לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2009, 14:41
  y o g e v y o g e v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.07
פיטוריים ופיצויים.

שלום,

אני עובד במאפייה בערך כ18 חודשים+-.

במאפייה שכרי כחוק,לא יודע מה החוק לגבי זה אבל לכל העובדים שבאו אחרי(והיו אפילו חודש-חודשים) העלו את המשכורת ולי הוא מסרב להעלות.

כמו כן ,הכסף שאני מקבל בתלוש המשכורת על נסיעות אינו שווה דבר עקב זה שכאשר אני מסיים לעבוד אין תחבורה ציבורית ולכן נותר לי לחזור בטרמפים בלילה ,נסיעה של כ15 דקות,נסיעה בין עירונית.

מאז שהיני עובד במאפייה לא היה חודש אחד שהמשכורת הגיעה בזמן,לפעמים באיחור של שבועיים לפעמים חודש,לפעמים חודש וחצי ולפעמים חודשים.

יש לציין שהמעסיק החדש מצמצם בעובדים,אם על שטח במאפייה היו עובדים בזמנו כ3-4 עובדים היום הוא מעסיק רק 2, דבר שמקשה בצורה קשה במיוחד על העבודה,והרעת תנאים רצינית.

בחודש אחרון בריאותי לא היתה טובה במיוחד, המעסיק לא רצה לשחרר אותי לרופא בטענה שאין לו עובדים,הוא טוען שאם הוא בא חולה לעבודה אני צריך גם לבוא ולסבול,המעסיק צעק עליי ואיים עליי לבוא לעבודה למרות מצבי,במאפייה העבודה היא פיזית הרמת מגשים והזזת עגלות ועומדים כל היום,עובד שגבו כואב,לא רק שהוא סובל זה מחמיר את מצבו.
לאחר התערבות אבי(אני בן 18) לא הלכתי לעבודה והמעסיק קיבל נזיפות מאבי.
קיבלתי שבוע שיחרור מהרופא ואזהרה לא להתאמץ שלא יחמיר מצבי.

לאחר כשבועים חליתי,שיעולים חמורים,כאבי ראש, ביום חמישי הלכתי לעבוד עקב מצבו וידיעה שאין לו עובדים למרות שאני חולה.
כל אותו היום התלבטתי האם לומר לו שיש לי מחר תור ואני לא אבוא.
לבסוף החלטתי שזה חסר טעם ואחטוף רק צעקות "למה אני לא מודיע לו מראש(כמה ימים לפני) שאני חולה?!" והוא לא יאשר לי ללכת לרופא.

בכל מקרה,ביום שישי נשארתי בביתי,המעסיק התקשר צעק וצעק ופיטר אותי,אמר לי אל תבוא יותר לעבודה,אמרתי לו אין בעיה רק תביאו לי את הפיצויים ,משכורת ולהתראות.

כאן חשבתי שנגמר הסיפור .

אך ביום ראשון הם שלחו את אחת העובדות להתקשר ולדבר איתי ולבקש שאחזור.

אני איני מוכן לחזור לעבודה הזאת ולתנאים כמו אילו.

מה עליי לעשות על מנת לקבל את הפיצויים ומשכורתי ולא לחזור לשם?

מה אומר החוק?

תודה לכולם.

(כרגע אני בחופשת מחלה-חולה)

נערך לאחרונה ע"י y o g e v בתאריך 02-02-2009 בשעה 14:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2009, 17:04
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
מה מגיע לך ומה לא מגיע לך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי y o g e v שמתחילה ב "פיטוריים ופיצויים."

1. מגיע לך להתפרנס בכבוד .
2. מגיע לך שכר ולא פחות משכר מינימום (חוק)
3. מגיע לך לקבל את משכורתך בזמן (חוק)
4. מותר לך להיות חולה

העלה בשכר: זכותו של המעביד להעלות שכרם של חלק מהעובדים ואין חובתו להעלות שכר לכולם.
דמי נסיעה: אני מבין שאתה מקבל אבל לא ברור לי באם הוא לא מספיק או שפשוט אין תחבורה (מוניות תמיד יש אבל יתכן ואתה מתכוון שזה פשוט לא מספיק).
פיצויים: במידה והמעביד פיטר אותך אזי הינך זכאי לפיצויים.

חופש העיסוק: העבדות עברה מהעולם. הינך זכאי לבחור בעיסוקך. אין סיבה אחת שבעולם שתעבוד במקום שבו הינך מרגיש מנוצל.

המלצתי:
1. כל עוד הינך חולה על תלך לעבודה. טפל בבריאותך בעדיפות ראשונה.
2. תודיע למעביד כי קיבלת את ההתפטרות לאחר הודעתו. רצוי שההודעה תהייה בע"פ וגם בכתב (דואר רשום).
3. עליך לדרוש: את המשכורות המגיעות לך, את הפיצויים המגיעים לך (משכורת של חודש לכל שנת עבודה ובמקרה שלך: משכורת וחצי).
4. על פי החוק החדש היה המעביד חייב לפתוח לך ביטוח פנסיוני . בקש ממנו את שם הקופה ונתוני העברת הכספים לקופה (ועל תשכח שגם יעביר את הקופה לשמך).
5. בדוק ימי חופשה המגיעים לך ובקש לקבל כסף תמורתם או קבלת חופשה בפועל.
6. בקש את החלק היחסי של קצובת הבראה.

אני משוכנע כי המעביד יערים עליך קשיים ולכן הודע לו שבמידה ולא יענה לכל הדרישות שלך אזי אתה תתבע אותו בבית הדין לעבודה וגם תדרוש פיצויי בגין הלנת שכר קודמת.

במידה והינך מכיר עו"ד שמתמחה בנושא: התייעץ ונסה לקבל ייצוג.

בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר