לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-07-2006, 17:51
צלמית המשתמש של צ'פס
  צ'פס צ'פס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.05
תחושות בעקבות המלחמה....

אמנם זה לא פורום "מה שבלב" אבל בכל זאת רציתי לשתף אותכם במחשבה שקודחת בראשי בימים אלה.
כול יום אני רואה בחדשות את חיילי צה"ל נלחמים, נפצעים , נהרגים...
אני קצין שריון במיל' שלא גוייס, אוכל את עצמי מבפנים בגלל שכרגע אני חסר אונים ולא יכול לטרום את חלקי למלחמה הזאת על הבית שלנו.
כבר בדקתי מספר פעמים עם גורמי הצבא, אך כרגע אין סיכוי שאגוייס....
עוד דבר שמציק לי הוא בני משפחתי/ חברי שאומרים לי שאני "משוגע/ מורעל", ולמה ללכת לגהינום הזה בלבנון??? הם לא מבינים שזו פשוט אהבת הארץ והרצון לטרום ולשמור על הבית!!!

רציתי לשמוע אם יש עוד כאלה "דפוקים" כמוני ש"מטפסים על הקירות" בגלל שלא גוייסו למילואים...

הבהרה: אין בכוונתי לגרור לוויכוח פוליטי לגבי גיוס או לא, רק לשמוע תחושות ומחשבות.
לראשי הפורום, אם טעיתי, לדעתכם, בפורום, סליחתי מראש.
תודה!!!

נערך לאחרונה ע"י צ'פס בתאריך 26-07-2006 בשעה 17:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-07-2006, 17:54
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "תחושות בעקבות המלחמה...."

אתה לא לבד בהרגשה הזו.
גם אני מטפס על הקירות ואוכל את הציפורניים.
אלמלא החבילות שאני מארגן אז כל החברים שלי שבקבע בטח כבר היו מסננים את השיחות טלפון ממני.
שים לב לאשכול העוגן "כיצד אני יכול לעזור..."

נראה לאן האשכול הזה יתפתח ונחליט מה לעשות איתו.

ישן 26-07-2006, 18:18
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מכיר בהחלט

אמנם מפאת אופי ה"חימוש" של הגדוד שלי הסיכוי המכריע שנועבר לתפקוד בשטחים או בעורף הלבנוני במידה והלחימה תועמק, אבל בכל זאת אני חש צורך עצום "להיות שם". בחומת מגן ביום-יומיים הראשונים לגיוס, הרגשתי ממש ככה ואכן הגיע הצו-8.

גם הפעם אני מרגיש צורך שקשה להסביר פשוט "להיות במקום שבו אפשר לעשות ולא לדבר". מצד שני, כאב לשני ילדים קטנים, הסיכון שבמלחמה כזאת (שהוא נראה ודאי יותר ממה שהיה בחומת מגן, עם כל הכבוד לכיבוש סג'עיה ועלי אל מונטאר שהיינו אמורים להוציא אל הפועל) בפגיעה, מעמיד אותי בנקודה שבה לא הייתי לפני כמה שנים. ההרגשה שלי היא ש: אני אעשה מה שאדרש ומה שיהיה יהיה. בינתיים מתדבים יום בנהריה, ובלילה בכיתת הכוננות של הישוב. זו מלחמה למקצוענים כאן, וגם אם יש לי מה לתרום, אין כרגע פנאי למצות את זה. מצב מרגיז אני חייב לציין.

ישן 26-07-2006, 18:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מוסיף

שים לב שרובם המוחלט של המילואימניקים שגוייסו מבצעים תפקידי מנלה או שהלכו להחליף חיילים סדירים בגזרות שקטות ביו"ש, גבול מצרים וגבול ירדן. לא ללחימה.

גם אני היום אב לשלושה ילדים וזה לא פשוט ללכת ולהילחם. בטח לא כשרואים את הנתונים מהשטח. לכן אני אלך כשיקראו לי.

ישן 27-07-2006, 22:14
  slick slick אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.06
תחושה

מאז תחילת הפעילות הקרקעית של צה"ל בלבנון אני מסתובב בתחושה מוזרה.
לתחושתי פעולות הצבא מתבצעות ללא כל מעוף והפעלת חשיבה מקורית מינימלית המתחייבת
בלחימה מול ארגון גרילה מיומן כחזבאללה.
הדילמה שלי קשורה לכך שאני יודע בוודאות שחלק ניכר ממפקדי הצבא בכל הדרגים הם אנשים איכותיים ואינטליגנטים, וקשה לי להאמין שהם אינם ערים לכך שבלחימה הקרקעית עד כה לא בוצע שום איגוף, או כל מהלך אחר בעל יוזמה ותושיה מיוחדת. התחושה שלי היא שהולכים פשוט עם הראש בקיר, מבצעים מהלכים צפויים וכו'.
קשה לי להאמין שמפקדים מוכשרים כמו גל הירש (אוגדונר 91) בעלי רקע נרחב ביחידות מיוחדות האמורות להיות אמונות על חשיבה "מחוץ לקופסא" מובילים את הלחימה במסלול כה חסר מעוף.

הבעיה שלי שבניגוד לאירועים קודמים אני מנותק כמעט לגמרי ממידע גולמי וניזון רק מהתקשורת, שרמת המקצועיות של חלק מכתביה מפוקפקת ביותר ובנוסף גם נוטה לכיוונים סנסציוניים מדי.
כך שייתכן ותפישת המציאות שלי מעוותת.

אשמח לשמוע דעות של אנשים נוספים מהפורום בנוגע לתורת הלחימה (ברמה הגזרתית) שמפעיל צה"ל בלחימה הקרקעית ואיכותה.

בכל מקרה כוונתי היא להביע ביקורת שקולה ולא מתלהמת תוך מתן כבוד לעוסקים במלאכה הקשה ובמיוחד ללוחמים בשטח שליבי עמם.

כהערת אגב בהקשר לאשכול שהתייחס לכתבה בנושא המודיעין (מאת רונן ברגמן כמדומני), זו דוגמא קלאסית לכתב שהיה לו מידע אמין ומדויק על ליקויים מסוימים בעבודת המודיעין בלבנון, אך בשל הנטיות הסנסציוניות שלו הפך אותו לכתבה מתלהמת שפוסלת את כלל עבודת המודיעין.
שוב, אין צורך להיות אינשטיין כדי לדעת שהאמת אינה שחור ולבן, ליקויים היו ועדיין ישנם (צריך לשאוף לצמצמם כמובן, ופרסומם מהווה את אחת הדרכים לעשות זאת, אם כי לא הדרך היעילה ביותר), אך בצידם היו, ישנם ויהיו הצלחות מרשימות.
כמי שקרוב לנושא המודיעין בגזרת לבנון אני יכול להעיד שהמצב הינו שונה מאוד ממה שהוצג בכתבה.
ישן 27-07-2006, 22:46
  meijin meijin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
נראה לי שגם תגובתך מעט מתלהמת.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי slick שמתחילה ב "תחושה"

כאחד שכל החבר'ה שעשיתי איתם מסלול נלחמים עכשיו בצפון (גדודים 82 ו75), יש לי תחושה שאתה קצת מזלזל בהכשרה של השריונרים החדשים.
נכון, לא קל להלחם בסביבה שהיא לא מלחמה קלאסית, כשבסופו של עניין, מה שלומדים בצמ"פ (היום ברצף) זה איך להלחם במלחמה קלאסית (קווי עמדות וכד'), אך גם לכך הם הוכשרו.
אני מניח שכל הדרגים הקצת יותר בכירים מרמת החפ"ש-מ"מ, כן מנסים להיות יצרתייים ולעשות "תרגילים" וכד', רק מה, כיוון שבשש השנים האחרונות כל האזור כולו התכונן לרגע הזה, שבו ישראל תיאלץ להכנס לשם שוב, בין עם ע"י מיקוש של דרכים, בין עם על ידי התמקצעות של מחבלי החיזבאללה, זה בכלל לא קל. לא תמיד יש איפה "לאגף", כי אולי רק הדרך שכרגע הלחת בה, היא הבטוחה, וכל השאר ממוקשות?

מה עוד, שאני מניח, באופן מאוד הגיוני, שיש הנחיות נורא מפורשות מצד הדרג המדיני של "מה כן - מה לא", וגם הם רוצים, לעיתים קרובות ידיהם כבולות.

אסף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:00

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר