לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2005, 00:06
צלמית המשתמש של ichpatli
  ichpatli ichpatli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
דב גולדשטיין - תשובה הולמת לכל המזועזעים הצבועים

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/846/888.html

כן, אתם אחים שלי

מי תובע ממתנגדי ההתנתקות למתן את לשונם? הח"כים גסי הרוח, או אולי הפרשנים, שמאשימים כאילו הם, ולא ארגוני הטרור, מרחיקים את סיכויי השלום?
2/1/2005

כן, גם פרועי הלשון מקרב המתנגדים לתוכנית ההתנתקות, הם אחים אהובים שלי. גם מי שמוכן לשבת בכלא בגלל סרבנותו לפנות את ביתו בגוש קטיף, הוא אחי האהוב. בחבטות הלשון, שאנחנו מנחיתים בלא חמלה על ראשיהם של המתנחלים בגוש קטיף, עברנו על כל מידה ושיעור. כן ארץ ישראל, לא ארץ ישראל, כן חלק מישראל, לא חלק מישראל, שם יושבים האנשים האיכותיים ביותר בישראל. נאמנים עד כלות לרעיון הישן, שגבולה של ישראל מצוי במקום האחרון שיושב בו מתיישב ישראלי בעל אמונה.

נאנקים תחת האיום הנורא של 5,000 פגזי מרגמה בחודשים האחרונים, ואינם נכנעים. ואינם נסוגים. ואינם נמלטים על נפשם. ואינם מגלים סימנים של תבוסנות. אזרחי תל-אביב, אילו, חלילה, היה נגזר עליהם גורל דומה (ואין זו תחזית דמיונית לנוכח השיפור המתמשך ביכולות של ארגוני הטרור הפלשתיניים הקיצוניים), היו נמלטים ממנה כל עוד נפשם בם.

יש לנו הוכחה: במלחמת המפרץ הראשונה, ב-1991, ברחו אלפי אזרחים מאזור תל-אביב, שמילטו את נפשם מאימת הטילים העיראקיים. 7,500 היהודים בגוש קטיף מבינים שגורלם נגזר. הם ייאלצו לפנות את בתיהם, את בתי הקברות שלהם, את בתי הכנסת שלהם. הם אנשים מהוללים. הם ראויים לכל מידה של חמלה, התחשבות ואהבה.

מה אנחנו גומלים להם על אומץ לבם, על נחישותם, על היאחזותם בבתיהם? אנחנו מגנים אותם בכל לשון. אנחנו מוקיעים אותם כאויבי השלום. אילו רק היו מוכנים להיכנע ללא תנאי, ללא מאבק על ביתם - היה השלום הנכסף מאיר באור נגוהות את שמי המזרח-התיכון. אין שטות גדולה מזו. אין איוולת גדולה מזו.

ייעקרו מתיישבי גוש קטיף ממקומם. יכפו עליהם הר כגיגית לנטוש כל מה שבנו בזעת אפיים ובנאמנותם המופתית - המחלוקת בין מה שישראל יכולה להתפשר עמו לבין מה שהפלשתינים, אפילו בהנהגתו המתונה של אבו-מאזן, מוכנים לוותר עליו, היא עדיין תהום פעורה ובלתי מתפשרת.

"לאמץ את הלב ולחבק באהבה"

כן, אתם אחים שלי. כל מי שטוען, כי בהתנגדותכם לפינוי גוש קטיף, אתם מנתקים את הקשר עם הדמוקרטיה, עושה לכם עוול בלתי נסבל. מותר לכם להיאבק. מותר לכם להתנגד. המבחן האמיתי של שלטון דמוקרטי ושל חופש הביטוי, הוא בהכרה מלאה בזכויותיו של המיעוט. מותר למיעוט להיאבק. מותר לו להפגין. מותר לו להשמיע דברי מחאה שאינם מקובלים על הרוב. זה לא פשע. אף לא עבירה פלילית.

אני תמה: מי רשאי לתבוע ממתנגדי ההתנתקות למתן את לשונם ולסגל לעצמם ביטויים מעודנים? הח"כים גסי הרוח, המכנים זה את זה "תולעת"? אולי הפרשנים, בעלי הלשון הבוטה, שמטיחים במתנחלים כל אשמה אפשרית, כאילו הם, ולא ארגוני הטרור הפלשתיניים, מרחיקים את סיכויי השלום?

אין מכאן היתר לפגוע בחיילי צה"ל או בשוטרים, שימלאו את הפקודה לפנות את היישובים בגוש קטיף. מי שיניף את ידו לעשות כך - אין ברירה אלא לעצור אותו, לכבול אותו באזיקים ולהובילו לבית האסורים. אבל את תושבי גוש קטיף צריך לאמץ אל הלב ולחבק באהבה. רק הם, אף לא אחד זולתם, נתבעים לוותר על ביתם. יכול להיות שאילו כך היינו נוהגים בהם, היתה רוחם מתפייסת וזעמם מתרכך.

"טוב קצר וקולע מארוך וצולע" - (ש.ר.)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-01-2005, 00:52
צלמית המשתמש של ichpatli

אני עדיין מקווה שהמצב לא ידרדר לאלימות!!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "אני מקווה שאתה מזדהה גם עם הסיפא"

לדעתי התנהלות שרון בנושא שמה ללעג ולקלס מושגי יסוד בדמוקרטיה. ללא הכרעה דמוקרטית חדה וברורה בסוגיה אין לגיטימציה לפקודת הגירוש החד צדדי. הנושא הוא בבסיס הקיום הציוני ווהכרעות לגביו אינן יכולות להתקבל בשיטה של מחטפים. במצב הנוכחי פקודת הגירוש היא מסוג הפקודות עליהן נאמר שסדין אדום מתנוסס מעליהן!!
כפי שאני יכול להבין מנהיגי שמאל שהכריזו שילחמו נגד טרנספר של ערבים, אני יכול להבין יהודים שמכריזים שיתנגדו לגירוש חד צדדי של יהודים - במיוחד כאשר ההכרעה לגביו מתקבלת בצורה הנוכחית!!!

ישן 03-01-2005, 19:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ה"דמוקרטיה" הרחיקה את השלטון הישיר מהעם. לא הדמוקרטיה.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "אתה מציע להעמיד דבר כזה למבחן העם ?"

הדמוקרטיה היא שלטון העם, והמעבר לשלטון עקיף נעשה בגלל שכמות האזרחים הפכה שלטון ישיר ללא
מעשי. כיום יש אפשרות לשלטון כזה (הצבעות אלקטרוניות וכד'), אבל השלטונות בכל מקום מתנגדים
לזה, כי זה יגרום לאובדן הפרנוסה - לא בגלל שהעם טיפש מדי (ברוב העולם הנבחרים אינם חכמים
יותר מבוחריהם, או מוסריים יותר - ואנחנו בטח לא יוצאיח דופן בתחום זה...).
כאשר אתה אומר שכל פרט בעם יעדיף את טובתו האישית, האם אתה חושב שבכך שונה נבחר הציבור
משאר הציבור? ההיפך הוא הנכון. גם הוא יעדיף את טובת עצמו - אלא שכוחו היחסי גדול בהרבה משל
פרט יחיד בדמוקרטיה ישירה (הוא צריך לשכנע 61 אנשים כמוהו, בעוד שאזרח רגיל צריך לשכנע
שלושה מליונים...). שוויץ מפעילה מוסדות רבים של דמוקרטיה ישירה - היא מושחתת הרבה פחות
מאיתנו. זה לא העם שלנו שדפוק (כן, האדיוטים עם הברזים הם עדיין מוסריים יותר ממגגלים שמרוויחים
רבבות דולרים בחודש, בלי קשר לזהות אביהם...), אלא נברחיו, שלעם המסכן אין אפשרות לבחור
במשהו שאינו הם.
ישן 03-01-2005, 21:02
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
בבקשה, רק אל תתן את שוויץ כדוגמה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ה"דמוקרטיה" הרחיקה את השלטון הישיר מהעם. לא הדמוקרטיה."

המשאלים שם הם האנטי-דמוקרטיה בהתגלמותה. אתה יודע שבמרבית המחוזות בכלל אין זכות הצבעה לנשים ? שלא לדבר על מיעוטים, שכוחם נשחק לחלוטין במשאלים מסוג זה.

אני חושב שאם היו נותנים לעם לבחור - אז לא היו לנו מיסים, לא היו דוחות תנועה, לא הייתה הגבלה על הבנייה, על זיהום האויר. תראה לי אדם אחד שיצביע בעד העלאת מחיר הדלק. וזה גם לא מעשי - אתה מצפה שדוד מגן יבנה ידע מה המשמעות המלאה של יישום דו"ח דוברת ? אתה מצפה שעובד מוסך בתל-אביב יקבע מכסות ביצים שנתיות ? ומי יגן על המיעוט ? הרי דמוקרטיה נבחנת ביכולתה להגן על המיעוט, לקיים את דרישת הרוב זה באמת לא-חוכמה - מי יגן על הומוסקסואלים, על האתיופים, על חסרי הבית ? אם לרוב האנשים תהיה בחירה - לקבל 100 ש"ח תוספת בנטו או לבנות מקלטים לחסרי בית - לדעתי הם יבחרו ב-100 ש"ח.
ישן 03-01-2005, 21:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ראשית, ברוב המשאלים כבר יש נשים...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "בבקשה, רק אל תתן את שוויץ כדוגמה"

נושא הנשים שעשע והיה חומר טוב, בגלל שלקח להם המון זמן להכניס נשים לתחום הזה - כיום יש להםנשיאה, ואני מבטיחך נאמנה שמעמד הנשים שם לא נחות מזה שפה...
מרתק לראות שאתה מאוד דואג למיעוטים ולשחיקת כוחם בכאלה משאלים, שכן האינטרס הציוני (והדמוקרטי) הוא שכוחו של המיעוט פה אכן יישחק, ושלא הערבים יכריעו על גבולות המדינה היהודית...
בכל מקרה, כוחם של המשאלים ה-א-ר-צ-י-י-ם שם, לא שוחקים כוחו של אף מיעוט. אדם אחד שווה קול
אחד, דמוקרטיה נטו. במשאלים המבוססים על מחוזות, אכן נחלשים המיעוטים, אבל איש לא הציע כאן
מעבר לשיטה אזורית-רובית, אלא משאל יחסי רגיל...
אני חושב שלו נתנו לעם לבחור, הוא היה מצביע דומה לפוליטיקאים (מינוס האופציה של אפשרות לשחד
את דוד מגן יבנה כדי שיצביע בעד הצעת חוק שטובה ליוסי התעשיין העשיר...), בכל הנוגע לחוקים.
אם אתה מאמין שפוליטיקאי אוהב את הארץ יותר מאזרח רגיל, צא ובדוק מה יוצא לכל אחד מהם
מהחיים פה...
לגבי השאלה מי יגן על המיעוט: כרגע, לשיטתך, המתיישבים במיעוט - והם אכן נדרסים ברגל גסה
(המצמרר הוא שכלל לא בטוח שעמדתם היא של מיעוט, כך שבעצם אנחנו בסוג חדש של דמוקרטיה שבו
נדרסות זכויות הרוב - שזה בכלל סוג חדש ומהפכני...), ככה שהשיטה הנוכחית בטח לא טובה להגנת
המיעוט (אלא אם כן הם ערבים, ואז יש בג"ץ שבכל מקרה נשאר פה, כדי לשמור עליהם...).

לדעתי אם תהיה לח"כים בחירה, עוד 5000 שקל לברוטו או עוד מקלטים לנשים מוכות, הם יבחרו
ב5000 שקל ברוטו. בעצם, זו לא דעתי - ככה הם עושים כבר מס' שנים...
ישן 03-01-2005, 00:32
צלמית המשתמש של ichpatli

דבריו של גולדשטיין בזכות המתנחלים שמתנגדים לגירושם,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "דב גולדשטיין - תשובה הולמת לכל המזועזעים הצבועים"

הם לטעמי תשובה ראויה לכל "שוחרי השלום", "יפי הנפש", שבהתייחסותם רווית השיטנה והשנאה, אל המיועדים לגירוש, מעידים יותר מכל על עצמם ומהותם...
אני מצטט את דבריו במלואם למרות התייחסותו השגויה לגבי קיומו של רוב כביכול למצדדי הגירוש (שקיים רק במשאלות פרשנים בתקשורת...). הפעם האחרונה שהשאלה הועלתה בפני כלל הציבור הייתה בבחירות האחרונות - שהוכרעו בצורה ברורה של העדפת מצע הליכוד, כפי שהוצג במערכת הבחירות, על מצע מפלגת העבודה!!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:20

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר