לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-01-2005, 09:52
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
מאסר לחיילים שהשתכרו במסיבת סילבסטר

חניכי קורס חובשים קרביים, שנשארו בסוף השבוע בבסיס, נתפסו "על חם" באמצע מסיבה שבה שתו לשכרה. התוצאה: 14 עד 21 ימי מחבוש לכל אחד. הורי החיילים מתקוממים: "צריך לקחת הכל בפרופורציה. הם עשו טעות. 21 ימים בכלא זה מוגזם". תגובת דובר צה"ל: "חיל הרפואה רואה בחומרה התנהגות זו וימשיך להילחם בה תוך מיצוי ההליכים המשמעתיים הנהוגים בצה"ל"

סערה בבסיס ההדרכה של חיל הרפואה: 26 חיילים, חניכים בקורס חובשים קרביים בבה"ד 10, נדונו לעונשי מאסר בפועל הנעים בין 14 ל-21 יום, לאחר שנתפסו שותים אלכוהול במסיבת סילבסטר שערכו בבסיס כך נודע הלילה (יום ג') ל-ynet. "זה עונש מוגזם ולא הוגן", אמרה ל-ynet אמו של אחד החיילים, "אפשר לנזוף בהם ולתת הם התראה, בסך הכל מדובר בחיילים טובים שטעו".

מהפרטים שהגיעו ל-ynet עולה כי במהלך השבוע שעבר, כשנודע לעשרות חניכי הקורס שהם נשארים בסוף השבוע בבסיס, החליטו לתכנן מסיבת סילבסטר משלהם בבסיס. הם אספו כסף ואחד החיילים שהיה מחוץ לבסיס ושב בסוף השבוע, הביא עימו את השלל: 34 בקבוקי בירה, שלושה בקבוקי וודקה וכיבוד. המסיבה נערכה בבניין המגורים, אולם כ-20 דקות לפני חצות, הגיעו למקום אנשי סגל והחוגגים נתפסו "על חם".

בבה"ד 10 ראו בחומרה את האירוע, כיוון שהחניכים היו בכוננות למקרה של אירוע בתוך בסיס צריפין וכן בכוננות חובשים ארצית, למקרה של צורך בתגבורת באזורי לחימה.
לאחר תחקיר שפט קצין בכיר בבה"ד את כל החוגגים. כל מי שלא הספיק לשתות נשלח ל-14 ימי מחבוש ואילו מי שהספיק לקחת ולו לגימה אחת - נשלח ל-21 ימי מחבוש.

מה דעתכם\ן על העונש?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3027844,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2005, 10:49
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
תראי, לא היית שם,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סולידי,ספונטני,רגיש שמתחילה ב "הייתה בכוונתו לשתות"

כך שאת לא יכולה לדעת אם החיילים התכוונו לשתות או שסתם הם ישבו עם החברים שלהם...
את יכולה להגיד שאני נאיבית או כל מה שבא לך.
בואי אני אספר לך סיפור קטן...
בשירותי הצבאי שירתתי ב-2 בסיסים, בבסיס שהגעתי אליו לקראת סוף השירות , היה די מוזר לי, כי זה היה בסיס שוק כזה. כל המפקדים עזבו את הבסיס ב-5 בערב, ונשאר מפקד אחד תורן.
בואי נאמר שכמעט כל לילה היו כמה חברים ששתו, הם היו אומנם ללא תפקיד באותו רגע אך עם זאת, אני ועוד מספר חברות \חברים ישבנו עם אותם חברהששתו- וכן לא שתינו.
איני יודעת מה קרה שם בדיוק , אך אני לא שופטת את החילים שלא שתו. אני דווקא בראש כזה שייתכן והם ישבו איתם ולא התכוונו מלכתחילה לשתות.
וגם אוסיף ואגיד שאני לא מאמינה בעונש קולקטיבי.

ישן 04-01-2005, 11:02
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
נכון, אבל לא.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "תראי, לא היית שם,"

ישנו דבר כזה שנקרא "חובת הדיווח", ויש גם את "שותפות לדבר עבירה". נניח שישנם חיילים שהיו במסיבה ולא התכוונו לשתות, אז למעשה ברגע שהם ישבו עם השותים, ולא דיווחו על האירוע שפגע בכוננות כפי שהיו צריכים לעשות, הם עברו שתי עבירות: 1. אי דיווח 2. פגיעה בכוננות (שותפות לדבר עבירה). מעבר לכך, העונש לא היה קולקטיבי. אלה ששתו קיבלו 21 בפנים, אלה שלא קיבלו רק 14, ואני מאמין שחייל שהיה נמצא במקום אחר בבסיס או ישן במיטתו, היה מקבל נזיפה או ריתוק על כך שלא דיווח מכיוון שרוב הסיכויים שהיה יודע על ההתארגנות.
ישנם בסיסים שמפקדים בהם מעלימים עין ממקרים שכאלו, וגם אני שתיתי לשוכרה בבסיס שהייתי בו, אבל בהחלט הייתי מודע למה שיקרה אם אתפס בגילופין. לטעמי ברגע שמעורב בכל העניין איזשהוא קשר למצב מלחמה (וכך היה במקרה הזה - כוננות הקפצה לאיזורי לחימה) אין מקום לרחמים. מה היה קורה אילו היו צריכים אותם באירוע רב נפגעים והם לא היו מתפקדים? למה צריכים לחכות שמשהו יקרה כדי לשים סוף לדברים שכאלו?

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

ישן 04-01-2005, 11:07
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
אפשר לחשוב...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Mojo Jojo שמתחילה ב "איזה שטויות"

ראשית, אני לא מקבלת את זה שאתה מכנה את דעותיהם של אחרים "שטויות"
שנית, באמת אפשר לחשוב, זה בסך הכל רק אלכוהול, בסך הכל יכולות להיות השפעות מרחיקות לכת על התנהגותו של אדם כתוצאה משתיית אלכהול, בסך הכל הם הפרו פקודה, בסך הכל הם היו בכוננות, כן, זה בסך הכל בסיס, כן, זה בסך הכל בדיחה.

אתה יודע מה, בסך הכל? זה עצוב.
חייבים להוציא את הנגע הזה של השתיה החוצה וכמה שיותר מהר. ואלכהול וסמים, לפעמים זה היינו הך

ומי אמר שאהבתי כל מה שהייתי צריכה לעשות בצבא או שלא התמרמרתי? אבל עשיתי בדיוק מה שביקשו ממני. בדיוק.

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

נערך לאחרונה ע"י סולידי,ספונטני,רגיש בתאריך 04-01-2005 בשעה 11:09.
ישן 04-01-2005, 23:17
  Mojo Jojo Mojo Jojo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Mojo Jojo
אני לא מפספס פה שום נקודה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי סולידי,ספונטני,רגיש שמתחילה ב "הדבר האחרון שאפשר לומר עלי"

"עשיתי בדיוק מה שביקשו ממני. בדיוק."
אלה המילים שלך, אני לא מכיר אותך ופשוט הגבתי על סמך מה שאמרת
ואם זאת לא התיימרות ליהיות החייל המושלם (ה"טלית שכולה תכלת") אז אני לא יודע מה כן

ברור לי שהצבא היא מסגרת חשובה וקשוחה
אבל כאן את מפספסת את הנקודה
שבכל מסגרת שתיהיה, תמיד יהיו נקודות שבירה. כי אין מה לעשות, אנחנו לא רובוטים
ולפעמים אנחנו חושבים ועושים דברים לדעתנו ולא כמו שאמרו לנו לעשות

את חושבת שזה מוצדק לשלוח חייל לכלא על כזה דבר, אני לא
ומכאן ואלך אנחנו טוחנים מים ומבחינתי כל הודעה נוספת (כדוגמת ההודעה האחרונה שלך שאני מגיב עליה כאן) לא קשורה לנקודה.
ישן 04-01-2005, 10:55

פיגוע כמו שכבר הספיקו לומר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "מאסר לחיילים שהשתכרו במסיבת סילבסטר"

נפרק את התשובה לכמה חלקים:
א. הם חיילים בצה"ל בתוך בסיס צה"לי, והפקודות אומרות בבירור שאין לשתות אלכוהול בתוך מתקן צה"לי. מסקנה: עונש על הפרת פקודה.
ב. החיילים היו בכוננות בתוך צריפין ובכוננות ארצית לאיזורי מלחמה(!!!). מסקנה: עונש על הפקרת עמדה/פגיעה בכוננות.
ג. כל מי שהיה שם, בין אם שתה ובין אם לא, היתה לו כוונה לעשות כן, והעיקר הכוונה, לא? מסקנה: עונש על ניסיון פגיעה בכוננות/רצון להפר פקודה.

ד. 14 עד 21 ימי מחבוש? זה הכל? אני חושב שהייתי שופט כל אחד מהם ל-35 בפנים, מעיף אותם על טיל מהקורס ומכניס להם מהצד עיכוב בדרגה לתקופה מסויימת. מה לעשות שבצה"ל צריך לחשוב קצת מעבר, כי יש אנשים אחרים שעלולים להיות תלויים בך, ביחוד כשאתה חובש/מתעתד להיות חובש.

עד כאן.

GEORGE S. PATTON

ישן 04-01-2005, 19:32
  סולידי,ספונטני,רגיש סולידי,ספונטני,רגיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.04
תפסיק סרטני,
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "סעיף ג' שלך- פשוט מטופש"

חיילים תמימים, ממש טלאיים אובדים....
זה אפילו מקומם אותי, איך ממהרים לשפוט את המערכת הצבאית, אמנם לא הכל "נקי" שם, אבל יש גם הגינות במרבית ההחלטות שלהם.
ואם הודו בכוונות להפר פקודה, אז כן נשפטים על זה.
הבעיה היא בזילות הבעיה.
תופעת האלכהול הפכה חמורה מידי. חייבים לגדוע את התופעה מהשורש, ואם זה להחמיר במשפטים, עלי זה מקובל.
ועל מי שלא מקובל, שיפנה למסגרות המתאימות.
ואני , משום מה, בטוחה, שלא יקלו על עונשם
וכל מה שכתבתי מסתמך אך ורק על מה שקראתי (בהנחה שזה נכון)

תודה ל AVIV-Y על החתימה ושדרוגה.

ישן 04-01-2005, 22:27

יש לך משהו נגד קצינים?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "נסחפו עם העונש..."

בלי קשר, מי ששפט אותם היה קרוב לודאי סגן מפקד הבה"ד. זה דבר ראשון. לא עוד סתם קצין זוטר. דבר שני, נו אז מה אם זה סילבסטר? בסה"כ לא מדובר על חג יהודי, כך שתירוץ של שתיית כוסית לכבוד החג לא תופסת פה במיוחד.
למה בפורים שכתוב להרבות בשתייה לא תראה חיילים משתכרים? כי זה לא "אין"? תופעת השתכרויות בבסיסי צה"ל היא פסולה מראש, ולא משנה אם הצלחת להשתכר או שהיתה לך כוונה ברורה להשתכר והודית בה. ברגע שהודית, אכלת אותה.
לא המערכת אשמה. החיילים במקרה הזה אשמים.

GEORGE S. PATTON

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:28

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר