לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2006, 21:13
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ברוך הבא למועדון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arikr שמתחילה ב "קשה לחזור לחיים הרגילים"

לצערי הצבא לא ממש בנוי להתמודד עם התופעה.
פנה למפקדים שלך שהם ינסו לאתר אל מי לפנות.
בנוסף המפקדים והחברים מהפלוגה היו שם ויכולים להבין על מה אתה מדבר. הם לא יצטרכו הסברים מה ההבדל בין קפלס"ט לקפל"ד ועד כמה זה חמור שיצאת לשטח בלי אמר"ל ורצועה לנשק. דבר איתם.
אולי, אם זה מסתדר לך, כדאי לך לקפוץ למאהל המחאה בגן הורדים יש שם מילואימניקים שהיו שם כמוך, חלקם מתמודד עם תופעות.

אגב, גם אני הייתי שם, גם אני עוד לא חזרתי לעבודה. גם אני לא ממש ישן בלילות. אבל אני עם PTSD עוד מלפני המלחמה הזאת. הפעם יצאתי מהבית בידיעה שאני לא חוזר אליו. אחרי שחזרתי אני דווקא מרגיש קצת מחוזק.
יש לי חברים לצוות ולפלוגה שלא רק שלא ישנים בלילה, אלא כשהם נרדמים הם גם חולמים על גופות שנופלות עליהם מלמעלה ואיך הם מטהרים בונקרים של חיזבאללה עם גלילון שלא יורה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2006, 22:18
  דלעת29.11.94 דלעת29.11.94 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
לא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arikr שמתחילה ב "קשה לחזור לחיים הרגילים"

לא ישן סדיר שנים
לא אוכל מסודר
לא מפסיק לנתח מה היה ומה היה יכול להיות
לא מצליח להיתרכז בעבודה
לא סובלני לסביבה
לא מפסיק לאשן סיגריות בשרשרת
לא מפסיק לצאת אל נהגים שצועקים וכשיוצאים מהרכב ורואים את המבט של רצח בעניים נסוגים(גם אחרי שאומרים לי ומה עם יש להם סכין)
לא
לא
לא
והישתחררתי לפני שנים(מהסדיר)
ולא בארץ שנים(חזרתי באמצע המילחמה,אבל היחידה לא גוייסה)
לא הולך לטיפול
מבין אותך מאוד וגם לא יכול לתת תשובות
לצערי נוספו למועדון הזה לא מעט אנשים חדשים(מ24 חיילים וותיקים מיחידה שהיה להם את כל הציוד של חבר קרוב שלחמה במלחמה הזאת 12 פונו באמצע הלחימה מחוסר תיפקוד,בלי שריטה בגוף אבל שריטה בראש ובנפש)
אתה ממש לא לבד
ישן 08-09-2006, 00:06
  דלעת29.11.94 דלעת29.11.94 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
חי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "ואיך אתה חי ?"

ציטוט:יותר גרועים מתקופת לבנון קיימים , יותר פגועים , שראו דברים ועשו דברים בשליחות הדגל חמורים פי 3 והם חיים היום , חיים עובדים, והכול תקין איתם

כשתבין שלא משנה מה אחרים היו ועשו,פגועים או לא,העניין הוא אינדיבדואלי,אני לא בתחרות מי הכי מסכן,מי יותר פגוע מי היה ביותר הלוויות,כי הם חיים את החיים שלהם ואני את שלי(וחוץ ממה שכתוב פה אף אחד לא צריך להיתמודד איתי),ואם טוב להם אני שמח בשבילם!אבל אני גם מבין את אלו שלא ומיזדהה עם מצוקתם!!!

ציטוט:אתה מוציא דברים מפרופורציה , תטפל בעצמך , זאת העצה היחידה שאני מסוגל לתת

מה אתה יודע על הפרופורציה שלי---שוב עניין אינדבידואלי לחלוטין?השרות שלי(לבנון"דלעת-ריחן\שטחים)?עם תגובה כזאת על תיעלב אם אני יגיד לך תשמור את העצה לאצמך!!!
ישן 08-09-2006, 00:28
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
לא מעוניין , באמת שלא , רק תפסיק לדבר כאילו המצאת את הגלגל .
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי דלעת29.11.94 שמתחילה ב "חי"

לכולם היה חרא, חברים הלכו , הגוף מצולק ,וכן, גם נפשית ,
לא תמיד הבנו למה , וראינו חברים במצב בדיוק כמו שלך
בודדים בחרו לנהל ככה את חייהם , מעטים גמרו על חייהם , ורובנו עומדים על הרגליים ועדיין עושים מילואים וחיים טוב תודה לאל
לא מעוניין- חד משמעית , להכנס לנעליים שלך , אתה חי את חייך מבחירה וזה הכול ,אבל ,בכול הקשור לחברים כאן שמעלים בעיות - אז להם יתכן ויש פתרון , ואם הגענו עד הלום ננסה לעזור כדי שיהיה טוב .
המירמור והתסכול שלך , עם כול הכבוד , כמו שאתה אמרת ,הוא דעת יחיד ואינו פועל כאן לטובת הפגועים, אם ישנם כאלו כאן
תשובתי לבחור
יש חיים אחרי ,וניתן לקום על הרגליים ,עם עזרה מקצועית או בלעדיה ,אם נחשוב שמותו של אדם , חייל אזרח או מילאומניק לא היה לחינם , אם נדע מה הייתה המשמעות , ועל מה בעצם לחמנו ,{בלי קשר למה עושים הפולטיקאים ומה יעשו בשביל הלוחמים על כול צורתם} , לא נגיע לזה
ואני חותם על כול מילה כאן !

ישן 08-09-2006, 01:03
צלמית המשתמש של יוסיפון

הנה הכתבה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי eladg שמתחילה ב "תעשה לי טובה אישית"

30 אחוז מהחיילים שנפצעו בלבנון - פגועים נפשית
יום שישי, א' אלול התשס"ו, ‏25 ‏אוגוסט ‏2006, 07:00
מרבית החיילים שאובחנו כסובלים מתגובות חרדה עקב הקרבות היו לוחמים בשירות סדיר, 85 אחוז מהם שבו לשירות. בחיל הרפואה מזהים ירידה משמעותית בפגיעות הבטן והחזה ביחס למלחמות אחרות. קצין הרפואה הראשי, תא"ל ד"ר חזי לוי: "זו תגובה נורמטיבית למראות הלחימה שאליהם נחשפו החיילים הצעירים"

מאת לילך שובל ויעל סלומה, כתבות 'במחנה'
כ-30 אחוז מתוך 1,030 החיילים שנפצעו במהלך הקרבות בדרום לבנון מוגדרים כחיילים שנפגעו מבחינה נפשית, חלקם מוגדרים כפגועים פיזית ונפשית - כך עולה מנתוני חיל הרפואה.
מרבית החיילים שאובחנו על-ידי קציני בריאות הנפש (קב"נים) כסובלים מתגובות חרדה בעקבות הלחימה, המכונות גם "הלם קרב", היו לוחמים בשירות סדיר. 85 אחוז מהם חזרו מיד לשירות ורק חיילים בודדים נדרשו לטיפול מעמיק יותר. מספר קטן של חיילים נדרש בשלב זה לאשפוז במוסדות לבריאות הנפש בעקבות הלחימה.
אנשי חיל הרפואה שוחחו באופן יזום עם המפקדים על מנת שאלו ידברו עם פקודיהם ויאתרו תופעות אלו. מרבית החיילים שאובחנו כסובלים מתגובות חרדה פנו בעצמם לקב"נים. "פגיעת הנפש היא פגיעה ככל הפגיעות", הסביר ל"במחנה" קצין הרפואה הראשי, תא"ל ד"ר חזי לוי. "זו תגובה נורמטיבית למראות הלחימה שאליהם נחשפו החיילים הצעירים. צריך לטפל בתופעות האלו ולהסיר את הטאבו החברתי בעניין".
תופעה נוספת שאפיינה את הלחימה היא ירידה משמעותית בפגיעות הבטן והחזה שאובחנו אצל הפצועים ביחס למלחמות קודמות. בחיל הרפואה מייחסים זאת לשימוש באפודים קרמיים שהחל במהלך השנים האחרונות. כמחצית מהפצועים סבלו מפגיעות בגפיים וכשמונה אחוזים נפגעו בעיניהם. כתוצאה מכך, חויבו הלוחמים להרכיב משקפי מגן לעיניים.
הקושי הגדול שבו נתקלו אנשי הרפואה היה החבירה לחיילים הפצועים. לעתים נאלצו הכוחות להותיר פצועים בשטח במשך זמן רב בגלל צורת הקרב. לדברי תא"ל ד"ר לוי, חידד אופי הלחימה החדש שהתגלה בדרום לבנון את הצורך באנשי רפואה רבים יותר שיהיו עם הכוחות, בשל הקושי במעבר של אנשי רפואה ממקום למקום, וגם חודד הצורך בכלי פינוי ממוגנים, כמו "טנקבולנס" ו"אכזריתבולנס" שהוכיחו את יעילותם בלחימה. לדבריו, מספר האימונים המצומצם שאותם עברו אנשי הרפואה במילואים פגע במיומנויותיהם, בעיקר באילו הנוגעות לרפואה תחת אש.

בעקבות הלחימה: הוקם מתקן לתגובות קרב
מתקן לתגובות קרב הוקם בפיקוד הצפון במהלך השבוע שעבר. במתקן פועלים עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים, שגויסו לשירות מילואים במטרה ללוות את הלוחמים ששבו מלבנון ולמנוע תופעות של הלם קרב וחרדה.
המפקדים הישירים של החיילים וקציני בריאות הנפש הפזורים ברחבי הצפון הונחו לאתר חיילים בשירות סדיר ומילואים הנזקקים לטיפול ולבקש שיפנו למתקן המיוחד בהקדם. במידת הצורך, יוכלו החיילים לבקש הפניה לטיפול במקום.
ללוחמים החוזרים מהקרבות הומלץ ראשית כל לנוח, לשתות ולאכול. בהמשך צפויה להם שיחה עם המפקדים, שהונחו על-ידי קציני בריאות הנפש לזהות דרכי התנהגות חריגות בקרב הלוחמים. אלו יופנו למתקן לצורך קבלת טיפול מקיף.
במשך תקופת הלחימה גויסו כ-40 קציני בריאות הנפש לשירות מילואים, והם פוזרו ברחבי הצפון במטרה לזהות תגובות חרדה בעודם בשטח. לדברי קצינת בריאות הנפש של פיקוד הצפון, רס"ן כלנית צדקה, נפתח המתקן בסיום הלחימה, שכן רק עם היציאה משדה הקרב עולות מרבית תגובות החרדה. "באקסטזה של הלחימה מדחיקים את האירועים", הסבירה רס"ן צדקה. "רק עכשיו הלוחמים מאפשרים לעצמם להיות קשובים לקשיים שעברו בקרב. כעת מתחילות לצוף הבעיות".
לוחמים בשירות מילואים, שלא הספיקו לפנות למתקן הצפוני, יוכלו להיעזר בשירותיו של המתקן לתגובות קרב הממוקם במחנה תל השומר.

[img]/dover/site/Images_HE/pages/tans.gif[/img]

[img]/dover/site/Images_HE/pages/tans.gif[/img] [img]/dover/site/Images_HE/news/brake_line.gif[/img]

ישן 08-09-2006, 01:24
צלמית המשתמש של יוסיפון

מגעיל מדהים!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הנה הכתבה"

הצבא לא לוקח אחריות.
גם בכתבה כזאת אין בכלל שום מספר טלפון.
ציטוט:
לוחמים בשירות מילואים, שלא הספיקו לפנות למתקן הצפוני, יוכלו להיעזר בשירותיו של המתקן לתגובות קרב הממוקם במחנה תל השומר.

בבל"ת! "יוכלו להעזר"...איך יפנו? לאיזה מספר? ואם יפנו מה התשובה שהם יקבלו? ובכלל ממתי מי שסובל מPTSD פונה לבקש עזרה???

אז קודם כל שירות חינם לגולשינו, מספר הטלפון של היחידה לטיפול בנפגעי הלם קרב בתל השומר:
03-7376327
תחסכו את הטלפון, אל תתקשרו, יענה לכם שם חייל שיסביר שאתם מתבקשים לכתוב מכתב שמסכם את מה שעברתם ואת התופעות שבגללן אתם פונים לקבלת עזרה ואת המכתב לשלוח לפקס שמספרו:
03-7377657
אחרי שתשלחו פקס יחשבו אם אתם מתאמים ויזמנו אתכם ל"שני מפגשי הערכה". בעקבות הלחץ (הרבה פונים מעט מטפלים) יקח זמן עד שיזמינואתכם. לפני המלחמה זה לקח כחודש. אחרי
פגישות ההיכרות הללו יחליטו האם אתם זקוקים לטיפול.

רבאק!
ממתי מי שסובל מPTSD פונה לבקש עזרה? ממתי הוא יכול להעלות את התסמינים ואת החוויות מהשרות על הכתב? אולי אחרי טיפול.
אתם יכולים גם ללכת לטיפול בעצמכם (לא פשוט למצוא מטפל ואין לי ממש טיפים, אולי אפשר דרך נט"ל 1-800-363-363, זה גם אמור להיות חינם או מסובסד).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר