לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2006, 21:44
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
כתבה פתיחת דיון:האם העולם מתקרב למלחמה בקנה מידה עולמי?

לפני פתיחת הדיון חשוב לי להבהיר מספר פרטים:
1.חשוב שהוא יהיה עניני,ובוגר{אין מקום להודעות בסגנון:"לישראל יש 1000פצצות מימן מי שיתחיל איתנו יקבל על הראש"}
2.נא לא לערב ענינים פוליטים{למרות שיש להם חלק בלתי נמנע,אז לפחות נסה לשלב בהתאם}.
3.נא לשמור על שפה נהותה-אין צורך בחילוקי דעות שיתפתחו לאלימות מילולית.
4.אני מקווה שיהיה שיתוף פעולה מצד ההנהלה לדיון הזה,ושהוא יהיה תחת פיקוח.

ועכשיו לדיון:

ככל שחולפות השעות,מסתמנת לכולם תמונת מאזן הכוחות העולמית,היום בשנות ה2000 יותר מתמיד רואים בבירור מוחלט את המזרח נגד המערב...
מעולם זה לא היה מובהק יותר מאשר היום.

מצד אחד,יש את מדינות המזרח,שמרכיבות את האיום ממזרח,המדינות הבולטות הן:רוסיה,סין,דרום קוריאה,איראן ומנגד מדינות המערב אשר בראשן:ארה"ב,ברית נאט"ו,בריטניה,צרפת,גרמניה,רוב אירופה למעשה אפשר להכניס גם את ישראל כמובן,אוסטרליה,קנדה,ושאר מדינות.

העולם ללא ספק יושב על חבית נפץ ענקית עם טיימר מכוון לאחור,והספרות מתקתקות,מה שקרה לנו בלבנון זה רק דוגמית למה שעתיד לקרות.

ארגוני טרור בכל רחבי העולם,נהנים מתמיכה גורפת של 2מהמעצמות החזקות ביותר-סין ורוסיה,לדוגמא הרקטות לטווח קצר שנורו לישראל-מרביתן מתוצרת סין,כנ"ל הטילים המתקדמים שפגען בטנקים שלנו שמתוצרת רוסיה,ואיך לא הטיל שכמעט הטביעה את ספינת הדגל של חיל הים אח"י חנית-גם הוא תוצרת סין.

לסין ולרוסיה ללא צל של ספק יש אינטרס מוצהר להכניע את ארה"ב בכל דרך אפשרית,והן משתמשות בארגוני טרור,ומדינות אנטי מערביות בתור כלי שרת.

אז עכשיו נעבור לשאלות הקשות:

1.האם ניתן למנוע מלחמת עולם שלישית-כי איך שהמצב נראה,היא תתרכש בשנים הבאות.

2.לאיזה גוש{מזרח\מערב}ישנם את הסיכויים הטובים יותר לנצח במלחמה,במידה והיא תפרוץ?

3.האם שימוש בנשק גרעיני במלחמה יביא לסופו של העולם?או שקיימת מדינות בעולם שיכולות לשרוד את הפצצות{נניח במקלטים תת קרקעים}

*ועכשיו כמה דברים מענינים לא פחות-אשר אינן הוכחו מדעית,נוסטרודמוס ניבא כבר לפני אלפי שנים את אסון התאומים לאחר חלוף העידן{כלומר לאחר המילניום}הוא גם חזה מלחמה נוראית בכל העולם מספר שנים לאחר נפול התאומים{כלומר למה שעתיד לקרות לנו עכשיו}.

*בילי מאייר,האיש שניבא כבר בשנות ה70 על אסונות שקרו ניבא גם כי ב2006 ישראל תכנס למלחמה בצפון,ושב2008 נכנס למלחמה עם סין

***כמובן שאין להתבסס על מה שאומרים כאל מובן מאליו,אך עדיין מסקרן לדעת איך הם הצליחו לנבאות אירועים עשרות שנים לפני-אך זהו לא עיקר הדיון,ואני מעדיך שנמתקד בעיקרו,מקווה שיתפתח דיון טוב,ועמוק,בברכהBlueHawk***

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 07-09-2006 בשעה 21:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2006, 22:04
צלמית המשתמש של נץ כחול

הטענה שלך מענינת...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הרמס שמתחילה ב "אני חושב יותר בכיוון של מלחמת..."

כמו כן אל תשכח שלעולם מתחיל להימאס מהאיסלאם,כמעט בכל מדינה מערבית בעולם יש קהילה מוסמלית גדולה,ולרוב באותן מדינות הקהילות המוסלמיות הן עניות,ואחוז הפשיעה שם הוא גדול,כלומר מה שאני מנסה לומר זה שהאיסלאם מתפשט כמו חיידק בכל העולם,ולמדינות רבות כבר נמאס מזה.

ללא ספק המלחמה העולמית הבאה תהיה בין2 גושים:
מערב ומזרח-נקווה שהמערב יינצח.

נקווה גם שמדינות כמו יפן,אוסטרליה,הודו,צפון קוריאה וכ'ו,לא יכנעו לכוחות המזרח,כי אז יהיה לא טוב.

אני מקווה שהדיון ימשיך להתפתח,חשוב מאוד שתהיה מודעות לדבר הזה,אנשים לא מבינים עד כמה אנחנו קרובים למלחמה בקנה מידה עולמי.

ישן 08-09-2006, 20:45
  taporik taporik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
תלוי מאיזה צד מסתכלים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הרמס שמתחילה ב "אני חושב יותר בכיוון של מלחמת..."

לפי דעתי מחלחמת העולם השלישית לא תהייה במתכונת של 2 המלחמות הקודמות לה...
לא יהיו טנקים ומסוקים ומטוסים...
לפי דעתי, מה שיתחיל בלכאורה מלחמה של ארה"ב נגד אירן יגלוש למלחמה של שכירי חרב מוסלמים נגד ארה"ב והמערב..
צריך להבין שהאיסלם הוא האוייב הכי גדול של הציוויליזציה..
זאת דת פגומה שלא תואמת למאה ה21- (ואפילו לא למאה ה 12)..
אני מהמר על זה שלעולם לא יהיה כזה דבר שכל מדינות האיסלם יתאחדו למלחמה נגד המערב כי הם פחדנים..
וכשמובראק אומר שהוא נלחם באסלם הקיצוני..
יש להבין שגם החלום הרטוב שלו הוא השמדת ארה"ב והתאסלמות של כל העולם..
כי הרבה יותר קל לשלוט בציבור מוסלמי.. לפי החוקים המוסלמים..
(בגלל זה המשטרים גם שומרים על יציבות)..
תמיד האסלם יפעל מתוך אוכלוסיה..
תמיד יפעל בפחדנות. ותמיד יפגע בחסרי ישע.. כי האסלם הוא דת של פחדנים...
רק פחדן יכול לפוצץ את עצמו בפיגוע (זה אקט של פחדנות...)
עכשיו לאור הבורות שאנשים מפגינים פה הייתי רוצה להדגיש ולספר לחלקכם דברים שמעולם לא שמעתם..
אם תתרחש מלחמת דתות... אז הקוהליציה תכלול יחד עם מדינות המערב את רוסיה וסין
זאת מסיבה אחת פשוטה..
רוסיה נחשבת בעייני מוסלמים רבים כרוצחת מוסלמים מצ'צניה וכל הזמן הזה נשלח כסף מאל קעידה שממן את הטרור ברוסיה ובצ'צניה.. וכמו כן נשלחים שכירי חרב מכל מדינות האסלם להילחם ברוסים.
בסין (כן בסין) המצב זהה..
קיימת קבוצה מוסלמית שמונה כ 20 מיליון (שטויות בכנה מידה סיני) שהם בני העם האוייגורי ygur
שנלחמים כבר עשרות שנים בממשל הסיני ובדיוק כמו ברוסיה הצצ'נים גם הם רוצים להקים מדינת הלכה איסלמית בשם טורקיסטן.
ואף הכריזו ג'יהד על הממשל הסיני שנוהג במוסלמים כרצונו ומקים דירי חזירים במקומות של מסגדים באזור זה...
והארגון לשחרור טורקיסטן מבצע פיגועי תופת שאף אחד לא ממש שומע עליהם...
ולבסוף...
אני לא יודע מה יקרה עם צפון קוראיה..
אבל אני יודע שהמחלמה הטואלית התחילה כאשר האסלם התחיל במסע צלב כנגד האנשות..
לפי דעתי מה שאנחנו חוווים עכשיו זה המלחמה עצמה כשאסלם מתקיף..
ומתנחל באירופה ומתחיל לאט ובזיהרות לכבוש את אירופה ולגרום לאירופה הלבנה להיות העבד והמפרנס של האסלם..
ובתווך הקרוב גם ארה"ב תכנס למעגל הלחימה הפנימית...
וכשהמלחמה "תפרוץ" עדיין זה לא יהיה כל האסלם והמוסלמים ימשיכו להגיד...
"זה רק פלגים מסויימים רובנו אנשים סבבה... רק שאנחנו לא עובדים.. אונסים את הבנות שלכם ונכריח אותכם ללבוש רעלות ואחרי זה גם נכריח אותכם להתפלל לאללה 20 פעם ביום ואם תבצעו הכל לא נשמיד אותכם"...
תבינו לצערי אני אומר את זה..
הפתרון הוא השמדת עמים..
והשמדת דתות..
אני בא בעצמי ממדינה מוסלמית..
אוזבקיסטן.. אני יודע על מה אני מדבר..
או השמדה טוטרלית.. או התנצרות...
ומכיוון שזה לא יקרא אז אני כבר מציע להתחל לשנן
.....la alla min al alla wa muhammad rasul alla
ישן 07-09-2006, 22:11
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "פתיחת דיון:האם העולם מתקרב למלחמה בקנה מידה עולמי?"

הניתוח שלך פשטני ביותר, קודם כל רוסיה וסין לא ממש מעוניינות במלחמה אלא בהצלחת הכלכלה שלהם, זה שיש ציוד סיני ורוסי אצל חיזבאללה לא מוכיח עדיין שרוסיה וסין העבירו אותו אליהם, לדעתי המדינה שקמה כאיום הגדול ביותר על ארה"ב היא אירן, עם תסתכל לאט לאט אירן הפכה למעצמה איזורית יש לה מידה מסויימת של השפעה בעירק, סוריה לבנון, השטחים ואם תהיה הפיכה במדינה כמו סעודיה והרוב השיעי יעלה לשלטון השפעתה רק תגדל, ומה שחשוב יותר היא נחושה לערער את מעמדה של ארה"ב ככל יכולתה.

ובקשר לנוסטרדמוס, זה שטויות הנבואות שלו כל כך כלליות שזה יכול להתאים לכל אירוע חוץ מזה כמה אנשים שמפרשים אותו באמת קראו אותו במקור, כלומר בצרפתית של המאה השש עשרה? אני כמעט בטוח שאף אחד.

ישן 07-09-2006, 22:17
צלמית המשתמש של נץ כחול

אז לצערי הניתוח שלך יותר פשטני משלי...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "הניתוח שלך פשטני ביותר, קודם..."

איראן רחוקה כמה שנות אור מלהיות מעצמה אזורית,מה שיש לאיראנים זה כסף והרבה,אבל בשביל לבנות מעצמה בסדר גודל אזורי צריך הרבה יותר מכסף,כל תעשית הנשק שלהם מבוססת על הינדוס אמל"ח קיים לאחור-מה שמעיד על הבורות האיראנית,הנה תראה איך הם מתגאים בפיתוח המטוס הסופר מתקדם אולטרה משוכלל החדש שלהם,שהוא בסה"כ F5 משופר.

האיום הגדול הוא ללא ספק סין ורוסיה,לסין ורוסיה יש דברים רבים במשותף{על קומניזם דיברתי?}לאיראן יש היום את הכורים רק בזכות רוסיה,כל תעשית הנשק שלה מבוססת על סין ורוסיה,הכול עובר דרך סין ורוסיה,איך אתה לא מצליח להבחין בכך?

ישן 07-09-2006, 22:40
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אז לצערי הניתוח שלך יותר פשטני משלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול
לסין ורוסיה יש דברים רבים במשותף{על קומניזם דיברתי?}לאיראן יש היום את הכורים רק בזכות רוסיה,כל תעשית הנשק שלה מבוססת על סין ורוסיה,הכול עובר דרך סין ורוסיה,איך אתה לא מצליח להבחין בכך?

רוסיה? קומוניזם? אתה בשנת 1976 או 2006?

ולגבי תעשיית הנשק של איראן, היא לא מבוססת רק על "סין ורוסיה" אלא גם על פקיסטאן, צפון קוריאה ומדינות נוספות המספקות לה מרכיבים חיוניים - וחלקן מדינות מערביות להפליא.

ה"דיון" הנוכחי הוא עקר, בהתחשב בחוסר היכולת שלך לקרוא את המציאות העולמית, דרך ניתוחים הסובלים מהנחות יסוד שגויות (רוסיה וסין חברות טובות בגלל הקומוניזם לדוגמא) וכלה בחוסר הבנתך את החשיבות העצומה שיש לכלכלה בראיה הרוסית מזה והסינית מזה, אשר הופכת את האפשרות כי ילחמו במערב בנוסח מלחה"ע השלישית לאבסורדית לחלוטין.
ישן 07-09-2006, 23:08
  yosefd yosefd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.06
המילחמה בילתי נימנעת השאלה מתי ואך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "פתיחת דיון:האם העולם מתקרב למלחמה בקנה מידה עולמי?"

הטרור האיסלמי סוחף אחריו את כול העולם המוסלמי "למילחמת דת" כפי שאנו רואים לא מצליחים לדכא אירגוני טרור הם רק הולכים ומיתחזקים כמו שהעינינים מיתגלגלים עם אירן צפון קוריאה הולך ליהיות מילחמה בסדר גודל כזה של כול העולם המוסלמי נגד העולם המערבי לאירן ורוסיה יש שני סיבות שונות למילחמה אירן רוצה שהעולם המוסלמי ישלוט ורוסיה רוצה להפיל את ארצות הברית מענין אך הם ישתלבו במילחמה פני הדברים ניראים כמו אלו ליפני מילחמת העולם השניה אדישותה של אירופה מנהיג משוגע וכו.. חיבת להיות מילחמה בישביל שישרור יציבות בנוגע לישראל מערכת השילטון חסרת אישים אם לא ישתנו דברים המדינה לא תישרוד אם מיחוסר יציבות פנימית אם מיבחוץ
ישן 08-09-2006, 00:36
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

מלחמת העולם השלישית התחילה כבר ב 11.9.2001, ובצורה כזאת או אחרת, בגלל דבר טיפשי או רציני, היא תתפרץ ככה או ככה.
בתור מדינת המערב היחידה במזרח התיכון... יש לנו איקס ענקי על הגב שכל אחד יישמח לנצל בכל רגע, ולהגיד שישראל תהיה מקום בטוח בזמן שמלחמה כזאת תתפרץ, עם כל ההגנות האפשריות... אי אפשר.
כמו שמלחמת העולם הראשונה התפרצה בגלל משהו שבמידות עולמיות נחשב לפשוט שטות, ככה גם יכולה להיות המלחמה הבאה.

בשלב כזה או אחר, אם זה עוד שנה שנתיים חמש או עשר, היא תגיעה... בגלל שהיא חייבת להגיע.
מלחמה בין האיסלאם ( ובמיוחד אני לא אומר מזרח, בגלל שזאת מלחמת דתות, ולא כמו שתי המלחמות הקודמות ) למערב, בסופה, וזמן מסויים אחריה, אולי תביא את השקט לעולם וסוף סוף יהיה צד אחד, שבתקווה יהיה המערב, שהוא יהיה האחד שיישלוט בעולם... ונכון שהמושגים הם טיפשיים... אבל זאת האמת.
המשטרים האיסלאמים הלא יציבים מערערים את יציבות העולם, ואם מסתכלים טוב טוב שמים לב שהם שורש הבעיה לכל בעיה של מלחמה או טרור שכרגע יש לנו בעולם, ואת הדבר הזה צריך להסיר.

נורא חבל שכל האמריקאים השמנים האלה לא מבינים מה בוש עושה בשביל העולם, וחבל שרק אולי עוד 20 שנה, הם יבינו ויעריכו את מה שהוא בתור נשיא עשה מה שאף אחד לא העיז לעשות לפניו - לצאת למלחמה כוללת בטרור בכל אשר הוא, ולעשות את זה באמת וביסודיות.
ישן 08-09-2006, 00:52
  YoavG YoavG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.06
תיאורים פשטניים להפליא.

לדעתי, נכון להניח שרוסיה רוצה להתחזק ונכון שהדרך היחידה שלה להתחזק בזירה הפוליטית-בינלאומית היא לנקוט עמדה מנוגדת למערב לצורך הפגנת כח וגם כמובן קידום אינטרסיהם. אולם, הנחותיך שבקרוב כולנו (לפחות אלה מאיתנו שגרים יחד איתי במרכז הבועה) נתאדה הן מופרכות מיסודן ואני אדגים:

א. מהמלחמה הקרה הקודמת הופק לקח מאוד חשוב, מה שניצח בסופו של דבר זו כלכלה איתנה. הרוסים נכשלו כיוון שרוסיה לא יכלה כבר לממן את התפתחותה בעוד שלארה"ב ולגוש המערבי היה תזרים מזומנים אמין וקבוע המבוסס על כלכלות חזקות. הרוסים והסינים מבינים זאת ולכן יש להם אינטרס עליון לשמור על יחסים כלשהם עם המערב שבסה"כ מממן את התפתחותן ומהווה גורם משמעותי בפיתוח כלכלותיהן.

ב. עם כל הכבוד לצבאות סין ורוסיה, במלחמה קונוונציונאלית צבא ארה"ב הוא ללא עורערין הצבא החזק בעולם ובל נשכח את צבא בריטניה. פרק הזמן שייקח לרוסיה וסין להדביק את פער היכולות העצום עלול להימשך זמן מה. בנוסף, בהתייחס לסעיף א' , להדביק את הפער רוסיה וסין יצטרכו להשקיע משאבים כלכליים לא מבוטלים שזה נוגד את הנאמר לעיל כיוון שהשקעה עצומה בביטחון תפגע בחוסן הכלכלי ותבריח את המערב מסחר איתן.

ג. ההיסטוריה מלמדת שהרוסים אינם טיפשים (ואני מאמין שהסינים גם אינם כאלה) והם מבינים שהמשמעות של מלחמה גלובלית היא השמדתם בנוסף להשמדת אוייביהם. כיוון שמדובר במדינות רציונליות (זה שאנשים שם לא חושבים כמוך לא הופך אותן ללא-רציונליות) אין לאף אחד אינטרס להביא להשמדת העולם (ראה משבר הטילים בקובה וזה עוד בתקופה שבה לימדו בביהס רוסיים שנשיא ארהב הוא שליח השטן בכבודו ובעצמו).

עם זאת אני מסכים שלא הכל ורוד, רוסיה אכן עוזרת למדינה לא רציונלית (איראן) במאמציה הגרעיניים, אך לפי דעתי עימות ביננו לבין איראן או בין ארה"ב לאיראן לא יגרור בהכרח את רוסיה וסין למלחמה (כפי שקרה בוייטנאם) אלא במקרה הגרוע הן יתמכו בה במשאבים ונשק.

תרחיש האימה לדעתי הוא לאו דווקא מלחמה גלובלית שהסבירות להתקיימותה די נמוכה בנק' הזמן הנוכחית אלא גוף טרור ששם את ידיו על מתקן גרעיני כלשהוא ומנצל אותו במסגרת הג'יהאד כיוון שאז אין כתובת ואין דרך להגיב בצורה חריפה חוץ מלקבור רבבות על גבי רבבות של הרוגים.
ישן 08-09-2006, 12:30
צלמית המשתמש של K.G.B
  K.G.B K.G.B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.06

קודם כל לדעתי ברוסיה יש עכשיו דיקטטורה קפיטליסטית כלומר, המשטר הדיקטטורי במסווה של דמוקרטיה וקפיטליזם מנצל את בעלי ההון והאוליגרכים שלא מסכימים לשלם למשטר נרדפים.
אני חושב גם שבתקופה הקרובה יהיה שינוי מסויים בחוקה הרוסית שתאפשר לפוטין להמשיך בקדנציה נוספת ואין מי שימנע את העברת החוק כי ברוסיה יש פרלמנט של בובות, אם זה לא יקרה פוטין פשוט ידאג ליורש שגם הוא יהיה בובה של פוטין.

לדעתי התמיכה של רוסיה וסין באירן נובעת משיקולים כלכליים וכרגע הן לא מעוניינות לצאת למלחמה.
בנוסף סין מוכרת חלק ניכר מתוצרתה למערב ומפיקה מכך הרבה תועלת כי התוצרת שלה זולה משמעותית , כל עוד זה ממשיך אין לסין שום אינטרס לפתוח במלחמה.
כרגע התרחיש הכי גרוע שיכול להתרחש הוא מלחמה איזורית במזרח התיכון[ישראל נגד אירן וסוריה] עם תמיכה של המעצמות אבל ללא התערבות ישירה של רוסיה וסין, ארה"ב תתערב כדי לנצל את המצב ולפגוע באירן אבל רוסיה וסין רק יספקו נשק לאירן וסוריה.
במלחמה העתידית הגדולה אני חושב שמנהגים כמו הוגו ז'אבז יצטרפו למזרח כנגד ארה"ב והמערב.
אני לא יכול לחזות לאיזה צד תצטרף סין אבל היא תכנס למלחמה ברגע שהמשאבים שלה יתחילו להיעלם בגלל האוכלוסיה העצומה שלה.
ישן 08-09-2006, 13:18
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול
1.האם ניתן למנוע מלחמת עולם שלישית-כי איך שהמצב נראה,היא תתרכש בשנים הבאות.

2.לאיזה גוש{מזרח\מערב}ישנם את הסיכויים הטובים יותר לנצח במלחמה,במידה והיא תפרוץ?

תשובות(לפי דעתי והידע שלי):
1)לדעתי לא ניתן למנוע את מלחמת העולם השלישית מאחר והיא תפרוץ מסיבות דתיות(מזרח נגד מערב,איסלם נגד דמוקרטיה),מלחמה שפואצת מסיבות דת לא יכולה להמר בהסכם שבו מוחלפים שטחים או משולמים פיצויים,המטרה של הטרור האיסלמי הא לאסלם את העולם,הבעיה שלנו מתחילה בזה שהאיסלם מתשמש בדרך הטרור,וטרור הוןא דבר שמטבע הדברים קשה לנצח,עובדה,האינטיפדה השנייה התרחשה במשך 4 או 5 שנים(תקנו אותי אם אני טועה)זה הרבה יותר מכל מלחמה שלנו וגם עכשיו אחרי שהיא הסתיימה אין מנצח ברור.
2)לדעתי לגוש המזרחי(האיסלם) הוא בעל סיכויים רבים יותר מאחר והוא נלחם מטעמי דת,וכמישהו נלחם מטעמי גדת,מן הסתם אלוהים נמצא לצידו(במקרה שלנו,אללה) ולכן אותו אדם לא יכול להפסיד,אחרי הכל,איזה אל יגרום להפסד של מי שנלחם למענו?בגלל זה אי אפשר להכניע אותם,הם ילחמו עד שיקרה אחד משני דברים:השמדתם(שאני מקווה שלא תקרה) והדבר השני הוא לגרום להם להבין שיש דרכים יותר טובות לחיות,ושלא כולם חייבים להיות אותו דבר(כלומר,מוסלמים אדוקים).

ד"א,אני חושב שהתבלבלת ביו צפון קוריאה לדרום קוריאה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-09-2006, 16:08
  orystyler orystyler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.06

אין לי ספק שהמלחמה הזו באופק, השעון פועם בחוזקה ומלחמת הציביליזציות מרחפת מעל ראשנו כחרב דמוקלס.

בטווח הקרוב:
אני לא רואה איך הקהילה הבינלאומית מצליחה להתייעל אל מול איראן. אין לי ספק שהפחד ממשבר כלכלי ומהתפרצות של תאי טרור רדיקליים ברחבי אירופה תרתיע אותם מלפעול כנגד איראן ולכן ארה"ב תישאר בודדה במערכה. רוסיה וסין אומנם שואפות לכרסם במעמדה האיתן של ארה"ב אך ברמת העיקרון אני מסכים עם דעתו של טל שאינטרסים כלכליים משחקים תפקיד משמעותי יותר בהליך קבלת ההחלטות שם. בוש יצא למהלך נואש, הייתי אומר אפילו הרפתקה חסרת סיכוי למנוע מאיראן להתחמש בנשק גרעיני לפני סיום הקדנציה שלו. הוא יצליח לעכב אותם, אבל את האידיאולוגיה הוא לא יכריע אלא רק יעכב. להערכתי המודיעין האמריקני לקוי, כמו גם הישראלי ואלו שמספרים לנו סיפורים כאילו ניתן להשמיד את תוכנית ההתגרענות האיראנית הם בכדי גיבובי סרק. המודיעין הלקוי יוביל לניהול מערכה כושלת, משבר נפט חסר תקדים יפקוד את העולם, האמריקאים יספגו הרבה אבידות, טרור ולבסוף המיאוס במלחמה יוביל לנסיגה משפילה גם מעיראק. כאן תבוא נקודת המפנה כאשר המשטר החדש שיקום בארה"ב יהיה בדלני ומתרפס ויעסוק בעיקר בשיקום המדינה מבפנים. האיראנים ינצלו את התנופה וימנפו את המשיחיות ובכך יקצין האיסלאם והמשטרים המתונים כמצריים וירדן יתמוטטו האחד לאחר השני. בתקופה זו להערכתי תהיה מלחמה בארץ.

בטווח הרחוק:
איראן תכריז על יכולת גרעינית, מוסלמים ישטפו את אירופה ויעמידו בסיכון את האיחוד האירופי שיאלץ להטיל הגבלות הגירה על המוסלמים. גלי טרור אינסופיים (גם כימיים וביולוגיים) יתקפו את אירופה בתגובה, האיסלאם יתפשט מערבה ובחסות "המטרייה הגרעינית" תשאף איראן להקים חליפ'ה מוסלמית ברחבי המזרח התיכון ואירופה. הפחד משואה גרעינית יכבול את ידי אירופה שתישאר חסרת אונים אל מול האיום החדש. הרוסים יקראו את המפה ויבינו שהגיעה העת לפעול. ממש לפני שתסיים לייצר פצצה גרעינית איראן תותקף ומתקני הגרעין שלה יושמדו. לאחר מכן גם המשבר עם צפון קוריאה להערכתי יפתר.

לסיכום, אין לי ספק שהתנגשות הציביליזציות תקרה בשנים הקרובות אך קשה לי לראות איראן גרעינית כיוון שאני באמת ובתמים מאמין שרוסיה סין יהפכו את הקערה על פיה, יתערבו לבסוף וישמידו את התוכנית. כולי תקווה שההתפכחות לאחר הכישלון בלבנון תוביל את המדינה לעידן מנהיגותי אחר בו תוכל לעבור את הרעידה האיזורית הקרובה כשידה על העליונה.

אורי

נערך לאחרונה ע"י orystyler בתאריך 08-09-2006 בשעה 16:24.
ישן 08-09-2006, 21:31
צלמית המשתמש של eldad 18
  eldad 18 eldad 18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
אם כבר פתחתם דיון ..

עוד מעט יהיה מלחמה בן האיסלם לבין הנצרות (ארצות ערב נגד אירופה והרה"ב) ויהיה רק הרס עולמי והרבה אנשים ימותו !!,רק יחידים ישארו בחיים שזה ישראל .אבל .. לא כולם ,רק אלה שלא פשעו !
את זה אני לא אמרתי .. אלא נביאים רשמו את זה בתנ"ך לפני 2000 שנה בערך או יותר ..
"מצפון תבוא רעה "- את זה כבר אנחנו רואים.. קטיושות ,אירן וסוריה
עכשיו זה רק עניין של זמן עם הסורים ,האמריקאים "והחבר" האירני שלנו אחמד אבו נג'אד.
למלחמה הזאת קוראים "גוג ומגוג" נשמע מפחיד אבל זאת המציאות הקרובה ...
אני לא קיצוני ,אני פשוט רואה מה הולך ומסתבר שהכל נכון ,תתחילו להאמין.

מרץ 06

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר