לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2006, 13:46
  מוטי אנג'ל85 מוטי אנג'ל85 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
אחת הטעויות של חיל האוויר

לדעתי אחת הטעויות הגדולות שחיל האוויר עושה במלחמה הזאת, הן שהוא עושה שימוש יתר בחימוש מונחה מדוייק. ללא ספק החימוש המדוייק הוא יעיל בכמה רמות מהחימוש ה"טיפש", ויש מטרות שהשימוש בו הוא חובה, אבל בסוג של זירה ולחימה כמו בלבנון זה לא תמיד הכי יעל ונכון לעשות שימוש בחימוש כזה. מישום שאם לצורך העיניין מטוסינו מחפשים משגר בודד,אדם בודד,או בזמן חילופי אש שלא ברור בדיוק מה הנקודה המדוייקת שממנה נורות המרגמות בגלל תנאי השטח בלבנון (יערות,הרים צמחיה) אז השימוש בחימוש מונחה הוא מאוד לא נכון, לא יעיל ,ובזבוז כסף. חיל האוויר צריך לדעתי לעשות שימושים נרחבים הרבה יותר בפצצות שמכסות שטח רב בפגיעה שלהם, מישום שאלה הם תנאי הלחימה, שקשה לאתר ולראות את האוייב (בדומה לוויטנאם!). באמת שלא ברור מדוע לא עושים שימוש ב:פצצות מצרר,נפלאם,דלק אוויר,כוורות רקטות וכו...
מישהו חושב אולי אם יש סיבה?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2006, 03:55
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
כולם חכמים גדולים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מוטי אנג'ל85 שמתחילה ב "אחת הטעויות של חיל האוויר"

בוא נפציץ את האמא שלהם עד לאבק וזהו .

רק אולי מישהו מהחכמים האסטרטגים האילו חשב מה זאת אומרת להילחם בהריסות ? תשאלו את הגרמנים שהיו בסטלינגרד . או למה ללכת רחוק ? תשאלו את הרוסים על המלחמה בהריסות בגרוזני .

אם לש"ב עוד לפחות איכשהו יודעים לעשות בצה"ל (גם עם טעויות של כלא , כמו לערב נהלים מהשטחים [שאף פעם לא היו רוויי נ"ט] ) , אף אחד בצה"ל לא ממש יודע מה זה אומר להילחם בהריסות . וזהו .

להפציץ את כל העולם ואחותו על סמך בנק נתונים מפוקפק כדי לתת למישהו הרגשה טובה זה לא מציאותי , לא אפקטיבי , לא מקצועי , מעכב את הלחימה האמיתית בקרקע , ובסוף סתם אקט פוליטי זול שעד עכשיו עולה לנו ביותר נזק מתועלת .
ישן 11-08-2006, 09:56
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
מכינים את הכסת"ח
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "כולם חכמים גדולים"

מקריאה זריזה של טוקבקים מתלהמים-מטעם באתרי החדשות, כבר עכשיו עובדים על תיאוריית "סכין בגב" חדשה - זה לא שהצבא נכשל, אלא ש"מישהו" כפה עליו ערכי "מוסר נוצרי" שמנעו "להפציץ להם את הצורה".

מכיוון שאין לי מידע פנימי וגם אם היה לי מן בסתם הייתי נמנע מלהדליף אותו באינטרנט, אני יודע בדיוק כמו שאר קוראי העיתונים. אבל קשה לי שלא לשים לב לכך שכשצה"ל רוצה נותנים לו את האפשרות להפציץ את מה שבא לו (חוץ מתשתיות לאומיות בביירות, שממילא לא ממש קשורות למהלכים הטקטיים בדרום אלא בעלות ערך אסטרטגי) ושכבר נהרגו לא מעט אזרחים לבנונים בתקיפות נגד מטרות חזבאללה ואף אחד בישראל או בעולם לא עשה מזה עניין גדול. כנראה ש"כפיית מוסר נוצרי על הלחימה" היא לא התשובה הנכונה, אבל היא תירוץ מצויין ליום שאחרי, ו"סכין בגב" הוא כלי משובח ויעיל להפליא לניגוח פוליטי מאז 1919.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר