לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2006, 19:24
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הגישה שלך מאוד פשטנית ומנותקת מהמציאות
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "זה לא מה שעושה את התמונה"

כשגמרתי את הצולבת הראשונה אחרי ירי מטורף שלקח אולי 12-15 שניות, פשוט לחצתי על תפס המחסנית ושמטתי אותה כמו באקדח (אני תמיד משייף את הבליטה במחסנית כך שהיא תיפול מבאר המחסנית ללא משיכה). אין לי מושג אם הערבים באזור המחנות עשו חינגה על הצולבת הזאת, וזה לא ממש מעניין אותי.

אני מאוד מקווה שבכל פעולה כזאת כוחות צה"ל ישאירו להם מנורה אחת או שתיים ואיזו מימיה שיהיה להם לשים במוזאון.

לשיטתך אני רואה את הכוח הפושט משוטט עם אמר"לים ומחפש פריטי ציוד אקראיים שאיש לא יכול לדעת אם הם בשטח או לא. גם את הגלילון של אמיר מי טל הי"ד לא החזירו ויכול להיות שישנם כמה ישראלים שחיים ובריאים היום בשל כך. אחד הדברים שאני שמח שלא נמצא עוד עמנו זוהי המשוואה המטופשת שבשביל לחלץ איזה רובה שנותר במקום אירוע, צריך לסכן חיי אדם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2006, 08:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "זה לא העניין."

אתה לא משאיר תוואי לוואי כאשר אתה רוצה להמנע מגילוי. מכיוון שכבר נתגלית - אין שום טעם להתחיל לאסוף עטיפות של ציוד רפואי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 21-08-2006, 11:00
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הגישה שלך מאוד פשטנית ומנותקת מהמציאות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
לשיטתך אני רואה את הכוח הפושט משוטט עם אמר"לים ומחפש פריטי ציוד אקראיים שאיש לא יכול לדעת אם הם בשטח או לא. גם את הגלילון של אמיר מי טל הי"ד לא החזירו ויכול להיות שישנם כמה ישראלים שחיים ובריאים היום בשל כך. אחד הדברים שאני שמח שלא נמצא עוד עמנו זוהי המשוואה המטופשת שבשביל לחלץ איזה רובה שנותר במקום אירוע, צריך לסכן חיי אדם.

דווקא את המקרה של אמיר מי טל ז"ל לא היית צריך להזכיר פה, אין השוואה בין השארת אריזות ריקות של צר"פ מתכלה להשארת גלילון מצוייד בציין ואפוד עם חומר סודי, כאשר יש לציין שבאותו אירוע גם נשכחו בשטח 4 חיילים (לא רק ציוד...)

ישן 21-08-2006, 11:46
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו היתה דוגמא מוקצנת יחסית ובכוונה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]לשיטתך אני..."

אגב - במילואים האחרונים שלי בג'נין, למעשה יום אחרי אירוע החטיפה, הופעל מטען על הסופה שנסעה לפני. אחד החיילים שפרק איבד תוך כדי כך אקדח אזרחי שנשא עליו (של חברת שמירה). למרות שהוא הרגיש בזה דקה אחרי, הקצין בשטח העדיף להתקפל מהמקום בלי לחפש אחריו בתא שטח שהיה בסה"כ קטן יחסית (שטח של מטע ועוד כמה בתים בודדים). למחרת בסריקות שנערכו (ממילא) לא היה לו זכר ועד כמה שהבנתי היו סימנים שהוא נאסף במהלך הלילה. לא שמעתי איש שחלק על ההוראה של להתקפל מהשטח למרות הנשק האבוד. אין לי מושג מה היו עושים אם זה היה רובה צה"לי, אבל זו בכל זאת דוגמא (המטען היה גדול יחסית אבל פרט לציפצופים באוזניים וכמה חבורות, לא היו נפגעים).

ישן 21-08-2006, 12:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "ומ.ק. עם מצפין,"

דווקא זה לא מדאיג אותי. שוב, מרגע הגילוי - אין מה להתעסק בשטויות. מה שמסווג, או אמצעי לחימה - כן (וגם זה בתלות במצב). כל השאר - חרטא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 20-08-2006, 22:48
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "וונטולין משמש לפתיחת נתיב אויר יעיל בריאות"

ציטוט:
הוונטולין הינו פק"ל רפואי הן אזרחי, וכמובן צבאי
אומנם השתחררתי לפני כ 8 שנים ולא זכור לי וונטולין כפק"ל.... וונטולין היה רק במרפאות וגם אז כתמיסה, משאפים נקנו בבתי מרקחת צבאיים ע"י החיילים עפ"י מרשם רופא מומחה! וונטולין במשאף לא כל כך יעיל בשדה הקרב מכיוון שהוא משפיע לאחר כ 20 דקות.
ציטוט:
ושימושו כללי ולא רק למצבי אסטמה
מזה שימוש כללי??וונטולין משמש רק למקרי אסטמה ו COPD
http://www.drug.co.il/bygeneric.asp...239&drugID=4546
ציטוט:
ברור לכול שלחייל אסמתי סיכוייו להיות קרבי בכלל, וביחידות עלית בפרט - אפסיים לחלוטין
זה נכון לגבי יחידות מיוחדות אבל עם אסטמה אפשר לקבל פרופיל 72 ולעיתים 82.
ציטוט:
קראתי באשכול כאן הרבה שטויות
וגם כתבת לא מעט שטויות.

נערך לאחרונה ע"י דוק05 בתאריך 20-08-2006 בשעה 22:53.
ישן 21-08-2006, 01:21
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
לא יודע איפה שרתת
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "[QUOTE]הוונטולין הינו פק"ל..."

וחבל שלא התייחסת לכל התגובה שלי אלא לרק מה שבלט לעיניים שלך, אבל נניח לקטנות.
כנראה שלא יצא לך לטפל בפגוע בשדה עם כשל נשימתי.
לא יודע לגבי פרופילים - אסמתיים פסולי יחידות שדה.תבדוק את זה במקרפ"ר.
רופא צבאי בשטח יכול לבצע ניתוחי חירום , אבל בשביל לרסס וונטולין לפתיחת סמפונות מחוייב במרשם רופא?
ואם כבר הבאת קישור - תקרא מה כתוב בו .. וונטולין הינה תרופה לכשל נשימתי של הסמפונות, אסמתיים משתמשים גם בזה וגם בדברים אחרים.
גם חולי מגרנות שאינם מוגדרים כאסמתיים אבל חוטפים קוצר נשימה - גם הם משתמשים בוונטולין.

ואגב - תמיסת הוונטולין בתרסיס היא לפי ריכוזים שונים , יש גם משאף שפועל מיידית .מניין הבאת את ה20 דקות ? חולה אסמתי יילך לעולמו אם ישתמש בוונטולין הזה שאתה מכיר .. אני לא מכיר.
אני השתחררתי לפני 11 שנה וכן היה וונטולין בפק"ל רופא.

אולי אתה חובש (מנחש..) לא יכולים להיות מצבי טראומה עם כשל סמפונות ?? מה עושים אז?? מחכים 20 דקות ?

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 21-08-2006 בשעה 01:24.
ישן 21-08-2006, 07:45
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "לא יודע איפה שרתת"

אני אסמתי ולא פסול יחידות שדה....
לגבי זמן פעולה של ונטולין תוכל למצוא בכל ספר פרמקולוגיה ובכל עלון לרופא (ברשותך אני הבהיר את עצמי: הכוונה היא לאפקט מקסימלי ולא לתחילת הפעולה).
מה זה כשל נשימתי של הסימפונות?? קיים כשל נשימתי ובמקרה כזה הטיפול הוא לא ונטולין. ואיפה קראת בקישור שהתרופה משמשת למצבים אחרים?? להלן ההתוויה הרפואית של ונטולין מתוך הקישור קרא שוב: Relief of Bronchospasm in bronchial asthma of all types, chronic bronchitis and emphysema.התוויה מאושרת:

נ.ב chronic bronchitis and emphysema=COPD

כדי לרסס ונטולין אתה צריך שיתוף פעולה מצד החולה/פצוע, אחרת במקרה הטוב הונטולין ישאר בחלל הפה, למצבי חרום מזריקים ונטולין לתוך השריר ולכן הכל "המוזרות" במציאת משאף בשדה הקרב.
ציטוט:
כשל סמפונות
מה זה?? לא קיים מושג כזה ברפואה.
ציטוט:
חולה אסמתי יילך לעולמו אם ישתמש בוונטולין הזה שאתה מכיר
נו באמת.... כמה הגזמות...

נערך לאחרונה ע"י דוק05 בתאריך 21-08-2006 בשעה 08:13.
ישן 21-08-2006, 08:50
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
שוב - אתה מעדיף להתייחס לכמה מילים ולא לכל המשמעות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "אני אסמתי ולא פסול יחידות..."

כשל סמפונות ? מה זה ? - הצרות סמפונות כתוצאה של טראומה (טראומה - מצב הלם פתאומי,פציעה)
ויש מושג כזה ברפואה - צור קשר עם פרופסור אבי רבקין, תוכל לשאול אותו.הוא גם יסביר לך איך מרססים וונטולין למחוסר הכרה.

תרסיס לפצוע, גם אם הוא מחוסר הכרה , משולב באמצעי ההנשמה - פעולתו הכי אפקטיבית, מהירה (20 מאיות, לא דקות) ויעילה. מה בדיוק שיתוף הפעולה הנדרש ??

כתבת באחת התגובות שלך על וונטולין שמחל את פעולתו - קרי הרחבת סמפונות לאחר 20 דקות- אין דבר כזה, ולא משנה מה הספר שקראת.

הזרקת וונטולין - אינה יעילה , לוקח זמן לחומר להתחיל את תגובתו על הסמפונות דרך מחזור הדם, במצב טראומה , בו יש קושי נשימתי - הזמן מאוד קריטי.
ישן 21-08-2006, 09:08
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "שוב - אתה מעדיף להתייחס לכמה מילים ולא לכל המשמעות"

אני מנסה להתייחס לנוכחות משאף בשטח.... משאף כזה לא ניתן לחבר לאמצעי החייאה, לא לטובוס ולא לאמבו, במקרי חרום תרופות ניתנות כתמיסה המוזרקת ישירות לתוך הטובוס. אולי חובשים שמשרתים בצבא (ולא "זקנים" כמונו) יוכלו לספר האם באמת ישנו משאף ונטולין בפק"ל רופא...

ציטוט:
כשל סמפונות ? מה זה ? - הצרות סמפונות כתוצאה של טראומה (טראומה - מצב הלם פתאומי,פציעה)
ויש מושג כזה ברפואה
אם אתה טוען כך, שיהיה ....

ציטוט:
קרי הרחבת סמפונות לאחר 20 דקות- אין דבר כזה, ולא משנה מה הספר שקראת
אז אולי תמליץ לכל האונברסטאות בעולם המערבי לבטל את GOODMAN AND GILMAN כספר מוביל בפקולטות לרפואה ואולי תודיע בדרך לפרופ' DALE מאוקספורד שהספרים שלו שווים ל***.
ולמשרד הבריאות לשנות את העלונים לרופא.

חבל שאנו נגלוש מנושא האשכול והפורום....

אשמח מאוד אם תגיד לי באיזה בית חולים עובד פרופסור אבי רבקין על מנת שאוכל ליצור איתו קשר, אשמח לשמוע על חידושים...

נערך לאחרונה ע"י דוק05 בתאריך 21-08-2006 בשעה 09:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר