניין הכי קטן של רווחי יום ועד תנועה על צירים ללא פתיחה מסודרת וכו ושהם תקועים בראש של קפצנו מהדיפנדר ירינו קצת למוסטפה על הדלת והוא יצא בידיים מורמות - עדיין לא עוזר לאף אחד לכתוב מה שכתבת שגם אם תכחיש עד מחרתיים טבול בניחוח צניות שריחה לא משהו.

כמו שאמרתי חזקים במקלדת,חזקים בלתת עצות וכ"ו וכ"ו
לא מצאתי צורך להגיב עד עכשו כי עד עכשו זה לא עיצבן אותי.
שוב גם אם חבר של מגד 31/32/50 אתה לא יודע מה היה שם בדיוק נקודה.
זה לא התמונות של אגוז נכנסים בלי ריווחי יום,או תותחנים בלי נומקס וכ"ו

גם על הטעיות האחרות אתה כנראה יודע ממקור שני/שלישי עיתונאות אז שוב -גם לי דברים ניראים רע אבל אני לא יכול כל כך לשפוט כי לא ראיתי מה קרה בכל אחת מהתקריות שעל פניה ניראת פשלה כזו או אחרת.
וגם אתה באמת חושב שאנחנו היינו יותר טובים?
לא היה אסון סולוקי?אסון שייטת?ההתקלות של פלס"ר נחל?קלעת ג'בור של פל"סר צנחנים ועוד אי אלו תקריות?
סביר להניח שאלו מורקים נפלאים היום ולא לקחים רציניים...
הרי אנחנו חיינו את החיזבאלה ומתי שהיתה להם היזדמנות הם נתנו לנו בראש יופי יופי.

יש הרבה דברים שניראים לי מגוחכים - כמו היתממות המודעין לגבי הסד"כ ואופי הביצורים בכפר מרון ערס - עשיתי שם מילואים לפני שנה בדיוק - במו פי העברתי דיווחים על בניה מאסיבית קוביות נ"ט ביטון עמדות בניית פיתות חי"ר וכמו כן קריה מאסיבית בעזרת חומר נפץ בכל הגיזרה מזרעית פלוס מינוס עד אותו מוצב ז"ל בשם שקד.

מדהימה אותי עזות המצח של מקבליי ההחלטות שבמרץ ביטלו לי מילואים בגלל התרעה מסוימת באותה גיזרה בדיוק - ופתאום ביוני-יולי אפשר לשים שם מילואים??

אבל עדיין אני לא שופט שם אף אחד - לי יש הרגשה שאתה כבר כתבת את גזר הדין, יש דרגים ממונים שצרכים לעשות חושבים.
ולהם יש דרג ממונה שקוראים לו ממשלה
אני מקווה מאוד שבתום הקרבות מי שצריך לשלם על הטעויות שלו אכן ישלם.

נערך לאחרונה ע"י xta226 בתאריך 25-07-2006 בשעה 02:55.
ישן 25-07-2006, 03:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי xta226 שמתחילה ב "חברים שלי היום עדיין רק מ"פים..."

אני חותם על כל דבריך ומסכים איתם.
רק רוצה לומר שבכל אחד מהארועים בהם היו לנו הרוגים בלבנון (למעט ארוע אחד ויחיד) אני יכול בקלות למצוא את הפאשלה, את אי הקיום של נוהלים בסיסיים: החל משני חבר'ה שהולכים בלי שכפ"צים וקפלס"טים במוצב מוכה אש פצמ"רים (וכמובן שמתים מאיבוד דם בעקבות רסס בפלג הגוף העליון) ועד טנק שעומד חשוף מידי בעמדה או לוחם גולני שמזדקף במארב ומקבל כדור בראש.

צריך עוד?
מארבים שיוצאים ובדרך משאירים תוואי לוואי.
טנק שמבצע תיאום כוונות על בית בנבטיה (ולא קולט שאם הוא רואה את הבית מגובה קצה התותח אז כנראה שמשם רואים את כל הצריח וחל מהתובה).
פתיחת ציר בנטוהל קבוע לפני שיירה.
ירי קבוע לאותן נקודות בזמן תקיפת מוצב ועוד.

אני מקווה שיש לך תיעוד בכתב של ההתראות שהעברת למעלה בזמן המילואים שלך. הן יידרשו בוועדת החקירה.

ישן 25-07-2006, 01:42
  dr.d dr.d אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל dr.d שלח הודעה דרך MSN אל dr.d
או שאני לא מבין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "איפה חטיבת הנח"ל ?"

או שאתם ממש דפוקים במוח, אתם מדברים על כך שהצלחת המשימה יותר חשובה מחיי אדם?
אתם מבין מה אתם אומרים? ואם זה מה שאתם מתכוונים אליו אז זה ממש מטומטם, איך אתם יכולים לחשוב על זה שחייל ששירת איתכם גוסס למות ואתם אומרים לעצמכם-' לא משנה, שימות, אנחנו נמשיך במסימה' מה אתם רמבו? להצליח במשימה?! שתזדיין המשימה- כל עוד נפגע מישהו או מת חס וחלילה- המשימה נכשלה ואין מה להמשיך אותה, צריך להשטלת על המצב במהירות כדי להגיש לפצועים כמה יותר מהר עזרה- אני בטוח שאתם לא הייתם רוצים לקבל בו נגיד מוקש מתחת להאמר שלכם ולשכב פצועים וגוססים עם כאבים מפה עד הודעה חדשה ולראות את החברים שלכם מתאחדים ואומרים-' בואו נמשיך במשימה, נאסוף אותו בחזור אם הוא היה חי'- צריך להציל אותו גם אם זה כולל סיכון, אתם ממש לא חושבים נכון ואני לא מאחל לכם שתתקלו באנשים שחושבים כמוכם בזמן מלחמה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 25-07-2006, 02:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

אתה באמת לא מבין
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי dr.d שמתחילה ב "או שאני לא מבין"

וכנראה שמעולם לא היית חייל, לפחות לא חייל קרבי.
זה ממש פשוט: הפצוע נפצע ממשהו. אם נתעכב על הפצוע לפני שהשמדנו את המשהו (האוייב) שפגע בו, אז המשהו שפצע את הפצוע יפצע גם אותנו ולא נוכל לעזור לא לפצוע ולא לעצמנו.
קודם משמידים את האיום ואח"כ מתעסקים בחילוץ.
אם זה נכון בכל קרב, בלחימה מול חיזבאללה זה נכון שבעתיים. צריך להבין שאם עלית על מטען אז חוץ מהמטען יהיו מוכוונים לאותה נקודה עוד מגוון איומים:
מטענים נוספים בטווח אפס.
לוחמי חי"ר, עם נק"ל ונ"ט קצר טווח (RPG, לאו ותול"ר) בטווחי העשרות מטרים.
צלף, צלם ומרגמה בטווח 200-1500 מטר.
מרגמות כבדות ונ"ט ארוך טווח (סאגר הו כבר הקטן והדל בגיזרה, מדברים כבר על טאו/טופאן, מילאן/פאגוט, מאטיס וקורנט) אולי אפילו במשגר רב קני(!!!).
גם אם תרצה ןצאת להסתערות צריך לצפות חוץ מלכל הנ"ל גם מטענים גדולים נגד רק"ם ומטעני רסס שתלויים בגובה נגד חי"ר על הציר שתבחר להתקדם בו היות והמארב הוכן ע"י חיזבאללה.
להבדיל מהשטחים שם עצם הפגיעה בצהל היא ההישג ולאחריה המחבלים מתקפלים מהשטח, בלבנון, החיזזבאללה, רואה את עצם הפגיעה רק כתחילת הארוע ומפה והלאה מעוניין להגביר את האבדות.
נפגעו לך חיילים בכוח? תתחיל לחשוב לפני שעוד חיילים יפגעו. אל תרוץ לחלץ כי החיזבאללה צפו את הריצה הזו וגם אתה תיפגע.

היום בשביל לחלץ פצוע קשה אחד וחמישה פצועים קל הוסטו ממשימתם שלושה טנקים. כל הטנקים נפגעו בצורה קשה מאד. לוחמים וקצינים נהרגו ומג"ד נפצע קשה (אני לא יודע מה כבר הותר לפירסום).

אותו דבר היה בארוע של אגוז, של מגלן ושל הנח"ל שהתחיל פה את הדיון.

באשר לארועים של היום, יש שם עוד מגוון פאשלות (שהקטנה שבהן היא נסיעה על ציר "כי צריך לחלץ פצועים ומהר" רק שעוד לא הגיע הזמן לכתוב אותן כאן).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר