לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-08-2006, 14:38
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
פרץ: הביטו בכוס המלאה, ייצאו הרבה צל"שים

מתוך YNET:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3296685,00.html

שר הביטחון, עמיר פרץ, אמר בצהריים (יום ב') כי "יש לראות את חצי הכוס המלאה בנושא המלחמה בלבנון. היו קרבות שחיילים יצאו מהם גיבורים ויהיו הרבה צל"שים. מדינת ישראל היא כעת יותר זהירה ומפוכחת. היא מביטה על ההתפתחויות בסוריה ובאיראן בעיניים פקוחות מבלי למצמץ. צריך להיערך ולפקוח עיניים מול איומים נוספים".

לדברי פרץ, "המלחמה חשפה חוליות חלשות בחברה הישראלית, החוסן הלאומי לא מורכב רק מחוסן צבאי אלא גם מחוסן חברתי. זו הייתה מלחמה שנתנה הזדמנות לחשוף כשלים וחסרונות והם ייחקרו ויטופלו, אולם מדובר בצבא שיתעשת ונתן תשובות בזמן אמת לתקלות".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2006, 14:46
  avifresh avifresh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.04
מכתב אישי לפרץ מאבא של חייל - פורסם כטוקבק ב YNET
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "אויי ויי"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_left_up.gif]

שלום לך מר פרץ

אגו הוא אחד המכשולים הגדולים בחיים.
לעיתים הוא מסתיר מהאדם את המציאות.

במציאות, מר פרץ, במציאות של מדינת ישראל, מי שממונה על ביטחונה צריך להיות אדם מאוד, מאוד מקצועי ומיומן עם ניסיון רב בלוחמת כוחות משולבת, בפיקוד ובהבנה אסטרטגית וטקטית של מהלכים צבאיים.

אתה אדם פשוט, שמרפק את עצמו במעלה הפוליטיקה הישראלית בדרכים שזה לא הזמן והמקום לדון בהן.

לא השכלתך, לא כישוריך, לא ניסיונך, לא עברך ולא ידיעותיך הכשירו אותך להיות האדם שהאחריות על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה יכולה להיות נתונה בידיו.

בנוסף לכך, כל הבוחרים שהצביעו עבורך (שאני אינני נמנה עליהם), ונתנו לך לעמוד במקום בו אתה עומד היום עשו זאת על סמך הבטחתך הגורפת להיות מחויב אך ורק לאג'נדה החברתית. אפילו בוחריך לא העלו בדעתם להפקיד בידיך את ביטחונם !

האמת, שאננות כולנו הייתה כל כך גדולה, העיוורון שעיוור אותנו השמאל הישראלי היה כל כך גדול, עד כי התייחסנו בשוויון נפש להפקדת תיק הביטחון בידיך.
ואז פרצה המלחמה המסובכת הזו (וזו הייתה מלחמה על אף שראש הממשלה הקפיד שלא להכריז עליה ככזו).

לו היית ישר יותר, צנוע יותר, הגון יותר - היית יוצא באותו היום אל הציבור ומכריז - אין לי ניסיון, אין לי את הכלים, ועל כן אני ממנה עוד שר ביטחון לצדי לנהל אתי את המערכה (ויש לנו, כפי שאתה יודע, כמה ראויים לתפקיד זה עם לא מעט ניסיון).

היינו מורידים בפניך את הכובע!

אבל אתה נכנסת לתפקיד בשיכרון של אגו ואשליית כוח וקנית בשתי ידיים את השקר של עצמך על עצמך.

זהו מעשה חסר אחריות.
למעשה זהו מעשה נפשע.
משול הדבר לפרמדיק שירשה לעצמו להיכנס לחדר הניתוח ולבצע ניתוח לב פתוח בחולה, רק כי מישהו פתח בפניו את דלת חדר הניתוח.

מר פרץ, מאחר ואנו עוסקים בדיני נפשות (זה טבעו של משרד הביטחון יותר מכל משרד אחר), על כן לכל טעות שלך, שמקורה בחוסר ניסיונך והבנתך בתחום (שלימודיך בתיכון ועבודתך בהסתדרות לא יכלו להכשירך בו), יש מחיר דמים.
אנו עומדים בפני מערכה ודאית המתרגשת עלינו, שלך אין את הכלים לנהלה.
לעניות דעתי הצנועה, אני חושב שהיה עליך להיות הגון, להחזיר את המפתחות, להתנצל וללכת הביתה.

מאחר ובשל המצב לא ניתן להיכנס עתה לואקום של בחירות, טוב תעשה אם תצרף אליך לאלתר שר ביטחון בפועל, אדם מנוסה ובעל רקע בטחוני.
למעשה, אני מתחנן בפניך לעשות כך.

בכבוד רב
ירון
אבא של לוחם
דרום

ישן 28-08-2006, 15:48
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
אפשר אולי לקחת את זה לדיון מעניין על התפר שבין פוליטיקה וביטחון:
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני חושבת שזה מתאים לפורום..."

השאלה הישנה - האם ייתכן שר ביטחון מוצלח שאינו מתוך המערכת?

אישית אני מאוד מקווה שזה אפשרי. ואני לא בטוח שהאב הזה צודק בכל דבריו: "עם ניסיון רב בלוחמת כוחות משולבת, בפיקוד ובהבנה אסטרטגית וטקטית של מהלכים צבאיים".

מצד שני, אולי המלחמה הבליטה את אחת הבעיות בדמוקרטיה הישראלית (כן זה קצת פוליטיקה, אבל תיאורטית):

הבעייתיות שנוצרה בשל חוסר ההפרדה בין הרשות המחוקקת למבצעת וספיציפית: העובדה ששרים אינם אנשי מקצוע ממונים אלא פוליטיקאים שמכהנים גם בכנסת בד"כ.

אולי הלקח כאן הוא, הגיע הזמן למנות שרים בעלי רקע מקצועי (לא שחלילה אני מאמין שמישהו אפילו שוקל את זה)

עריכה: מנהלים, אם נראה לכם שחציתי את התפר, תרגישו חופשיים למחוק
ישן 28-08-2006, 14:45
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
באותו נושא: מחפשים גיבורים עבור מורשת קרב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "פרץ: הביטו בכוס המלאה, ייצאו הרבה צל"שים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3296688,00.html

דרושים סיפורי גבורה ואומץ לב ממלחמת לבנון השנייה: ל-ynet נודע כי חיל החינוך בצה"ל הקים בימים האחרונים צוות מיוחד, שתפקידו יהיה לאתר סיפורי קרבות ייחודים ומיוחדים מהמלחמה, לתחקר את הנוגעים לדבר ולעבד את החומר על מנת לפרסמו בכל יחידות צה"ל.

מאחורי היוזמה עומד קצין חינוך ראשי, תא"ל אילן הררי, שגם הקים באחרונה מחדש את מדור מורשת הקרב וידיעת הארץ (מורי"), שיעסוק בתחום. "מפקד שהסתער והרג מחבל - זה דבר טבעי, אבל כאשר מפקד נשכב על רימון, תוך חירוף נפש ומציל את פקודיו, ראוי שכל צה"ל יידע ויכיר את זה. נדאג לפרסם כל סיפור שיש בו אומץ לב ולהעביר את זה כמורשת קרב גם לחיילים המשרתים כיום גם לחיילי העתיד", אמר ל-ynet קצין בכיר.

בימים האחרונים, עם שוך הקרבות, ולמרות הביקורת הקשה שנשמעה כלפי צה"ל ומפקדיו הבכירים, החליט קצין חינוך ראשי, תא"ל הררי, ללכת ולחפש את החיובי במערכה הקשה והשנויה במחלוקת. "שמענו את התלונות, הקשיים, הבלבול, אבל בתוך כל זה יש הרבה סיפורי גבורה, גם בקרב המערך הסדיר בים, באוויר וביבשה וגם במערך המילואים בכל הזרועות. וראוי להציף את זה כלפי מעלה, כדי שכל יחידה בצה"ל תדע מה היה שם".

מספר קצינים מחיל החינוך, שישולבו בצוותי התחקירים השונים של צה"ל על המערכה, יצטרכו לאתר ולדלות את הסיפורים המיוחדים. "כל סיפור או אירוע, שנקבל מידע כי הוא יוצא דופן וחיילים הפגינו בו פעילות יוצאת דופן - ייבדק. נשלח את הקצינים לבתי החולים לדבר עם פצועים, לכל מקום שידרש, וכל זאת כדי לבנות בתוך חודשים ספורים רשימה מסודרת ומפורטת של סיפורי הגבורה", הסביר הקצין הבכיר. לדבריו, אין קשר בין הביקורת כלפי צה"ל לרצון לחפש סיפורים חיוביים. "בכל מצב שבו הייתה מתנהלת המלחמה, היה ראוי לבצע פרוייקט כזה. אנחנו נהפוך את הסיפורים המבצעיים למערכי שיעור שיגיעו לכל יחידות צה"ל וחיילים יכירו אותם"
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר