לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-01-2005, 15:41
  לורנס סרנדיפיטי לורנס סרנדיפיטי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
מישהו שדיברתי עימו אתמול הציע רעיון מעניין

אם המתיישבים כל-כך רוצים להישאר במקומם ורואים את יישוב הארץ כמצווה קדושה, אני מבין אותם ושיבושם להם. הנימוק החוקי (עד כמה שהבנתי מאותו אדם שמתעסק בדברים כאלו) לפינוי היהודים מבתיהם הוא הצורך של המדינה להגן עליהם והרי איננה יכולה להגן עליהם כשהם במדינה אחרת... (גם לי זה היה נשמע טיעון "עקום" משהו).

חבר שלי הציע את הפתרון הבא: יש משהו שבחוק הבנילאומי מוגדר "זכות הגדרה עצמית" של ציבור. הוא מנה כמה אללמנטים שצריכים להתקיים כדי לדרוש זכות כזו מהאו"מ (הדבר היחיד שאני זוכר שלא מתקיים הוא מספר האנשים). כך יוכלו המתיישבים להישאר בבוץ שלהם בעזה, מצידי שיעשו שם מה שהם רוצים כל עוד אחד מחבריי או ילדיי לא צריכים להגן על המשיחיזם הדתי הזה, ובא לציון גואל.

אה, ואפילו היה לו שם מצוין למדינה שלהם, בהץתאם לתפיסת עולמם כי הם יותר יהודים מאיתנו: "יהודה".

שיהנו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-01-2005, 17:40
  לורנס סרנדיפיטי לורנס סרנדיפיטי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מדהים איך בכל פעם מציעים מי שחימשו את הפלסטינים - להפקיר בידיהם את מי שהתנגדו לכך..."

דבר ראשון: זה כמובן היה בהומור, מן קוריוז שכזה. אני מן הסתםלא מוכן לוותר על הגנתה של מדינת על כל יהודי שהוא, גם אם לא יחפוץ בהגנה מעין זו. הגנה על כל יהודי שהוא עומדת בבסיס רעיון מדינת ישראל, ועומדת לפני שיקולים של הומניטריות לעמים אחרים. אך כמובן שיש התנגשויות כאשר המתיישבים לא מוכנים לקבל את רצונה הדמוקרטי של מדינת ישראל.

דבר שני: לא אני צריך לעבור לעזה כי עד כמה שאני זוכר, לא אני זה שהצעתי להתנגד לפינוי. אם איזשהו מטורף יחליט להישאר כיהודי במדינה פלשתינית, דמו בראשו ואינני יכול להבטיח את בטחונו.

ישן 01-01-2005, 17:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
"רצונה הדמוקרטי של מדינת ישראל" נקבע בבחירות, שמשום-מה יש מי שחושש מהן...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לורנס סרנדיפיטי שמתחילה ב "דבר ראשון: זה כמובן היה..."

ביום שבו יישאל הציבור על ההתקפלות במשאל/בחירות, ויכריע בעד - אז יש לקבל את פסק דינו, ולעזוב
בצער את המקום. כל זמן שזה לא נעשה - אין כאן שום "דמוקרטיה", אלא ניצול סעיפים תקנוניים
המאפשרים התנהלות א-נ-ט-י דמוקרטית.
בוודאי שאתה צריך לעבור לעזה. אתה זה שסומך על מוסריות הצד השני ורצונו הכן בשלום, ועל כן מי
ראוי ממך לגור שם ולשמש שגריר של רצון טוב, אחרי שנות הכיבוש, ההתנחלות, הדיכוי והמחסומים...
אלה שיתפנו מגוש קטיף (שקרוב לעזה פחות ממה שעזה קרובה לאשקלון, אבל למי אכפת...), יבואו
לגור בבתים של חובבי הפינוי המוסריים, וכך נדע שצעדנו צעד גדול לעבר השלום הנכסף, או שלפחות
חשפנו את פרצופם האמיתי של המוּסרניים בע"מ...
ישן 01-01-2005, 19:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
רוב מוחלט של מתנגדי ההתקפלות - שיכדוע מונים "קצת יותר" מאשר הרבנים שתיארת.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "מי יקבל את פסק דינו ?"

בנצי ליברמן לא יכול להתחייב בשם אנשי שוליים, שאינו נמנה עליהן, כשם שאתה לא יכול להתחייב שאנשים
מהשמאל הקיצוני, שתומכים בהתקפלות, לא יפעלו בצורה לא חוקית, אם יהיה משאל עם, וההתקפלות
תבוטל...
מה שהוא כן אמר - זה שהוא ומעצת יש"ע יקבלו כל תוצאה. עד עתה, מי שהוכיח שאינו נאמן להתחייבויותיו
לגבי הכרעות דמוקרטיות, זה ראה"מ הדגול...

יפה מצידך שאתה ממליץ להם להגיש את רכושם על מגש של כסף, ולתת תקדים של פינוי עצמאי (שכן
מייד אח"כ יהווה הדבר תקדים להתקפלות הבאה. נושא משאל תמורת התקפלות מרצון נדחה ע"י הצד
התומך בהתקפלות, אך ורק בגלל שהתומכים לא יודעים אם הם באמת רוב. לו ידעו שהם רוב - היו רצים
לבחירות/משאל בהתלהבות רבתי...
ללכת להתקפלות מרצון, ואז לבחירות, לא ימנע התקפלויות נוספות, שכן אחרי התקדים של "מתקפלים היום
(בניגוד להבטחות) - ואז עושים על זה בחירות", כל ראש ממשלה יחשוב שמותר לו להפר הבטחה לבוחר,
לפעול חד צדדית, ורק בדיעבד לקבל אישור למדיניות. זו לא דמוקרטיה, ואפילו לא פארודיה על דמוקרטיה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר