לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2006, 07:35
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
משמעת
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי z00nd שמתחילה ב "תשמע זהו תפקידו של מצ''ח נכון..."

רוב העם בישראל ולכן גם הצבא, סובל מחוסר משמעת אישית כתופעה וחוסר משמעת בכלל. לזה יש השלכות עמוקות על כל דרך החיים בארץ: מהתנהלות תור בבנק, מקום החנייה, דרך הדיבור, וכו' וכו'. בצבא שהוא מבנה מוגדר מאוד ועובד על מינימום של פלורליזם, ניתן היה לחשוב שזה יהיה שונה אבל, התופעה קיימת הצבא ובגדול. בצבא ניתן וחובה לכפות משמעת וללא פשרות. אם המוסר הפנימי, היושר האישי וההבנה שיש לבצע ולציית לפקודות ונהלים לא מביאים לזה אז, האיום בענישה צריך לגדור את הגבולות.
ברחוב, מה שבולט כל כך, הוא לבוש החיילים בסדיר שנוגד את הפקודה, זה מסמל את חזות הכל.
גורם נוסף שמרסק את ההתנהגות המובנת של הצבא הוא השימוש בטלפונים ניידים. ניתן להשיג כל אחד כל הזמן. זה שובר מדרג היררכי, שובר אפשרות לשמירה על לו"ז ומאפשר לקמבן ולבצע דברים "בסגירה" חרף סיכומים והוראות קודמות.
חסר משמעת ואני מקווה שהתאור הנ"ל בעניין הנשק המופקר הוא רק התחלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2006, 21:14
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
לתפיסתי אתם דווקא טועים מאוד בעניין הנשקים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי פקפק שמתחילה ב "ונעבור ל "פשט":"

אני יכול להעיד רק משירותי שלי, שבו מהיום שנהייתי לוחם לא חשבתי אפילו להוציא את הנשק מהארונית בחדר אלא למטרות אימון-פעילות-יציאה הביתה. להסתובב בשטח היחידה עם נשק??? מה קרה מלחמה? שטויות במיץ.
הנשק הוא כלי, אמצעי לחימה אחד מיני רבים, הוא אינו ערך בפני עצמו ואינו סמל, דגל, או מונומנט סימבולי כלשהו. לוחם שנמצא במנוחה ביחידתו (שהנחה שהיא מתחם סגור ומסודר) לא צריך להסתובב עם נשק כשהוא יושב במועדון/הולך לחדר אוכל/מתקלח/כל פעילות מנוחה סבירה אחרת, יותר משהוא צריך להסתובב עם רימון בכיס, אמר"ל אל הצוואר או קסדה לראשו. מספיק שהנשק יהיה במקום מסודר ובטוח (מתחת למיטה במגורי הלוחמים עונה להגדרה.)
ישן 19-08-2006, 23:27
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
סליחה- נשק הוא ערך? אני מגדיר ומעריך את עצמי כאדם וחייל ערכי מאוד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי פיטר 1 שמתחילה ב "אין למצ''ח מה לעשות ???"

ומעולם לא ראיתי בנשק ערך. איזה ערך הוא מייצג ומה עומד מאחוריו בדיוק? ערכים הם נורמות ההתנהגות בין אדם לאדם (ידיד או אויב) ובין אדם לעצמו. חתיכת ברזל, משוכללת וקטלנית ככל שתהיה היא לא, ולא תהיה ערך, ואוי לנו אם כן.

אני לא אומר שלא צריך לשמור על הנשק- נשק הוא כלי מסוכן ולא צריך להסביר לאף אחד למה הוא צריך להישמר, כמו גם כל אמל"ח אחר. זה לא עושה אותו ערך.

אין לזה קשר למשמעת. כנס מחר בבוקר לבסיס השייטת או סיירת מטכ"ל, ואם תמצא לוחם אחד שמסתובב עם הנשק עליו בתוך היחידה (שלא כחלק מאימון או משהו אחר המצריך את הנשק) אני מתחייב שלא לחזור ולכתוב בפורום יותר לעולם. סגרנו? לא הייתי חושב שמוטל ספק במקצועיותם או איכותם כלוחמים (גם ערכיים) של לוחמי השייטת נכון?

התפיסה שאי מדבר עליה מקדשת את איכויות האדם הנושא את הנשק ולא את הנשק עצמו. לוחם איכותי יפעל בנורמות התנהגות ערכיות ובאחריות גם בלי שישימו עליו נהלי משמעת מכל כיוון כדי להזכיר לו שהוא חייל, והוא אינו צריך להסתובב עם נשק, להצדיע לקציניו או אפילו עם מדים (מדים ביחידה??) כדי להתנהג כמו לוחם.

לגבי מה שנאמר על "החיילים של היום שמסתובבים בהופעה בלתי תקנית"- אני הייתי יוצא הביתה על אזרחי ולעיתים מזומנות על מדי ב'. האם זה עשה אותי לוחם או חייל פחות טוב או פחות ערכי?
עכשיו תגיד "אבל דבר מוביל לדבר, זה מתחיל בללכת על אזרחי ונגמר ב.." - האם באמת הליכה על אזרחי תגרום לי בבוא היום לסרב פקודה, להפקיר נשק או לבצע עבירות בטיחות??
ישן 20-08-2006, 00:20
  פיטר 1 פיטר 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.06.06
טוב עכשיו אני אומר- דבר מוביל לדבר
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "סליחה- נשק הוא ערך? אני מגדיר ומעריך את עצמי כאדם וחייל ערכי מאוד"

הנשק האישי של החייל אמור להיות כל הזמן בהשג יד !!! ללא שום קשר לצורך מבצעי, וכן התנהגות שאתה מתאר כן מובילה (מניסיון) לזה ששוכחים נשק בהקפצה, באוטובוס או בטרמפ,חייל (בעיקר אם הוא לוחם) חייב להרגיש שהנשק הוא חלק בלתי נפרד ממנו, ראיתי חיילים ביחידות שלא הקפידו על נוהל נשיאת נשק קופצים לעמדות באמצע התקפת מוצב בלבנון ללא נשק כי הנשק היה "זרוק" כבר שבוע מתחת למיזרן, ובאימונים הם כמעט לא נגעו בנשקים כי הם היו ותיקים (או "לוחמים" כהגדרתך) שכמעט לא עשו כלום (היה שם רס''פ שסיפר לי בגאווה שהוא לא ידע איפה הנשק שלו במשך אימון שלם (4 חודשים) ורק כאשר הפלוגה עברה מקום על כל ציודה הוא מצא אותו....) אני יכול להגיד לך שאצלנו זה כמעט לא קרה,נשיאת נשק כל הזמן זה חלק מחינוך לחיילות נכונה, וכן נדוש כמו שזה ישמע אני כן חושב שדבר מוביל לדבר....

בלי קשר לכלום אני ממש לא חושב שזה תפקיד למצ''ח, ובטח לא בזמן הזה... זה נשמע לי כאילו משהוא שם (במ''צ) רודף את היחידה ממניעים לא כל כך עיניינים, בטח חייל של היחידה נתן איזה סטירה למ''צ או משהוא כזה...
ישן 20-08-2006, 01:08
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
אבל העניין הוא
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "חברים העניין פה הוא לא הנשק"

שזה לא הזמן דווקא בתקופה הזאת שהחבר'ה האלה סגרו כל כך הרבה שבתות בשביל להגן על המדינה שלנו..
ואיבדו חברים דווקא עכשיו לחפש אותם בקטנות..
תאמינו לי כאחד שהיה שם הדבר שהכי פינטזנו עליו הדבר היחיד שהחזיק אותנו שם זה המחשבה על הבית כל לוחם יגיד לך את זה ודווקא עכשיו למנוע ממנו את זה..
''כדאי שילמדו לקח''..איכס מי שחושב ככה מגעיל אותי,מי זה המ''צ הזה שילמד אותם על ערכיות מי הוא בכלל?..אם הוא היה כזה עירכי הוא היה מתגייס לקרבי ולא ליחידה שכל מטרתה היא להעניש חיילים לא ממושמעים..
אחרי זה הם מתפלאים שחיילים יורקים עליהם בטח הם יכולים ללמד לוחם מאגוז מה היא אחריות של נשק...

ישן 20-08-2006, 09:47
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
השקפה צרת אופקים ולא רצינית
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "אבל העניין הוא"

אני מבין מדבריך שצריכים להיות מעמדות בצבא וכי המ"צ אמור ללקק את הנעליים של השאר...

נו באמת! גם בצוות פיתוח בחברת הייטק רצינית (בחו"ל) ישנם סטנדרטים מסויימים על סדר וניקיון בשולחן העבודה. מי שהגישה שלו "משלמים למנקים לנקות אז אני אשפוך קפה על השולחן כאהבת נפשי" לא ישאר בתפקיד (וסביר להניח שזו גישתו גם בתחומים אחרים).

לצערי הרב כשהייתי בן 20 גם אני, כמוך, ראיתי במ"צ סוג של עלוקות "שלא רואים לבנון" אבל מאז למדתי לראות מציאות מורכבת יותר ולשימחתי אני כבר לא ממש חושב כך.

אם כבר ישנו כשל גדול הוא בכל שלוחמי יחידות "עילית" לא מעטים רואים בעובדת היותם מחוץ לכללי המשמעת של כלל הלוחמים, מין "פריווילגיה". אני לא רואה כבוד רב בכך שאנשים איכותיים ורציניים עדיין חושבים שמה שעושה אותם טובים יותר זו העובדה שהם יכולים לצפצף על תקנות לבוש והופעה. אני לא מוצא כבוד רב לעצמי בכך שבמשך זמן מסויים גם אני חשבתי שלהסתובב עם נעלי הרים (באישור) זו איזו אמירה. למזלי הרב אחרי שכמה פעמים ראיתי בפעילויות מסויימות את הלוחמים של החטיבות במעגלים חיצוניים כשהם מזיעים בשמש, או עם רגליים קפואות ושקית חימום בידיים - אוכלים חמישיה כשלי היו פסק זמן (בעטיפה לבנה צבאית), במקום ללכת עם האף למעלה, הרגשתי די נבוך מכך שישנו חוסר שיוויון משווע בין מרבית היחידות הלוחמות, ובין מיעוט של לוחמים אחרים שזוכים לפינוקים -שאין בינם ובין מבצעיות הרבה-ללא שום פרופורציה.

אני חייב לציין שבמיל' בגדוד "רגיל" לגמרי אני מרגיש טוב בהרבה מאשר בימים ההם. דעתי האישית.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר