לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-08-2006, 05:50
  oferws oferws אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
תאימות זכרונות ללוח האם - המשך הדיון

שלום

ביום שישי אחרון, אחרי (ובזכות) לילות לא מעטים של שיטוש שקט בפורום המצויין הזה, הזמנתי לי, בשעה טובה ומוצלחת, מחשב חדש.

בעת בניית המפרט בחנות צצה לה בעיית התאימות בין הזכרונות ללוח האם שכבר נידודנה כאן לפני ימים ספורים
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=211157&highlight=%FA%E0%E9%EE%E5%FA+%E6%EB%F8%E5%F0%E5%FA

גם אני רכשתי את לו האם M2N-E של ASUS.
גם אני חששתי מרכישת זכרונות שאינם מופיעים ברשימת ה QVL של ASUS ללוח זה.

המוכר הציע לי את הזכרונות של OCZ, ומיד הסבתי את תשומת ליבו לעובדה שהתאימות שלהם ללוח אם הזה לא נבדקה. הוא טען שלא נשמע לא הגיוני שזכרונות של חברה רצינית ומוכרת כמו OCZ לא יפעלו על לוח אם כזה, אך יחד עם זאת הוא הודה שעדיין לא התנסה בשילוב של השניים הספציפיים האלו, ולכן אין באפשרותו להתחייב לי על תאימות שלהם.
הוא הציע שאני אקח בכל זאת את הזכרונות של OCZ, שאבדוק אותם על לוח האם, ושאם תתגלה איזושהי בעיה, אני אוכל להחזיר את הזכרונות (בתנאי שלא עברו 14 יום) ולקבל את כספי בחזרה.

אינני פריק של מבחני ביצועים וכו' והבנתי בחומרת מחשב הינה תיאורטית בלבד, לכן שאלתי היא מה עלי לעשות ובאיזו תוכנה (או תוכנות) עלי להשתמש כדי לוודא שהזכרונות פועלים בצורה תקינה ומלאה?

הזכרונות הם, אגב, שני סטיקים של 1 גיגה כל אחד.

שזה, אגב, מפנה אותי לשאלתי השניה:
אני יודע שהיתרון היחיד של רכישת זכרונות בקיט במקום שני סטיקים בודדים, הוא בכך שזה מקנה לך וודאות מוחלטת שמדובר בשני זכרונות זהים לחלוטין. בחנות בקשתי קיט, אך כשהגעתי הביתה ראיתי פתאום שבטופס ההזמנה שהמוכר הדפיס לי, רשום: "סטיק 1 גיגה. כמות: 2". (כלומר שני סטיקים בודדים, ולא קיט אחד). אני מוכן להשאיר את זה כך בתנאי שאוכל לוודא (שוב, באמצעות הביוס או שימוש באיזושהי תוכנת בדיקה) שהזכרנות שלי פועלים בדואל צ'אנל בצטרה מלאה לחלוטין (כך שאם הם לא, אני אחזיר אותם לחנות ואבקש במקומם קיט). אז האם בכלל ניתן לבצע בדיקה שכזו? ואם כן, אז כיצד?

תודה רבה למשיבים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:24

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר