לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2006, 11:51
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
עוד משהו שכדאי שה"ירוקים" ילמדו מח"א
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קיבוצניק 745 שמתחילה ב "דאר אלקטרוני חיוני לקשר עם מפקדי צבא המילואים וחייליו"

אני לא אומר זאת כדי להרגיז!

הנושא הוא בעייתי מאד - בעיקר כתוצאה מנגישות המידע העובר באינטרנט גם אל אנשים שאינם מוסמכים לכך.

היוזמה המקורית בח"א (למיטב ידיעתי) היתה של מ.ט. "העקרב" שהקים אתר אינטרנט לטייסת, ובו יכלו אנשי המילואים לקרוא אודות פעילות הטייסת, אימונים שנערכו, ולקחים שהופקו.

לטייסת היה פורום בו יכלו לדסקס נושאים שונים ביניהם, וכך גם מי מאנשי הטייסת שאינו נמצא בטייסת מדי יום - יכול להתחבר מביתו אל הטייסת ולהמשיך "לחיות" את הפעילות.

בתחילת הדרך - סבל אותו אתר מבעיות רציניות של אבטחת מידע, ולאחר שפניתי אל מפקד הטייסת - טופל הנושא ביעילות.

אין לי ספק שניתן ליישם זאת גם בקרב יחידות אחרות. אני יודע שאותו מ.ט. (שכבר אינו משרת בתפקיד זה) דגל בהפצת הרעיון בין הטייסות, כתוצאה מהניסיון החיובי שעלה מן הפרוייקט.

http://www.105.co.il/ לדוגמא.

אין לי ספק שאיש מילואים מעורב - מרגיש חשוב יותר בהיבט המערכתי וכך גם יעילותו בהיבט המערכתי - גבוהה יותר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2006, 14:01
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
דווקא פחות בעייתי מחיל האויר
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "עוד משהו שכדאי שה"ירוקים" ילמדו מח"א"

היתרון של חיל האויר הוא שהוא יחסית קטן מבחינת סד"כ, והאנשים יותר אמונים על בטחון שדה. אבל דווקא מהבחינה הזו ל"ירוקים" יש פחות בעיות: בכל מקרה רוב הקשר נשמר באמצעות דואר בלמ"ס או לחלופין דרך טלפונים רגילים. צריך רק באמת לוודא שרשימות הדיוור נשארות חסויות (שרתים ממשלתיים וכד'). לחלופין, לא צריך לשלוח לחייל דואר עם ההודעה, אלא לתת לו ססמת כניסה לדף הודעות אישי שמצריך ססמה (כמו שיש במערכות רישום אוניברסיטאיות), ככה מקטינים את הנגישות לשליחת ההודעה הלאה ולדליפת מידע.
כשיש לו הודעה המערכת שולחת לו התראה לאימייל, ולא את ההודעה עצמה- וכך נמנעת נגישה לגורמים שאינם מאושרים, לפחות באופן חלקי.
ישן 20-09-2006, 22:44
  קיבוצניק 745 קיבוצניק 745 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
צה"ל צריך למצוא פתרון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קיבוצניק 745 שמתחילה ב "דאר אלקטרוני חיוני לקשר עם מפקדי צבא המילואים וחייליו"

צה"ל צריך ליישם את הפתרון.לא נראה לי שכל יחידה תיזום אתר ,למרות שזה נותן מענה חלקי לבעיה.
חייל מילואים הצריך להעביר אישור רפואי לקצין הקישור או לדווח על תרגיל גיוס לקצין השלישות, או לקבל תכנית אימונים ממפקדו ,צריך להשתמש בדואר אלקטרוני.
תפקיד הצבא לתת את הפתרון ולדאוג לאבטחת המידע.

המצב הקיים שבו ,פשוט אין שימוש בדואר אלקטרוני אל ומחוץ לצבא, לא נראה לי כמצב הגיוני ונכון במאה ה21 .
האינטרנט והאימייל פותחו ע"י צבא ארה"ב דווקא על מנת לתת לצבא אפשרות לתפקד כאשר מערכות התקשורת קורסות.צבא ארה"ב אינו דואג לאבטחת המידע פחות מצבא ההגנה לישראל.
גם קציני הצבא הסדיר מוגבלים בשימוש בדוא"ל אל ומחוץ לצבא.הפתרון שלהם הוא דואר אלקטרוני פרטי בבית ,כשכל קצין צריך לארגן לעצמו תיבה .כמובן שלדוא"ל בבית אין אבטחת מידע מספקת .
חילי מילואים במלחמה האחרונה קנו ציודים חיוניים בכספם הפרטי.
יוזמות פרטיות ,מבורכות ככל שיהיו מביאות את הצבא שלא לחפש פתרונות מתאימים ונכונים ועלולים לשבש את תפקודו של חיל המילואים והצבא בכלל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר