לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-08-2006, 11:04
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
עזרה בבחירת מצלמה

אהלן פורום צילום!

לי יש כרגע קאנון A95 ואני סה"כ מרוצה ממנה, בעיקר מהתפריט ומהנוחות, אבל התוצאות שלה מאכזבות קצת - בטח לעומת מה שאני רואה בפורום.

אני הרבה זמן כבר רוצה לעשות את המעבר לDSLR. הבעיה הייתה כלכלית (בעיקר מוכנות להשקיע ולא הכסף עצמו).

אני מתלבט מאד בין ה-350 ל30 ול20, של CANON.

למה דוקא קאנון? אין לי יותר מדי הצדקה, זה פשוט מה שאני מכיר ואני מאד מרוצה מהאמינות (מצלמה שנייה שלי של קאנון) ובעיקר מהנוחות.

אם תתנו אלטרנטיבות אחרות אני אשמח להקשיב (למרות שאני קצת משוחד).

יש לי ניסיון וידע בצילום אם כי לא משהו מעל ומעבר. אני מצלם בידני כמה שיותר ונהנה מכל האופציות. אין לי בכלל ניסיון בSLR או DSLR.

השיקול העיקרי שמנחה אותי כרגע זה התועלת מול העלות - טיב המצלמה לעומת המדרגה שיש בין ה350 לשאר. אשמח גם לקרוא מאמרי השוואות וכאלה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-08-2006, 13:38
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אתה מתעקש, אה ? אז הנה רק חלק..."

הכל טוב ויפה, אבל צורת העבודה זהה.
אוקי, אז הכפתור של ה DOF נמצא בצד שני ויש נורית IR למדידת פוקוס ולא נורת עזר מטופשת.. סבבה, אבל מבחינת צורת העבודה - אותה גלגלת, אותו מסך...
מבחינת האחיזה, אם אתה שם ל 20D גריפ (או ל 10D), המצלמה מקבלת 'פחות או יותר' את אותו הגודל...

ההבדלים בעבודה בין ה 10D ל 300D, או בדיון שלנו, בין 350D ל 20D הרבה יותר גדולים, מאשר בין 20D ל 1D.
זאת היתה כל הנקודה שלי.
אני חושב שאפילו אתה הסכמת איתה בהודעה הקודמת שלך, אלא אם זו היתה הערה צינית שלא קלטתי.

עריכה:
צילמתי גם עם D2H וגם עם 1DN ו K1000...

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 30-08-2006 בשעה 13:43.
ישן 30-08-2006, 14:03
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הכל טוב ויפה, אבל צורת העבודה..."

עברתי על ההודעה הקודמת שלי עוד פעם ולא ראיתי שהסכמתי, גם לא ראיתי משהו ציני - איפה ראית דבר כזה ?
ולעניין - אפשר להוסיף גריפים ואפשר לעשות על כל מיני דברים, אבל למה לעשות זאת ? למה אתה מתעקש על ההבדלים בין המצלמות ולא על מה שיש למצלמה להציע ? מה זה חשוב אם ב-20D צריך ללחוץ פעמיים מצד ימין וב-350D שלוש פעמים מצד שמאל כדי לעשות את אותו הדבר ? ב-1D בכלל לוחצים פעם אחת באמצע וזהו - אבל מה זה משנה ?

אנחנו מדברים על מישהו שרק נכנס לעולם ה-SLR וככזה אין לו העדפות, כמו שלך ולי יש. תתן לו מצלמה עם גלגלת אחת - הוא יסתדר. תתן לו עם שתיים - הוא גם יסתדר. תתן לו עם 5 גלגלות - הוא גם יסתדר ואפילו אם תתן לו בלי גלגלות בכלל - הוא גם יסתדר ואם הוא צלם טוב, הוא גם יוציא תמונות ששמות את כל התמונות שלך ושלי בכיס הקטן, כולל כל הגלגלות שיש המצלמות שלנו. זה לא משנה.

מה שכן משנה, לדעתי זה הדברים הבאים -

1. מהירות תגובה ו-AF - משהו שיש לכל המצלמות האלה היום, החל מ-300D הישנה.
2. יכולת לצלם תמונות ב-ISO גבוה ורמות רעש מקובלות פחות או יותר, וכמובן איכות תמונה כללית.
3. חיי סוללה ארוכים - פחות קריטי כי תמיד אפשר לקנות עוד סוללה או שתיים.
4. עינית פחות או יותר סבירה - אותו דבר בערך בכל המצלמות האלה.
5. צג LCD סביר - גם פחות קריטי וגם אותו דבר בערך בכל המצלמות האלה.

זהו פחות או יותר - עם שאר הדברים בהחלט אפשר להסתדר ובמיוחד שאין מקום לטעון שמצלמה X טובה יותר ממצלמה Y באופן חד-משמעי (כשמדובר כמובן באותו פלח שוק, לא להכניס את ה-30D וה-D200 לתמונה, בבקשה). אפילו המצלמות החדשות והזולות של פנטקס שעולות כ-500 ו-600$ לבודי מהוות אלטרנטיבה לא רעה גם לקנון 350D וגם לניקון D50 ו-D70.

ישן 30-08-2006, 14:10
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "עברתי על ההודעה הקודמת שלי..."

ציטוט:
ההבדל בין 1D ל-10D הוא אכן לא גדול מבחינת הארגונומיה, הוא אדיר ! כל הטוען אחרת - כנראה שלא יודע על מה הוא מדבר, או שלקח משהו לפני זה. זה בדיוק כמו להשוות 300D ל-10D, אפילו יותר גרוע

לא הבנתי את הסוף... הרי, זו בדיוק ההשוואה שלנו. בין 300D ל 10D (או 350D ל 20D... אותו דבר).
ההבדל, הוא גדול (אדיר). זאת הטענה שלי, וזה גם מה שאני הבנתי שאתה אמרת במשפט שלך, אלא אם הוא נכתב בציניות.

אני מסכים עם ההודעה האחרונה שלך, ובכל זאת, פותח האשכול שואל בין 350D ל 20D.
מבלי להכנס לכל החפירות שלנו באשכול, אמרתי לו מראש שהנושא נחפר עמוקות וההמלצה שלי בשורה התחתונה היא 20D.
כן, אני מודע לחיסרון שלה (תקציב), אבל אלו הם הלבטים שלו.
מהנסיון שיש לי עם השתיים, אני מאוד לא מרוצה מהסדרה הזולה של קנון (300D, 350D) ואני מאוד מרוצה מהסדרה היקרה יותר (10D, 20D, 30D).

לכן אני ממליץ לקנות אחת מהמצלמות הללו ולא את המצלמות הזולות יותר.
ברור שתמיד נתרגל למה שנקנה... אבל אם כך, אין צורך לקנות אף פעם מצלמות יקרות. אפשר גם לקנות A620 ולהתרגל אליה (ואתה יודע מה, חלק מהמשפט הציני הזה, דווקא רציני לגמרי).

גלעד בנארי, להזכירך, הרים תערוכה שלמה בעזריאלי רק ממצלמת P&S.
And yet, אני אמליץ על המצלמות שאני מוצא אותן תמורה הולמת למחיר, גם אם הן מעט יקרות יותר (להזכירך, המחיר של ה 20D ירד מאז שה 30D נכנסה, ואני בכוונה לא מקשר ל BH להראות את ההבדלים כי מראש לא רציתי להכנס לתחום הזה. נצא מנקודת הנחה שכולם פה יודעים להכנס ל BH ולבדוק).

ישן 30-08-2006, 12:59
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי OmriP שמתחילה ב "קודם כל, נוחות היא עניין..."

אתה מתחיל לחפור ואני לא אוהב את זה.
הנטיה שלך להספמה גוברת על הנטיה שלך לדבר לעניין וזה קצת מעצבן אצלך.
אני לא אוהב לחזור על דברים שאני אומר, על אחת כמה וכמה שזה באותו פאקינג אשכול.

אני לא משווה מצלמות P&S מתקדמות ל DSLR.
הראיתי במדריך לחיישנים עד כמה ההבדל גדול בין החיישן של ה 9500 ל 350D.
זה כבר אומר הרבה, לא?

אמרתי לאולג ואני מצטט:
ציטוט:
אם אני לוקח לך את ה 10D שלך, ושם לך ביד 350D אתה משתגע...
איכות התמונה הסופית זה לא כל הסיפור.

ואתה שוב פעם מכניס לי את הקטע של איכות התמונה. החוכמה היא לקנות מצלמה שיהיה לך קל לצלם איתה, לא מצלמה שיודעת רק להוציא תמונות יפות.
המהירות של ה 20D לעומת ה 350D מאוד משמעותית. 6 פריימים בשניה זה דבר שלא הייתי רוצה לוותר עליו לו יכלתי. אז נכון שהתמונה נראית באותה איכות, רק שיש סיכוי טוב יותר, שבמצבים מסויימים (להם אני אישית חשוף הרבה בצילומי מסלול), ב 20D אתה תתפוס את התמונה ברגע המכריע, וב 350D, אתה תתפוס את התמונה ברגע שאחרי, או ברגע שלפני.

אנחנו לא מדברים על הבדלים של פי 2 במחיר.
כנסו לפרופורציה.

ישן 30-08-2006, 13:17
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה מתחיל לחפור ואני לא אוהב..."

אני לא חופר סתם, יש לי נקודה. ואתה מגיב - אז כנראה שגם לך יש נקודה.

אני מסכים איתך. יש הבדל בין ה-350D, לבין ה-20D. זווית הראייה שלנו על העניין שונה. אתה חושב שהוא יקח מצלמה יותר טובה ביד, ומיד ירצה להחליף את שלו. זה לא ייגמר - מ-20D הוא ירצה 5D, ומשם 1Ds Mk2. זה באמת לא נגמר, והכל עניין של תקציב.

אם עכשיו הוא יקנה 20D, או אפילו 30D, ועוד חודש הוא יקנה 70-300 ולא 70-200, כי אין לו כסף - אז לדעתי זה לא היה שווה את זה.

תראה, לאור יש 300D, והוא מוציא תמונות מצוינות ולא מתלונן על הציוד, לדעתי.. החיים הם פשרות, בין מה שרוצים להשיג ומה שאפשר.

אם יש המון כסף - שילך על ה-30D. אם הכסף הזה יבוא על חשבון עדשות - שילך על ה-350D או על ה-400. בזה לדעתי מסתכם הוויכוח.
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 30-08-2006, 13:33
צלמית המשתמש של OmriP
  משתמש זכר OmriP OmriP אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל OmriP שלח הודעה דרך MSN אל OmriP Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אף אחד לא מתווכח איתך (אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Olegis
ההבדל בין 1D ל-10D הוא אכן לא גדול מבחינת הארגונומיה, הוא אדיר ! כל הטוען אחרת - כנראה שלא יודע על מה הוא מדבר, או שלקח משהו לפני זה. זה בדיוק כמו להשוות 300D ל-10D, אפילו יותר גרוע.

אני חושב שהציטוט הזה מוכיח את כל מה שאמרתי עד עכשיו. אולג לא מדבר סתם (חוץ מכשהוא מביא ציטוטים בלטינית ).

מתן, אל תאיים עליי בבקשה ברשימת החסומים. אתה זה שמפסיד מכך.

אני מפסיק להגיב בדיון הזה - הוא יורד לפסים אישיים. חבל.
Equipment: Nikon D50, Nikkor Dx 18-55mm, Nikon SB600, Nikkor 50 mm f/1.8, Tamron 18-250mm Canon PowerShot A95, Tiffen Filter Set, Minolta Dynax i7000, Minolta 28-85 mm, Σ 70-210 mm, and a few more glasses...

ישן 30-08-2006, 13:21
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ניקוס שמתחילה ב "לפי CANON המחיר של ה400 צריך..."

אם אני זוכר נכון, בחנות הזאת המחירים לא היו הגיוניים (מישהו שאל שאלה דומה לפני כמה ימים בפורום, כדאי לך ערוך איזה חיפושון קטן), לכן אני מציע להתרחק משם כמו מאש. אם קונים באינטרנט אז אני ממליץ על B&H או אדורמה בארה"ב - לא החנויות הכי זולות בעולם, אבל המחירים מאוד הוגנים ורמת השירות פשוט מעולה.

לגבי מכס - על ציוד צילום אתה משלם רק מע"מ שמחושב לפי מחיר החבילה + המשלוח. כלומר, אם קנית מצלמה ב-1000$ והמשלוח עלה 50$, תשלם 15.5% מס על 1050$, כלומר עוד 162.75$ בארץ לשלטונות המס. בדר"כ חבילות מעל 500$ מעוכבות במכס ואז צריך לשחרר - אפשר לעשות בעצמך (זה די בלגן - נוסעים לנתב"ג, מתרוצצים בין המשרדים, מחפשים את החבילה, מחכים בתור ומשלמים) או שאפשר לתת לחברת השליחויות לעשות זאת תמורת כ-40-50$ נוספים. חבילות מתחת ל-500$ מגיעות אליך ישירות ואז צריך לשלם את המע"מ לחברת השליחויות (שמשלמת את המע"מ עבור החבילה עוד לפני זה).

ישן 30-08-2006, 14:38
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "אם אני זוכר נכון, בחנות הזאת..."

תודה רבה אולג!

מכל הויכוח הזה על צדדיו העניניים יותר ופחות אני מבין שזה בערך מסתכם בתקציב, למרות שהייתי מעדיף התייחסות לניסיון שיש לי (או העדרו..).
ולמען האמת עד כמה שהייתי רוצה כנראה שה20 וה30 יצטרכו לצאת מהרשימה, לא בגלל מחיר הגוף - בעיקר בגלל התוספת של כל הציוד הנלווה.

נניח ואני כן קונה את ה350 - מה יהיה מחיר הוגן בשבילה?
מצאתי ב4000 ש"ח כולל עדשת קיט (Canon Zoom Lens EF-S 18-55mm) וכרטיס של 1 ג'יגה.

נעבור לציוד נלווה:
- כרטיס זיכרון באיזה גודל? 1 ג'יגה או 2?

- עדשות - איזה עדשות מומלץ לקנות? האם בכלל כדאי עכשיו בהתחשב בניסיון -שלי לרכוש עוד עדשות מלבד ה-18-55? טווח מחירים מומלץ לעדשות על סוגיהן יהיה נפלא.

- תיק נשיאה - האם להסתפק בפשוטים של SILVER LINE או להשקיע באחד יקר יותר?

- בטריות נלוות - יש טעם בכלל?

תודה רבה לכל מי שיענה!

נערך לאחרונה ע"י ניקוס בתאריך 30-08-2006 בשעה 14:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:37

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר