לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-08-2006, 17:47
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הפלת היסעור - שאננות?"

אפשרי אבל לא מסתדר לי מכמה סיבות:
ראשית- היסעור לא הופל מנ"מ...
שנית- מאוד חמים על כל הנושא הזה של נ"מ, אני לא רוצה להגן על חיל האויר כאן, כי אני לא מכיר את הנתונים המדויקים בארוע, אבל מהאווירה באוויר אני יכול לשער ברמה יחסית גבוהה של וודאות:
אם היה כאן כשל, הוא בטח קרה מאחת הסיבות והמיגבלות של שליטה והעברת אינפורמציה בלוחמת אויר (למשל שהמסוקים ומטוסי הקרב עובדים בבקרה נפרדת בעצם..) וכו'. יתכן והיה כשל, אני באמת לא מכיר את הפרטים, אבל קשה לי להאמין שמדובר בשאננות, שאננות זה לא נראה לי התאור הנכון למקרה כזה.
אני מסייג את דברי למי שלא הבין- אני לא באמת יודע מה היה, אלו רק הערכות שלי מכך ש "הסתובבתי" באזור..
אמיל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2006, 18:47
  יסעור יסעור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
ראשית לציין כי המסוק חטף מבחוץ היא עובדה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=יסעור]כי אני לא יודע..."

על זאת אין עוררין.

ציטוט מהלינק " אותו היום, הבחינה אחת התצפיות שלנו, עם אמצעי תצפית אלקטרוניים, בחוליה נכנסת לאחד הבתים בכפר יעתר שלמרגלותינו, עם טיל כתף."

אני לא בקיא בנ"ט נ"מ עד כדי כך שאני אוכל לעשות את ההבחנה מה היה שם מהתיאור הזה.
אני לא יודע כרגע אם יש גורם כלשהו שיכול להגיד מה בדיוק תקע את המסוק.

אני כן יכול להגיד שאם היה אצל השולט מידע לגבי חוליה שכזו באיזור ההנחתה וכי יש סיכוי מסויים שהיא לא הושמדה.

והנתון הזה לא קיבל התייחסות בקבלת ההחלטות אזי מדובר בבעיה שיש לבדוק אותה עמוק עמוק.

אני לא חושב שלכלי או לצוות היסעור יש חיוניות או חשיבות גדולה משאר הכלים או צוותי האויר, אולם המטען האנושי הרב מצריך קבלת החלטות מסוג שונה לעומת הפעלת כלי טיס אחרים.
על אחת כמה וכמה כשמדובר בנחיתה באיזור, של קצת יותר מכלי אחד....

במידה והכתבה נכונה אני לא משוכנע לחלוטין שמי שצריך נתן על כך את הדעת.

גם אני שמח לראות אותך פה אמיל !!

נערך לאחרונה ע"י יסעור בתאריך 17-08-2006 בשעה 19:06.
ישן 17-08-2006, 17:50
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אני באמת לא מבין מה אנשים רוצים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הפלת היסעור - שאננות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
באחד הפורומים של תפוז משתמע שח"א בחר להתעלם מנוכחות חוליית נ"מ בקרבת המנחת למרות שדווח עליה ושדווח כי לא נפגעה במהלך תקיפה מוקדמת יותר.

http://www.tapuz.co.il/blog/viewEnt...?entryid=770521

ביחס למס' הגיחות שביצע חה"א ולרמת האיום, אני חושב שהאבידה היחידה הזו היא בהחלט מתקבלת...

התעלמות? - זאת הייתה מלחמה ובמלחמות קורות טעויות ויש הרבה פעילויות תחת לחץ...הייתי מעדיף להתמקד בתקלות הציוד ואופן חלוקת הפקודות/משימות.

ישן 17-08-2006, 19:00
  יסעור יסעור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "שנינו מאותו חיל האויר, יש לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
שנינו מאותו חיל האויר, יש לי מעט מאוד סימפטיה להרבה מההחלטות (למרות שבפורום זה לא תמיד נראה ככה).
מה הסיכוי לדעתך שהשולט ברשלנות פושעת התעלם מהדיווחים ונתן ליסעור ליפול.
אני לא מאמין שדבר כזה יקרה, אני בהחלט מאמין ששולט בחיל האוויר יטעה וטעויות של שולט יכולות להביא גם לנפילות, זה לא חדש למלחמה הזאת.ראיתי טעויות קורות כמה פעמים במלחמה הנוכחית. אבל רשלנות פושעת? מדובר לרוב באנשים סופר מרובעים וזהירים, לעיתים יותר מדי.
זה לא בלתי אפשרי, כמובן שהכל אפשרי, אם יש לך פרטים נוספים, אשמח.
אמיל.

אמיל ידידי
אני מסתכל על הדברים בראייה אובייקטיבית לחלוטין.
הנתון הוא שנצפתה חוליה עם טיל כתף באיזור ההנחתות שכלל לא בטוח שחוסלה.
למרות זאת יותר ממסוק אחד עמוס לוחמים מקבל אישור לבצע.
לצורך העניין אני מקבל את ההסתיגות שלך.
בא לא נקרא לזה רשלנות פושעת - נקרא לזה טעות......

אני מבחינתי רוצה לקוות שכל מה שנכתב בלינק ההוא פשוט לא נכון.....
ישן 17-08-2006, 18:42
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה הקשר בין יחס הפלות למספר הגיחות?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "מה הקשר ליחס הגיחות / הפלות ????"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יסעור
מדברים פה על מקרה ספציפי שבו נטענת טענה שהיה מודיעין על חוליית חיזבאללה עם טיל נ"מ באיזור ההנחתות.

אם יתברר שיש דברים בגו אזי מדובר ברשלנות פושעת של השולט, שנתן להכניס לשם מסוקים לפני חיסול ודאי של החוליה.

להזכיר שאם המסוק היה מופל בפיינל ולא בהמראה האסון היה הופך מאסון ברמת הטייסת והמשפחות, לאסון לאומי !!

תשמע, היה איום גבוה מאוד מצד החיזבאללה.. אתה לא יכול להסתמך על נתון שכביכול מסתובבת שם חוליה.... מילא אם היה מדובר באמ"ט ו/או היה ירי מאותו מקום בעבר, אז וודאי שמישהו פה צריך לתת את הדין. אני חוזר - זו מלחמה ודברים כאלו קורים ויקרו בעתיד... אגב, לאחר ההפלה התבצע חילוץ ונחת שם מסוק, אז מה? אחרי שזה התברר כוודאי מדוע היה חילוץ מוסק?

ישן 17-08-2006, 19:10
צלמית המשתמש של רועי AZ

בוא ואשאל אותך כך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "כמו שעניתי לאמיל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יסעור
אני לא הייתי מאשר לבצע כל עוד לא נקי שם לחלוטין.
הריסק גדול מידי לטעמי.

במבצע אנטבה, הוציאו מאות לוחמים של צה"ל בארבעה מטוסים מרחק 4000 ק"מ מהבית... הריסק היה ענק - אם המבצע מתפקשש, אני לא רוצה לחשוב אפילו. היו שם מטוסי קרב, עשרות חיילים אוגנדיים ושריוניות.... (ויכולת גם להיכנע לשלם כופר לשחרר מחבלים ולא להסתכן.)

גם כאן לא היית מאפשר לבצע?

ישן 17-08-2006, 19:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא צריך שיהיה לך את המודיעין שהיה למתכנני המבצע
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "אין לי את המודיעין שהיה למי שנתן אור ירוק למבצע אנטבה"

הריסק היה ענק וזה ידוע. תאר לך מצב פשוט, שחייל אוגנדי בודד או שניים (חלילה) היו יורים RPG לכל הרקולס, איפה היינו אז? להזכירך, את נושא אנטבה היית יכול לסיים בצורה אחרת (שחרור מחבלים) אבל העדפת להראות הרתעה ושאינך נכנע.

בשני המקרים מעורבים אזרחים באופן ישיר... זה לא משנה אם אתה מציל בני ערובה, או מציל אנשים מפגיעת רקטות... זו מלחמה ומרגע שיצאת אליה - צפה לאבידות.

אגב, היות שמדובר בחוליות קטנות, אתה לא יכול להבטיח בוודאות שאם לא הייתה חוליה שם במשך זמן מסוים, לא הגיעה למקום אחת בזמן שבארץ התארגנו למבצע...

ישן 17-08-2006, 20:17
  יסעור יסעור אינו מחובר  

על מנת לא להפוך את העניין למתיש
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא צריך שיהיה לך את המודיעין שהיה למתכנני המבצע"

בהחלט יתכן שלמאשרי מבצע אנטבה היה המודיעין המספק בכדי לאפשר להכריע את הכף לטובת הפעלת המבצע.

לי אין הנתונים לכן לא יכול להתייחס.

לעניינינו הספציפי :

הנתון שאנחנו מתייחסים אליו (בספקנות או שלא), הוא שיש חוליה עם יכולת להשמדת מסוקים עם יכולת איום ממשית על איזור ההנחתה.

(כל הנ"ל עפ"י הלינק שצורף בהנחה שמה שכתוב שם נכון - ולא מחייב שזוהי אכן המציאות).

לגבי כל תנועות אחרות אנחנו משתמשים בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לוודא שאין כאלה.
עכשיו צריך להחליט מה עושים.

ממשיכים או לא ?

זאת השאלה הדילמה היחידה שעומדת בפני השולט.
ישן 17-08-2006, 20:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

ממשיכים ממשיכים...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "על מנת לא להפוך את העניין למתיש"

אני נזכר עכשיו בסיפור שקראתי (מפי אחד הלוחמים שהשתתף במבצע) על כך שבעיצומו של הקרב באי גרין, נתן מנחם דגלי פקודה לחייל להסתער, למרות שהיה ברור לכל שהתרוממותו של החייל מהמחסה פירושו מוות ודאי של החייל המסתער...מנחם פקד על החייל שלוש פעמים, החייל סירב אך לאחר מכן ציית לפקודה וחטף כדור...

שים לב, שהחוט המקשר בין כל האירועים שכתבתי עליהם - ביצוע משימה תוך כדי סיכון ודאי. (ולא משנה כרגע כמות הנפגעים - זה יכול להיות אחד זה יכול להיות עשרות וזה יכול להיות מאות) זה צבא, יש מצב מלחמה ופעולות צריכות לצאת אל הפועל על אף סיכונים.

לגבי מבצע אנטבה - לא רלוונטי איזה מודיעין לך יש או אין, אתה לא מקבל ההחלטות... למקבלי ההחלטות היה ידוע על שלל הסכנות. ראה - ההחלטה על המבצע התקבלה כשהמטוסים היו בדרך.

ישן 17-08-2006, 23:14
צלמית המשתמש של רועי AZ

אכן סיכום.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יסעור שמתחילה ב "לסיכום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יסעור
אנחנו רואים את הדברים בפרספקטיבות שונות.
אני בראיה שלי אומר שאם היו מפילים את המסוק עם הלוחמים או חס וחלילה מפילים יותר ממסוק אחד ....
מה שגם אפשרי כאשר היכולות קיימות בשטח.
היינו כמעט מכפילים את מספר החללים במלחמה הארורה הזו.

בראיה הכוללת שלי אני לא הייתי מאשר למסוקים להיכנס - נקודה.

אולי באמת כרגע אנחנו סתם מדברים באוויר, לא היינו שם ולא היינו מפקדים בצבא (לא יודע מה איתך אבל אני לא) ואנחנו לא יודעים את תהליך קבלת ההחלטות וממש לא רואים את התמונה הכוללת ובכלל זה, מה מהות המשימה, מה הנחיצות שלה, מה ההשלכות שלה סיכונים וכד'. ובעעצם האם באמת היה איום או שסתם מישהו זרק שם...

לילה טוב חבר...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:52

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר