לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2006, 00:04
  no412 no412 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.06
שלום אני חדש יש לי כמה דברים להגיד

מה נשמע.. אני ילד ב 17 ואני מתעניין בפיזיקה(לא לומד פיזיקה הכול מטלוויזיה וקריאה באינטרנט) יש לי כמה שאלות ותאוריות .

אז ככה דבר ראשון ממה מורכב חומר..? אני יודע שיש אטומים פרוטונים אלקטרונים וכו אבל כשחושבים על זה גם הם מורכבים מעוד חומר ומה שמרכיב אותם מורכב מעוד חומר וכך הלאה.. אז בעצם יוצא שהכול מורכב מכלום

דבר שני האם זה נכון שבחלל נגיד בין כדור הארץ לשמש אין שום דבר אפילו לא חלקיקים של משהו?

כי זה לא הגיוני שאין כלום משום שבחלל יש טמפרטורה מסוימת וכידוע טמפרטורה נוצרת מחיכוך של חלקיקים אז חייב ליהיות שם משהו.

שמעתי על מדענים שהצליחו ליצור את הדבר הכי קר ביקום על ידי כך שהם השאירו קצת חלקיקים בבקבוק ואז לא היה הרבה חיכוך וזה יצר את הקור .אם אני יקח כלום וישים שם חלקיק 1 של חומר זה אמור ליהיות בטמפרטורה של 0 מוחלט נכון?

תודה לכל העוזרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2006, 23:13
  -Alex- -Alex- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
מכתב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי no412 שמתחילה ב "שלום אני חדש יש לי כמה דברים להגיד"

אוקיי, לגבי החומר. קודם כל תדע שיש עוד חלקיקים חוץ מאלקטרונים ופרוטונים וניוטרונים. (האמת שיש עוד די הרבה)
חלק מחלקיקים אלה עד היום לא הצליחו להפריד, וחלק אחר מהר הצליחו להפריד לחלקיקים יותר קטנים שנקראים קוורקים. (זה לא מדוייק להגיד "להפריד" כי קוורק לעולם לא יכול להיות "לבד")

בין כדור הארץ לשמש יש חלקיקים, אבל צפיפותם מאוד נמוכה. כעיקרון הטמפרטורה היא ביטוי לאנרגיה הקינטית של החלקיקים. הטמרטורה הנמוכה בחלל מורה על צפיפות אנרגיה קינטית נמוכה של החלקיקים בחלל. (או שיש להם מעט אנרגיה, או שהם מאוד דלילים. במקרה הזה, האופציה השניה נכונה)

אם יהיה בבקבוק חלקיק ותהיה לו אנרגיה קינטית, הטמפרטורה בבקבוק תהיה אמנם קרובה ל-0, אך לא אפס מוחלט.
0 מוחלט נקבע כטמפרטורה בה האנרגיה הטרמית של החלקיקים היא אפסית.

האפס המוחלט אכן קרוב למינוס 273 מעלות צלסיוס. (נמצא בחישוב תיאורתי)

ההגדרה של לחץ היא "כוח ליחידת שטח". כשצוללת נכנס למים, יש מעליה עשרות מטרים של מים. מים אלה מפעילים כוח על הצוללת, ולכן יש על הצוללת לחץ. לחץ המים זהה באותו עומק לכל הדברים שנצאים בעומק הזה. לעומת זאת, הכוח שונה והוא תלוי בפני השטח של הגוף. (כזכור לחץ מוגדר ככוח ליחידת שטח, לכן הכוח הוא הלחץ כפול השטח עליו הוא פועל)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר