לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2006, 19:24
  WarMaster WarMaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.05
חיילי גבעתי מתלוננים ששכחו אותם

האם קראתם את הכתבה בעיתון ידיעות על חיילי גבעתי בעזה שמתלוננים ששכחו אותם ? ("כל התקשורת מופנית לצפון, אנחנו נמצאים כאן ואפילו לא עשו עלינו כתבה בעיתון")
קראתי את הכתבה ובראש חשבתי על מילה אחד - ביזיון. ביזיון שלוחמי גבעתי רודפים רייטינג. ביזיון שהם בוכים על זה שהם יושנים שעתיים ביום כשיש לוחמים בצפון שמעבירים ימים ולילות ללא שנה כלל. החטיבה קיבלה סיקור תקשורתי במשך שנים בכל הזמן שהיא היתה בעזה, וכרגע המצלמות מופנות לכיוון חילות שבד"כ נשארים מחוץ לעדשות המצלמה - חיל ההנדסה, חיל השיריון, חיל התותחנים וכ"ו.
אז אתם רוצים סיקור ? אבל מה עם חיילי התותחנים שיורים יומם ולילה ללא הפסקה פגזים ? מה עם חיילי חיל השיריון שמפגיזים בלי סוף אזורים מאוימים ? מה עם חיילי חיל ההנדסה שמפגיזים מוצבי חיזבאללה בריצוף ובצפ"ש, ופותחים צירים מלאים במטענים ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2006, 21:38
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
דבר אחד - אתה ביזיון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי WarMaster שמתחילה ב "חיילי גבעתי מתלוננים ששכחו אותם"

ויותר גרוע, אבל אסור להגיד כאלה דברים בפורום.
והמשפט שלך "ביזיון שהם בוכים על זה שהם יושנים שעתיים ביום..." רק מעיד על זה.
אתה בכלל יודע מה הם עושים בעזה? אתה יודע כמה החטיבה הזו עבדה ולחמה בעזה? אתה חושב שבגלל שלוחמי גבעתי נלחמים "רק" מול החמאס אליו התרגלנו בשנים האחרונות ולא מול אויב "סקסי" כמו החיזבאללה עושה את הלחימה שלהם פחות נחשבת? אז רק בגלל שהם לא סופגים אבידות על בסיס יומי לא שווה גם לדבר עליהם וגם להזכיר אותם ואת המבצע הלא פחות מתיש וקשה שמתנהל בעזה בעיתוני סוף השבוע? הלוחמים לא מחפשים רייטינג, הלוחמים מחפשים הערכה אותה הם מרגישים (גם אם בצדק וגם אם לא) שהם קצת איבדו בגלל המלחמה בצפון. דבר טבעי לחלוטין ובטח לא אתה מהכורסא שלך בביתך החם תבוא ותבקר אותם.

ולא, אני לא חייל מגבעתי.
ישן 28-07-2006, 22:13

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "דבר אחד - אתה ביזיון"

אני לא אמרתי שהלחימה שלהם לא נחשבת. אני רק אומר שיש אנשים שבמהלך השנים עשו המון ולא קיבלו בכלל הערכה - אם זה תרומות, אם זה הקצאות, או אפילו כתבה בעיתון. אני חושב שלוחמי גבעתי קצת יותר מידי התרגלו לכתבים שרודפים אותם, ושהכתבים הלכו, זה פתאום מציק להם.
כרגע אני בכורסה החמה שלי בבית, אבל לפני ימים ספורים הכורסה שלי והמיטה שלי היתה הספסל בתא לוחמים בפומה דחוס ביחד עם עוד אנשים כמובן. ואצלנו משהתחילה המלחמה לא שמעתי אף אחד בוכה על כתבות, על יציאות או על שעות שינה. (ויש ימים ששעתיים שינה זאת מותרות)
אני לא רוצה לעשות השוואות למי יותר קשה, אני פשוט לא חושב שנכון ללכת לכתבים ולבכות להם כמה קשה. בשביל מה התגייסנו לקרבי ? בשביל לשבת על כיסה נוח ולשתות קפה עם עוגיות ? אנחנו לוחמים - לוחמים נלחמים - עם כל מה שכרוך בזה. אין מקום לבכי במלחמה.
ישן 28-07-2006, 22:36
  assaf tolko assaf tolko אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
תעשה לי טובה - תחסוך לי את הססמאות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי WarMaster שמתחילה ב "אני לא אמרתי שהלחימה שלהם לא..."

ובוא לא נשחק בלמי יש גדול יותר, כי כמו שאתה כותב שאתה ישן בתא הנהג שלך בפומה אני יכול לבוא ולהגיד שלפחות אתה ישן בתוך מרחב סגור ולא כמוני שאני ישנתי בתוך שיחים במארבים של 48 שעות.

אז בגלל שכמה חיילים מגבעתי אמרו שאף אחד לא שם עליהם בגלל המלחמה בצפון החלטת שכל החטיבה לא מעריכה את הסיקור שהיה עליה במשך השנים... אפשר גם לחשוב שסיקרו אותם הרבה יותר מחילות אחרים... למה אצלך אין אנשים שחושבים שלא מעריכים אותם מספיק? ואף אחד לא בוכה כאן וסך הכל הם הביעו את מה שהם מרגישים, תאמין לי שבלי שום קשר הם נלחמים קשה, ישנים חרא וגם הם לא מתלוננים על היציאות שלהם.
ישן 29-07-2006, 11:17
צלמית המשתמש של eldad 18
  eldad 18 eldad 18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי camera שמתחילה ב "עם כל הכבוד רק גולני עושים את העבודה!!!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי camera
כשצריך אותם בעזה הם שם ותמיד בראש,
כשצריך בצפון אז הם ישר מתייצבים אל מול החזיבאלהה.
ושלא נדבר על איו"ש בחומת מגן וכן לאחר ההתנתקות כשלא היה איפה לשים אותם.

גולני מזמן לא חטיבה של פצ"ן, גולני היא חטיבה מט"כלית!

עם כל הכבוד לנחנים, במרון א ראס הם נכנסו לאחר שאגוז היו שם ואת בינת גביל מטהרים גולני, כרגיל עקב אחד מאחור.

עזבו מאבקי יוקרה, את הערכה כל הלוחמים מקבלים אבל את העבודה עושים גולני לבד!

גולנציק לשעבר!

תפסיק להפליץ שטויות .. אז אם חטיבת גולני עכשיו נמצאת בלבנון זה לא אומר שהם עושים את העבודה הכי קשה ..
אין מה להשוות בן החירמ"כ לגולני ולגבעתי ולכל שאר החי"ר שנמצא באיו"ש ,כולם עושים את אותה העבודה רק באיזורים אחרים ...

ותפסיק לבלבל במוח ולהנפיץ ,גולני היא לא חטיבה מטכ"לית.

מרץ 06

ישן 29-07-2006, 13:58
  kicho kicho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
קראתי את הכתבה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי WarMaster שמתחילה ב "חיילי גבעתי מתלוננים ששכחו אותם"

אני מסכים ידידי לחיל WarMaster בהחלט.
חיילי גולני שהתראיינו לכתבה הזו עשו רושם שהם עושים את הפעילות שלהם איפה שהיא לא תיהיה רק כדי שמחר יכתבו עליהם בעיתון.אני לא יודע,אולי תגידו לי אתם..התגייסתם לקרבי כדי לקבל כותרות בעיתון? היה שם משפט בסגנון " מאז שהתקשורת עברה לצפון,המפקדים יוצאים עם הרבה פחות רעל בעיניים למבצעים"..אם זה באמת ככה,אז כדי מאד שמישהו יעשה עם זה משהו. מטרתו של לוחם היא תמיד להיות ברעל ובריכוז עליון! בין אם זה מארב גדר ובין אם זה מעצר מבוקש.

הדבר החיובי מכל סיקור ה"מלחמה" בצפון הוא באמת היחס וה"זמן מסך" שהחילות הפחות פופולריים מקבלים.

מתי בפעם האחרונה התקשורת עסקה והראתה פעילות כזו מסיבית של התותחנים? פתאום כולם עכשיו בארץ מדברים על כמה שהתותחנים עושים עבודת קודש ובלה בלה. העבודה שתותחנים עושים תמיד היתה קשה,מקצועית...רק שפעם,לתקשורת לא היה איכפת מהם.
כמו כן חיל ההנדסה.פתאום עכשיו כולם רואים שבלי חיל ההנדסה,הצבא הישראלי יתקשה מאד בכניסה לתחומי שטחי אויב. ופתאום הציבור מבין את חשיבות חיל ההנדסה.

אז וואלה,אני אומר שאם פעם אחת גולני לא בפריים טיים בטלויזיה - לא נורא !

שוב,אל תבינו אותי כאן לא נכון..אני לא בא להשוות בין חיל לחיל..כל חיל עושה את עבודתו . אין הנדסה בלי שריון,אין שריון בלי חי"ר ואין חי"ר בלי חיל אוויר ואין חיל אוויר בלי חיל הים וכו' וכו' וכו'.

ישן 29-07-2006, 16:25
  apolo269 apolo269 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.05
מעניין...

מעניין אותי לשמוע שאתה אומר שחטיבת גבעתי רודפת פרסום...

כי ב90% מהפעולות של החטיבה בכלל לא מפרסמים את שם הגדוד או בכלל את העובדה שגבעתי היו אלה שביצעו את הפעולה, ואני לא טוען שזה בא מתוך צניעות או התעלמות של התקשורת אלא פשוט בגלל שהדו"צ של החטיבה לא דוחף לזה ואם החטיבה הייתה רודפת פרסום אז אני מניח שהמח"ט היה מוריד הנחיה לדו"צ שלו לדחוף את כל הפעולות של החטיבה לתקשורת ולדאוג שהשם של החטיבה יפורסם באותו הקשר... לדוגמא רק ביום חמישי(היום שלאחר התקרית הקשה בבינת' ג'בל) פורסמה ידיעה של בסה"כ כ15 שורות על כך שכוחות צה"ל הרגו 27 פלשתינים מתוכם 23 מחבלים בפעולה אחת בשכונת סג'אעיה ואף אחד לא הזכיר לא את העובדה שגדוד שקד הוא זה שביצע את הפעולה או בכלל שחטיבת גבעתי הייתה מעורבת... אז נכון שאת הכותרות הגדולות תפס האירוע בבינת' ג'בל(ובצדק מוחלט) אבל העובדה היא שהישג כזה הוא מרשים ועוד יותר מרשים שלא היה אף נפגע לכוחותינו... אז אני יכול להבים מאיפה התסכול הזה מגיע גם אם הוא לא הכי מראה על צניעות וענווה... צריך להבין שטבע האדם הוא לרצות לקבל הוקרה והערכה על פעולות שהוא עושה ואני לא חושב שאף אחד שנמצא בבית רשאי להעביר ביקורת על החיילים שעושים את העבודה הקשה והמסוכנת הזאת בדיוק בשבילנו כדי שנוכל לשבת בנחת מול המסך של המחשב ולהתפלסף כמה שנרצה.
ישן 30-07-2006, 02:20

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי apolo269 שמתחילה ב "מעניין..."

אני מסכים איתך שלוחמים לא מקבלים מספיק הערכה על מעשיהם. אבל תסכים איתי שכרגע כל הצבא עושה עבודה קשה - החי"רניקים, השיריונרים, המוהנדסים, אפילו החימושניקים עובדים בלי סוף ועושים את העבודה על הצד הטוב ביותר. כולם קורעים את התחת, אבל לא רצים לכתב לבכות לו שאין מספיק כתבות.
תגיד לי - כמה כתבות ראית על חרוב שנמצאים שם ? על הגדס"ר קראת משהו ?
אבל שמעת מישהו מתלונן ?
פשוט מקבלים סיפוק מהעבודה. כי כולם יודעים פשוט שהעבודה חשובה לביטחון תושבי מדינת ישראל.
ומכאן שואבים את הסיפוק. ולא מכתבות בעיתון.

קל לי לדבר מהכורסה החמה שלי בבית משום שעד לפני יומים הייתי על הספסל שבתא לוחמים בפומה במרום א ראס. (התחיל סבב יציאות לא מזמן).
אז מחר חוזרים. נתראה בעוד שבועיים שלוש (או אולי חודשיים שלוש...לך תדע...)
ישן 30-07-2006, 02:29
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תשמע
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי WarMaster שמתחילה ב "אני מסכים איתך שלוחמים לא..."

לא יודע על "רצים להתבכיין לכתב" הגיוני מאד שכתב שגם כך היה שם שאל אותם איך הם מרגישים עם זה שהיחידות בצפון קוצרות את התהילה והדגיש את התשובה שקיבל מהם יותר מכל הראיון.
לפעמים כתבים בוחרים להדגיש משפט אחד מתוך שעות של ראיונות.

ולעובדות: ביום שישי חילקתי חבילות לחיילים בעין השלושה ובגבעת נזמית. זו כבר הפעם השביעית בה אני שולח חבילות לחיילים. זו הפעם הראשונה בדרום (וגם זה במקרה, החבילות היו מיועדות צפונה ועם חיילי גדוד 75 הסליחה, תקבלו את הנגלה הבאה). כן, יחס של 1:7
הסתובבתי בנזמית ובעין השלושה ולא ראיתי כתב אחד. גם לא ניידת להטענת פלאפונים, גזלן, שיקלית, בנק נייד, עיתונאים, צלמים וכו'. זאת למרות שהכוחות שם רק יצאו ממבצע בתוך הרצועה (בו הם הרגה לפחות 100 מחבלים!). חיילים שם לא זכו שבוע שלם למקלחת ועוד נשארו צוות שמירה.
בקיצור, הם עובדים לא פחות קשה. שומעים עליהם הרבה פחות.

ישן 30-07-2006, 12:59
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מסכים לגמרי. יש הבדל בין לעשות עבודה מתוך אמונה ובין לעשות אותה לשם פרסום, אבל...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי WarMaster שמתחילה ב "אני מסכים איתך שלוחמים לא..."

קודם כל- תשמור על עצמך, תזהר, ותחזור בריא ושלם.

לענין- מצד אחד אני מאמין שרוב הלוחמים לא עושים את העבודה שלהם על מנת לקבל צל"ש, כותרת בעיתון או פרסום. הם עושים אותה קודם כל בגלל חינוך טוב ואחר כך בגלל ערכים אחרים כמו רעות, אחוות לוחמים וכו', בטח לא צריך להרחיב על זה.
מצד שני יש משהו מתסכל בלעבוד קשה בחול העזתי (שהוא שוחק ומחורבן לא פחות מהבוץ הלבנוני), ולא לקבל שום התייחסות או הכרה תקשורתית. אני יכול להבין איך לוחמים חוזרים מפעילות ארוכה, שחוזרת על עצמה, תוך כדי לחימה אמיתית וקשה- ומתבאסים כשאין לכך התייחסות. זה לא אומר שהם יפסיקו, זה לא אומר שהם ילחמו פחות טוב, זה רק אומר שהם צריכים טפיחה על השכם, אנושי, לא?

ובקשר לויכוח העקר על "למי יש יותר גדול, לגולני או לאחרים", אני יכול לומר שזה מאוד ילדותי. לא הייתי רוצה כטנקיסט לצאת למארב בלי כמה חי"רי בירי שיכסו לי את הטוסיק ואת הטווחים הקרובים. מצד שני לא חסירות סצינות שחי"רניקים נתקעים בקרב, ואז קוראים לטנק שיתקע איזה כמה פגזים, וזה סוגר את העבודה.
העבודה היא משולבת. גולני לא יכולים לנצח בלי ארטילריה, טנקים ושות', וכנ"ל ההיפך.
כל אחד תורם תרומה צנועה להצלחת המשימה. גם האפסנאי והטבח.
גם מירי רקב. טוב, נסחפתי.
ישן 29-07-2006, 20:48
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "אם לא כותבים עליהם"

נכון מאד !

הסיבה היחידה שגולני בכותרות היא העובדה שגדוד 51 ספג לצערנו 8 הרוגים ביום אחד של לחימה. גדוד חרב בפנים מההתחלה ... שמעת משהו ? הצנחנים בפנים ... מישהו דיבר עליהם לפני ההתקלות במרון א-ראס שעלתה לנו לצערנו בהרוג נוסף ?

רשתות הטלוויזיה מתחרות בינהן בסיקור מוגזם ואובססיבי של האירועים, כמה כבר אפשר לצלם שריון ואכזריות על הכביש בדרך ללבנון, או אזרחים במקלט ? ישנם חיילים של גולני שחטפו חזק - יש הרוגים ופצועים, אפשר לסקר הלוויות, אפשר לצלם חיבוקים במחלקה ברמב"ם ולראיין את החבר'ה, אפשר לעשות כתבות על המג"ד והמח"ט, אפשר לספר על הפלוגה שעשתה סופ"ש במלון בעכו "כדי להיות קרובה לחבר'ה ברמב"ם", ולפי מיטב מסורת גולני ירדו לחדר האוכל עם מגבות בלבד "כי לא היו להם מדים נקיים" אז מנהל המלון קנה להם מכנסיים קצרים מכספו - בקיצור, התקשורת תצלם את מה שאפשר לצלם, ואת מה שיכניס לה רייטינג .... מי שעושה את העבודה בשקט לא יקבל רייטינג, אבל יקבל אצלי הרבה כבוד !

ישן 30-07-2006, 06:37
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
הבעיה היא,

שאתה משחק לידיים של הכתב בכך שאתה מסתכל על הדברים דרך העיניים שלו. מה רצית? הכתב מקבל אישור, הולך לבסיס, ומדבר חצי שעה עם חיילים. הוא זה שיוזם את רוב נושאי השיחה, הוא זה שקובע מה יופיע ומה לא, באיזה הבלטה ובאיזה הקשר.
אתה באמת חושב ש"בגבעתי מתלוננים: שכחו אותנו"?... מן הסתם המציאות הייתה שאיזה חייל הפטיר משהו חצי בצחוק בשיחה שהכתב אילץ את הנושא שלה, וגם הכניס את אחר כך למרכז הכתבה, והעורך שלו גם מרח את זה בכותרת הכתבה. עיתונים זה אומנות הפופוליזם, בן אדם.

אותו דבר היה ב"ידיעות אחרונות", כשיוסי יהושע נשען בחלק מהכתבה שלו אמירה של קצין ב51 ש"כל שדרת הפיקוד של הגדוד הלכה". נו, באמת. בן אדם רציני ידע להתייחס לאמירה הכאובה הזאת, שנאמרה מן הסתם כי צריך להגיד משהו (ושוב, כשעיתונאי תובע ומצפה ממך לומר משהו), בפרופורציות האמיתיות שלה, כי בכל זאת, זו מכה קשה כשנהרגים סמ"גד, סמ"פ ומ"מ (ועוד מ"פ פצוע קשה), אבל זה בקושי מתחיל מתחיל "לחסל" את שדרת הפיקוד של הגדוד. אבל מתחת ידי הכתב יצאה עוד איזה כתבה חסרת דיוק, שבין השאר הציגה את העובדה שהמפקדים שמתחת לאלה שנפגעו תפסו פיקוד במקומם כאיזה התנהגות נדירה ויוצאת דופן שצה"ל המתוחכם והאינטיליגנטי של היום לא אמור להיערך לה - וזאת למרות שהכתב הזה יודע טוב מאד שאפילו בתרגילי כיתה מתרגלים החלפת פיקוד של המ"כ, קל וחומר בתרגילים גדולים יותר בהם לפעמים מעביר הס' את רוב התרגיל.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 30-07-2006 בשעה 06:57.
ישן 30-07-2006, 08:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ואל תשכח
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "הבעיה היא,"

שהכתב לא מחליט לבד (או אפילו לא מחליט בכלל) מה ייכנס בסוף לעיתון. הוא שולח טקסט שעובר דרך עורך (לכל עמוד בעיתון יש עורך משלו) והעורך מבליט את מה שנראה לי יותר חשוב. הכתב לא נותן את הכותרת ולא את כותרת המשנה. בד"כ גם הפתיח לא יהיה מה שהכתב שלח.

ישן 30-07-2006, 13:58
  oren alster oren alster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.06
חברה אני לוחם בגבעתי....

תקשיבו אנשים אני לוחם בגדוד שקד של גבעתי.
ותאמינו לי אני לא ראיתי עדיין לוחם אחד שאמר עד עכשיו איפה התקשורת וכל החרא הזה.
תאמינו לי שאף אחד לא מחפש את זה ואולי בודדים שיש כאלה גם בגולני ובצנחנים.

אל תעשו הכללה לכל החטיבה כי זו טעות לעשות דבר כזה.
אנחנו יודעים טוב מאוד שמה שאנחנו עושים זה חשוב וגם המילואימניקים שיהיו באיוש עושים עבודה חשובה כמו גולני והצנחנים. אל תשכחו שגם פה יש ארגוני טרור.

כל מי שראה בעיתונים חטיבת גבעתי זו החטיבה שהורידה הכי הרבה מחבלים היום ואני לא עושה תחרות עם אף אחד אבל זה רק מראה משהו. וגם גולני שהם תותחים אחד שם ובאמת שאני מעריץ אותם על הפעילות שלהם גם הם עשו עבודה חשובה בעזה לא פחות מאיתנו.

אז חלאס עם הריבים הטיפשיים האלה ולהפסיק עם ההכללות הפסולות!!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר