לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2006, 09:46
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כן!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "אם כן,"

קודם כל לקחי המלחמה הזאת הם בין השאר שדעת הקהל העולמית אוהבת בעיקר גופות, ורצוי של ילדים - אין להם עניין במצבים אחרים.

דבר שני - מי שנפגע מקליע באגן הוא מעמסה נוראית הן רפואית והן מוראלית על סביבתו. תאמין לי שאף אחד לא מסמן "וי" למצלמות כשיש לו קליע תקוע בתחת ושום ילד לא מתלהב ממנו. לחייל הפשוט אין כמעט הזדמנויות לעשות "סינונים כאלה" אבל במקרים מסויימים כן יש לו. לקלע/צלף בהחלט יש הזדמנות כזאת. בפעולה שהיתה בג'בליה ב 2002, נורה בנדיט אחד במפגש בין סמטאות ע"י קלע ממרחק של 100 מטר בערך. הבחור קיפץ כמו קרפיון שהוצע מהמים וחצי דקה אחרי זה רצו אליו כמה מהחברה שלו וחטפו אחד אחרי השני. אני ערב לכך שכל ההתנגדות החמושה באותו אזור נשברה באותו לילה ואפילו את הD9 שצנח לבור ספיגה, היה אפשר לחלץ שלא תחת אש. מכל הערבים שנכנסו לשדה האש, 2 נהרגו ו4 נפצעו קשה (אולי התפגרו אחרי כך, אבל בשטח הם הראו סימני חיים). מכיוון שהם ממילא לא היו בעמדת סיכון של הכוח, "דאגתי" שאיש לא יתפתה לירות עליהם. אין לי שום ספק שהיום הם דוגמא מהלכת לתוצאות של קרב ואיש לא שואב גבורה מהם. הם גם מצתלמים רע מאוד כשמגיעים ל"מיון".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2006, 10:21
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זה כמו המצאת המטבע העתיקה או הכתב
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "דוגמא מהלכת?"

מסקנה (המצאה) הגיונית שפותחה בכמה מקומות מקבילים בשל צורך שהוביל לטכנולוגיה. אני חושש ששום קצין בצה"ל לא יעיז להכנס לפרטים כאלה משום שעדיין מקובל שאנחנו "טהורי נשק". זה בדיוק כמו הסיפור עם נוהל חניבעל שבו במשך שנים מפקדים התחמקו מלענות על שאלה פשוטה כמו "מה זה בדיוק לעצור אותם בכל מחיר". חוצמזה בצה"ל לא אוהבים להתעסק בקטנות כמו יכולת קליעה

אני מכיר סא"ל במיל' (חי"א) שנוהג להפציץ את מערכת הבטחון בפקסים עם הצעות. הוא הציע הצעה דומה (לדבריו) בשנת 2000!

כמו לגבי טקטיקות אחרות, גם זו היא רק שיטה מסייעת ובשום אופן אסור להתמכר לאשליה שזה יותר מכך. הפתרון הצבאי לבעיות כאלה צריך לכלול המון נחישות ובעיקר שימוש מבוקר בשיטות מסויימות מאוד. לצערי אני חייב לציין שגם בסדיר וגם במיל' (במיוחד במיל') נתקלתי במעט מאוד לוחמים שהיו מוכנים לשנות חשיבה לכוונים כאלה - כולם מעדיפים את העוצמה וכוח האש. אני לא רואה מצב שבו ניתן ליישם בצה"ל טקטיקות מהסוג של החיזבלה לדוגמא, משום שכולם ממהרים לירות ובזים לטקטיקות מורכבות ברמה פלוגתית. יש לעניין שני צדדים כמובן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:41

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר