לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2006, 07:58
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה למה תמיד בנים חושבים ישר?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wolfy שמתחילה ב "הנה כמה שאלות!"

לגבי המנהרה: במידה והדבר אפשרי, הרי שנחפור מנהרה שתכיל לכל הפחות את חצי גובהנו, בצורה כזו שנוכל להוציא את האדמה החוצה. אם התעלה תהיה ברוחב גופינו, הרי שנצטרך לשכב, ואם נשכב, זה יהיה מאוד לא נוח וקשה להוציא את החול החוצה, כך שלמעשה אם כבר חפרנו מנהרה אנו יכולים לצאת גם עם הראש וגם עם הרגליים החוצה. יש מספיק מקום לשתי האפשרויות.
אבל בואו נעשה ניסיון תיאורטי באמת לחפור מנהרה: אני דווקא חושבת שהדבר ניתן לעשייה, אם נחפור בקרום כדור הארץ, ולא ניכנס בקו ישר, כלומר לא נעבור דרך הליבה. כמו כן במידה ולא תתרחש רעידת אדמה שתהרוס לנו את כל הפרוייקט, שלא לדבר שהסיכויים למות במקרה כזה בתוך המנהרה, יכולים להיות די גבוהים.
בכל מקום שיש יבשה מעל הים - אין בעייה לחפור מנהרה - ראה ערך מחבלים. ואם יש הרי געש או חול טובעני - עוקפים מימין. ייתכן שניתקל גם בקירות סלעיים באמצע, וזה לא יהיה רק חול ואדמה שם למטה, אבל בואו נניח שזו בעייה משנית שיכולה להיפתר ע"י פיצוצים מבוקרים. אם נתקלנו בבונקר - פשוט נחפור מתחתיו. אין ברירה.
אם אני נמצאת בקצה הצפוני או הדרומי של כדור הארץ יש בעייה של לקפוא מקור, וגם אם אני נמצאת מתחת לקרקעית הים אני יכולה או לקפוא מקור או למות מחום, תלוי איפה אני נמצאת, אבל נאסא כבר הוכיחה שהיא יכולה להתגבר על בעיות קור אימים, וכל מי שמפתח אביזרים לכבאים יוכל לנסות לפתור את הבעייה של חום אימים, ובמקרה שלנו גם לא יהיה קשה לנאסא להתגבר על בעיית האוויר והחמצן, במיוחד אם מידי פעם נחפור לכיוון מעלה מין חורי אוויר, כדי שנוכל לנשום וייכנס אוויר נקי, מלא חמצן. בנוסף לכך החורים יעזרו להוציא את האדמה החוצה. לא חייבים להוציא את האדמה רק מנקודת ההתחלה. אפשר לעשות הפסקות באמצע, וגם להחליף אנשים. אבל במידה ואי אפשר לעשות חורי אוויר וחייבים להיות אך ורק במנהרה ולחפור אותה, אז: בקשר לאוכל - גלולות. לוקחים קופסת גלולות במקום אוכל, ובזה אנו מסודרים. לגבי צרכים וסילוקם - גם על זה נאסא התגברה, והאסטרונאוטים בעצם ממחזרים את השתן של עצמם ושותים אותו, אז אני מניחה שבמקרה הזה הפתרון יהיה דומה. אולי כאן יהיה פתרון נוסף יותר קל: הרי כל הרעיון הוא לסחוב כמה שפחות, וכמה שפחות לבזבז אנרגיה וזמן על הבאת אוכל ושתייה לחופרים. אם אנו על פני האדמה ויש לידינו צמח, אנו יכולים להפיק ממנו נוזלים רק ע"H זה שנשים אותו בתוך שקית ניילון, ונדאג לטמפרטורה גבוהה. אז אם חופרים במקומות שבהם האדמה יותר ספוגה במים, ייתכן שניתן לשאת מתקן סינון קטן שיוכל להפיק את הנוזלים ולסנן את הנוזלים האלה כך שיהיו ראויים לשתייה. בכלל, חייבים לחשוב על העיניין הזה אם לחפור בחורף או בקיץ (וכאן יש חלוקה ליבשות, זוכרים?), כי במקומות שם יורד גשם או שלג, המים מחלחלים פנימה ויכולים לגרום לקריסה והתפוררות של התיקרה. אולי נתחיל לחפור בקיץ, כשיגיע החורף נעשה הפסקה וחוזר חלילה? לזה באמת אין לי פתרון. נאסא, עזרה?
יש עוד בעייה משנית של סילוק האדמה והחול מתוך המנהרה. הפתרון הכי קל הוא פשוט להוציא את החול לגמרי מהמנהרה. אבל לפעמים המנהרה ארוכה מידי, אז הפתרון יכול להיות אחר: את החול שאנו מנסים לפנות, פשוט נדחס לצדדים. החול הדחוס מאוד יוכל להוות איזו הגנה כנגד התפוררות. צריך גם לחפור בעומק כזה שהחול יהיה ניתן לדחיסה בלי התפוררות, ובשביל זה צריך גיאולוגים שיגידו לנו עד איזה עומק החול של מדבריות ממשיך להיות החול המעופף, הדק ושלא ניתן להידוק (אי אפשר לעשות ממנו צורה אם לא מרטיבים אותו). אולי קורות תומכות יכולות לעזור.
עוד משהו לגבי הקור והחום: ככל שאנו נכנסים יותר לעומק הים, כך הוא קר יותר. מצד שני, ככל שנתקרב לליבה - חם יותר. צריך קצת חישובים פשוטים לדעת באיזה עומק נוכל לחפור כך שיהיה איזון בין הקור והחום. אבל זה לא תמיד ככה: יש מקומות בתוך הקרקעית שיכולים להגיע ל-400 מעלות (!!!) (וכן, יש כזה דבר, ולא רק זאת, אין שם חמצן, ובכל זאת בתנאים האלה התפתחו חיים: צמחים המיוחדים לשם וגם סרטנים המיוחדים רק לשם), אז אם הצליחו לצלם שם למטה - יש כבר התחלה של פתרון.
עכשיו הגענו לבעייה של לחפור מתחת לים, והפתרון עבור לחפור מתחת לנהרות ניראה לי דומה.
מתחילים לחפור מתחת לים, עם תיחזוק של קורות דרושות קורות תומכות, שנניח מחזיקות תיקרה וקירות, כדי שהים והחול של הים של לא יגרום לתיקרה לקרוס על ראשינו (מה שמזכיר לי שיש כזה ביטוי "שהשמיים לא יפלו על ראשינו"), וככל שנכנסים יותר לעומק הים, הרי הכובד של המים גדל, וכך גם הלחץ, והקורות חייבות להיות מאוד מאוד מאוד חזקות כדי להחזיק כנגד הלחץ והכובד. אנו חייבים אמצעי מיגון כנגד הלחץ שכשלעצמו יגרום לריאות שלנו לקרוס לתוך עצמן. וגם לא לקורות. בקיצור, לחץ וכובד - זו הבעייה העיקרית שלנו כרגע. לא יודעת על פתרונות מספקים לספק לחץ נגדי, גם כזה שיחזיק את המנהרה וגם כזה שנוכל לחיות בו. אולי גם כאן נאסא יכולה לתת פתרון הולם, כי הרי האסטרונאוטים עומדים בלחצים גבוהים ביותר, וכך גם כל המכשירים שנשלחים לכוכבים אחרים.

זהו. אני חושבת שעקרונית די הצלחנו להתחיל לנסות ולחפור מנהרה. יש התחלה. עכשיו נשאר לכל המומחים הטכנולוגיים לפתור את הבעיות שצצו בדרך.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2006, 08:37
  full metal full metal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
omfg, כתבת על זה עבודת גמר.
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "למה תמיד בנים חושבים ישר?"

חח תשובה מצוינת אני חייב לציין.... אבל הפרטים הטכניים זה לא מה שחשוב... בדיעבד את יוצאת מנקודת הנחה שאם את חופרת לכיוון מטה, הטמפרטורה היא 18 מעלות, יש חמצן בשפע, האדמה אכילה, אין צורך לשתות שם, ובגלל שינויים בשדה האלקטרומגנטי שאת מעבירה בגוף שלך, את לא צריכה לעשות צרכייך (בלי קשר לזה שאת בת).

השאלה היא, האם כשאת עומדת, עם עת ומתחילה לחפור למטה, תצאי באותה תנוחה? או שבאיזשהו מקום, תתפהכי איכשהו?
כשחושבים על זה, צריך לקחת בחשבון שאם זה לוקח יותר מיום, אז שיקח יומיים, ארבעה ימים, שישה וכו', ככה שכדור הארץ ישאר במצבו ולא יתהפך.

אני חייב לציין שלכל מי שבא להגיד כמה שטויות כתבתי: כן, אני מודע שכתבתי כאן ערימה של בולשיט, ואני לא מבין בשיט על מה אני מדבר כי אני לא מבין בשכבות כדור הארץ ובהשפעתן ובטח שלא בשדה האלקטרומגנטי של הליבה וכל זה.

שיהיה לכם יום טוב. חוץ מלהולי שנטשה אותי אתמול.

ישן 23-07-2006, 21:21
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
המלצה תגובה של ידיד שלי: יעקב כהן:
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "למה תמיד בנים חושבים ישר?"

הי מריאל,

לצערי נכנסת לעובי הקורה עם רעיונות מעולים והבאת כמה וכמה בעיות שחשוב להתייחס אליהן ברגע שמישהו יחשוב ליישם את הרעיון, אבל, למרות האזכור ש"שתי האפשרויות קיימות", למעשה לא ענית על השאלה כלל...

זה נכון שזה תלוי ביכולת הפיזית של החופר לצאת עם הרגליים שלו:

תארי לך מישהו שחופר חור באדמה בעומק 2 מטרים ומחליט לעלות בחזרה הפוך – כשראשו למטה... הרי זה אבסורד.. אבל אתלט מאומן בהחלט יכול להצליח בזה..

אני הייתי מהמר שבכל מקרה החופר היה יוצא עם ראשו למעלה.

למה ? פשוט – פיזיקה:

כח המשיכה מושך את העצמים השונים למרכז המאסה שלו, לכן כל עוד הוא לפני המרכז, הוא יעמוד על רגליו כמו שהוא עמד בנקודת/ארץ מוצאו.

אך, מיד אחרי שהוא יעבור את המרכז לצד השני הוא יעמוד "הפוך" לארץ מוצאו (שכן המרכז נמצא עכשיו "מאחוריו" – או – "למרגלותיו"), ואם הוא יישאר "יישר" זה יהיה בשבילו כאילו "לעמוד על הראש".

אם תרצי להסתבך ולשאול שאלה הרבה יותר מתוחכמת אל חברי הפורום, היא אמורה להיות:

איך נעמוד בדיוק במרכז כדור הארץ ? (ישר, מהופך וכו')

אני הייתי חושב שתיאורטית לא ניתן לעמוד שם אלא להסתובב סביבו, שכן אם הנקודה המרכזית היא כדורית, הרי שהיא תמשוך את החופר בעוצמה שווה לכל המעטפת שלה.

ועכשיו, בהתחשב שהמרכז הוא נוזלי, אין נושא של חיכוך מספק כדי לעמוד או לעצור במקום אחד, וכך ייווצר הסיבוב..

אגב, אם החופר נמצא בתוך צינור שיהווה את התומך נגד החיכוך, תהיה לחופר הרגשה מאוד לא נעימה כאשר גופו לעבור דרך המרכז לכוון השני - הרגשה של לחץ נגדי (לדוגמא: ברגע שהבטן תעבור דרך המרכז, מצד אחד פלג הגוף העליון ירגיש כח משיכה כלפי "מטה" למרכז, ופלג הגוף העליון ירגיש כח משיכה כלפי "מעלה" למרכז, ואת יכולה רק לנחש איזו הרגשה לא נעימה תהיה במערכת העיכול...)
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:55

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר