לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2006, 06:58
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה הרמטכ"ל: "זו התקופה הקשה בחיי"

הרמטכ"ל: "זו התקופה הקשה בחיי"
בראיון ל"ידיעות אחרונות" חושף רב-אלוף דן חלוץ את התחושות במהלך המלחמה ואחריה. "קשה לי ברמה האישית, אני לא יכול להשוות את זה לשום דבר אחר שחוויתי בעבר לדבריו", הוא אומר על עצמו ומוסיף כי גודל האכזבה לאחר הפסקת האש נבע מהפער בין הציפיות למציאות
ynet פורסם: 01.10.06, 07:13
"אני שואל את עצמי אם דברים היו יכולים להיעשות אחרת ואם כן – איך. אני מנסה לשאול את עצמי האם אני משוכנע שהדרך בה הלכנו היא הנכונה מבחינה מבצעית. האם תהליך קבלת ההחלטות שלי היה נכון", כך, בחשבון נפש גלוי של אחרי המלחמה, אומר הרמטכ"ל רב-אלוף דן חלוץ בראיון למוסף יום הכיפורים של "ידיעות אחרונות".
חלוץ מדבר על קבלת ההחלטות לפני, במהלך ובסיום המלחמה, ומתאר תחושות קשות ברמה האישית נוכח ההתפחויות בשטח מאז רגע חטיפת החיילים על גבול לבנון ב-12 ביולי. "אני שואל את עצמי כיצד נוצר הפער בין הציפיות שהיו לבין המציאות", הוא אומר בנוגע לתחושות בציבור בעקבות ההישגים בשטח. "הפער הזה בין הציפיה לבין המציאות הוא שמסביר את גודל האכזבה".
חלוץ לא מחלק ציונים לאף אחד, בוודאי לא לעצמו, אבל יודע שלא הכל הלך חלק במלחמה. "בינוני זה בינוני", הוא אומר. "זה אומר שהיו דברים טובים מאד והיו דברים פחות מטובים. והיו דברים רעים. בכל התחומים. "אם יש דבר שהעסיק אותי מכל לאורך כל המלחמה בחיזבאללה אלו חיים אדם. כשאני שומע על חייל שנפל זה נוגע לי עמוק. זוהי התקופה הקשה בחיי. זה לא איך אני נראה מבחוץ, זה איך אני מרגיש מבפנים. קשה לי עם הכל – עם המחיר של המלחמה, קשה לי ברמה האישית. אני לא יכול להשוות את זה לשום דבר אחר שחוויתי בעבר".
חלוץ מבהיר במהלך הראיון כי הוא לוקח אחריות "על כל מה שקרה בצבא" אך מדגיש באותה נשימה שלא ינצל את ההזדמנות החגיגית כדי להניח את המפתחות על השולחן. הוא גם אומר כי ידוע לו שבביקורת שנשמעה כלפיו במהלך המלחמה ואחריה אין כל עניין אישי אך טוען כי חלק מהדברים יצאו מפרופורציה.
"אחכה בסבלנות לסיום התחקירים. אם אמצא שכשלתי בכל מעשי, זה יהיה הדבר הראשון שאעשה (הסקת מסקנות אישית). על זה אין דיון. דרך אגב, אני לא אצטרך למצוא את זה, צוות התחקירים כבר יגיד לי".
הראיון המלא מתפרסם היום במוסף החג של "ידיעות אחרונות"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2006, 19:13
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הרמטכ"ל: "זו התקופה הקשה בחיי""

חבל שאנשים במדינה הזאת כל כך טיפשים וחסרי הבנה שזה באמת פשוט עצוב.

כל הקטע הזה בכלל של אולמרט פרץ וחלוץ תתפטרו, באמת, פשוט עצוב. לפלג את העם בגלל השטויות הימניות המטומטמות האלה שחבל שיש להם עדיין מקום במדינה שלנו.

במקום לנסות לעבור את זה כמדינה שכולם תומכים אחד בשני כדי שביחד עם התמיכה של כולם נעריך מה הולך איתנו ונתכונן למלחמה הבאה, כל מה שמתעסקים בו זה בדרישה להתפטרות של שלושת האנשים שהכי צריכים תמיכה עכשיו.

מה? ביבי היה מצליח?

ביבי היה גורם להרג של פי 10 אזרחים ומפנה את העולם יותר נגנדו ממה שכבר היה במלחמה הזאת, ובכלל, היה יכול לגרום פה למלחמה אזורית, הבעיה שכבר לא מבינים שבמאה ה21 לשמור על האוייב שקט בגלל הרתעה זה כבר לא עובד.
ישן 02-10-2006, 19:54
  יאיר נרו יאיר נרו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.06
ההתקפות על הרמטכ"ל הן פוליטיות מכוערות ולא מועילות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "עכשיו גם אתה מתבכיין ..?!"

אין שום דבר מועיל להחליף הנהגה כל שנה (ולתת אותה למי???). הממשלה פחות משנה והרמטכ"ל קצת יותר משנה. יש לתת להם להפיק לקחים ולתקן את הזנחה של מומחי הבטחון לדורותיהם...מה זה התייצבות מילואים במלחמה של 120% זה אומר השתמטות מאסיבית ממילואים בשגרה ובהכנת הצבא. כך גם הכנת הימחים. כמו שלא ייחסו לשרון במלחמת יום הכיפור את ההזנחה במוכנות הימחים (למרות שסיים להיות אלוף פיקוד דרום רק כמה חודשים קודם) כך שוכחים מי הכין את הצבא בשנים האחרונות.
ההתקפה על חלוץ בגלל שביצע את ההתנתקות היא פוליטיקה מכוערת שצריכה להפסק- יש לנו צבא אחד ומדינה אחת.
ומילה למנהלים איך הפורום הזה גולש כל הזמן לפוליטיקה????????????
הצילו! תנו לצה"ל ולממשלה לעבוד! השמצת הרמטכ"ל לא תורמת לכלום (אולי לנסראללה).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:44

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר