לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-08-2006, 14:37
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Oasis11 שמתחילה ב "ידידה שהיא בולמית."

תראה, ניסית לדבר איתה והכל .. אבל ברור לך שהיא לא מקשיבה, לפעמים זה גם מעין תירוץ כזה כדי להשיג תשומת לב <יותר מאשר הרצון לרזות וההרגשה "המפוצצת" > זה כמו פסיכולוגיה הפוכה כזאת.. ככול שאתה מתייחס יותר ומקדיש לזה תשומת לב - היא תמשיך, כי היא מקבלת אותך יותר ואתה חושב ועסוק בה.
וחשוב לציין שהיא לא בטוח עושה את זה בכוונה, מה שהיא צריכה זה שתגיד לה לגשת למישהי מוסמכת שיכולה להדריך אותה, תגיד לה להסתכל על הגוף שלה באור יום ושתראה את העור הרפוי <שזה דוחה בשלב מסויים> ותבין שזה עושה נזק, היא פנתה אליך אולי כי היה לכם רגע של פתיחות, פשוט פנתה אליך לעזרה, אבל אתה לא יכול לעזור לה כאן יותר מידי, להגיד לה שזה לא בסדר ולא בריא - היא יודעת את זה לבד, וגם אם היה את הספק כבר אמרת לה.

נסה לשכנע אותה לפנות ליועצת בה"ס או להורים.. אם אין אפשרות אז יש קווים חמים בצורה אנונימית שמופעלים ע"י אנשים מומחים יותר ובעלי נסיון בתחום, אתה יכול להציע לה שאתה אפילו תעשה את הצעד הראשון שזה לספר למישהו מוסמך <הורים /יועצת>.

תהיה שם איתה לאורך כל הדרך ואל תרפה, תראה לה תמיכה אבל לא רק בזה, אל תדבר איתה רק על זה, תדאג שיהיה לה טוב, שתהיה מאושרת... ואם אתה מנהל איתה שיחה אז פנים מול פנים ועדיף לתוך הלילה.. זה גורם לאנשים להפתח יותר..

בהצלחה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-08-2006, 22:36
צלמית המשתמש של ShaMaMa
  ShaMaMa ShaMaMa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל ShaMaMa שלח הודעה דרך MSN אל ShaMaMa
שמע

אני אישית גם הייתי מקיא די הרבה מרצון (חח ואני יודע שנדיר למצוא בן שעושה את זה)
אבל יום אחד החזקתי את עצמי בידיים ואמרתי די, זה כבר הרס לי את הגרון כל ההקאות האלו!

אני לא יודע איך משכנעים מישהו להפסיק כי אני יודע שגם לי שאמרו לי להפסיק זה פשוט עבר לידי... אמממ אני מאמין שאם אתה רואה שהיא לא מפסיקה לרזות, תערב את ההורים שלה, זה לא צחוק היא יכולה להרוס לעצמה את הקיבה ככה... אם אתה רוצה אני אפילו אדבר איתה חח מישהו עם ניסיון... לי אישית זה דפק את כל החילוף חומרים בגוף ואחרי שרזיתי רצח העלתי הכל בחזרה אפילו יותר!

ישן 09-08-2006, 00:44
  pinuky pinuky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.06
השלכות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ShaMaMa שמתחילה ב "שמע"

א- זה לא נראה לך מפחיד ולא אנושי שאדם לא שבע לעולם..? האוכל לא מתפרק לה בגוף מה שיצור מצב של רעב תמידי וזלילה תמידית.
ב-הקיבה מפרקת חלבונים.. אבל היא גם עשויה מחלבונים.. יש שכבה של ריר שמגנה מהקיבה לפרק את עצמה.. אבללל כבנאדם לא אוכל הוא גורם לקיבה לפרק את עצמה ולהשאיר בה חור שדרך אגב מלווים בכאבים.. לדודה שלי יש.. =/.. אני לא בטוחה שזה ב-100%נכון אבל זה מה שהבנתי אז לא יודעת .. תחקור על זה..
ג-לא יהיה לה אנרגיה כי שוב האוכל לא מספיק להתעכל.. אז כל הזמן הגוף שלה יהיה חלש ועייף..
ד-גם אם היא באמת עושה ככה לא כל הזמן אלא מידי פעם.. זה דבר ממכר...

בקיצור אני חושבת שתחקור על זה קצת ותראה לה את ההשלכות ובנוסף אולי תשכנע אותה לקבוע לדיאטנית ותבוא איתה..
אני חושבת שהיא תסכים ודיאטנית תסביר לה איך לאכול נכון בלי לעשות דיאטה ובלי להשמין ואז להקיא ובלאגן..
איך תשכנע אותה?? תגיד לה שככה היא תוכל לאכול נכון להיות שבעה להנות מהאוכל ולא להשמין..(אם היא מקיאה כנראה יש לה דימוי עצמי נמוך...כנראה שהיא לא מרגישה בנוח עם הגוף שלה.. אולי אם היא תלך לדיאטנית היא תגרום לה להבין שהיא צריכה לאכול)
תגיד לה שתבוא איתה או משהו ותשאל את הדיאטנית גם שאלות (בלי להיות יותר מידי שקוף לגבי מה שהיא עושה) ואם היא ממשיכה תפנה לאמא שלה..
א- כי זה באמת מסוכןןן.
ב- זאת אמא שלה היא אישה היא בטח מבינה אותה יותר מאבא לא?

אהה ועוד משהו בלי להתחיל איתה או משהו אבל תגרום לה להבין שהיא נראית טוב כמו שהיא...
בהצלחה במה שתחליט שנכון לעשות..

ישן 09-08-2006, 01:08
  pinuky pinuky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ShaMaMa שמתחילה ב "אממממ טעות בשרשור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShaMaMa
אבל אני רוצה לענות לך על א'... מניסיון...
גם אחרי שמקיאים מרגישים שבעים כי הולך כל החשק לאוכל ואת לא מרגישה כאילו הבטן ריקה...

אמממ ב'- זה לא משאיר חור בקיבה לפי מה שאני יודע, זה פשוט לא בריא בכלל כי זה פוגע בקיבה ובמערכת העיכול אבל זה לא כזהההה חמור.

ג'- הגוף אכן חלש... מאוד...

אין טעות בשרשור התכוונתי לרשום את זה מתחתייך כי אמרת שגם היית ככה אז לא יודעת למה אבל היה חשוב לי שתראה את מה שהיה לי להגיד..

ועם ההשלכות זה מה שהיה נראה לי אבל אני לא מוסמכת לזה... אז בכל זאת אני חושבת שצריך לעשות מחקר קטן אני גם אנסה לחפש .. וילדה אחת שאני מכירה בעבודת גמר באנגלית היא הייתה צריכה ללמוד כתבה באנגלית והיא עשתה על אנורקסיה שזה לא פחות חשוב אז אני אנסה להשיג ממנה.. ובתכלס אני חושבת שזה יהיה רעיון טוב אם כל אחד מאיתנו ינסה לחפש כתבות, מאמרים, מקרים ועוד על אנורקסיה ובולימיה כדי לעלות את המודעות שלהן גם בפורום..
ועוד משהו זה אולי ישמע לך מוזר אבל אני שמחה שבאת ואמרת שגם אתה היית ככה כאילו שהודית בטח זה לא הכי קל רוב האנשים אני חושבת שהיו מסתירים את זה..
אז באמת כל הכבוד לך, גאה בך

ישן 09-08-2006, 01:02
צלמית המשתמש של ShaMaMa
  ShaMaMa ShaMaMa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל ShaMaMa שלח הודעה דרך MSN אל ShaMaMa
אממממ דבר ראשון, אני בן.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי _Liora_ שמתחילה ב "את לומדת ביולוגיה במקרה? (: ..."

אני לא לומד ביולוגיה אבל אני אומר לפי ידיעתי... חטפתי הרצאות שלמות על החרא הזה מהרופאה שלי...

אני לא בעד זה שההורים ידעו, זה מיותר, היא יכולה לצאת מזה לבד וההורים רק ידכאו אותה בזה שהם יחפרו לה לאכול ולאכול, והיא בגיל ההתבגרות שעושים דווקא להורים אז זה יכול לפגוע בה.
ויכול להיות שהם ידחפו לה כל כך הרבה אוכל שהיא תשמין ואז בכלל תכנס לדיכאון. והוריםן זה עם חופר! הם לא ירדו ממנה אף פעם!
בגלל זה אני אומר שעדיף קודם כל לנסות לבד, כל עוד זה אפשרי זה הכי טוב.

אני יודע שברגע שידידה שלי סיפרה את זה לאמא שלי ( אחרי שהפסקתי כבר) אמא שלי ישבה לי על הוריד שאני אוכל! והיא לא הבינה שהפסקתי עם זה כבר היא חפרה לי כמו אנ'לא יודע מה! ולקחה אותי לרופאים ועשתה אלוהים יודע מה! וכל זה היה מיותר כי כבר הפסקתי!

ישן 09-08-2006, 00:26
צלמית המשתמש של _Liora_
  _Liora_ _Liora_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05

זה לא שאת תהססי לפנות להורים שלה, את תפני!
מחר מצידי...את מדברת איתם.
את לא מבינה איך את מסכנת את חברה שלך בכך שאת היחידה שיודעת על מצבה, רק מרצה לה על העיניין.
אנשים חולים כמו חברה שלך לא מקשיבים לסביבה, זה לא מעניין אותם
הם רק רוצים להרזות/להקיא וכו'..
חברה שלך חולה, ולא רואה בעיניים...לא אכפת לה כמה זה מזיק ההקאה
היא לא רואה את זה ככה, בעינייה זה עוזר וזה יפה והיא לא מתכוונת להפסיק אם זה
אני מבינה בעיניין כי חברה שלי הייתה אנורקסית, והיינו סך הכל בנות 14
לא הבנתי מה זאת המחלה הזאת ולא עשיתי כלום כדי לעזור לה
למזלי אמא שלה שמה לב עוד קודם ולקחה אותה למכון "שחף" שם מטפלים במחלות שכאלה
חברה שלי כיום בריאה ושלמה טפו טפו טפו ואני לעולם לא אסלח לעצמי שלא שמתי לב עוד קודם למצב שלה
את עוד יכולה לעזור..את מודעת למצב של חברה שלך.
לא משנה כמה היא תתחנן אליך שלא תדברי עם ההורים, כמה היא תעשה לך ברוגז ופרצופים ואפילו תצעק ותריב איתך....כל זה מתגמד לאחר שהיא תחלים ותודה לך שהצלת אותה.

תפני להורים! ):

ישן 09-08-2006, 15:24
  O.r O.r אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל O.r
דעה מנסיון...

אני לא קראתי מה האחרים כתבו לך,הייתי להוטה לרשום לך מה שאני חושבת..
חברה שלי היתה בולמית...היא הגיעה למצבי אישפוז ונראתה נורא..
אז בהתחלה זה באמת היה פעם ב..להקיא,לחשוב שהיא שמנה,שהיא מלאה וכל החרא הזה..
אבל בהמשך זה כבר לא יהיה נשלט וזה יבוא מעצמו...הבחילה מריח של אוכל, החולשה, החוסר יציבות בגוף..
נהגת כמו שצריך! אתה חייב לדבר עם ההורים שלה אפילו עכשיו לפני שיהיה מאוחר מידי..
אנחנו לא עשינו את זה בזמן, כי האמנו שהיא תקבל שכל..אבל אין דבר כזה...זה כמו סמים..חייבים לעצור את זה בזמן!
תראה לה כל מיני כתבות על אנורסיה,תמונות מזעזעות..זה עושה את העבודה יחסית..
אנחנו גם פנינו לקופת החולים שלה ודברנו עם האחות וידענו אותה על הבעיה...היא כבר פונה לאנשים המתאימים..

אם יש לך עוד שאלה, אולי יותר מעמיקות,תפנה אלי בפרטי, לצערי הרב יש לי די הרבה נסיון בזה..

רינה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:44

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר