לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2006, 19:29
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
ואדי ניסנאס: שברו של הדו-קיום (המדומה. אם יורשה לי)

כמעט שבועיים לאחר סיום המלחמה בלבנון, מעוז הדו-קיום בחיפה מתקשה להתאושש מהפגיעה הקשה שספג. בשכונת ואדי ניסנאס, בה מתגוררים מוסלמים, נוצרים ויהודים זה לצד זה, מורגשים בימים אלה חשדנות ואובדן אמון, בעיקר מצדם של יהודים כלפי ערבים.

בעוד שחלק מהתושבים הערבים מבקשים להדגיש את שיתוף הפעולה והיחסים הטובים בינם לבין היהודים, האחרונים מתקשים לסלוח על מה שנתפס בעיניהם כמעט כסוג של בגידה – תמיכה בנסראללה בזמן המלחמה. הם מתקשים להבין מדוע הערבים מסרבים עד עכשיו למתוח ביקורת על מנהיג חיזבאללה וארגונו, למרות הרקטות ששיגר לעברם. אין ספק, נסראללה הצליח לזרוע פירוד בשכונה.

"למה אתם לא יכולים לדבר חופשי ולגנות את נסראללה", מטיחה מרלן שאנן בוויכוח עם בעלת בית קפה בשוק השכונתי, נדימה סוויטי. "המזל שהפעם הם לא יצאו לרקוד על הגגות, כי ערבים נפגעו", היא מוסיפה בלעג.

"הם בגדו בנו", מאשימה אור קידר, העובדת בוואדי ניסנס. "אתה כבר לא נכנס אליהם באותה הרגשה, יש עכשיו מתח".

- ניסית לשוחח איתם?

"אני מפחדת מהם, לכן אני לא אומרת להם כלום על נסראללה וחיזבאללה".

אליאס סעדה, שמספר כי חברו נהרג מפגיעת אחת הרקטות, משוכנע שהיחסים בין יהודים לערבים טובים, ואינו סבור שעליו לגנות את נסראללה. "אני לא שונא אותו, למה לשנוא אותו?"

"זה דו שיח של חירשים", אומר עמי וקנין, תושב נוסף. "אין מה לומר, הם מזדהים עם נסראללה, וגם הפגינו את זה במלחמה. חלקם נותנים לך את ההרגשה שאתה כאן באופן זמני. יש לי למשל שכן ערבי שאיתו אני נוהג להתווכח, הוא הראה לי בפלאפון שלו תמונות מזעזעות שהוא הוריד מהאינטרנט של פגיעות הנ"ט בטנקים שלנו. והם עוד מריצים את זה ביניהם".

במהלך המלחמה ספג המבנה ההיסטורי של העיתון הקומוניסטי "אל איתיחאד" בלב השכונה, פגיעה ישירה שהרסה חלק מהארכיון. כתוצאה מהפגיעה נהרגו בבניין סמוך שני בני אדם. בסיור שערכנו השבוע, ההרס עדיין ניכר במקום. רק פועל בודד נראה מתקן גג רעפים. מערכת העיתון ממוקמת בקרבת מקום, והכניסה אליה נראית לקוחה ממציאות אחרת. תמונות ותבליטים של מרקס ואנגלס מעטרים את הקירות, לצד צילומי נפגעים פלסטינים.

"במבנה ההיסטורי שלנו התפתחו סופרים גדולים כמו אמיל חביבי, ובוודאי היה לנו כעס על הפגיעה בארכיון שלנו", אומר העורך אחמד סעאד. "אבל המסר שלי הוא לא לנסראללה, אלא לממשלת ישראל, שהיא זו שהביאה עלינו את האסון הזה. זו היתה מלחמה בשירות האמריקנים".

במרחק שני בתים משם, נמצא בית העסק של וקנין. "זו באמת לא אבידה גדולה", הוא אומר, "לא נשרף להם כלום בארכיון הזה, כי הכל היה שם שקרים".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3295574,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-08-2006, 20:49
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"דו קיום" הוא מונח מומצא ובעיקר ע"י אנשים שגרים באזורים "טהורים"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ואדי ניסנאס: שברו של הדו-קיום (המדומה. אם יורשה לי)"

מבחינה אתנית... "דו קיום" זה מונח שיוזכר הרבה יותר בגוש דן מאשר בגוש משגב....

אם נשפוט חברה מעורבת עפ"י מהלכי האנשים הפעילים פוליטית/חברתית בה (אני מניח שבחברה הערבית, כמו ביהודית, יש לא מעט אנשים שההשקפה שלהם היא "אני לא מבין בפוליטיקה ולא מתערב" וחשוב שלא לבלבל בין דעותיהם (שאינן) ובין דעות של אנשים שיש להם מה להגיד אבל הם מתונים בדעתם), הרי שבין יהודים לערבים אין דו קיום בכלל וגם לא במקומות כמו נווה שלום או ביה"ס המעורב ליד בנימינה - הכל אשליה שבאה מתוך ראיה אפטימית של החיים ולא מעט יח"צ ו"דרישה" של הציבור (בארץ ובחו"ל) לראות תמונות של ערבי מחבק יהודי. בחיי היום יום יכולים להיות יחסים נהדרים בין בני אדם ואף פעם לא הבנתי מאיפה הפליאה על כך שלרפול היו חברים ערביים... "דו קיום" הוא מונח הבא לתאר יחסים מתחום הפנטזיה של אנשים שבבוקר שותים תה באיזה כוך בעכו העתיקה ובערב כותבים מאמר לבלוג שלהם (באנגלית, אלא מה?).

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 25-08-2006 בשעה 21:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר