לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2006, 17:31
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
מעניין מאוד. הכותב הוכיח את הנקודה שלו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי smamitman שמתחילה ב "Steel plates in body Armour"

אבל לדעתי פיספס את הנקודה העיקרית בכמה אספקטים (כל האמור לעיל נכתב כדעתי האישית בלבד מנסיוני בשטח וקריאת חומר עיוני בנושא):

No ceramic plate will take more than 1-3 rounds in a 2" space without suffering a penetration

נכון, זאת הבעיה הידועה והמוכרת של פלטות קרמיות. את תופעת ההתפרקות (הישברות) בדקתי בעצמי במטווח (דובר על כך באשכול קודם) וגם פלטה מלאה (של חשמונאי MARK III) לא עמדה ביותר מ-2 כדורי קלאצ' (כשהשני כבר מפרק ממנה חלק גדול, אבל נספר כעצירה, והשלישי כבר חודר.) גם כאן הניסוי נערך במקבץ של בערך 5 סנטימטרים מטווח של 30 מטרים בערך. מצד שני- לוחמים רבים ואני בינהם מוצאים את הנקודה הזאת פחות רלווטית. מטרת המיגון אינה להגן עליך מכיתת יורים, אלא להציל את חייך בקרב, תקנו אותי אם אני טועה אך מעטים המקרים בהם חייל (לעומת מחבל!) נפגע ממספר גדול של כדורים (בואו נגדיר מעל 2 כגדול מספיק כאמור) במקבץ קטן מ 20 סנטימטר אחד מהשני. למעשה אם נבצע חתך של פגיעות בחיילים בשטחים נגלה שני מיקרים חוזרים: פגיעה ע"י צלף ופגיעה ע"י צרור רוחב (כלומר צרור ארוך החביב כל כך על המחבלים).
במקרה של צלף- אם התמזל מזלך והוא ירה בך באזור הפלטה ולא בראש- הרי שהכדור יפיל אותך מעל רגליך ולא תספוג כדור שני, בוודאי שלא באותו מקום. לפיכך ניתן להניח שיש סיכוי סביר שהפלטה הקרמית תציל אותך.
במקרה של צרור רוחב אתה צריך לעמוד במרחק קצר מאוד מהיורה כדי להיפגע מיותר משני קליעים בשטח החזה. במרחק קטן כזה (ואנחנו מדברים על כ 25 מטר ומטה בהנחה שמדובר ביורה חזק, יציב ומיומן) הייתי אומר שסיכוייך לצאת בלא פגע (אם כבר המחבל הצליח להקדים ולדפוק אותך) הם קטנים מאוד בכל מקרה, עם פלטה או בלעדיה.

Spalling is an issue
הנתזים הוא נושא שיש לתת עליו את הדעת והוא אספקט שכמעט אינו רלוונטי בפלטה קרמית שבנויה לספוג את מלוא האנרגיה של הכדור ע"י חדירה חלקית ופיזור האנרגיה, ולא להתיז אותו ע"י קשיות החומר כמו פלדה.

This spalling is the only real downside to steel plates other than weight and not being able to address the Level 4 threat.
הכותב מפתיר במשפט את נושא המשקל כחיסרון העיקרי של הפלדה, אך למעשה חיסרון זה הוא ה-חיסרון בה' הידיעה של לוחות פלדה או מתכת אחרת מול סגסוגת/תרכובת קרמית כלשהי (לא הייתי בטוח מה המילה המתאימה). אני אישית מאמין שזריזות ויכולת תנועה חופשית וקלילה מגינות על הלוחם מקליעים יותר טוב מכל פלטה, קרמית או מתכתית וזהו אינו איזה פתגם מאובק אלא אמת שצריכה להיזכר כאשר מייצרים מיגון ללוחם. זה אפילו לא עניין של נוחות (שגם הוא חשוב לפעילות ממושכת), זה עניין של שימור כושר הלחימה תחת המיגון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2006, 23:27
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
יש בזה משהו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "מעניין מאוד. הכותב הוכיח את הנקודה שלו"

מצד שני ללוחות הפלדה יש 2 יתרונות עד כמה שאני רואה אותם על הקרמי (קרמי בשבילי= קרמון וחשמונאי):

1. העובי. הבחור הזכיר לוח פלדה של חצי ס"מ. זה לעומת הקרמי שהוא בין 3 ל4 ס"מ בעובי. זה משהו שכן משפיע רבות על היכולת לשמר כושר לחימה. בקרמי מסורבל מאד, ולדעתי לפחות ממש לא מרגיש טבעי על הגוף - בעיה עם העובי והצורה שלו.

2. עמידות. נניח ואכן קרמי חטף כדור, החייל חי אבל הקרמי לא שווה יותר כלום. ולא רק כדור, גם רסיסים משביתים קרמי. לעומת הפלדה, שלפי התמונות, חטפה 100 כדורים והיא עדיין שמישה.

בקיצור אמרת נכון שהבעיה המרכזית של הקרמים בצה"ל היא היכולת לשמר כושר לחימה. אני חושב שעיקר הבעיה היא לא במשקל (חשמונאי שוקל 5 ק"ג..) אלא בצורה, וכאן נכלל גם העובי של הקרמי.

רק אסיים בזה שלפי מה שהיה כתוב שם הלוחות ללא עזרי מיגון נוספים (לדוג' - קלט"זים) שוקלים 8 LBS, שזה פחות מ-4 קילו. וזה קל
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר