לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2006, 15:48
  חסוי1 חסוי1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
דילמה

שלום אנשים
אני מעדיף להישאר אנונימי
אני בן 17 וחצי פרופיל 97 ללא שום סעיף קבא 54
הלכתי לטייס נפלתי בירפא א (בחיים לא למדתי פיזיקיה)
כרגע אני רוצה ללכת לסיירת מטכל
אבל יש לי דילמה
מצד אחד אני בחור עם כושר גופני מעולה אינטילנגט נמרץ בעל הרבה מוטיבציה אני חושב שיש לי את כל הדרישות לסיירת מטכל (עדיין לא הייתי ביום סיירות אבל אני משאר שאני יעבור אותו {אני לא משוויץ שלא תבינו לא נכון})
אני יודע שאם אני יהיה בסיירת מטכל זאת תיהיה התרומה הכי גדולה שאני יכול לתת לצהל ובכלל למדינה .
אבל מצד שני אם כמה שאני רוצה סיירת מטכל אני לא יכול שלא לחשוב על המשפחה שלי
אמא שלי עכשיו בזמן המלחמה ממש מדוכאת וממש ממש דואגת לכול החיילים ושאבא שלי היה במילואים בחומת מגן (צנחן )אז בכלל דאגה ממש הייתה גמורה מדאגה...
ואם אני יהיה קרבי ובעיקר סיירת מטכל (השאיפה שלי) אני יודע שהיא ממש תדאג ואני לא רוצה שהיא תדאג.. וכבר עכשיו היא ממש נגד !!
אני לא יודע מה לעשות
כי אני באמת לא רוצה להיות חייל פשוט

אני יודע שגם יש סיכוויים שאפול ממטכל אבל זה לא העניין

תודה על התגובות מראש חסוי1

נערך לאחרונה ע"י חסוי1 בתאריך 12-08-2006 בשעה 15:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2006, 16:32
  חסוי1 חסוי1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי omerxx שמתחילה ב "[font=Verdana]באמת אחי עוד לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי omerxx
באמת אחי עוד לא התחלת ויש עוד מלא זמן של מסלול ואימונים ארוכים ומפרכים.
בוא נגיד שיהיה לך הרבה הרבה יותר מסוכן בגדודי החי"ר מאשר בסיירת מטכל...
וגם אמא שלי והאמהות של כולם פה מתות מדאגה, אבל זאת המדינה שלך וצריך להגן עליה, ולא להיות אחד מהאפסים שבלי שום סיבה פשוט מחליט שאחרים ימותו/יפצעו/יסתכנו במקומו אז הוא הולך לקב"ן או עושה בעיות כדי לברוח משירות כזה.

אתה רוצה להרגיע את אמא שלך? לך לקו טיפה אחורי, לך לנ"מ, לך לשייטות השונות בחיל הים, (בלי חס וחלילה להגיד שהם עושים פחות), גם אלה יחידות מעולות בקווים טיפה יותר עורפיים, אבל אל תברח מהשירות הזה

ממש אהבתי את התגובה !! תודה לכולם

אני יודע שעוד לא עברתי כלום בשביל להתקבל למטכל
אבל אני רק חשבתי על זה מה יקרה אם אני יעבור הכול ובסוף לא יללך לזה בגלל הדאגה ..
אתם כולכם צודקים עזרתם לי טיפה בראש תודה
ישן 12-08-2006, 18:33
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
קראתי את השרשור והגעתי למסקנה אחת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חסוי1 שמתחילה ב "דילמה"

כדאי שתריץ חיפוש בפורום ותקרא על גדודי החי"ר של החטיבות השונות,על פעילות שלהן,ואח"כ תעבור על הסיירות.

כל אחד רוצה להיות במקום מובחר,השאלה אם איך שאתה מתבטא עכשיו תביא אותך לשם,אני לא רואה שום הבדל בין שייט לבין בחור שמשרת בנחשון-שניהם עושים עבודת קודש ושומרים על זה שאני אשאר פה חי.

העמדה שלך לגבי הגדודים היא פשוט מחליאה,אני מאמין שאם היית מכיר יותר לעומק את העבודה של הגדודים,וכמה היא שוחקת וסיזיפית היית מעריך הרבה יותר אותה.

הדיון הזה רק יביא לכאוס אחרי התגובה הזאת זה די מיצה את עצמו,כל אחד יבוא ויגיד אותו דבר ועוד מריבה וויכוח שאינו לגיטימי על גבי דפי הפורום.

ישן 12-08-2006, 23:06
  pinuky pinuky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.06
מסכן מה הוא כבר אמר..?

הייתה לו טעות בניסוח ,נכון לא היה צריך להגיד חייל פשוט אבל הוא התכוון שיש משהו ספציפי שהוא רוצה לעשות..

הוא לא התכוון שחייל במחסום לא תורם..
הוא התכוון שהוא חושב שיש לו את מה שדרוש למטכל ושזה באסה לדעת שאתה מתאים לאנשהו ולא להיות שם..
אתם לא חושבים שאתם ממש מתאימים לשרת בתפקיד כלשהו?
ואתם לא חושבים שזה באסה אם לא תשרתו באותו תפקיד למרות שאתם מרגישים שיש לכם את כל מה צריך?

מקווה לפחות שהוא התכוון לזה..

נערך לאחרונה ע"י pinuky בתאריך 12-08-2006 בשעה 23:10.
ישן 12-08-2006, 23:11
  OzAr OzAr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06

חברים יקרים ומר חסוי מובחר שכמותך,

חלק מן מדברי נאמרו רק בצורה קצת שונה ,

דבר ראשון: מר חסוי אני לא מבין באיזה סרט אתה חי? , נתחיל מזה שאולי אתה תתקבל לסיירת מטכ"ל ואני מחזיק בשבילך אצבעות, אין באפשרותך לדעת אם אתה מתאים או לא מהסיבה הפשוטה והברורה שאתה פשוט לא יודע וכך גם אנחנו את הקרטריונים השונים שהם מסתכלים אחריהם.

דבר שני: עוד סרט לא רע בכלל שאתה חי בו זה הלוחם המטכליסת -"סופר הירו" כל יכול מן רמבו שכזה, אתה הסרט הזה את חייב להחזיר דחוף הוא לא בריא! (הסרט הקודם דווקא אחלה) אני חשבתי בדיוק כמוך ונצטיירה לי תמונה זהה לגבי לוחם של סיירת או יחידה מובחרת. לוחמי היחידות המובחרות הם אנשים מן המניין שלא שונים לא ממני ולא ממך , האנשים עונים על קרטריונים מאוד ספציפים ובניגוד ללוחמי גדוד שונים ההכשרה שלהם שונה - מן הסתם גם יותר קשה ולכן הקישורים שלהם מלוחם גדוד היא שונה. לאחר המסלול לוחם גדודי רגיל לדעתי ראוי לקבל כבוד שווה אם לא יותר מלוחם סיירת מובחר. כי בניגוד לסרט שאתה חי בו לדוגמא שייטת 13 יושבים ומשחקים שש בש עד אשר קוראים להם למבצע (סיכוי לא גדול - הרבה צוותים) נכנסים עושים עבודת קודש וחוזרים לבסיס לעסוק בעיסוקיהם לעומת זאת לוחם גדודי עולה לקו (כעת בלבנון) חוזר מן המלחמה ועושה טירונות מטבח. הנקודה שלי שלהיות לוחם גדודי א. יותר מסוכן ב.ראוי להערכה זהה אם לא גדולה יותר מלוחם בסיירת.

למה יותר מסוכן?: לוחם גדודי עומד בשמירה והוא כמו ברווז שניתן לטווח בו ואין לו את היכולת להגיב בצורה המתבקשת, לעומת זאת לוחם בסיירת בחירה נכנס עם מידע מודעיני מדויק לפרטי פרטים עם יכולת מלאה להגן על עצמו למבצע אשר סיכוניו נמוכים וסיכוייו להצלחה גבוהים ושואפים לאחוזים גבוהים.

קיץ קץ: מקווה שהצלחתי להבהיר את עמדתי , ובקשר לדילמה המאוד קשה שלך - אמא תבין שלהיות לוחם גדודי כלול באותה הסכנה אם לא גדולה יותר מלוחם בסיירת.

ודרך אגב גם לי יש דילמה: אני יודע שאני מתאים להיות האסטרונאוט הבא של ישראל בנאס"א אבל נראה לי רחוק מדי עד יוסטון עכשיו.
ישן 13-08-2006, 01:10
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
תגובה...

תראה זה ממש לא משנה אם תיהיה בסיירת מטכ"ל או בחטיבת חי"ר כלשהיא...הדאגה תיהיה אותה דאגה..ואני מבין את הדאגה שלך כלפי המשפחה כי גם אני נמצא באותו המקום בדיוק...אמא שלי בכלל רוצה שאני אהיה פקח טיסה ועכשיו שיש לי קצת בעיות ברגליים זה כאילו נותן לה תקווה...
תקשיב אתה לא יכול לחיות בשביל אחרים,אתה צריך לחיות בשבילך...וזה לא משנה אם זה בסיירת מטכ"ל או בגדוד כלשהו...הסיכון הוא אותו הסיכון ולפעמים הסיכון יותר גדול שאתה במחסום...אתה כבר ילד גדול והגיע הזמן שתחיה את החיים שלך...אם תיפצע או חס וחלילה תיהרג (חס וחלילה) אני יודע שזה דבר שקשה מאוד למשפחה אבל ההחלטות שלך זה מי שאתה...ולדעתי אם לא תנסה ללכת לסיירת מטכ"ל או לקרבי בכלל אתה תרגיש פספוס גדול בחיים...אתה צריך להתחיל לעשות מה שאתה חושב לנכון...אבא שלי היה קרבי ועכשיו הוא לא הכי רוצה שאני ילך לקרבי מה לעשות?אבל הוא מבין שזה משהו שאני צריך לבחור בעצמי...וגם אמא שלך תבין בסופו של דבר ותיתן לך תמיכה...כי מה שחשוב בסך הכל לאמא זה שאתה תיהיה מאושר...נכון היא לא תסמן מזה שאתה תיהיה בחזית אבל עדיין כל עוד טוב לך...
בקיצור לך אחרי הלב ולא אחרי מה שאחרים מייעצים ואומרים....אם זאת ההחלטה שלך לך אחריה בכל העוצמה ואל תוותר...גם אם זה לא תיהיה סיירת מטכ"ל...קרבי זאת דרך ...זה טוב שיש שאיפות אבל אין כזה דבר או סיירת או ניירת...מי שבאמת רוצה סיירת רוצה גם קרבי ולא משנה אם זה בתותחנים או בסיירת מטכ"ל..התרומה היא אותה תרומה בסופו של דבר...

המון בהצלחה ואם אתה צריך עצות או להתייעץ עם בנאדם שנמצא במצב כזה אתה מוזמן...
ולכל אלה שמנסים להוציא לבחור את הרוח מהמפרשים...הוא בא אליכם בבקשה לעצה...מה זה משנה אם הוא אמר שהוא מאמין שהוא יכול להיות בסיירת מטכ"ל או בנח"ל?!?!הבעיה היא אותה בעיה...אז במקום להסביר לו שרוב הסיכויים שהוא לא יתקבל וכו וכו וכו תנסו לתמוך...אל תשכחו שגם אתם מנסים(או ניסתם) להגיע לאותן יחידות...

נוב 07.

ישן 13-08-2006, 07:56
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06

חבל שלא עליתי קודם על השירשור הזה. ממש מזעזע אותי לראות מה אתם כותבים פה.

בסה"כ הגיע בחור (חדש) לפורום, ושאל שאלה. שאלה לגיטימית שמטרידה אותו. ומי אתם שתשפטו?

"בחור, ילד, מלש"ב, תגדל תבין"- כל זה לא מתאים כאן. ואם היתה מגיעה בחורה ושואלת איך מתמודדים עם תפקיד מש"קית נפגעים כי זה טיפה נראה לה כבד עליה מדי אבל מעניין בכל זאת? בטוח לא היתה כאן התנפלות מכוערת כזו.

הגישה הזו, של "תגדל תבין", ממש בזויה בעיני. אם כך, מה הצורך בפורום? רק כדי לשאול כמה צריך להשיג בבר אור? רק כדי להשוות איזו יחידה יותר פ33תית?... מיותר.

עוד דבר- במקום לרדת עליו ככה, יכולתם פשוט לומר "כל הכבוד על הרצון, אבל אולי כדאי שתחכה טיפה עד המיונים". יש דרכים להתבטא.

מקווה שהבהרתי את הנקודה.

ישן 13-08-2006, 15:00
  vish vish אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל vish

אם מה שחשוב לך זה התרומה, לך לגדודים. מה שאני אגיד אולי יעורר מחלוקת; אבל לדעתי הסיבה העיקרית שאנשים מגיעים ליחידות מובחרות היא לא הרצון לתרום. כמובן שגם זה קיים, אבל הסיבה המרכזית היא שאותם אנשים הם אנשים שרוצים להגיע הכי רחוק שאפשר. הם מציבים לעצמם מטרות ושואפים להוציא מעצמם את המקסימום - שאיפה למצוינות.
אם אתה בן אדם כזה, אני מאמין שאתה תעשה הכל כדי להגיע ליחידות המובחרות גם למרות הדאגה של אמא שלך. אם חשוב לך יותר לתרום בגדודים אתה תמצא את מקומך.

וסתם משהו שכדאי לחשוב עליו: חייל ביחידה מסוימת יכול לתרום תרומה אדירה לצבא ולמדינה. אותו חייל יכול היה לשרת ביחידה אחרת ולעשות עבודה פחות מיוחדת (כביכול לתרום פחות למדינה), אבל בגדול הוא תורם ונותן הרבה יותר מעצמו.

צריך להעריך את שני סוגי החיילים...

ישן 13-08-2006, 22:15
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05

יפה, אבל כל האשכול הוא לא על מה שהבחור שאל...

בגדול אין לי מה להגיד לך. אני חושב שההורים והדאגה שלהם היא מעל לכל. ו3 שנים של וואסח עם סיכה של 4 ס"מ לא שווים את התמוטטות העצבים של האמא ותרופות ההרגעה של האבא.

חוץ מזה יש גישה לזה ויש גישה. למשל, במקרה שאבא שלך שירת בקרבי ואמא שלך שירתה גם, אני מניח שהדאגה תיהיה מועטה יותר כיוון שהם "עברו את זה" ויודעים מה עובר החייל הפשוט ומה משימותיו, ובגלל שהם היו באותה הקלחת הם פחות ידאגו מה"לא נודע". בשונה מזה יש הורים שידאגו יותר, למשל עולי ברה"מ שלא עשו צבא, ושולחים את ילדיהם לגולני מבלי להבין מה הולך שם ואיך זה עובד. הם ידאגו יותר. תוסיפו לזה את ההבדל בין המצב הנפשי של הורה להורה אחר, את הרגישות, הפחדים והטראומות ותקבלו נוסחה שונה מאדם לאדם.

לכן אני מציע לגשת אל העניין בדיוק כמו שניגשים אל עניין הכושר כאן בפורום- שזה בלעדי ושונה מאדם לאדם. שב עם עצמך ותחשוב איך ההורים שלך יגיבו, הרי אתה מכיר אותם טוב מאיתנו. אם תגיע למסקנה שזה שווה את זה, לך על החלום שלך (סיירת או ניירת זה לא רלוונטי, ו30 תגובות היו כאן על כלום).
ישן 13-08-2006, 23:40
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "יפה, אבל כל האשכול הוא לא על..."

אתה יודע לא הרבה תגובות וחתימות מצליחות לעצבן אותי...אבל זה:
לא נמית ולא נמות בשם הציונות.
בביירות ובקריות, ילדים רוצים לחיות

אבל זה באמת מעצבן!!!איך אתה חושב שאתה חי פה אם לא היו החיילים שהאלה שמתו??!?!אתה ראית איך הילדים בבירות מפגינים למען נסראללה??!?אתה ראית איך ילדים זורקים אבנים על חיילים?!?!במלחמה הזאת פישלנו ובגדול בגלל שלא נכנסנו יותר חזק ועכשיו תזכור את דברי:העולם הערבי עכשיו מבין שאין יותר כושר הרתעה לישראל...ישראל מדבר המון ועושה פחות...אנחנו נכשלנו במלחמה הזאת בכל הבחינות..לא החזרנו את החטופים ולא השגנו שום הישג צבאי...מאות קטיושות נוחתות בצפון ושום דבר שצה"ל עושה לא עוצר את זה!!!!המלחמה הבאה נגד סוריה ואיראן תיהיה יותר קשה מאשר להילחם עם החיזבאללה...הממשלה שלנו פישלה ובגדול הפעם...תזכור את הדברים האלה במלחמה הבאה ואז נדבר...חבל שאתה לא מבין שיש דברים ששווה למות למענם...איך אפשר לדבר שחוטפים חיילים???הערבם בסוף יבינו שישראל מעדיפה לדבר מאשר להילחם וילמדו לחטוף חיילים כשיטה...היינו חייבים להוכיח שישראל לא מוכנה לסבול את הדברים האלה...אני לא מבין מה השמאלנים חושבים....שאפשר לפתור דברים כאלה רק ע"י דיבורים??ומה יהיה בפעם הבאה שיחטפו??גם אז נדבר??!?!?נשחרר בלי הפסקה ונכנע לסחטנות?!?!!?

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר