לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2006, 22:40
  roei88 roei88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.04
קמנ"ים - קציני מודיעין - כמה שאלות

התגייסתי למוד"ש לפני כשבועיים, בתחילת בשבוע התחילו המיונים לקמ"נים.
הסבירו לנו שזה לא נחשב לתפקיד קרבי, לא מקבלים תעודת לוחם ולא משכורת של לוחם, אבל לא ימנעו ממך לצאת לשטח. לפני מה שהבנתי התפקיד הוא לאסוף מידע מודיעיני מגורמים שונים, לנתח או לקבץ אותו, ולהעבירו למג"ד\מ"פ.
עכשיו כמה שאלות:

1.הבנתי נכון את מה שעושים? היו כמה מפקדים שאמרו לנו שכל מה שהקמנ"ים עושים זה לניילן מפות, לעומת הקצינים שמיינו למסלול שהסבירו אחרת. מה עושים בתכלס אחרי ההכשרה?

2.מהי סוג הפעילות שעושים הקמנ"ים שיורדים לשטח? נגיד שמספחים אותי לגדוד צנחנים ויש עכשיו מעצר של מבוקש, אני ממש ישתתף במעצר ויכנס עם הלוחמים?

3.לא כל כך חשוב, אבל בכל זאת, אם אני יורד לשטח זה אומר שסוג הפעילות שלי משתנה, אז אני יקבל גם משכורת של לוחם?

4.מי שעבר\נמצא במסלול או שמכיר מישהו שהיה במסלול של הקמנ"ים, מה יש לכם לומר על התפקיד? לאחד שרוצה להיות קרבי אך מחפש גם עבודה עם הראש, המסלול מומלץ? או שעדיף כבר להשאר במסלול של הלוחם איסוף ומשם אולי לצאת לקצונה?

מי שיכול לעשות על אחת השאלות בבקשה שיענה בהקדם, כי אני חוזר לבסיס יום ראשון בבוקר =|
תודה למגיבים =]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.zahal.org/Army/intelligence/tazpitan.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2006, 00:27
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roei88 שמתחילה ב "קמנ"ים - קציני מודיעין - כמה שאלות"

הסיבה היחידה שקמ"נים נחשבים איכשהו לוחמים זה כי הם נמצאים בשטח - לא הם לא יוצאים עם צנחנים למעצר. אלא יושבים בחפ"ק מג"ד או מח"ט אם צריך. בתכלס הם בשטח, אבל הם לא קשורים לפעילות באופן ישיר.

הם מנתחים מידע שמגיע אליהם מאמצעי האיסוף של הגדוד או היחידה מעבירים אותו הלאה - לחטיבה, לאוגדה וכו'.
אם אתה מחפש אקשן זה לא המקום, אם כבר תישאר במסלול לוחם איסוף ,אחרי זה תחשוב על קצונה.
מה שכן קמ"ן שעולה בדרגות והופך לקצין איסוף, התפקיד נהיה יותר מעניין, ואתה נחשף ליותר מידע, אתה מקבל ומעביר מידע מגורמי שב"כ וגורמים יותר רציניים בתחום המודיעין בצה"ל, ומתעסק עם קצינים בדרגות בכירות יותר ממך.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 07-08-2006, 22:14
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roei88 שמתחילה ב "קמנ"ים - קציני מודיעין - כמה שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roei88
התגייסתי למוד"ש לפני כשבועיים, בתחילת בשבוע התחילו המיונים לקמ"נים.
הסבירו לנו שזה לא נחשב לתפקיד קרבי, לא מקבלים תעודת לוחם ולא משכורת של לוחם, אבל לא ימנעו ממך לצאת לשטח. לפני מה שהבנתי התפקיד הוא לאסוף מידע מודיעיני מגורמים שונים, לנתח או לקבץ אותו, ולהעבירו למג"ד\מ"פ.
עכשיו כמה שאלות:

1.הבנתי נכון את מה שעושים? היו כמה מפקדים שאמרו לנו שכל מה שהקמנ"ים עושים זה לניילן מפות, לעומת הקצינים שמיינו למסלול שהסבירו אחרת. מה עושים בתכלס אחרי ההכשרה?
ההכשרה אינה כה קצרה וכוללת טירונות, הכשרה בסיסית,קורס מש"קי מודיעין, קורס קצינים והשלמה כשבתווך יש פרק שירות מבצעי בגדוד או חטיבה.
קמ"ן הינו יועף המג"ד לענייני מודיעין ומפקד מחלקת המודיעין בגדוד.
קמ"ן אינו לוחם אך מסייע רבות למיקוד הלחימה ע"י ריכוז נתונים,עיבודם והפצתם למפקדים ולגורמים שונים בכדי שיפעלו באופן יעיל וממוקד בעת הביצוע.
קמ"ן ממש לא רק מניילן מפות אלא עוסק בכתיבת דו"חות ,ריכוז ידיעות מגורמי מודיעין שונים ,הכנת עזרים מיוחדים, קשר עם גורמי איסוף ומודיעין מחוץ לגדוד ועוד....

2.מהי סוג הפעילות שעושים הקמנ"ים שיורדים לשטח? נגיד שמספחים אותי לגדוד צנחנים ויש עכשיו מעצר של מבוקש, אני ממש ישתתף במעצר ויכנס עם הלוחמים?
קמ"ן ישהה בדר"כ עם המג"ד בחפ"ק! או בחמ"ל. משמע- אם המג"ד יכנס אז גם הקמ"ן- נשמע לי יותר מעניין היות וזה מוקד קבלת ההחלטות והידע.

3.לא כל כך חשוב, אבל בכל זאת, אם אני יורד לשטח זה אומר שסוג הפעילות שלי משתנה, אז אני יקבל גם משכורת של לוחם?
משכורת קמ"ן גדוד נגזרת מרמת הפעילות של גדוד -א+ בדר"כ ומאן שעם תוספת קצין וכו' יש גמול הולם.

4.מי שעבר\נמצא במסלול או שמכיר מישהו שהיה במסלול של הקמנ"ים, מה יש לכם לומר על התפקיד? לאחד שרוצה להיות קרבי אך מחפש גם עבודה עם הראש, המסלול מומלץ? או שעדיף כבר להשאר במסלול של הלוחם איסוף ומשם אולי לצאת לקצונה?
שאלה לא פיירית!- מי אתה ומה אתה מחפש בחיים ?! זו השאלה שתשאל את עצמך!
אם אתה רוצה להיות לוחם בצוות לוחמים וכו' אז תשאר במסלול לוחם ואם מעניינים אותך אתגרים אחרים אז אולי כדאי שתהיה קמ"ן.

בהצלחה

מי שיכול לעשות על אחת השאלות בבקשה שיענה בהקדם, כי אני חוזר לבסיס יום ראשון בבוקר =|
תודה למגיבים =]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר