לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-09-2006, 23:03
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
התקשורת הימנית אשמה: קלינטון יצא מכליו בראיון לפוקס ניוז

קלינטון נשאל על בין לאדן - ויצא מכליו בשידור

גורמים רפובליקנים הטיחו ביקורת בנשיא לשעבר קלינטון על שלא פעל מספיק לעצירת אל-קאעידה. כשנשאל על כך בראיון לרשת פוקס - יצא מכליו ותקף את המראיין: "אתה חושב שאתה כל כך פיקח... עשית את התפקיד הקטן והנחמד שלך מטעם השמרנים כדי לפגוע בי" יצחק בן-חורין, וושינגטון פורסם: 25.09.06, 22:39

בסוף השבוע התרבו הספקולציות על מותו של בין לאדן ממחלה, אבל הויכוח סביב מאמצי ארה"ב לתופסו לא מת כלל - הוא חי ובועט. כשנשאל בסוף השבוע הנשיא לשעבר ביל קלינטון האם הוא סבור שעשה די כדי לעצור את אל-קאעידה לפני הפיגועים, הוא איבד עשתונות בשידור טלוויזיה וכמעט שזינק על המראיין.

זה קרה בתוכנית הראיונות של יום ראשון ברשת "פוקס". העילה המקורית לראיון הייתה "הועידה ליוזמה עולמית" של הנשיא לשעבר, בה הוא מרכז בניו יורק מנהיגים ובעלי ממון כדי לגייס מיליארדי דולרים לפתרון בעיות עולמיות. אלא שהמראיין כריס וולאס פתח את השיחה דווקא בשאלה על מחדליו של קלינטון כנשיא בחיסול אוסמה בין לאדן. "האם עשית מספיק כדי להבין את התמונה הכוללת ולרדוף אחרי אל קעידה?", שאל את הנשיא.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/899892/DCA01_wa.jpg]

אני עבדתי קשה! קלינטון בראיון (צילום: סי"צ/פוקס)

פניו של קלינטון, טיפוס רגוע בדרך כלל, הרצינו. הוא רכן לעבר וואלס ההמום והאשים אותו שהוא מבצע את העבודה המלוכלכת עבור השמרנים. "אני רוצה לדעת כמה אנשים מממשל בוש שאלת מדוע לא עשיתם כלום בנוגע למשחתת קול? למה פיטרתם את ריצ'רד קלארק?".

המשחתת "קול" הותקפה בפיגוע טרור במפרץ עדן בשנת 2000; ריצ'רד קלארק היה מומחה הטרור של הבית הלבן בכמה ממשלים רפובליקנים ודמוקרטים, עד שפוטר על ידי הנשיא בוש לאחר שטען שהממשל לא עושה מספיק מול האיום של אל קאעידה.

קלינטון טען כי הוא ניסה לחסל את בן לאדן ונכשל, בעוד שג'ורג' בוש הוריד את נושא אל קאעידה מסדר היום שלו עם כניסתו לבית הלבן והנושא לא טופל כלל עד לפיגועי 11 בספטמבר 2001. "זה ההבדל ביני לבין כמה אחרים, לרבות כל הקיצונים הימנים שתוקפים אותי עכשיו", אמר. "הם לועגים לי על זה שניסיתי. להם היו שמונה חודשים לנסות והם אפילו לא ניסו".

וולאס, בנו של איש הטלוויזיה האגדי מייק וולאס ומהטובים בשדרי הטלוויזיה בזכות עצמו, ניסה להרגיע את קלינטון, אבל הנשיא לשעבר השתולל. "אני עבדתי קשה", הוא אמר ותאר את ניסיונותיו לחסל את בן לאדן. "הפעלנו אנשים כדי להרוג אותו. היינו קרובים לחסל אותו יותר מכל אחד אחר".

זה היה קלינטון במלוא כיעורו, על סף איבוד עשתונות, אך זה גם היה קלינטון במלוא גדולתו, שהפגין שוב את יכולתו הרטורית המדהימה, שהפכה אותו לאחד הנשיאים המרשימים במאה ה-20. הוא פנה למראיין הנבוך והאשים אותו: "ולך יש את החיוך האווילי על הפרצוף שלך, ואתה חושב לעצמך שאתה כל כך פיקח, אבל לי היתה אחריות לנסות להגן על המדינה. ניסיתי ונכשלתי לחסל את בן לאדן. אני מצטער על כך אבל ניסיתי ועשיתי כל דבר שחשבתי שאני יכול לעשות בצורה אחראית".

הרקע למתקפה היו טענות שנשמעו לאחרונה מפי גורמים רפובליקנים, שהאשימו את קלינטון כי חוסר העשייה שלו מול בן לאדן ואל קאעידה בשנות ה-90 הובילה לפיגועים ב-11 בספטמבר. הם העלו את הנסיגה מסומליה ב-1993 והפיגוע במגדלי התאומים באותה שנה, הפיגועים במגדלי חובאר בסעודיה, שבו נהרגו חיילים אמריקנים ב-1996, והפיגועים בשגרירויות ארה"ב בקניה וטנזניה ב-1998. קלינטון, שכבר התראיין בנושא מספר פעמים בסוף השבוע, יצא מכליו דווקא בהופעה בערוץ שנחשב לשומר הסף של השמרנים בארה"ב, ולא נשאר חייב.

"אתה מבצע את התפקיד שלך עבור פוקס בתוכנית הזו. עשית את התפקיד הקטן והנחמד שלך מטעם השמרנים כדי לפגוע בי. אתה סידרת את הפגישה הזו, כי אתה עלול לספוג הרבה ביקורת מהצופים שלך כי רופרט מרדוק (הבעלים של פוקס - א.ב.ן), תומך בעבודה שלי על שינויים באקלים. באת לכאן תחת העמדת פנים כוזבת שאנחנו הולכים לדבר על 7 מיליארד דולר פלוס שגייסנו בשלושה ימים מ-215 גופים וזה בכלל לא אכפת לך", האשים קלינטון.

הראיון חסר התקדים הזה הפך לנושא המדובר ביותר באמריקה ביממה האחרונה. וואלס אמר מאוחר יותר בראיון ל"וושינגטון פוסט: "זו היתה שאלה הוגנת ומאוזנת ולא במיוחד משלהבת". תם וכנראה שלא נשלם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2006, 08:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מדיניות החוץ של קלינטון הייתה קטסטרופה כמעט בכל אספקט.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "התקשורת הימנית אשמה: קלינטון יצא מכליו בראיון לפוקס ניוז"

האיש הזה הוא כנראה האייבי נתן בגירסא המקסימליסטית: עושים הכל למען הנובל לשלום, ולא משנה
מה.
הוא פתח נשיאותו בהמשך פעילות שפתח בה בוש האב, בסומליה - וברגע שאבדו לו 18 חיילים, הוא
ברח משם, והותיר את המדינה במצב גרוע יותר מכפי שהייתה בו כשכוחות ארה"ב נכנסו אליה.

המשיך בגיבוי של מהלך מדיני בישראל (אוסלו), שעלה באלפי הרוגים ובשתי מלחמות.

עבר "להביא שלום לצפון אירלנד", והביא ליצירתם של שני ארגונים קתוליים שפרשו מהפרובוס (הזרוע
הצבאית של הIRA) דווקא אחרי שהארגון זה עבר למערכה של פגיעה, אחרי התרעות (שמנעה
פגיעות בנפש).

הגיע ליוגוסלביה לשעבר, ושם תמך באופן מוחלט במסלמים, תוך שהוא נוטל חלק פעיל בהשחרתו
הבלעדית של צד אחד - במלחמה שבה כווווווווולם התנהגו באופן מזעזע. הוא עירב את ארה"ב
צבאית, וכךך במקום לפתור בעיית פליטים, הוא החריף אותה באופן דראסטי (כשלמעלה ממליון
סרבים הפכו לפליטים של קבע, אחרי שברחו מאזור קראינה ומקוסובו).

מול צפון קוריאה הוא נקט בשיטת הגזר והגזר, והתפלא נורא לראות שהם לא קיימו הבטחותיהם,
ובכ"ז המשיכו לבנות פצצת אטום - שכיום מהווה שוט יוצא דופן בעוצמתו, כנגד כל איום על משטרו
המפלצתי של קים ג'ונג איל.

מול אל קאעדה כבר ציין תפוחים שכל מהלומותיו באו במקביל לפרשת לוינסקי, ומעבר להן הוא
היה עדין מאוד (הוא גם היה שווה נפש לעובדה שאנשי אל קאעדה לחמו לצד "המסלמים
המסכנים" בבוסניה ובקוסובו, כנגד "הסרבים הרודניים"...).

בקיצור, נשיא כושל - אבל עילוי בטלוויזיה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:48

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר