לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-09-2006, 01:44
  זאב חז שיניים זאב חז שיניים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
יהיה מי שיכעס. אבל הוא ממש מפגר:הרב אריאל: לחקור את גיוס המילואים בשבת

הרב כתב בתשובתו כי "יש למחות על גיוסי שבת הנראים על פניהם כמיותרים, למשל, הגיוס בשבת נחמו (השבת שחלה אחרי צום תשעה באב).

הרב אריאל טוען ש"התכנון לגייס שלוש אוגדות נעשה כבר שבוע ימים לפני כן. לא ידוע לנו על שום לחימה חריגה באותה שבת או בימים הקרובים לה. לדעתי, על כל החיילים שגויסו באותה שבת לפנות לוועדה שתקום ותבדוק אם אכן היתה הצדקה לגיוס הבהול בשבת".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3298420,00.html

לא נורא.יש אנשי מקצוע שידאגו לטיפול נאות. ישנם מוסדות המטפלים באנשים מסוגו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img2.tapuz.co.il/forums/1_84718775.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-09-2006, 11:20
  Hi_Frequency Hi_Frequency אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
לא יעזור כלום,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי זאב חז שיניים שמתחילה ב "פשוט פחדתי.בציבוריות הישראלית- 2006- המציאות עולה על כל דמיון..."

תפחד או לא. לפני די הרבה שנים קראתי שאיזה רב עיר אמר משהו על חטאי היהודים והשואה ושהגרמנים היו בעצם כלי ענישה בידי האלוהים – לא פחות. כלום לא קרה בעקבות זה.

שנים אחרי זה, כתב מישהו על אשכנזים וספרדים, וטרח לציין שבניגוד ליהודי אירופה, הגרמנים לא נגעו ביהודי מרוקו. כיוון שנתקלתי בדברים האלה די מזמן, לא זכורים לי הפרטים של אלה שדברו כך, אבל עד היום אני לא מסוגל להשתחרר מהבחילה שהאמירות האלה מעוררות.

בעירבון מוגבל כל האנושיות המופלאה שלנו.

אם יבואו להסביר את הכישלון, סליחה, את הניצחון בנקודות, בגיוס בשבת – אני בכלל לא אופתע. שמענו כבר שטויות יותר בוטות מזה. זה מה יש.
ישן 02-09-2006, 11:45
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
ואני דוקא נוטה להסכים עם הרב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זאב חז שיניים שמתחילה ב "יהיה מי שיכעס. אבל הוא ממש מפגר:הרב אריאל: לחקור את גיוס המילואים בשבת"

וכתיבת שורות אלה בשבת- תתן את הפרספקטיבה לדברי.

חד וחלק- מה שניתן להמנע מביצוע ביום שבת, ראוי שיידחה.
גיוס מילואים שהיה ידוע מראש, ולא קרתה איזו תקרית דחופה שחייבה את גיוסם המיידי-
אין סיבה שלא תידחה למוצאי השבת. וככל שהצלחתי להבין מהכתבה- זהו המצב.
הקטע של חתימה ביד שמאל אולי נשמעת מטומטמת להדיוטות שכמונו, אבל היא בעלת חשיבות לאנשים מאמינים.
וכל מי שגיחך על הנוהג הזה- אין לי אלא לרחם עליו.
אנחנו מכבדים מנהגים של דתות אחרות, אבל ממהרים ללגלג על היהדות.

רק בכדי להזכיר לכם-
כל מי ששרת ביחידה קרבית נוכח שחיילים דתיים ממלאים את כל המשימות בשבת. נקודה.
מי שיצא אי פעם עם חייל דתי לסיור בשבת ורואה אותו יושב ומתבדח עם כל הצוות בהפסקת הקפה-
מבלי לגעת בקפה שהורתח כמה דקות לפני כן- יודע עד כמה האנשים האלה הם אנשים ערכיים.
למי שיצא לשרת בישובים ביש"ע וראה את שלל החיילים שחוזרים לשבת בישובים שם,
ואת שלל תגי היחידות הקרביות שמוצמדות לכותפתות שלהם-
ראוי נא שקצת ילמד להעריך את הערכיות של האנשים הללו.
ערכיות שלא קיימת באותה מסה במגזר החילוני, שאני משתייך אליו.

ישן 02-09-2006, 12:44

אני דוחה את רחמיך על הסף.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ואני דוקא נוטה להסכים עם הרב"

יש להפריד את הדת מהדתיים.
עירוב הדת בחיים המודרניים יוצרת מצבים אבסורדיים ממש-וכניסתך לתחום זה מעידה על אופק חשיב צר במיוחד.
ואנא- חסוך את רחמיך משכמותי.

כל אימת שהדתיים "המודרניים" מנסים לתת את הדעת על החיים"המודרניים" יוצאות פארסות קומיות למהדרין.
אז לפני שאתה מאמץ לעצמך גישה לא מבוססת בעליל (כמו- מי שלא מבין את האנשים המאמינים..) דע כי מעולם לא תיתקל בגדולי הפוסקים- עוסקים במיני ברעשין שכאלה. (ישנה איזו אמירה עלוסב הרשומה על גדולי הפוסקים הליטאים?וודאי שלא.מגוגפים הם בחדריהם ולא מתהללין בחוצות העיר כפוחזי העיר)
בתנ"ך היו מכנים אותם:פוחזים. אנשים קלי דעת.
אלו זוטות עלובות ואומר יותר מכך: אל יתהלל כל דתי עם כיפה סרוגה- לאמץ לעצמו אורח חיים "חרדי".
בעברית: נראה לך שזלמישהו מ"הליצנים" האלה היה חשוב לחתום בימין או בשמאל??
הם הרי צבועים בעליל.אלמלא כן- היו שוהים באוהלה של תורה ולא מתגייים כלל וחוסכים מאיתנו דילמות פאתטיות של חתימה ביד כזו או אחרת.

ושלא תדע באיזו יד אני בא על סיפוקי....ימין או שמאל???

ואני חייב להדגיש: הצבא יגייס עפ"י חוק. מהחוק הוא שואב את סמכותו ולא מאוהלה המרופט של "הפרשנות המודרנית לתורה".
אני מזועזע מההמלצה לדחות את הגיוס ליום א'. השתגעתם????
מגייסים שצריך.כמו שלא תקום טרונייה על גיוס ביום ב'. הרי לא יעלה על הדעת שנבקש שידחו את הגיוס מיום ב' ליום ג'??? אז למה לא שבת?
הצבא עשה דווקא?מישהו התעצל לגייס למחרת???תתבגרו.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img2.tapuz.co.il/forums/1_84718775.gif]

נערך לאחרונה ע"י זאב חז שיניים בתאריך 02-09-2006 בשעה 12:53.
ישן 02-09-2006, 14:00

תגובה לשניכם-
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי זאב חז שיניים שמתחילה ב "אני דוחה את רחמיך על הסף."

ברגע שנשכח את סיבת המצאותנו במדינה הזו- לא יהיה לנו זכות קיום כאן.
זו תמצית הדברים.

אז מה אתה מציע זאב? לא לגייס אותם בכלל?
ציטוט:
הם הרי צבועים בעליל.אלמלא כן- היו שוהים באוהלה של תורה ולא מתגייים כלל וחוסכים מאיתנו דילמות פאתטיות של חתימה ביד כזו או אחרת.

אתה לא רוצה לראות איך יראה הצבא שלנו אם האנשים האלה לא יהיו שם.
רק השנאה מעוורת לך את המציאות.
ממש מפריע לך שהם חותמים ביד שמאל? זה מה שמציק לך בחיים?
מה קרה?- מישהו מהם דרש שאתה תחתום ביד שמאל? הוא חותם ביד שמאל ונלחם כמו אריה, מה שרבים מאלה שחתמו ביד ימין על מכתבי הקצינים לא עשו !!!
יש לך גם טענה נגד האוכל הכשר בצבא?
ומה על העובדה שיש בית כנסת בכל בסיס?
ואולי בכלל אתה רואה עין העין את מה שאמר האלוף (מיל) שלמה גזית בזמנו {תזכורת לדברים שעליהם הייתי נוטל ממנו את דרגותיו- "הכיפות הסרוגות עבורי הן כמו צלב הקרס על השרוול של החיילים הנאציים" (אלוף שלמה גזית, ידיעות אחרונות, 8.3.98) } ?

והמשכת להתלהם-
ציטוט:
ואני חייב להדגיש: הצבא יגייס עפ"י חוק. מהחוק הוא שואב את סמכותו ולא מאוהלה המרופט של "הפרשנות המודרנית לתורה".

בוא וארחיב את התזה המתלהמת שלך (למרות שטעות בבסיסה. ע"פ חוק אין פעילות לא דחופה בשבת)- בוא ונקבע ששבת הוא יום ככל הימים בצבא.
נניח- אין יציאות בשבת דווקא (שאז החייל יוכל להיות יחד עם משפחתו, שגם הם ביום מנוחה) אלא בכל יום אחר.
או שיוכלו לבצע תרגילים בשבתות, יוכלו לזמן אותך לתחילת מילואים בשבת,
מה אתה אומר?
נסחפתי? אני יודע.
אתה יותר.

ישן 02-09-2006, 16:23

בהנחה שתגובתך למעלה היא גם אלי,
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "תגובה לשניכם-"

אז הייתי מציע ששוב פעם תראה למה התייחסתי, למילת המפתח שלך - ה"ערכיות" שלדברך אין מופלאה ממנה ושמאפיינת את הדתיים בצבא, וכמובן, גם אלה שהם לא בצבא.

ניסיתי להביא לפניך את הצד הפחות נפלא, ההתייחסות לעניין חטאינו הקיבוציים, כביכול, שהם הסיבה, ושוב – כביכול, לכל מיני מרעין ובישין. הוורסיה היותר עכשווית לעניינים האלה, אם זכרוני לא מטעני, הייתה משהו שבנוגע ל"גלגול נשמות" (???), תהיה הכוונה אשר תהיה. ולא אחזור שוב על הדרעק העדתי שציינתי אותו קודם, ועל ההתייחסות המבישה לאלה שהם לא ב-100 אחוז יהודים.

בקיצור ניסיונך להציג את הדתיים כנישאים במשהו מעל האחרים, הוא ניסיון עלוב, סליחה על הביטוי, לנוכח ה"ערכיות" הפחות ממושלמת עליה דברתי, ואליה לא התייחסת כלל, כי זה לא הסתדר עם יראת הכבוד המופלגת לדתיים.

מה אתה מפחד שהאלוהים יעניש אותך, או משהו כזה? אני מכיר כמה חילוניים שיש להם חשש כזה – הצד הלא רציונאלי אומר את דברו. זה בסדר רק שלא ייהפך לסיבה מדוע להתייחס לקבוצה מסוימת ל"שווים" יותר. את האמונות שלך ואת הפחדים הלא רציונאליים שלך – שמור לעצמך ואל תכפה אותם על אחרים!
ישן 02-09-2006, 20:47

תגיד אתה שיכור?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "בהנחה שתגובתך למעלה היא גם אלי,"

מישהו כפה עליך משהו?
שים לב שאתה בונה תילי תילים של תזות על דברים שאני כביכול חושב,
שופט אותי עליהם ולבסוף אתה עוד מסוגל להוציא אותי להורג בכיכר הפורום...

כיווון שדברים שאני כותב אליך נקראים רק אחרי שהם עוברים עיבוד מחשבתי
בעולם האסוציאציות הפרוע שלך- אני חוסך מעצמי את הטרחה לנסות אפילו לדבר איתך.

לך תחיה לך בעולם השנאות שבנית לעצמך, ואני רק מקווה שיום אחד תתעשת.
אם לא?-
זו רק בעיה (חמורה) שלך עם עצמך.
כל שאר העולם יסתדר גם מבלי שתכיר בו.

ישן 02-09-2006, 22:51

מותר לי להחזירכם לפרופורציות??
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אין מה לעשות. פורום פומבי."

מדוע התלהמות על רקע אישי?
הינכם מתבקשים להוריד טונים ולהתייצב בחדר המורים, עם ההורים.

די. מה קורה לכם?

בסך הכל אמירה אידיוטית אחת המערבת קודש וחול.על כך יתפתח ריב ומדון?

רב הוא רב הוא רב.הוא עדיין אינו קצין קישור וגיוס תודה לאל, כי לעולם חסדו.

הנה- כדי לרצות, גם אני מטבל את מילותיי בעבודת האל....

ומאניאק מי לא מניח מחר תפילין!

ישן 02-09-2006, 13:06
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
נחמד לראות קואליציות מתרקמות מכל צידי המתרס
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "ואני דוקא נוטה להסכים עם הרב"

ימין ושמאל מדיני מתאחדים לצורך חילוני ודתי.
רק מדגיש את עומק השסע, ואת הבריתות הלא הגיוניות הנוצרות ומתפרקות.
כאשר הבסיס הוא מדיני מתאחדים דתי וחילוני
כאשר הבסיס הוא חברתי דתי, מתפרק הכל ושוב מלחמת אחים

ורק נקודה אחת קטנה:
אנחנו מכבדים מנהגים של דתות אחרות, אבל ממהרים ללגלג על היהדות - משפט שגוי לחלוטין

עד כמה שבדקתי לאחרונה אנחנו מלגלגים על כל מנהג של כל אחד, מלגלגים על לבושו של האחר, על צבע עורו ועל שפתו
ולא משנה אם הוא יהודי, נוצרי, ישראלי, ערבי, דרוזי, צ'רקסי, מוסלמי, אתיופי, רוסי, אשכנזי, מזרחי, תימני....
רק תן על מה לצחוק

וזו הסיבה אולי למצבנו, מעולם לא נתברכנו בסובלות יתרה, לאף אחד
ישן 02-09-2006, 18:25

ניחא שכובשים אותך ומשליטין עליך שלטון זר.אך לקבל אותו בהסכמה??רכרוכיים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Hi_Frequency שמתחילה ב "כן, אתה צודק,"

אתה צודק.

אוי למדינתינו באם שאלת השבת תיחקר.
רפיסות שכמותם- המתחפשים לשטיח מהודר- כל אימת שנושא בעל זיקה דתית מונח על סף סדר היום.

יש להפריד את הדת מהדתיים.
אין , בשום אופן, להתיר, ולו במחשבה, עירוב חיי דת בהחלטות בעלות גוון בטחוני.

מי שחושב אחרת מכך- הוא פופוליסט.

פשוט מאוד: היום אסור יהיה לגייס בשבת, לאחר מכן- אסור יהיה לעשות הכנות למבצע שיחול ביום ג' בשבת...לאחר מכן אסור יהיה להכין את הימ"חים בשבת...כי לא באמת נחוץ. וכך הלאה וכך הלאה.

ועל כך אמרו בית רבן: סייג לחוכמה שתיקה. נשאלת כרב בסוגיית השבת- אל תידרש לה! הימנע מהתייחסות ואמור כי שיקולי הצבא זרים בעיניך.
מרשימה מאוד הכרת המגיבים את המערכת הצבאית על רבדיה, ושיקוליה. אני נפעם על מידת ידיעת הגולשים בעניין נחיצות גיוס זה או אחר בראייה יהודין פן דתית בראי ההיסטוריה הימי ביניימית....
והם כבר רוצים וועדות חקירה...
ויי ויי ויי

נערך לאחרונה ע"י זאב חז שיניים בתאריך 02-09-2006 בשעה 18:36.
ישן 02-09-2006, 19:39
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
זאביק לא ישארו לך חברים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי זאב חז שיניים שמתחילה ב "ניחא שכובשים אותך ומשליטין עליך שלטון זר.אך לקבל אותו בהסכמה??רכרוכיים"

לא משנה מה אתה הופך לכולם פה את השולחן

דת ומדינה צריכים להפריד, אבל לא בגלל הגיוס חירום בשבת

יותר בשביל הקשישים שרוצים אוטובוס בשבת, העגונות, האסורות, המסורבות, הגיורים, הקבורה מחוץ לגדר, חוקי הפרט והמשפחה,הילדים, ההומוסקסואלים, הלסביות, החרדים שלא עובדים, בזבוז הכסף בישיבות, חוסר השיוון וכו' וכו' וכו' אבל לא באשכול הזה.

על פניו, אני לא חושב שהרב אריאל מעורב בכל פרטי המלחמה, ואין לו את הזכות להגיד מה גיוס מיותר ומה גיוס לא מיותר.
במלחמה (טוב לא הוכרזה מלחמה רשמית) או במבצע שכזה, פיקוח הנפש הופך כל יום לראוי לכל משימה.
ואם יכנסו שיקולים זרים כמו שבת, והאם המשימה חשובה או לא ביחס לשבת, לא נגיע רחוק.

לפעמים נראה שרבנים מחפשי פרסום, פשוט מחפשים פרסום.
ישן 02-09-2006, 23:15
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
שגיאת כתיב
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי זאב חז שיניים שמתחילה ב "ניחא שכובשים אותך ומשליטין עליך שלטון זר.אך לקבל אותו בהסכמה??רכרוכיים"

התכוונת לומר שמי שחושב אחרת ממך - הוא פופוליסט. לא?
עשית מילואים בעימות האחרון ? באיזה תאריך גוייסת?
השבת המדוברת היא כארבעה שבועות לאחר החטיפה, ושלושה שבועות לאחר גיוס גדודי המילואים הראשונים, הגיוס שבו גויס הגדוד שלי. אם אצלי ידעו על הגיוס בסופ"ש של החטיפה,גדוד שגויס בחמישה באוגוסט, מפקדיו ידעו על הגיוס כבר בין שלושה ימים לשבוע לפני (וסביר שיותר). אני מוכן להתערב שהיחידה המדוברת לא גויסה בנג"ח אמיתי וספק אם ראתה לחימה בארבעה ימים מיום הגיוס.

אתה אומר שצריך להפריד את הדת מהדתיים? למה אתה לא מפריד את הדת מעצמך? כמי שלא נוטל חלק בכללי המשחק, אל תתערב בהם...

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 02-09-2006, 23:45

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "שגיאת כתיב"

גוייסתי ביום 11/8/08 בצו 8 - יום שבת.
לגיזרת חטמ"ר עציון.

בבואנו לבחון שיקולים צבאיים- עלינו להישמר מלערב השלכות דתיות. וזאת נעשה מפאת כבודה של הדת.
הדת אינה מטבע סוחר בידי רוכליה בשווקים.
הדת אינה בזוייה עד כי תידרש לתת מענה לזהות היד החותמת.
הדת קדושה ואינה חול.

ומשום כך עליה להיות מופקדת בידיים אמונות ולא בידי הולכי ריקם, שלא התגלחו ונקרו רבנים אף על פי שהקשר בינם ובין קדושה- הינו מיקרי בהחלט.
סייע נא בידי להשיב את התורה אל מישכנה המכובד.בינות אכיבי וכרובי הרקיע.
נתתכבד כולנו בבני לוי המכובדים באם יואילו לצאת ממקום מושבם למען יתקדשו בעבודת הקודש...ובכך יניחו ל11 שבטי ישראל ויהודה לעסוק במלאכת החול.

ישן 03-09-2006, 13:46

זה למה....
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אוקי קראתי, עכשיו למה אתה אומר ששהרב מפגר?"

בבואנו לבחון שיקולים צבאיים- עלינו להישמר מלערב השלכות דתיות. וזאת נעשה מפאת כבודה של הדת.
הדת אינה מטבע סוחר בידי רוכליה בשווקים.
הדת אינה בזוייה עד כי תידרש לתת מענה לזהות היד החותמת.
הדת קדושה ואינה חול.

משום כך עליה להיות מופקדת בידיים אמונות ולא בידי הולכי ריקם, שלא התגלחו ונקרו רבנים אף על פי שהקשר בינם ובין קדושה- הינו מיקרי בהחלט.

מה לא?למה לאותו רב להידרש לאותה שאלה..לגבי נחיצות / או אי נחיצות של גיוס כזה או אחר?? למה לו להיות מיוצג בצורה פאתטית ומגוחכת?

הנני מכבד מאוד את הדת- במקומה.(קודש)
והצבא- במקומו.(חול)
למה לערב קודש עם חול??

נערך לאחרונה ע"י זאב חז שיניים בתאריך 03-09-2006 בשעה 13:48.
ישן 03-09-2006, 23:10
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
שוב אני שואל...למה הרב מפגר
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי זאב חז שיניים שמתחילה ב "זה למה...."

פשוט קיבלתי תשובה מפגרת של "להפריד את הדת מהצבא" הכיצד? כשיש לך מחצית לוחמים מסורתיים\דתיים ומי אתה שתכפה עליהם את אמונתך(הגובלת בחילול שבת), יש להם איסור ואתה צריך לכבד אותו, אותו איסור אינו מזיק ובאותו הענין הרב באימרתו לא גרם לשום אבדה במה שהוא אמר וכאן כבר אפשר לומר, אם זה לא מזיק אז למה זה מפריע לך?
ברגע שיהיה חוק שמפריד דת מהצבא תראה איך צונח צניחה דרסטית עקומת מתגיסי הקרבי....(וזה אני מאמין לא היית רוצה).

בנוסף כל רב ורב פוסק שבשעת מלחמה פיקוח נפש דוחה שבת, אז נותנים לך אצבע למה לקחת את כל היד?

ישן 04-09-2006, 00:51

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "שוב אני שואל...למה הרב מפגר"

אני חייב להתוודות ולהפתיע אותך:
אינני כלל נגד הדת.
העניין מהותי ואינוסתמי. כדלקמן:
בבוא האדם המסורתי להתגייס- אינני בשום אופן ממליץ למחוק את אמונתו ולכפות עליו אורח חיים חילוני.לא ולא.
ולעומת זאת אני אומר כשבבואנו להחליט בעניינים בטחוניים גרידא- עלינו להישמר מכל משמר מלערב שיקולים חיצוניים ! ובהם שיקולי דת.

שכן- ברגע בו אנו עושים כן- המסר הוא חד וברור- הצבא "מכופף" את שיקוליו עקב משקל הדת- וזה מוליך לתופעות סרבנות מסיבה דתית שכן אם הגיוס אינו חיוני "בשבת" ומדוע שמלאכת הפינוי (לכשתתקיים) יכולה להתקיים בשבת?
ואם הפינוי ביום א' ועל היחידה להתכונן בשבת - או מה אז?
ואם הרב אינו מוכן שיפנו כי שיקולי הצבא פחותים משיקולי הדת?
ומה יהיה על "הג'ובניקים- הרי אין זה עניין שבפיקוח נפש בשיבוצם לשמירה בשלישות ראשית בשבת. ולא בערב שבת.
בקיצור: המסר חייב להיות מאוד מאוד חד: שיקולים ביטחוניים אינם קשורים כלל ועיקר לדת.יש להפריד קודש מחול.
לא כל משימה שאינה "פיקוח נפש" יש לדחות.
הרי, למזלינו כמעט בכל הפעילויות- אין החיילים עומדים בפני פיקוח נפש. אז מה?נצמיד ספר תורה לכל מפקד עם מועדים ומצוות כהלכתן- ולפני בואו להטיל משימה- יוטל עליו לפתוח את הסידור ולראות עם המשימה עולה בקנה אחד עם ציווי רבני?
זהו מצב אבסורדי.

תשב קצינת הקישור ותפנה למח"ט, שיציק לאוגדונר, שיפריע לאלוף - וכל זה לדחות גיוס מ17:00 בשבת ל21:00 לאחר צאת שבת??
ולתאם היסעים, ולתאם ימ"חים ועוד ועוד. וכל זה למה???

אני מקווה שהבהרתי את עמדתי.
אינך חייב לקבל אותה.אולי אני שואף למצב אידיאלי בו הדת יודעת את מקומה והיא מחוץ לש"ג!.

ומדוע חייל שלא "מתאים" לו להתגייס בשבת (משיקולי דת) חשוב יותר מחייל אחר שלא נוח לו להתגייס ביום ד' כי בדיוק באותו היום לאישתו יש חשק?
וזו אינה הלצה.
נסה לענות בכובד ראש על השאלה מדוע שיקול זר אחד בעל ערך גדול יותר משיקול זר אחר?

ומי קבע כי שיקולי הדת ראשונים במעלה הם?ומדוע שיקולי החילוני בטלים הם? ואם הוא זקוק ליום שישי כי הוא יוצא למועדונים, וביום חמישי הוא בפאבים עם החבר'ה, וביום ד' יש לחבר'ה קריוקי, וביום ג' אחרים עושים על האש, וביום ב'- יש הרצאה מעניינת, וביום א' הולכים למועדון בבורסה?

הדוגמאות הם בדיוק מחתך האוכלוסיה החילוני. אך לא ולא! את "החילוניות" הפרדנו מהצבא. החילוניות מרכינה ראש עת שיקולי צבא בפתח.
ומה עם הדת?

ישנם "רבנים" חילוניים- והרשל"צ שלנו הוא יאיר גרביז וטומי לפיד. הם רבניי.
והם אוסרים על גיוס ביום שאינו שבת. מה תענה להם?

זו אינה דמגוגיה כלל. הדתיים הם מעין קודש קודשים עד כי הצבא בכבודו ובעצמו!!! מרכין ראשו. השתגענו???

לא מדובר על איסור תפילות ו/או על איסור תפילין ו/או על ביטול מעמד המשגיח כשרות ועוד ועוד. מדובר על המהות.
בבואך לקבל החלטה צבאית נטו- אנא שקול שיקולים מבצעיים. ואם מדובר בעניינים הקשורים במילואימניקים- שקול שיקולים "אזרחיים"! ולא דתיים.

נערך לאחרונה ע"י זאב חז שיניים בתאריך 04-09-2006 בשעה 00:55.
ישן 04-09-2006, 01:14
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
סתירה קטנה...(במודגש)
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי זאב חז שיניים שמתחילה ב "אני חייב להתוודות ולהפתיע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זאב חז שיניים
אני חייב להתוודות ולהפתיע אותך:
אינני כלל נגד הדת.
העניין מהותי ואינוסתמי. כדלקמן:
בבוא האדם המסורתי להתגייס- אינני בשום אופן ממליץ למחוק את אמונתו ולכפות עליו אורח חיים חילוני.לא ולא.
ולעומת זאת אני אומר כשבבואנו להחליט בעניינים בטחוניים גרידא- עלינו להישמר מכל משמר מלערב שיקולים חיצוניים ! ובהם שיקולי דת.

שכן- ברגע בו אנו עושים כן- המסר הוא חד וברור- הצבא "מכופף" את שיקוליו עקב משקל הדת- וזה מוליך לתופעות סרבנות מסיבה דתית שכן אם הגיוס אינו חיוני "בשבת" ומדוע שמלאכת הפינוי (לכשתתקיים) יכולה להתקיים בשבת?
ואם הפינוי ביום א' ועל היחידה להתכונן בשבת - או מה אז?
ואם הרב אינו מוכן שיפנו כי שיקולי הצבא פחותים משיקולי הדת?
ומה יהיה על "הג'ובניקים- הרי אין זה עניין שבפיקוח נפש בשיבוצם לשמירה בשלישות ראשית בשבת. ולא בערב שבת.
בקיצור: המסר חייב להיות מאוד מאוד חד: שיקולים ביטחוניים אינם קשורים כלל ועיקר לדת.יש להפריד קודש מחול.
לא כל משימה שאינה "פיקוח נפש" יש לדחות.
הרי, למזלינו כמעט בכל הפעילויות- אין החיילים עומדים בפני פיקוח נפש. אז מה?נצמיד ספר תורה לכל מפקד עם מועדים ומצוות כהלכתן- ולפני בואו להטיל משימה- יוטל עליו לפתוח את הסידור ולראות עם המשימה עולה בקנה אחד עם ציווי רבני?
זהו מצב אבסורדי.

תשב קצינת הקישור ותפנה למח"ט, שיציק לאוגדונר, שיפריע לאלוף - וכל זה לדחות גיוס מ17:00 בשבת ל21:00 לאחר צאת שבת??
ולתאם היסעים, ולתאם ימ"חים ועוד ועוד. וכל זה למה???

אני מקווה שהבהרתי את עמדתי.
אינך חייב לקבל אותה.אולי אני שואף למצב אידיאלי בו הדת יודעת את מקומה והיא מחוץ לש"ג!.

ומדוע חייל שלא "מתאים" לו להתגייס בשבת (משיקולי דת) חשוב יותר מחייל אחר שלא נוח לו להתגייס ביום ד' כי בדיוק באותו היום לאישתו יש חשק?
וזו אינה הלצה.
נסה לענות בכובד ראש על השאלה מדוע שיקול זר אחד בעל ערך גדול יותר משיקול זר אחר?

ומי קבע כי שיקולי הדת ראשונים במעלה הם?ומדוע שיקולי החילוני בטלים הם? ואם הוא זקוק ליום שישי כי הוא יוצא למועדונים, וביום חמישי הוא בפאבים עם החבר'ה, וביום ד' יש לחבר'ה קריוקי, וביום ג' אחרים עושים על האש, וביום ב'- יש הרצאה מעניינת, וביום א' הולכים למועדון בבורסה?

הדוגמאות הם בדיוק מחתך האוכלוסיה החילוני. אך לא ולא! את "החילוניות" הפרדנו מהצבא. החילוניות מרכינה ראש עת שיקולי צבא בפתח.
ומה עם הדת?

ישנם "רבנים" חילוניים- והרשל"צ שלנו הוא יאיר גרביז וטומי לפיד. הם רבניי.
והם אוסרים על גיוס ביום שאינו שבת. מה תענה להם?

זו אינה דמגוגיה כלל. הדתיים הם מעין קודש קודשים עד כי הצבא בכבודו ובעצמו!!! מרכין ראשו. השתגענו???

לא מדובר על איסור תפילות ו/או על איסור תפילין ו/או על ביטול מעמד המשגיח כשרות ועוד ועוד. מדובר על המהות.
בבואך לקבל החלטה צבאית נטו- אנא שקול שיקולים מבצעיים. ואם מדובר בעניינים הקשורים במילואימניקים- שקול שיקולים "אזרחיים"! ולא דתיים.

ואתה שוב תופס את הדת כגורם שאין להתחשב בו והנקודה שהעלת שיש לדחות את השבת היא מגוחחת, הוא לא טען זאת הוא טען שהיה ניתן להקדים את הגיוס לפני שבת\אחרי ולא רק אחרי.

וכן שיקולי הדת ראשונים הם כי באותו מקרה היה המפקד שלך אומר לך קח את הרובה ותירה במישהו, אתה היית מקשיב לו? לא! למה? מטעמי אידיולוגיה (נניח שהיית חיי בארץ איסלם נגיד שבה אין ערך לחיים הייתי עושה פקודה כזאת כי היא באותו האדיולוגיה שלך), אותו הדבר דתים לא יחללו שבת כשהדבר לא נחוץ. רוצה קפה בשבת? תכין לעצמך!

ישן 04-09-2006, 09:29

ועל פי האידיאולוגיה של נטורי קרטא,
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "סתירה קטנה...(במודגש)"

החסודים והמאמינים בעמקי נשמתם, לא רק שאסור ללכת לצבא – גם קיום המדינה הציונית לא מקובל. יחד עם זאת, כנראה שיש "אידיאולוגיות" הומניסטיות המקובלות על רוב האנושות, כמו אי פגיעה באדם שלא יכול להגן על עצמו אם הוא אינו מהווה סכנה. כמובן שהעניין מסתבך בזמן מלחמה (בגלל זה נוצר המושג של פקודה בלתי חוקית בעליל). ועדיין יש ויכוחים – הירושימה, למשל.

יעשה כל אדם את שיקולו – נניח ומחר הרוב הופכים לנטורי קרטא, עם כל המשתמע מזה. אם הם הרוב ואני בשום פנים ואופן לא יכול לחיות בתוכם – לא נותר לי אלא ללכת למקום אחר, כי אם אני במיעוט, הסיכויים שלי להפוך את הקערה על פיה הוא אפסי.

אז זהו, כל עוד אנחנו (עדיין) לא מדינת הלכה, אלא מדינה דמוקרטית חופשית, אז "רוח הדברים" ההומניסטית היא המכוונת. הוורסיה המסורתית שלנו להומניזם מבטאת זאת מצויין – "את השנוא עליך – אל תעשה לחברך".

כפיה (עם תוספות דוחות של התנשאות - לי יש את ההארה, לך לא) של מה שהאחר רוצה שתאמין בו, אחרת אתה כמו "תינוק שנשבה", או "שרוי בחושך", שנואה על לא מעט אנשים.

ההתנשאות (שלפעמים קצת מרוככת על ידי צדקנות אצל הדתיים) היא סוג של יוהרה, ואנחנו כבר יודעים שיוהרה זה לא טוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
[.........]
וכן שיקולי הדת ראשונים הם כי באותו מקרה היה המפקד שלך אומר לך קח את הרובה ותירה במישהו, אתה היית מקשיב לו? לא! למה? מטעמי אידיולוגיה
[..........]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר