לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-07-2006, 14:58
  Chiribum Chiribum אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
המלצה שיר חדש - "על מה את חולמת" רוק פסיכודלי

שלום לכולם, אני שיר שכתבתי, על מישהי שמשתכרת כל הזמן כדי לברוח מהמציאות, וקורה בשיר שמישהו מזיין אותה אפילו בלי שהיא יודעת מרוב השכרות. השיר לא גס או משהו, לא להבהל (:

תגידו לי מה דעתכם בקשה.

על מה את חולמת

ערפל צבעוני מרחף סביבך
איך לא הרגשת שהוא כבר בתוכך?
וזה כל כך חם וזה כל כך קר
איך לא הרגשת שנהיה מאוחר?

אז על מה את חולמת
בלילה לבד
יש לי משקה נורא מיוחד
הכנתי אותו במיוחד בשבילך
הוא יעזור לך לחלום בלילה
לבדך

תגידי איך זה מרגיש לחלום במציאות
ואולי כאן בעצם העוקץ נעוץ?
לכי מכאן אל הגן המוגן
אולי שם תמצאי עלה במקום ענן

אז על מה את חולמת, חולמת, חולמת?
אני כועס אני אוהב
אני רוצה להתאהב
אני בורח ואז סולח
ושוב שוכח ודי כבר עם זה
מחר אשתנה

חזרה לפורום
ישן 05-08-2006, 12:28
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה המסר של בריחה מהמציאות בהחלט עבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Chiribum שמתחילה ב "שיר חדש - "על מה את חולמת" רוק פסיכודלי"

אני מעולם לא השתכרתי, אז אני לא יודעת אם זה באמת מרגיש ככה.
אם לא היית אומר שמישהו זיין אותה תוך כדי שכרות/בריחה מהמציאות לא הייתי מבינה את זה כלל. מצטערת. מבחינתי "איך לא הרגשת שהוא כבר בתוכך" יכול להיות מפורש בכל מיני משמעויות אחרות מאשר בחור. למשל אפלה. למשל פוטנציאל לפרנויה שפתאום התפרצה. למשל סרטן. אני אגיד לך למה: לשיר מבחינתי יש אופי כזה אפל, כאילו קולות עולים במוחה, בראשה. כאילו מישהו לוחש לה לתוך הראש ומשגע אותה, מנסה לעקץ אותה. וייתכן שהאדם הזה הוא פרי דימיונה.
קראתי את השיר שוב. אם לא אמרת לי שהוא על שיכרות, והיית שם את השיר הזה בפורום של חולי סרטן זה היה מתאים מאוד, וחלק מזה זה גם מה שהם מרגישים. אני אדגים לך:

ערפל צבעוני מרחף סביבך
איך לא הרגשת שהוא כבר בתוכך? לא תמיד מרגישים שהסרטן מתפתח בתוכינו עד שלא מגלים זאת במקרה
וזה כל כך חם וזה כל כך קר כן, זאת לפעמים ההרגשה, אם כי הרגשה לגבי מחלה זה אינדיווידואלי
איך לא הרגשת שנהיה מאוחר? בסרטן זה ברור, לא? ייתכן שברגע שהוא התגלה נעשה מאוחר מידי.

אז על מה את חולמת
בלילה לבד
יש לי משקה נורא מיוחד תרופת פלא?
הכנתי אותו במיוחד בשבילך
הוא יעזור לך לחלום בלילה
לבדך יש כאלה שמקבלים מורפיום כחלק מהטיפול וזה בדיוק כמו סמים. (ידוע לך שקיימים סמים שאינם חוקיים, שטוענים שהם יכולים להקל או לעכב). לפי הנימה של המשפט, שנאמר בציניות ובאירוניה, אפשר להבין שזו אינה תרופת פלא, ואולי אינה תרופה בכלל, אלא רק טישטוש. יש גם תרופות נוספות שאפשר להגיד עליהן בדיוק את אותו הדבר.

לכי מכאן אל הגן המוגן
אולי שם תמצאי עלה במקום ענן הרבה חולים במחלות כרוניות כמו סכרת או סרטן לא יכולים לקבל את האמת הזו על עצמם ורוצים להמשיך במציאות הזו כפי שהיתה קודם, לפני הגילוי. כל המציאות שהם חיים בה הפכה למצב כמו חלום. החיים האמיתיים זו המלחמה והניסיון לשרוד או להתרפא."לחלום במציאות" זה ביטוי שקולע בול למצב. יש לי ידיד שיש לו שכן. אותו שכן חולה בסכרת וכבר כרתו לו את שני רגליו. וידיד שלי שואל: "המצב שלך היה חמור מאוד עוד קודם. למה לא עשית משהו עם עצמך? למה המשכת בדרך שלך? אפילו אחרי שכרתו לך שתי רגליים אתה עדיין ממשיך ולא דואג לעצמך מבחינת תזונה ומבחינות אחרות?" אותו שכן עדיין חולם במציאות אבל לא עושה כלום כדי לעזור לעצמו.

אז על מה את חולמת, חולמת, חולמת?
אני כועס אני אוהב
אני רוצה להתאהב
אני בורח ואז סולח
ושוב שוכח ודי כבר עם זה
מחר אשתנה "מחר אשתנה" - ברגע שיש מחלות קשות וכרוניות זה בהחלט דורש שינוי באורח החיים כולו, במודעות, במחשבות, וזה מאוד קשה. כמעט בלתי אפשרי. המשפט "מחר אשתנה" מאפיין המון רגעי שבירה. בדיוק כמו מישהו שעושה דיאטה ונשבר ואומר: טוב, מחר אני אמשיך/אעשה דיאטה.

מעבר לזה השיר מצויין. החלק ה"פסיכודלי" עבר מצויין. לגבי החלק של "רוק" - תלוי למי מיועד השיר.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 08-08-2006, 01:22
  Chiribum Chiribum אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
פיייהה מריאל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Chiribum שמתחילה ב "שיר חדש - "על מה את חולמת" רוק פסיכודלי"

ניתוח יפה אפילו לא חשבתי על זה בכיוון הזה....

שיניתי טיפה את השיר כי הסוף הוא מן כזה לא קשור... יותר בית אישי שהכנסתי ולא באמת יבינו אותו, אז חבל סתם להרוס...

העריכה שלו היא:

על מה את חולמת

ערפל צבעוני מרחף סביבך
איך לא הרגשת שהוא כבר בתוכך?
וזה כל כך חם וזה כל כך קר
איך לא הרגשת שנהיה מאוחר?

אז על מה את חולמת
בלילה לבד
יש לי משקה נורא מיוחד
הכנתי אותו במיוחד בשבילך
הוא יעזור לך לחלום בלילה
לבדך

לכי מכאן אל הגן המוגן
אולי שם תמצאי עלה במקום ענן

אז על מה את חולמת, חולמת, חולמת
בלילה לבד
כשאת לא מודעת לעניין
אני עומד לידך
והורג את הזמן

ומה לעזאזל אומר הקטע של ה"רוק"? שדיברת עליו...

נערך לאחרונה ע"י Chiribum בתאריך 08-08-2006 בשעה 01:25.
חזרה לפורום
ישן 21-08-2006, 04:56
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אני דווקא מאוד שמחה שנתת הקדמה לשיר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Chiribum שמתחילה ב "תודה"

כי בעצם אתה מסביר לי איך זה להרגיש דברים שלא חוויתי מעולם. בעצם ההקדמה והשיר שלך אתה גורם לי לחוות משהו שמעולם לא חוויתי (והאמת, מקווה שלעולם גם לא אחווה). זה כשלעצמו עוזר לי להיות הרבה יותר רגישה לאנשים שעוברים את זה וגם לאנשים שבסביבתם, כי אז אני יותר יודעת מה עובר עליהם. האמת, הדוגמה הכי הכי טובה שלי זה מתוך טלנובלה שאני צופה בה בקביעות ששמה "האחד". בין השאר יש שם נערה שנכנסת לסמים ולא יכולה לצאת מזה, ומתארים בדיוק רב מה עובר על המשפחה, מה עובר עליה ואיזה דברים נוראים היא עושה להם. הם לא מראים רק את הפעולות והתגובות של האנשים. כדי שנבין בדיוק מה עובר על המשפחה ועליה ומה עובר בתוך הראש של כולם הוסיפו דמות נוספת שהצליחה להיגמל מסמים והיא מתארת בפרוטרוט מה קורה ע"י זה שהיא חושפת את הכל אצל פסיכולוג. משלבים שם גם הרבה ראיונות עם אנשים אמיתיים שנגמלים מסמים שיספרו את קורותיהם, מה קרה להם, מה הם איבדו. הם מצלמים רק את העיניים או הפה שלהם, אבל הקול אמיתי. גם הכל אמיתי. עד שלא ראיתי את הטלנובלה הזו לא הבנתי כלום. לא הבנתי עד כמה הצורך הגופני לסמים, התלות הכימית הזאת, גורמת לך לעשות דברים שמעולם לא עשית ולעבור על כל אמות המוסר שיש לך, והופכת את כל האנשים לחפצים. הקטע של להפוך את האנשים לחפצים אך ורק כדי להשיג קצת אבקה הוא באמת ממש לא יאומן. המשפט "לעולם אל תאמר לא" מקבל מימדים אמיתיים וזוועתיים. הם גם מראים שבעצם לא משנה עד כמה הרצון שלך גדול, להיגמל זה דבר שהוא כמעט בלתי אפשרי, כי אתה נלחם כנגד הגוף שלך והתלות הכימית. הם מראים שלמעשה זה לא נגמר בגמילה עצמה, אלא זה ממשיך לכל החיים. צריך להישמר אפילו מסיגריה קטנה, אפילו מלגימה אחת של אלכוהול, אפילו של בירה, כי לגימה אחת עלולה לגרור אותך חזרה מהר מאוד למסלול התמכרות. יש שם מישהו מהמרואיינים, שאחרי שהצליח להיגמל הוא עובד, והוא החליט שהוא לא מקבל שום כסף מזומן ביד. הוא העביר את השליטה על החשבון שלו לאישתו ואמא שלו, כי הוא לא רוצה לבחון את עצמו יותר ממה שבחן את עצמו. אתה יכול לתאר לעצמך שאתה, בן 40, צריך לבקש כסף מאמא שלף או מאישתך עבור כרטיסיית אוטובוס? גם לנסות ולהכריח מישהו להיגמל זה דבר הרבה יותר קשה. ההחלטה של הצורך להיגמל תופיע ברגע שהוא יראה שהאבידות שנגרמות לו עקב כך גדולות הרבה יותר מאשר כל פיסת "אושר" שנדמה לו שהוא משיג מהסם.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר