לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2006, 23:47
  realNbalance realNbalance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.03
חה"א מנקודת ראות של טייס אמריקני

שלום לכולם,

נתקלתי בדברים המופיעים בבלוג http://www.powerlineblog.com. אחד הכותבים שם הוא טייס
F-16 ו F-4 לשעבר בחייל האוויר האמריקני.
בין השאר, טוען אותו טייס כי באימון משותף שנערך בגרמניה בשנת 2000, של חיל האוויר האמריקני וחייל האוויר הישראלי, הטייסים האמריקנים "התאכזבו מבקשות האימון הפשוטות ומחוסר הגמישות בביצועי אוויר אוויר" של הטייסים הישראלים.

עוד הוא מוסיף ש"למען האמת, החברה שלנו (הכוונה לטייסים האמריקאים), השתעממו לטוס נגדם (הכוונה לטייסים הישראלים)."

טענה נוספת שהוא מעלה אומרת ש"חיל האוויר הישראלי נחשב (לשון עבר) לטוב בעולם הרבה זמן (בתקופה שלאחר מלחמת וויאטנם) עד שהאמריקנים טסו גם הם נגד הערבים. יחס ההפלות שלהם (האמריקאים), גם הוא מושלם נגד הערבים, וגם נגד הסרבים (יחס של 50-0 לבערך)."

הייתי מעוניין להגיב לאותו טייס ואשמח לקבל את הערות.

למישהו מידע נוסף בנוגע לאותו תרגיל משותף?
למישהו מידע נוסף בנוגע לתרגילים אחרים שנערכו בין האמריקאים לישראל?
אינורמציה נוספת מנוגע ליחסי ההפלות עליהם הוא מדבר?

הנוסח המקורי:

Reader Tom Beattie writes:
I am a totally devoted reader of your site. It's the first thing in the morning I check and the last thing I read before I go to bed.

I feel obligated to weigh in on a comment made [yesterday] by Paul attributed to Lt Gen Thomas G. McInerny that the Israeli Air Force (IAF) was the "best in the world." I will respectfully have to disagree with the General, but this is simply not true. I too am a retired AF Fighter pilot (F-4s, F-16s). My F-16 squadron in Germany trained with the IAF in 2000. I can not get into the details of the results, but you will have to trust me when I tell you we were disappointed in the simplicity of their air-to-air training requests and the overall lack of flexibility in their air-to-air flying execution. Quite frankly, our guys were bored flying against them.

The IAF seemed to be the best in the world for a long time (post Vietnam) until we too flew against the Arabs. Our air-to -air kill ratio is also perfect against them, and the Serbs for that matter (about 50-0 total). In today's world rankings, I'd probably rate the IAF # 3, right behind the USAF, # 1 and the US Navy/Marines, # 2.

However, right now today, I am willing to give it up to them as #1 since they are doing such a fantastic job defending their country and killing and disabling our common enemy. I hope they are given the opportunity to bring the road show into Syria and Iran.

Keep up the great work...I tell everybody I know about Power Line!

Tom "Duke" Beattie
Lt Col, USAF (Ret)
Avondale, AZ

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-07-2006, 00:25
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
אבל יכול להיות מאוד שיש בסיס לטענות שלו..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "שישאל את טייסי הצי מה הם חושבים על טייסי חה"א"

אני לא פוסל את העובדה,שיכול להיות שבאותו התרגיל בגרמניה חיה"א לא הציג את הטייסים הנבחרים שלו(יכול להיות שכן..יכול להיות שלא),כמו כן קיימת האפשרות שבכוונת תחילה חיה"א התאמן על מתארים מסויימים ופשוטים ש"שיעממו את הטייסים האמריקאים".

כמו כן,חיה"א לא השתתף בקרב א"א גדול משהו כמו 10 שנים (היתה הפלה של צסנה ב24 למאי 2002 אם אני זוכר נכון.. אחת שחצתה את הגבול מלבנון ולא הגיבה לקריאות של הפיקוח...לא ממש קרב אווירי),הטייסים ששירתו בששת הימים(+ההתשה),יום כיפור ושלום הגליל כבר לא חלק סדיר בסד"כ הכוחות של חיה"א ויכול להיות שהטייסים של היום מוצלחים פחות מהם או פשוט חסרי הניסיון הקרבי בלוחמה אווירית.

אם מישהו יכול לשפוך אור על הדברים האלו אני אשמח מאוד.

ישן 20-07-2006, 00:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מגעיל אני קטנוני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי realNbalance שמתחילה ב "חה"א מנקודת ראות של טייס אמריקני"

0 לא יכול להיות איבר של יחס. יחס זו פעולת חילוק (צורה אחרת לכתוב שבר) וכפי שלמדנו בסידרת הטלוויזיה החינוכית המיתולוגית בא בחשבון: "חילוק באפס זו טעות כיוון שאין לו משמעות".
מה ההבדל בין יחס של 50:0 ליחס של 1:0 או 1655889079475:0?
אם היחס הוא 50:0 אז על 100 מטוסים שהאמריקאים מפילים כמה נופלים להם?

ישן 20-07-2006, 00:38
  חן אברהם חן אברהם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
גם לי יצא לחשוב על זה כמה פעמים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי maya_user שמתחילה ב "כתבה מעניינת מאוד חבל שהוא לא..."

כנראה שבקרבות אוויר חיל האוויר שלנו הוא באמת לא הכי טוב בעולם כבר.
בזמן המלחמות היינו, אבל עכשיו, שאין קרבות אוויר אוויר, או אפילו כסף לעלות מטוסים לאוויר בשביל להתאמן כשבארה"ב טייסים מבצעים גיחות אימונים כמה פעמים ביום לפעמים.
אי אפשר לעמוד בתקציב שלהם שמאפשר להם אימונים בלתי פוסקים, וההשלחה הנגררת הישירה לזה זאת העובדה שהם פשוט יותר מאומנים מאיתנו בדברים האלה.

חיל האוויר שלנו כן הכי טוב בחיסולים ממוקדים, שזה תחום חדש לחילות האוויר בעולם, שמרביתם בכלל לא עושים, חוץ מארה"ב שלאט לאט לומדת ואולי בריטניה..
חשוב לא פחות, אבל בהחלט לא המטרה הבסיסית של מטוסי קרב.
ישן 20-07-2006, 08:40
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי realNbalance שמתחילה ב "חה"א מנקודת ראות של טייס אמריקני"

תגובה לעניין:
אין לי תשובה לרמה האמיתית של חיל האויר לא בקרבות אויר ולא בשום דבר אחר, יש לי כמובן דעה אבל היא לא אוביקטיבית.
הטייס האמריקני הנ"ל, בהחלט יתכן ונתקל בתרגיל שבו חיל האויר רצה מסיבות כאלו ואחרות לבצע אימון פשוט כזה או אחר, טועה הטייס האמריקאי שהוא מגיע למסקנות רחובות מתרגיל אחד בודד.
מה שאני כן יכול לספר הוא רמת חיל האויר באימונים מול זרים בשנים האחרונות, בכל תרגיל ולא משנה אם היה זה תרגיל פשוט של קרבות אויר צמודים או תרגיל מסובך של מלחמה כוללת (FLAG למינהם)... תרגיל שבו השתמשו בפיתון או תרגיל שבו השתמשו רק בטילים הישנים או בתותחים... בכל אחד מהתרגילים חיל האויר היה רמה אחת לפחות מעל כולם, בין הסיפורים הידועים: 220 הפלות מול 10 נפילות בתרגיל פשוט מול ה NAVY, תוצאות דומות בתרגיל נוסף מול חיל האויר האמריקאי ומול הגרמנים.
ארועים מצחיקים בתרגילי FLAG: מחיאות כפיים לצוותים הישראלים לאחר ביצועים מעולים בסוף יום טיסות... בקשה ספציפית מטייסי התדלוק האמריקאים שרק הישראלים יגנו עליהם מהמיירטים... סיכום שבוע אימון של מדריכים אמריקאים עם טייסים ישראלים שבהם הם מתוודים בחיוך " בשבוע האחרון חטפנו יותר צילומי תותח מאשר ב10 שנים האחרונות" כל זאת בזמן שחניכהם מאיחוד האמירויות צופים מהצד בתדהמה במדריכהם האמריקאים שמודים שהישראלים החטיפו להם...

יש עוד, אבל כמו שנאמר אלו רק אימונים ואין זה אומר מה תהיה רמתו של חיל האויר במלחמה, כל אחד יכול להסיק אילו מסקנות שהוא רוצה...

ובעניין אחר, אני בבית בחופש ליום אחד, הכל בסדר, תודה למי שהתעניין ושאל.
אמיל.

ישן 20-07-2006, 09:02
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

ציטוט:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.worldnetdaily.com/images/header_exclusive.gif]

Clinton's war on the Navy

Posted: February 14, 2000
1:00 a.m. Eastern

By Paul Ciotti
© 2000 WorldNetDaily.com

Since the end of World War II, U.S. military pilots have been dominant in the skies, shooting down 11 Russian MiG-15s for every lost F-86 Sabre jet lost in Korea and a dozen or so MiG-19s and MiG-21s for F-4 Phantom or F-8 Crusader lost in Vietnam. Desert Storm wasn't even a contest, with U.S. Air Force F-15 pilots shooting down 26 Iraqi planes in air-to-air combat without a single loss.
Therefore it came as a big shock to some when late last year in a training exercise in the Negev desert between Israeli Air Force F-16 pilots and U.S. Navy pilots from the U.S.S. Theodore Roosevelt, Israeli Air Force pilots, according to the Jerusalem Post, "shot down" 220 Navy F-14s and F-18s while only "losing" 20 F-16s. In one exercise, the paper said, the reported kill ratio was 40:1 in the Israelis' favor, an outcome so stunning, according to an Israeli officer quoted by the Post, the results weren't made public to "save the reputations of U.S. Navy pilots."

ישן 20-07-2006, 09:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי realNbalance
שלום לכולם,

טענה נוספת שהוא מעלה אומרת ש"חיל האוויר הישראלי נחשב (לשון עבר) לטוב בעולם הרבה זמן (בתקופה שלאחר מלחמת וויאטנם) עד שהאמריקנים טסו גם הם נגד הערבים. יחס ההפלות שלהם (האמריקאים), גם הוא מושלם נגד הערבים, וגם נגד הסרבים (יחס של 50-0 לבערך)."

ואני שואל, מתי בדיוק (ללא קשר לישראל) יצא לטייסים אמריקאים לנהל קרבות אויר מול אוייב "ערבי" שטס במטוסים שהיו אפילו קרובים ברמת הביצועים, טכנולוגיה ותחזוקה לאלה של חיל האויר האמריקאי? האם חיל האויר העיראקי של 1991 נחשב לדוגמא טובה ליחס הפלות?

אני מניח שאנחנו נמצאים בימים שבהם שידוד מערכות (מה שחייב להתבצע ממילא מדי פעם) נדרש אבל קיים גם הפיתוי לצווח "המלך הוא עירום" לאחר כל אמירה זאת או אחרת. למרות שאני לא מבין בענייני קרבות אויר, הטון של אותו כותב נשמע פשטני מאוד ודומה מאוד לטון הטיפוסי של לא מעט אמריקאים כשהם משווים את עצמם לאחרים. כל מי שמשוטט קצת בקבוצות דיון צבאיות בעלות אוריינטציה פוליטית כלשהי מכיר את תחושת העלבון הסמויה של לא מעט אמריקאים על כך שמי שהביא את הטכנולוגיה שלהם לכלל מיצוי היו דווקא מדינות אחרות.

ברוב המיקרים שבהם יצא לי לדון עם וטרנים אמריקאים, תמיד היתה לי הרגשה שיש להם נטיה לדרמטיות והגזמה באופן די דומה למה שהיה ליוצאי ברה"מ לפני כ-15 שנה. כל אמריקאי ששירת בויאטנם או במלחמות המיפרץ מחזיק מעצמו מומחה בקנה מידה עצום. פעם כסיפרתי לאחד כזה (שהיה מאלה שויאטנם היא הטיקט שלו בכל שיחה) שלפי מקורות אמריקאים מעל 90% מכ"א בויאטנם כלל לא לחמו, וגם אלה שלחמו היו לרוב תחת אש שחלק מזערי משנת השירות שלהם שם (ובמזערי אני מתכוון למזערי) הוא כמעט התפלץ במקום. דווקא בתחום הזה מגיע לישראלים ח"ח על אמינות "עממית" ומעט מאוד מיליטריזם מנופח מן הסוג שכל כך נפוץ אצל האמריקאים. בסופו של דבר בעיות חמורות בהרבה מאלה שאנו חווים כרגע בלבנון, עוברות על האמריקאים בעיראק עכשיו והם בניגוד לנו שולטים פיזית במדינה זבה הם הנרדפים.

ישן 20-07-2006, 10:45
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
טיב חיל האוויר

חיל האוויר נחשב למעולה בגלל שני דברים: כושר הארגון שלו ויכולת הטייסים בקרבות אוויר אוויר ובהעסקת מטרות קרקע. למה? בגלל שאיכות הטייסים הערביים על-פי-רוב פחותה מאיכות הטייסים הישראלים. הערבים, במפגן מצויין של חשיבה אסטרטגית העדיפו שלא לשחק לידיים של צה"ל במגרש שלו, ובמקום להתמודד באוויר הם בנו את אחד ממערכי הנ"מ הטובים ביותר בעולם-כמו המיצרים ב-73. ברגע שחיל האוויר נתקל בנ"מ, אז בתעלה, הבלאגאן החל לחגוג, ורק אחרי שבסיסי הנ"מ שותקו ע"י חציית כוחות לגדה השנייה, חיל האוויר יכל לפעול באין מפריע. מה משתמע מזה? אין "טוב" או "לא טוב". הכל עניין של אבולוציה. כל אחד מתפתח בהתאם לסביבה בה הוא פועל. במזרח התיכון, חיל האוויר התפתח כך שהוא במצב האופטימאלי שלו. בזירות אחרות-כמו קוסובו וכיו"ב- א"א לדעת מה יהיה טויבו. למשל, כוכב ים התפתח לסביבה בה הוא חי- משוטח לחלוטין כדי לעמוד בלחצים שבקרקעית וכמעט ולא זז כדי לחסוך באנרגיה. זו צורת חיים מצויינת לסביבה על קרקעית הים, אבל קטלנית ביערות העד של ברזיל, למשל...
ישן 20-07-2006, 10:52
  משתמש זכר Flying-Wing Flying-Wing אינו מחובר  
עמוס דור,מומחה ומתעד של חיל האוויר הישראלי

חבר מתאריך: 20.07.05
Facebook profile
חברה תירגעו

מה שאמיל כתב זה נכון שוחחתי עם טייסים זרים ועוד כל מיני אנשים שאני לא יכול לפרט בפורום על התרגילים המשותפים בעיקר אלו שנערכו באיטליה.
כולם ללא יוצא מן הכלל אמרו שהטייסים הישראלים היו הטובים ביותר ובכלל אין מה להשוות והם למדו המון מהישראליים.
כיוונים ודברים שהם בכלל לא חשבו עליהם.
חיל האויר הישראלי מיום הקמתו אולי וכל עוד ימשיך להתקיים ימשיך להיות הטוב בעולם.

מעטים או אפילו אולי בכלל לא קיימים בכל העולם כולו טייסים שחושבים כמו טייסים יהודים זה טבוע בדם שלנו.
המוטיביציה והידיעה שיש לעם היהודי מדינה אחת בלבד טבועה עמוק בתוכינו, לא מכיר טייס אחד שטס בח"א בגלל המשכורת שהוא מקבל - לעומת זאת ביתר העולם אני כן מכיר ובאופן אישי והרבה.

ישן 20-07-2006, 15:34
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
אין צורך בשיטת ויכוח של "אבא שלי יותר חזק מאבא שלך"

די בידיעה ששיטת המיון לקורס טיס וגם בהמשך הדרך היא הכי "חדה" בעולם כדי להבין שיש לנו "פור" התחלתי טוב.
איננו נלחמים נגד טייסי ארצות הברית ומדינות מערב אחרות אז באמת לא משנה מה דעתם או דעתנו בנושא. חשוב מה הרמה האמיתית נגד חילות אוויר של האויבים או אחרים שיתכן איתם עימות אמיתי.
בזמנו, גם לאחר שנלחמנו "רק" נגד טייסים ערבים, בוצע קרב אוויר נגד טייסים רוסים שנשלחו להגן על שמי מצרים (ויש להניח שלא שלחו לשם את הבינוניים ומטה) והתוצאה היתה 5:0 לטובתינו (מלחמת ההתשה).
ולסיום קוריוז: בזמנו נשלח טייס מהטייסת שלנו להשתתף בתרגילי קרבות האוויר עם הטייסת שתפקידה לאמן את טייסי ארצות הברית (ובה משרתים המדריכים הטובים ביותר בתחום). כאשר הוא חזר הוא הראה לנו סיכום תחקירים שבועיים שמפקד הטייסת מוציא לקראת סוף כל שבוע. בכולם היה כתוב בסיום כך:
LECH HABAITA ולמי שלא מכיר, באימוני קרבות אוויר, כאשר אתה מפיל מישהו, באלו המילים אתה מודיע לו לצאת מהקרב (ומהאזור). זה רק מראה שהם לא רק מקשיבים לנו.
ישן 20-07-2006, 17:49
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
מעניין מי זה ה"טייס האמריקני"

אינני מומחה לחיל האויר, ויש לי גם הרבה ביקורת על דברים שאני בכל זאת נחשף אליהם כאזרח מן השורה, אבל מוזרים דברי הטייס עלום הזהות, כיוון שהם סותרים לא רק את האגדות עליהן גדלנו מילדות, וזה מילא, את גם את דבריהם של רבים מעמיתיו לכוחות האויר האמריקניים מהזרועות השונות. יש הרבה סיפורים על טייסים אמריקניים מעולים, שכאשר נתקלו במצבים משתנים אליהם לא תרגלו מקרים ותגובות, לא ידעו מה לעשות (סיפור יוצא מן הכלל מהפעולות נגד לוב לפני כ-20 שנה, טייס שגמר את הטילים שלו בלי לפגוע במטוסים שמולו חזר מתוסכל לנושאת המטוסים, מבלי שחשב אפילו להשתמש בתותחים שלו).

מילא אם היה מדבר על זחיחות, על זלזול, על שאננות, על הסתכנות יתר - אני לא בטוח שהדברים הללו נכונים, אבל הם היו דומים יותר למה שאפשר לשער. אבל חוסר גמישות מחשבתית, חוסר יכולת להסתגל למצבים משתנים? שיחפש את זה אצלו בבית.

ויפה שעה אחת קודם.

אליהו

נערך לאחרונה ע"י אליהו ר בתאריך 20-07-2006 בשעה 18:06.
ישן 20-07-2006, 23:13

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי shandsh שמתחילה ב "בלי לזלזל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shandsh
אבל תנו לי סיבה אחת אמיתית שאמורה לגרום לחיל האוויר שלנו להיות טוב יותר מזה של האמריקאים?
יש להם יותר כסף, יותר מטוסים, יותר ניסיון (עיראק 1+2, סרביה, אפגניסטאן ועוד), משימות יותר מגוונות, מבחר יותר גדול של כוח אדם, מרחב אווירי בלתי מוגבל.
איזה יתרון יש לנו? יתרון גנטי?? על מי אנחנו עובדים?

יכול להיות שאני טועה.
האם יש למישהו עובדות שיכולות להעמיד אותי על טעותי?

עובדות לגבי מי יותר טוב אין לי,
תיקונים למה שאתה כותב יש לי:
ניסיון- יש להם כמו שלנו, בדברים מסוימים יותר ובמסוימים פחות.
משימות יותר מגוונות? לא מבין מה זה אומר ולמה זה עושה אותך יותר טוב.
תשובה תאורטית לשאלתך:
לאמריקאים יש יותר כסף, יותר ניסיון, יותר אנשים ועדיין הם פחות טובים מהברזילאים בכדורגל...
תשובה מעשית:
הכל אנשים (כידוע..), בארה"ב יש מטבע הדברים פחות משיכה של אנשים איכותיים לתחום הצבאי ואילו בארץ עדיין יש כמות לא מבוטלת של אנשים מוכשרים שהולכים בדרך הזאת.
אין כאן הוכחות- רק כיווני מחשבה.
אמיל.

ישן 20-07-2006, 23:40
  maya_user maya_user אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=shandsh]אבל תנו לי..."

בכל טייסת יש טייסים יותר טובים ופחות טובים.......
גם אצלנו וגם אצל חילות אוויר שונים.........כמו שאתה משחק בשכונה כדורגל יש כאלה שאתה רוצה להיות בקבוצה שלהם וזה ידוע מראש...........
אין כזה דבר טייס ישראלי שקוראים לו "איציק" שיפיל באימון את כל טייסי טייסת פ-16 אמרקאית שמספרה 001 לדוגמא......(קרב של 1 נגד 1 לא כולם במכה)
ישנם טייסים שהם ממש בולטים וממש מקצוענים וזה משהו נולד לפי דעתי.(זה משהו שאתה מכין את עצמך מילדות אליו)
כולם חושבים שלהיות טייס וטייס טוב זה ללמוד הכי טוב בבה"ס וזה לא נכון..........
להיות טייס טוב זה משהו שאתה נולד איתו זה משהו שח"א מאתר בך בתוך הקורס אם הגעת אליו בכלל!
(שיטת האיתור שלו לפי קב"א צד"כ דפ"ר מוטעית לפי דעתי ומוגבלת-אבל זה כבר סיפור אחר)
ישן 20-07-2006, 23:48

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי maya_user שמתחילה ב "[font=Verdana]בכל טייסת יש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maya_user
בכל טייסת יש טייסים יותר טובים ופחות טובים.......
גם אצלנו וגם אצל חילות אוויר שונים.........כמו שאתה משחק בשכונה כדורגל יש כאלה שאתה רוצה להיות בקבוצה שלהם וזה ידוע מראש...........
אין כזה דבר טייס ישראלי שקוראים לו "איציק" שיפיל באימון את כל טייסי טייסת פ-16 אמרקאית שמספרה 001 לדוגמא......(קרב של 1 נגד 1 לא כולם במכה)
ישנם טייסים שהם ממש בולטים וממש מקצוענים וזה משהו נולד לפי דעתי.(זה משהו שאתה מכין את עצמך מילדות אליו)
כולם חושבים שלהיות טייס וטייס טוב זה ללמוד הכי טוב בבה"ס וזה לא נכון..........
להיות טייס טוב זה משהו שאתה נולד איתו זה משהו שח"א מאתר בך בתוך הקורס אם הגעת אליו בכלל!
(שיטת האיתור שלו לפי קב"א צד"כ דפ"ר מוטעית לפי דעתי ומוגבלת-אבל זה כבר סיפור אחר)

השיטה של חיל האויר לא מבוססת על קב"א ודפ"ר, רק החיתוך הגס הראשוני נעזר בהם.
ופרט לכך- לא הבנתי מה אתה מנסה להסביר לי ואיך זה קשור לנושא..
אמיל.

ישן 09-08-2006, 01:58
  הרמס הרמס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=shandsh]אתה בסה"כ משאר..."

הרבה.

1.ניסיון.
2.רצון.
3.טכנולוגיה
4 הכי חשוב - המבחנים הדקדקניים שעושים לקורס טיס, שרק אחד מתוך אלפים מתקבל ועובר קורס טיס, זה כבר מבטיח שיגיעו לטיס רק הטובים ביותר.
בחילות אוויר אחרים אין מבחנים דקדקניים בכלל, יחסית קל להתקבל לחיל אוויר ולהיות טייס קרב, כאשר בישראל זה סיכוי נמוך ביותר ורק האנשים אם הנתונים המצויינים ביותר, גם מבחינה נפשית, גם מבחינה פיזית, וגם מבחינה מוחית, הם אלה שהטייסים.

אה ועוד משהו, חה"א שלנו לדעתי מדהים, כמו הקרב המפורסם של 2 המטוסים שהפילו 7 והבריחו את כל השאר(מתוך 28), או נגד הטייסים הרוסים, הנתונים המדהימים, של יחס הפלות של 30:1 לעומת האויב, העליונות האווירית המוחלטת בכל המלחמות, הקרבות המדהימים שגיורא אפשטיין לדוגמא התמודד מול 10 מטוסים מצרים או סורים(לא זוכר) הוא הפיל 4 והשאר ברחו, בקרב ארוך של 10 דקות.

נערך לאחרונה ע"י הרמס בתאריך 09-08-2006 בשעה 02:01.
ישן 09-08-2006, 09:24
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
נו באמת
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "האמריקאים נתקלו בהתנגדות אווירית מעל עיראק ב 91"

כל ההשוואות האלה חסרות משמעות.
יש חיילות אוויר מצויינים רבים בעולם. לרוב החיילות יתרונות יחסיים.

מחפשים חיל אוויר שמצטיין ברמת הפלטפורמות ומגוון כלי הטייס - ארה"ב.
הכשרה ארוכה ובדיקות סלקטיביות במיוחד - ירדן.
עליונות טכנולוגית בתחום תתי המערכות ונסיון מבצעי כביר בתקיפות אוויר קרקע - ישראל.
יכולת נ"מ כמותית ואיכותית - מצריים.
כמות ויכולת התקפית - ברה"מ.

והרשימה עוד ארוכה.

חוץ מזה רשימת הפרמטרים לתפקוד ח"א צריכה לכלול כמובן גם מתארים רוויי ל"א בדגש על נושא זע"ט איכות דרג טכני ותפקוד בזמן מלחמה. שרידות מרכזי שליטה ועוד ועוד.

בקיצור התרגילים כבודם במקומם מונח אבל אין ואסור לראות בהם חזית הכל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:57

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר