לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2006, 00:20
  zoozoo2 zoozoo2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.06
שאלה חיבור סוללה לג'יפ חשמלי לילדים

שלום לכולם,

ברשותי ג'יפ חשמלי 12V לילדים. הג'יפ מונע על ידי 2 סוללות 6V (אגב - 12AH).
הסוללות התייבשו ואינן תקינות.

1. הסוללות אמורות להיות ללא טיפול (אטומות), אבל פתחתי את המכסה בכל זאת, וראיתי שהתייבשו (כנראה בשל אי טעינה זמן רב). האם הוספת מיים מזוקקים וטעינה, יכולה להחזירן לפעולה?

2. קניתי בכל מקרה סוללה חדשה. למוכר הייתה רק סוללת 12V במקום השתיים של 6V. כרגע, החיבור של הסוללות הוא למחבר עם 4 כניסות (2 חוטים מכל סוללה). יציאת המחבר היא של 4 פינים שמתחברים למחבר הפוך ברכב עצמו (הכנתי שרטוט של זה, אבל אני לא יודע איך לצרף JPG להודעה זו.אני מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי,אבל אם לא - אשמח אם תנחו אותי איך לצרף את התמונה).
השאלה שלי היא האם אני יכול להוציא מכל הדק של סוללת ה- 12V שני חוטים, ולחבר אותם לשני המקומות המתאימים במחבר (כך שבסה"כ יחוברו חוטים לכל ארבעת הכניסות במחבר)? או אולי להוציא רק חוט אחד מל הדק (כמו שצריך) ולחבר רק לשתי כניסות במחבר (הרי בסופו של דבר המחבר אמור להוציא 12V, ואני "מנחש" שהמתחים "מתחברים" איפשהו בתוכו. מה דעתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-08-2006, 10:22
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בפירוש לא הייתי מחבר 12V לתוך שתי כניסות של 6V
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי zoozoo2 שמתחילה ב "חיבור סוללה לג'יפ חשמלי לילדים"

אתה לא יודע מה הם עשו בפנים, ואם זה שני מעגלים נפרדים או לא, ואם בין הארבעה חיבורים האלה יש חיבור טורי שמטרתו להגיע לסך המתח של כל היחידות, חיבור מקבילי שמטרתו להכפיל את הזרם, או שני מעגלים שונים לחלוטין שכל אחד מהם עובד על 6V! (הסבירות הגבוהה ביותר היא שהאחרון הוא הנכון - אם היו רוצים לחבר בטור או במקביל, אפשר היה לעשות את זה בבית הסוללה, ולהוציא שני חוטים אל המכשיר עצמו. זה שהשתמשו בארבעה כנראה מראה שרצו לשמור את ההפרדה בין שניהם).

אם זה לא היה ברור, חיבור 12V לכניסה של 6V יישרוף בוודאות כמעט מוחלטת את המכשיר

ישן 02-08-2006, 12:31
  zoozoo2 zoozoo2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.06
רב מודד
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי EC שמתחילה ב "יש לך רב מודד? לברר אם זוג..."

EC,

אין לי רב מודד (אם הייתי מסוג האנשים שיש להם רב מודד בבית, כנראה שהייתי יודע את התשובה לרוב השאלות ששאלתי ).

אני מניח שהתכוונת שאבדוק אם הפינים מקצרים במחבר שנמצא ברכב (או במחבר במטען), כי יכול להיות (וסביר להניח) שהקצר נמצא שם, ולא במחבר שבצד הסוללות. אני כותב שזה הסביר, כי אם הקצר היה בצד של הסוללות (כלומר בתוך המחבר של הסוללות), אז לא היו צריכים בכלל את שני הפינים שיוצאים מהמחבר, ופשוט היו יוצאים שני פינים בלבד. ראה את השרטוט שצרפתי קודם, שבו מתואר הקצר, ויש סימן שאלה על שני הפינים שיוצאים מהמחבר.
בכל מקרה אני לא מבין למה עשו את זה, כי להחליף סוללה אחת ניתן היה בכל מקרה, גם אם הקצר היה בצד של המחבר של הסוללות. מה דעתך? אני צודק?

אני אנסה להשיג רב מודד. יש למישהו רעיון איך לבדוק בלי רב מודד?

תודה שוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר