לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2006, 21:55
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי הרמס שמתחילה ב "הברק לא יירט אותה כי המערכות..."

די עם הפימפום היחצ"ני של הנאוטילוס.
היא נבחנה על ידי מערכת הביטחון ומסיבות רבות נפסלה. למרבה הצער, יצרניה הצליחו באמצעות יחצ"נות פשוטה (המילה מחדל היא המילה האהובה ביותר בארצנו) לגרום ללחץ ציבורי שיגרור השקעה כספית בה, ללא כל התחשבות בגורמים מקצועיים (שכאמור כבר חיוו את דעתם).
בקצרה, המערכת נראית טוב בשדה הניסויים המדברי, אי שם בערבות ניו מקסיקו (white sends), אבל קצת ערפיח, קצת ערפל, קצת עשן, והלייזר מאבד את כל יכולתו. ערפל, עשן וערפיח אינם דברים נדירים לא בגזרת אזח"ע, ולא בגזרת לבנון.
המערכת גדולה, מסורבלת, קשה לניוד ודורשת המון חשמל. מצד שני, טווח ההגנה שלה מוגבל. בכדי להגן על הצפון נזדקק לסוללת נטאוטילוס לכל ישוב- מה שלא יקרה בשל המחיר וצרכי המערכת (בעיקר חשמל). לבטח היא לא תוכל לתת הגנה על כל מרחבי המדינה.
המערכת אינה מסוגלת להתמודד עם מטח גדול (בו זמנית) של פצמ"רים או רקטות.
החברה המייצרת, נורתרופ גרומן, לא מתכוונת חמכור את הטכנולוגיה לישראל, אלא רק את המיכשור עצמו. מה שמשאיר אותנו תלויים בחסדיהם של האמריקאים. מה שיותר חמור מחלקי חילוף הם הטכנאים ואנשי המקצוע שיהיו אמריקאים- ולא יוכלו לתפעל את המערכת במצב מלחמה (ארה"ב לא יכולה להרשות לעצמה שאנשים בעלי אזרחות אמריקנית יהיו מעורבים לטובת ישראל בסיכסוך ישראלי ערבי).

קיצור, לפני שאתה מיחצ"ן חברה אמריקנית, תן קצת אמון באנשי מערכת הביטחון, האמונים על הרכש והפיתוח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2006, 23:50
  xyz77 xyz77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
כמה עובדות על הנאוטילוס
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "די עם הפימפום היחצ"ני של..."

צר לי שנמאס לך שכל פעם מפמפמים מחדש את הנושא, אך ה-THEL עליו הוא מבוסס, הינו הנשק ההגנתי היחיד שהצליח להפיל מטחי קטיושות ומרגמות.

כל עוד אין לך אלטרנטיבה אחרת - ואין, נותר רק להצטער שמדינת ישראל "חסכה" כמה מאות מליוני דולרים בהשקעה על המשך פיתוח ה-MTHEL.

חסכון זה יעזור לשלם את נזקי הקטיושות בצפון.

מתוך התגובה שלך אני מבין שחסר לך קצת ידע בסיסי על ה-THEL, מציע שתריץ חיפוש בגוגל.

1. לא ברור לי איזה גורמים מקצועים פסלו את המערכת בארץ חוץ משיקולי תקציב.

2. אני כמעט משוכנע שתנאי הסביבה לא היו השיקולים המרכזים לפסילה (ערפל? ערפיח?...)
עיין סעיף 1.

3. לTHEL אין בעיות של צריכת חשמל - המערכת מבוססת על לייזר כימי - פטנט של תברת TRW.
(נכון, זה יוצר בעיות אחרות שהיו אמורות להיפתר ב-MTHEL )

4. לפי הבנתי את הנתונים, צריך מערכת אחת כל 20 ק'מ על מנת להגן על קו הגבול (הנזקים של קרית שמונה לא יעלו פחות)

5. המערכת הוכיחה את עצמה מול מטח לא קטן של קטיושות ופצצות מרגמה, עדיין גם 50% הצלחה הם הרבה יותר מ0%

6. לא ברור לי למה אתה צריך את המהנדסים האמריקנים כאן, גם ה-F16 הינו טכנולוגיה אמריקאית, אבל צה"ל מתחזק אותם לבד, כנ"ל לגבי חלפים, מנועי מטוסים, ואפילו מנועי טנקים.

7. אולי לא ידוע לך, אבל מערכת שחר אדום שהופעלה בשדרות, בנויה על המכ"מ של ה-נאוטילוס, כחלק שלנו בפיתוח.

לסיכום,
אני מציע שועדת החקירה תבדוק גם את שיקול הדעת של אותו פקיד שסירב לתקצב את המשך הפיתוח לפני 4 שנים!!!!!!#!#!

ולאור ההתפתחויות המדיניות של היום, אני מאוד מקוה שימצאו את הכסף להמשיך את הפיתוח כיום, כי תוך לא הרבה זמן נזדקק למערכת שוב
ישן 11-08-2006, 00:13
צלמית המשתמש של גראדיאנט

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי xyz77 שמתחילה ב "כמה עובדות על הנאוטילוס"

תשאל אתה את גוגל, ואני אשאל את ראש מפא"ת.

לייזר צריך אוויר צלול (וגם באויר נקי חלקו מוחזר, ולכן כבר בכעשרה ק"מ הוא אינו יעיל). כל חלקיק מכל סוג שהוא שנמצא באוויר מקטין בצורה אקספוננציאלית את הטווח. ערפל דליל ביותר- וכבר למערכת אין שום יכולת. למה אתה חושב שהניסויים בוצעו במידבריות ניו מקסיקו ולא בלחות ים תיכונית?
אז אני שמח שאתה משוכנע שלא התנאים הסביבתיים הם שהכתיבו את פסילת ההשקעה, על סמך מה? יוק. על סמך תחושות הבטן שהתקשורת וגורמים אינטרסנטיים דחפו לך. תבין שזוהי טענה כל כך לא רצינית, כיוון שאתה מנסה לדחות נימוק הגיוני עם תחושות בטן.
לייזר מבוסס ראקציות כימיות הינו עוד יותר גדול ומסורבל, וגרוע מזה, מסוכן מאד. זו אחת הסיבות המרכזיות לעצירת הפרויקט על ידי האמריקאים.
ולפני שאתה שופט "פקידים" בקלות כזאת, ושולח את כולם לועדות חקירה- עצור וחשוב- אולי באמת ישנם אנשים שמבינים קצת יותר ממך בבטחון ובפיזיקה?
כל צפלון נהיה לנו גנרל.

ישן 11-08-2006, 09:22
צלמית המשתמש של גראדיאנט

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי xyz77 שמתחילה ב "סליחה הוד מעלתך"

אכן תשובה עיניינית.
וזה בדיוק מה שבאתי להראות. אתה מסתמך על מקורות אינטרנטיים מפוקפקים ועל תקשורת מוזנת מגורמים אינטרסנטיים, יורה מהמותן לכל כיוון ללא קשר לעובדות. פסלת את אחת הסיבות העיקריות לחוסר היעילות של המערכת, על סמך תחושת בטן. אתה יודע מהו לייזר? מה אורך הגל של הלייזר של הנאוטילוס? באיזה אחוז הוא מוחזר באטמוספירה? מהי רמת האנרגיה שלו? כמה זמן דרוש למערכת להשמיד לא פצמ"ר 50 מ"מ, אלא טיל חייבר? אז על סמך אתה מפזר הצהרות כאלו?
לא אמרתי שכל הידע מתרכז בי. פשוט אתה לא הבאת ידע. מותר לשאול, מותר לא להסכים, אבל להמציא עובדות ולהפריח תאוריות- ועוד לדרוש לשלוח אנשים לועדות חקירה- זה כבר מוגזם. קצת צניעות וקצת הכרת טובה בשביל אלו שעושים לילות כימים למען בטחון המדינה, ושהחליטו על סמך הידע והנסיון שלהם שהמערכת אינה נחוצה למדינת ישראל. באים כל מיני עיתונאים קטנים, ועל סמך כלום (עיתונאים שלא מבחינים בין סוגי טילי נ"ט, והלייזר היחידי שהם מכירים הוא מהרובטריקים) מחליטים שההחלטה היתה שגויה.
בסוף בגלל הלחץ הציבורי מדינת ישראל תקנה את הפיל הלבן הזה, ובסיבוב הבא יקימו ועדת חקירה על המחדל וההפתעה על כך שהנאוטילוס לא העניקה את הבטחון שציפו ממנה.

ישן 11-08-2006, 18:08
  xyz77 xyz77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
אדוני הסטודנט לפיזקה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "אכן תשובה עיניינית. וזה בדיוק..."

סליחה שפלשתי לך לממלכה הפרטית שלך.
"אתה יודע מהו לייזר? מה אורך הגל של הלייזר של הנאוטילוס? באיזה אחוז הוא מוחזר באטמוספירה? מהי רמת האנרגיה שלו? כמה זמן דרוש למערכת להשמיד לא פצמ"ר 50 מ"מ, אלא טיל חייבר? אז על סמך אתה מפזר הצהרות כאלו?"

בתור מי שלא ידע כלל על קיומו של לייזר כימי (צריכת החשמל של הנאוטילוס - זוכר) או מה טיבו של הנאוטילוס בכלל, יש לך כעת כמה שאלות מעניינות.

אני לא מתכוון להשיב עליהן, אתה הוא הסטודנט!. בדוק , אשמח לקרוא את הממצאים שלך.

אל תטיף לי מוסר על האנשים שעושים ימים כלילות למען בטחון המדינה.

1. אפילו הם עלולים לקבל החלטה שגויה.
2. מידע אישי אני משוכנע שההחלטה לא היתה מקצועית אלא תקציבית בלבד.

אגב הכעס שלי הוא על כך שהפסיקו את הפיתוח - ולא שלא רוכשים כיום מערכת שלא קיימת עדין.
הפסקת הפיתוח נעשתה בהחלט מסיבות תקציב.

אם ההחלטה היתה ענינית ומנומקת, אין לאף אחד מה לפחד מועדת חקירה. אף אחד לא נביא!
ישן 11-08-2006, 10:27
  gremlinx gremlinx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.01
עד כמה שאני יודע ישנם גם טילי GEM או GEM+ אם אינני טועה ל
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ה"ספיידר" היא רק בגדר קונספט..."

פטריוט.
שהם טילי ביניים בין ה PAC2 ל PAC3
כי PAC אומר שידרוג כל המערכת ובארץ לא עשו את זה בעיקר כי זה לא שווה.
אחד השידרוגים הרצינים ב PAC3 זה האפשרות של תמיכה בכני שיגור מרוחקים ושליטה מרחוק. בארץ החליטו שזה לא שווה כי השידרוג במכם או בקרון בקרה הוא מזערי והשידרוג העיקרי הוא כמו שאמרתי התמיכה בכנ"ש מרוחקים.
עוד דבר ב PAC3 זהו טיל שונה לגמרי, אם על כנ"ש פטריוט כיום יש 4 טילים של GEM או GEM+ אז טילי PAC3 יש 16 על כנ"ש אם אינני טועה והייחוד שלהם על פני שאר טילי הפטריוט הוא שהם פוגעים במטרה "ברזל בברזל" ולא כמו טילי הפטריוט וההוק אשר מגיעים למטרה ומתפוצצים בחליפה (כשהם עוברים ליד המטרה).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר