לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2005, 14:12
  pinielbaz pinielbaz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.03
בדילמה גדולה!עזרה בבקשה,קצת דחוף

שבת שלום לכולם.
אז ככה,בימי שישי אני בדרך כלל יוצא עם חברים שלי,וכבר כמה פעמים שהחלטנו שעושים על האש,המשפחה שלי שומרת שבת,לא דתיים אבל לא מדליקים אש,לא עובדים בשבת אבל כן נוסעים,כן מדליקים חשמל ועוד כל מיני.
הקטע הוא שאנחנו עושים על האש אני מבזבז הרבה אנרגיות על זה שאני כל הזמן דואג וחושב על זה שלא יתפסו אותי ושלא יספרו להורים שלי,כי זה לא יהיה כלכך נעים לאבא שלי במיוחד יגלה שאני עושה על האש בשבת,חשוב לציין שאני לא זה שמדליק את האש ולפעמים אני גם לא אוכל.
אמא של חבר שלי שבדרך כלל אני והוא דואגים לקנות את הבשר והכל אומרת לי שהגיע הזמן שאני יספר לו,היום למשל ששמנו אצלו את הבשר היא אומרת לי,"נו סיפרת לו"אמרתי לה והיא אמרה לי"תגיד מאיפה אתה רוצה שזה יבוא לך,בסוף אבא שלך ידע וזה סתם המכה תהיה יותר קשה",ת'אמת אני דיי מסכים איתה,אבל עדיין אני חושב שאם אני יגיד לאבא שלי שאנחנו עושים על האש יש סיכוי שהוא לא יתן לי ללכת.
זה עניין של 50:50
אמא של החבר שלי אמרה לי שאני צריך להסביר לו שביום שישי אנחנו נפגשים כל הח'ברה ומה שעושים זה על האש,ושאני צריך להסביר לו שאני לא זה שמדליק את האש ומכין את הבשר והכל.
אבא שלי הוא בן אדם מאוד ישר ואני חושב שהוא היה רוצה שאני יתנהג איתו ביושר אבל אני עדיין חושש שהוא לא יתן לי לצאת אל החברים שלי בגלל שעושים על האש.אני לא יודע אם כדאי לי היום לספר לו,כי את הבשר כבר קנינו ואם אני יספר לו והוא יגיד לי לא זה יהיה לי דיי קשה.
אז לספר או לא לספר?מה אתם אומרים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2005, 14:46
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
מה המצב מאמי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pinielbaz שמתחילה ב "בדילמה גדולה!עזרה בבקשה,קצת דחוף"

טוב קודם כל מצטערת שאני כבר לא עונה באי סי קיו פשוט אין לי זמן וכשאני מתחברת זה לשלוח איזה הודעה או שתיים ואז אני הולכת לעשות משו אחר. גם עכשיו אני חייבת לרוץ למקלחת אבל ההודעה שלך עצרה את תשומת ליבי ולא יכולתי שלהתעלם ממנה.
אז ככה.
דבר ראשון - מה הדעות שלך? האם אתה מאמין בה'? האם אתה שומר מצתוות מרצונך?
אני חושבת שזה לא ממש עומד על לספר או לא לספר כרגע. יותר מה העמדה שלך בעניין. אם אתה בכלל לא רוצה לשמור מצוות ולא נעים לך רק מאבא שלך אז אתה צריך בכלל לדבר איתו על כל העניין של שמירת מצוות. אתה צריך להבהיר לו שאתה בנאדם שעומד ברשות עצמו בעניינים האלה ואם אתה לא רוצה לשמור מצוות, זו זכותך כל עוד זה לא פוגע בו. אם אתה לא רוצה לשמור מצוות אתה צריך לומר לו שאתה בבית לא תדליק אש,גז, כלומר -תכבד את דרכו. אבל אם תהיה עם חברים כן תדליק אש, גז, כן תעשה על האש וכ'ו. תסביר לו את העמדה שלך.

אני לא חושבת שצריך לשקר, אף פעם. אם אתה הולך לעשות על האש ואתה שלם עם זה -זו זכותך!

אם אתה בנאדם שכן שומר מצוות וכן מאמין בה' וכן רוצה לשמור שבת, אז תאלץ להפסיק לעשות על האש. אם אתה שלם עם המצוות ורוצה להיות חלק מהן אתה לא יכול בבית לא להדליק ובחוץ כן. אם אתה באמת לא רוצה להדליק -אל תדליק. אתה צריך לעמוד על העמדה שלך. אם אתה כן רוצה להדליק אש בשבת -אז בבית אל תדליק אבל בחוץ תדליק, ותסביר לו את העמדה שלך. אתה אוהב לצאת עם חברים בשבת? אתה מרגיש רע להדליק את האש רק בגלל אבא שלך? אם לאבא שלך לא היה איכפת -היית מדליק ? או שמשהו בעצמך היה עוצר אותך?

אתה מבין לאן אני חותרת ?
אני לא חושבת שאתה צריך לעשות משהו רק כי אבא שלך מרגיש ככה. אם אתה נוגד לדרך שהוא הולך בה ורוצה ללכת בדרך אחרת - תדבר איתו ותבהיר לו את עמדתך. אני חושבת שהוא יעריך אותך על הכנות שלך ועל היושר שלך. אם תסביר לו שבגללו הרגשת לא נעים לאכול מהבשר, ולא הדלקת את האש רק בשבילו הוא יבין שאתה ילד טוב ובעצם בסך הכל רצית לרצות אותו.

אני בעד שתחשוב טוב, טוב מה העמדות שלך ומה אתה רוצה לעשות. רק אחרי זה תשב לדבר איתו אם לכאן ואם לכאן. דת זה נושא מסובך, אבל אני חושבת שאם תצליח להחליט מה העמדות שלך... אתה תרגיש הרבה יותר בטוח בעצמך והרבה יותר טוב עם עצמך.

תעדכן מה היה ומה החלטת ומה עשית.
בהצלחה מאמי.
מקווה לתפוס איתך שיחה בקרוב... מצטערת על חוסר הזמן שיש לי.
רצתי למקלחת צ'או....:]
תות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י תותית בתאריך 14-01-2005 בשעה 14:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:39

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר