לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2013, 16:49
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נורא, פשוט נורא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "21.09.13 - חייל צה"ל נחטף ונרצח בסמוך לקלקיליה"

אני לא מבין מה עבר לבחור ז״ל בראש כשהסכים לבוא לכפרו של פלסטיני המבוגר מימנו פי שניים. האם היה תמים עד כדי כך? האם הפלסטיני הציע לו משהו מפת. מכפי שיוכל לסרב (ובייחוד עם מדובר בצעיר מרקע של מצוקה כלכלית), האם המחבל ניצל חולשה פסיכולוגית של בחור במצוקה? אני מניח שלעולם לא נדע וזה גם לא מאוד חשוב. החשוב הוא שחבר׳ה יסיקו את המסקנות הנידרשות. אני רחוק מגזענות אבל לאור נסיבות הסכסוך, אי אפשר לסמוך על אף אחד בצד השני. אף אחד. גם מי שבכנות חבר שלך או מעוניין בטובתך עלול להגיע למצב שהוא נאלץ לבגוד בך כדי להציל עצמו.
ושאלה מבצעית, המחסומים בין ישראל לשטחים לא בודקים היום גם מי שנכנס לשטח? האם חיילים במחסום לא מרימים גבה כשבחור ישראלי מתלווה לפלסטינים במונית לשטחים? האם לא רצוי מקרים כאלו לפחות לקחת פרטים במופגן מהנוסעים על מנת להרתיע?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-09-2013, 19:58
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נורא, פשוט נורא"

לגבי שאלתך על מדיניות הבדיקה במחסומים - התשובה שלילית לגמרי. מערך הבדיקות מכוון בעיקרו כלפי תנועה מהצד האדום לכחול (כלומר, לכיוון שטח גבולות 67), ופרט למקרים בהם ישנם התרעות ספציפיות או בדיקות משטרתיות (רכבים גנובים, לדוגמא), לא נערך בידוק בכיוון התנועה ליהודה ושומרון. זה לא סוד, את זה ניתן לראות (כמעט) בכל מחסום בכל זמן נתון.

לרכבים עם לוחות רישוי פלסטיניות כמעט ואין היתרים לעבור במחסומי צה"ל, החריג העיקרי הוא תושבי 'מובלעות' שהינם פלסטינים, אך גרים בצד הישראלי של הגדר, לדוגמא באיזור אלפי מנשה. לכן, לא ניתן היה להבחין בכניסת אזרחים ישראלים עם פלסטיני לפי סוג הרכב, שכנראה היה בעל לוחית רישוי ישראלית. מלבד זאת, צריך להיות אומן כדי לדעת להבדיל בין פלסטינים, ערבים אזרחי ישראל ויהודים בעלי חזות מזרחית, רק לפי מבט חטוף מבעד לחלונות רכב.
ישן 21-09-2013, 20:05
  -נתנאל- -נתנאל- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.10
עובדת היותו של הנרצח חלל צה"ל הינה טכנית בלבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כינוי שקר כלשהו שמתחילה ב "21.09.13 - חייל צה"ל נחטף ונרצח בסמוך לקלקיליה"

הנרצח נחטף כ'אזרח', במהלך חופשה משירותו הצבאי, ולא כחייל צה"ל בעת פעילות מבצעית, או לכל הפחות בעת נסיעה מהבסיס לביתו. באותה מידה שהחייל נחטף ונרצח, היה יכול להחטף אזרח ישראלי אחר שהיה בקשר כל שהוא עם החוטף.

נושא שאולי יעלה בעקבות האירוע הוא עבודתו של החייל במקצוע אזרחי במהלך שירותו הצבאי, דבר שהיה אחד מהגורמים שהובילו לבחירתו כיעד לחטיפה (בגלל הקשר שנוצר עם החוטף), ביחוד אם יסתבר (ואין כעת כל מידע לגבי זה) שהסיבה לעבודה האזרחית הינה מצוקה כלכלית, על רקע המשכורת הצבאית לחיילי חובה (ביחוד לעורפיים שביניהם) שהיא יותר 'דמי כיס' מאשר משכורת שניתן לחיות ממנה או לחסוך מתוכה, נושא שכבר נידון לא מעט בעבר.
ישן 22-09-2013, 11:29
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני רק חוזר על מה שהוא..."

עבר הרבה זמן מאז שבאמת התעסקתי בדברים האלו, אבל היתר איחוד משפחות למעשה מקנה מעמד של "תושב ארעי" בשלבים מסויימים (אני מניח שמרגע קבלת תעודת הזהות האדומה והלאה) ועל כן מאפשר תעסוקה בשלב כזה או אחר. אגב, אישור כזה הוא בסמכות ועדה מיוחדת במשרד הפנים. כמו כן, למיטב ידיעתי, אם מחזיק ההיתר חדל להיות בקשר עם המשפחה, ההיתר ילקח ממנו וההליך להתאזרחותו יפסק.
מעבר לזה, מרבית היתרי השהיה בישראל אינם מתירים עבודה, אלא אם צוין מראש בהיתר. היוצאים מן הכלל היחידים שאני מכיר הם משת"פים שהוברחו לישראל לצורך בטחונם האישי ומאחדי משפחות למיניהן.

וכלל נוסף - אישור עבודה מוענק לעובד לאחר שהמנהל האזרחי ביצע בדיקה למול המעסיק וווידא כי העובד אכן מועסק דרכו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר