לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2006, 12:30
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בזיון המילואים - הגיעה השעה לפעולה!

שלום לכם!

פנינו לח"כ אבשלום וילן, יו"ר שדולת המילואים בכנסת, והצענו נוסח כדי שכולם יתאחדו סביבו ובכך, לתעל את כל הכעס והביזיון שהיה לפתרונות ולא רק מחאה שלא תניב לא אפוד, לא מים וגם לא הגנה אזרחית.

אנו ממתינים לתשובה או לנוסח אחר לאישור על מנת לקרוא לכל המשרתים, בני משפחותיהם ואזרחים שאכפת להם, להצטרף לדרישות.

אנחנו גיבשנו את הדרישות הנ"ל:

1. הקמת וועדת חקירה ממלכתית שתחקור את מחדל מערך המילואים ותמצה את הדין עם כל האחראים להזנחה רבת השנים.

2. שחרור כל החטופים.

3. חקיקה מיידית של חוק מילואים עפ"י הצעת החוק של שדולת המילואים וארגוני המילואים.

4. טיפול מהיר והוגן בפצועים ומשפחות השכולות עפ"י חוק הקיצבאות לחיילי מילואים ובני משפחותיהם.

5. הקצאה משמעותית של תקציב הביטחון בכשירות וציוד ליחידות המילואים תוך פיקוח אזרחי ושקיפות מלאה.

6. מתן פיצוי מלא למשרת ובני משפחתו על כל הנזקים הכלכליים שנגרמו להם עקב הגיוס החירום ומתן פתרון הולם למצוקות הסטודנטים שגויסו.

אז תעקבו אחר הפרסומים כאן. אנחנו נלחם על זה בכל מקרה ובכל עת עד להשגת המטרה.

זה הזמן לפתרונות,

פורום החפ"שים

הצעת חוק המילואים של שדולת המילואים בכנסת:
http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/11422040.doc

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-08-2006, 12:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

הודעה לעיתונות מטעם ח"כ אבשלום (אבו) וילן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בזיון המילואים - הגיעה השעה לפעולה!"

כנס דחוף של שדולת המילואים בכנסת

ראשי שדולת המילואים בכנסת, חברי הכנסת אבשלום וילן ודני יתום הודיעו היום על כינוס דחוף של שדולת המילואים ביום רביעי השבוע.

השדולה תעסוק בנושאים הבאים:

שחרור החיילים החטופים
אופן תהליך גיוס אנשי המילואים למלחמה.
מצב מחסני החירום וציוד אנשי המילואים.
רמת מוכנות הלוחמים והאימונים שערכו.
קידום חוק המילואים וביצוע הרפורמות שהובטחו בדיוני התקציב.
מעקב אחרי הטיפול במשפחות הנפגעים ע"פ חוק הקצבאות שהועבר ע"י השדולה לפני 4 שנים.
מתן פתרונות הולמים לחיילי המילואים שניזוקו כתוצאה מהלחימה הממושכת בכללם סטודנטים, בעלי עסקים קטנים וכדו'.
מועד השיחרור הצפוי והתארגנות מערך המילואים לחודשים הקרובים.

השדולה כוללת 20 חברי כנסת וחברים בה כלל ארגוני המילואים, פורום מג"דים מח"טים וטייסי מילואים, פורום החפ"שים, תנועת בלת"ם וגופים נוספים.

בברכה,
ח"כ אבשלום (אבו) וילן

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 14-08-2006, 21:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "בשעה טובה"

דרושים סיפורים. לא רק מהלחימה הזו אלא מנסיון העבר - וגם על ההשפעה באזרחות. נא לשלוח לי לבהודעה פרטית (רצוי כקובץ וורד)

ישן 14-08-2006, 14:35
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בזיון המילואים - הגיעה השעה לפעולה!"

אני תומך כמעט בהכל למעט ועדת חקירה !!!

ועדת חקירה - עולה כסף שיילקח ממשרתי המילואים

הנחקרים ייקחו עורכי דין על חשבון משרתי המילואים

והכסף של הימח"ים ירד לטימיון.

כולם יודעים מה היה ובעיקר מה לא היה !

יש למשרד הבטחון מבקר, יש לו מנכ"ל טרי ויש לו גם אנשים מבינים.

יישב צה"ל ויחקור ויפרסם מסקנותיו.............

ואם הוא יטעה - אז פורום החפשים יקום ויסתער שוב !

אין מבקר למערכת הבטחון טוב יותר מלוחמי המילואים

כשצה"ל רצה להמנע מבקורת הוא פשוט לא גייס אותם.

ועדת אגרנט לאחר 73 זרעה רק מדון וריב ובמקום לתקן עסקו במלחמות יהודים.

אין זמן למלחמות יהודים.

יש מספיק חברי ועדת חו"ב ועוד שמבינים מה זה צבא.

ואם הם רוצים ועדת חקירה בתנאי שיורידו את זה ממשכורות חברי הכנסת והשרים.

יום טוב לכולם

חזק ואמץ לכל חברי הפורום

(מאחד שאמרו לו הביתה למרות שהסכים להתנדב)
ישן 14-08-2006, 14:49
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
לא חושב שיש ברירה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "אני תומך כמעט בהכל למעט ועדת..."

חייבת להתבצע הפקת לקחים מסודרת על ידי גוף שיאסוף את כל המידע וינתח אותו.
הצבא לא יכול לעשות את זה לבד וגם לא הפוליטיקאים בוועדת חו"ב.
אפילו חיילי המילואים לא רואים את כל התמונה.

אולי הגיע הזמן להחיות את המועצה לבטחון לאומי ?!

גם אני פניתי ליחידת המילואים שלי ונדחיתי.
לאחרונה גיליתי מדוע - ודאגתי שזה יכנס לתחקיר המתאים.
אני מעדיף לא לחשוף את הסיבה ברשת (וזה לא היה בגלל שלא רצו לשמוע את ההערות המחכימות שלי)

אני לא רוצה לפתוח כאן דיון על ועדת חקירה כן או לא. העיקר שתהיה הפקת לקחים כי הדבר הברור היחיד הוא שזו לא היתה המלחמה האחרונה...
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 14-08-2006, 21:14
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05

אני בן 51 ולכן כבר ממש לא קרבי ביחידתי,עדיין אמור להיות בשירות מילואים פעיל,ומדוע בעצם אני לא ?? כי הוחלט לפני כשנתיים כבר שלא להקצות לצוות שלי ימי מילואים.מאז פניתי אישית למי שרק יכולתי.מהקמל"ר ועד לרמטכ"ל ושר הבטחון ואפילו שאילתא הוגשה בכנסת לשר הביטחון ע"י ח"כ רצאבי,ונקברה ע"י סגן השר דאז זאב בוים.שככתי לציין כי תפקידי במילואים הוא איתור לכודים באתרי הרס.אז הפעם ניצלנו ולא היו לכודים,מזל של טפשים.מה יהיה בפעם הבאה???? ומה אם מחר תתחולל כאן רעידת אדמה סדר גודל תורכיה ???? וכל מה שיש לנו היום הם חמישה סדירים ומילואימניק אחד שגונב ימי מילואים כדי לשמור כשירות מבצעית.אשמח אם הודעתי זו תמצא דרכה לאבו וילן.
ישן 14-08-2006, 21:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "אני בן 51 ולכן כבר ממש לא..."

שלמה - בבקשה, שלח לי את כל הסיפור, במלואו, כולל כל הפניות שלך, בקובץ להודעה פרטית.

ישן 14-08-2006, 21:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

מכתבים, רבותי!

יש לחיילי המילואים תכונה מוכרת וברוכה בדרך כלל, לשכוח מהר מאד חווית השרות. לאחר מבצע חומת מגן הושמעו דברים קשים על ידי חיילי מילואים בנוגע לציוד, אימון הכשרה. האבק שקע מהר מאד.
מנסיון הפורום בשנים האחרונות למדנו שכל מי שישב לרגע להעלות את חוויותיו האישיות על הכתב תרם תרומה גדולה מאד למאבק המילואים. צריך להאבק על בסיס מנדט ברור. צריך להלחם על בסיס מידע מסודר וחתום.

בכל הפעמים שבאנו למערכת או לתקשורת עם מידע בע"פ היא נהדפה על ידי יועצי תדמית שונים.

כאשר הצגנו מכתב חתום על ידי חייל כזה או אחר היה קשה מאד לאותם יועצים להדוף אותנו. בזכות אותם מכתבי חיילים הגענו לכנסת לועדותיה לבית המשפט.

אני מבקש מכל חייל מילואים שעבר חוויה אותה הוא רוצה למנוע מעצמו ומחבריו בעתיד, להעלות על הכתב את סיפורו האישי.

זה נשמע תמים אך האמינו לי שעוצמת המכתבים הללו כשהם מצטברים עצומה.

בבקשה לשלוח לי בפרטי קבצים עם מכתבים. לא חייב רק מהלחימה האחרונה, אלא גם משנים עברו. כל דבר ובכל מצב - זה מה שיביא את השינוי.

ישן 16-08-2006, 08:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שבע קטן שמתחילה ב "חברים"

בקש מחבריך, שידברו.

יש עניין בנושא בתקשורת, יש צורך בעדויות כתובות בצורה דחופה ביותר. יש אנשים שעושים את השינוי כבר עכשיו, אבל בלי העדויות אין גב. שיכתבו תחקיר משלהם, שיחשפו את הבעיות וישלחו אלי. מי שיהיה מוכן לדבר בפתיחות בלי להסתיר כלום - שיצור קשר איתי.

ישן 17-08-2006, 10:18
  יאיר נרו יאיר נרו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.06
הבעיה מתחילה מהשתמטות מהצבא
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "או שלום! טוב לראות אותך בבית.."

1. אם במילואים שעשיתי היינו קוראים ל100 חיילים מתוך הנחה שישרתו רק 50, הרי 50% לא עוברים את האל"ת ולא יעברו גם אימונים חשובים.
2. צריך להקים עמותה שתפרסם בעיתונות שמות של מעבידים שמבקשת מקצינים וחיילים למצוא את הדרך להפסיק לעשות מילואים. לצערי עבדתי במקום עבודה כזה...
3. אני בטוח שיש כאלה שלא באים למילואים בימי שלום, אך מגיעים כשיש גיוס כללי. אח"כ מקטרים: זרקו אותנו ולא ידענו מה לעשות ומסקנות שלא לענין.
4. צריך למצוא את הדרך לגייס יותר ולהגביר את המוטיביציה. הופעות בטלוויזיה ובתקשורת של שר כמו אלי ישי לחוות דעתו ,בזמן המלחמה, בעת שמצביעיו משתמטים בצורה בוטה מהצבא- זה לא ראוי לדעתי ולא הוגן לישראלים הטובים שמשרתים בסדיר ובמילואים.
5. אני סומך על צה"ל שיפיק לקחים- סה"כ שר הבטחון והרמטכ"ל די חדשים בתפקיד, אם ננקה את המניעים הפוליטיים הצרים (והמכוערים לדעתי), הרי הם הראויים ביותר להפיק לקחים ולהכין את הצבא למגוון המורכב של משימות העתיד (התקפות האויב על העורף, התקפות מדינת ציר הרשע, ולוחמה בטרור מעורב באוכלוסיה בו זמנית).
6. לדעתי אפשר לשחרר את האשכול הזה ולהמשיך את הדיון הפוליטי בפורום פוליטיקה.
ישן 17-08-2006, 20:29
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
ערב טוב חברים

חזרתי היום, פשטתי את המדים ואחרי מנוחה ושהייה עם המשפחה ישבתי לקרוא את מה שבפורום.
לא! לא גויסתי לחזית הצפונית, אלא לחזית הדרומית (רפיח) והיחידה שלי החליפה יחידת סדיר שעלתה צפונה ואנחנו המשכנו בפעילות המיוחדת שלה (בנושא גלעד שליט) והלוואי ואני איש בשורה.
הציוד היה מעולה (ישר מימ"חים), אוכל בשפע, מודיעין לרוב טוב (מלבד טעות אחת שגרמה לנו לתקרית "חמה" בשטח) ואין לי כל נתון לצרף לתלונות שלכם ואפילו אצלי זה ההיפך....

מה שהרגיז אותי זה הפה הגדול של כמה פוליטיקאים (בעיקר ח"כ גילאון) שבזמן שהמדינה נילחמה והקיזה דם היא עסקה בלשים גלגלים למהלך הצבאי עד כדי קיצוניות!

לכל דבר יש גבול גם למעשים שלה!!

אני לא מתכוון לשתוק לה ואני מעוניין לדעת אם יש מי שמרגיש וחושב אותו דבר

ישן 20-08-2006, 19:58
  bensnof bensnof אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.05
שאלה למען מתן עזרה.....

אני רואה את הלך הרוח בשירשור הזה ומוצאת חן בעיני ההתארגנות הזאת ולמרות שאנני לוחם במילואים אתרום: יש לי חבר שהוא לוחם בחטיבת אלכסנדרוני ולחם בלבנון החודש (אותו מילואימניק עם קוקו וכובע טמבל שאמר בחדשות יום שני או שלישי את המילים הקשות כמו"אז שמישהו בדרג המדיני יגיד לנו לעזאזל מה אנחנו עושים 12 ק"מ בדרום לבנון"או ש"הוא שאל את המ"פ שלו מה הם עושים פה והוא אמר לו שהוא ממש לא יודע לכן.... מי כן לעזאזל.......)אני בטוח שאתם זוכרים שמו מיכאל דיין אם לא אני אביא לכם קישור...טוב בכל אופן סיפרתי לו על מה שמיתארגן בפורום והוא מאוד מאוד רוצה להצטרף ולתרום רק ש..אין לו מחשב ורציתי לדעת אם יש התארגנות גם טלפונית מפגש או משהו שלא תלוי דווקא במחשב.....
ישן 20-08-2006, 20:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי bensnof שמתחילה ב "שאלה למען מתן עזרה....."

מחר ב-1100 יוצאים כמה חבר'ה מאלכסנדרוני מהקסטל לכיוון בית ראש הממשלה. החבר'ה תובעים תשובות.

בהמשך יהיו עוד התארגנויות.

ישן 21-08-2006, 14:03
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מחר ב-1100 יוצאים כמה חבר'ה..."

הכתבה ב- YNET

ציטוט:
זעקת המילואים והשכול: "החרמון זה לא באלפּים"

חיילי מילואים יצאו לצעדות מחאה נגד הדרג המדיני. מכתב מאב שכול: "אם היו למלחמה הזאת יעדים, הם לא הושגו וראש הממשלה חייב לשאת באחריות"
אבירם זינו וחנן גרינברג

המחאה מתרחבת: חיילי מילואים יוצאים לצעדה, מכתבים ועצומות נשלחו לבכירי המערכת הפוליטית והבטחונית, וגם הורים שכולים יוצאים בדרישה לראש הממשלה, לשר הביטחון ולרמטכ"ל - להתפטר מתפקידם עקב הכשלים שנחשפו במערכה בלבנון.

הורים שכולים שאיבדו את בניהם במלחמה יצאו למסע לזכרו של לוחם יחידת אגוז, סמ"ר רפנאל מוסקל ז"ל, שנהרג בקרב שבין מארון א-רס לבינת ג'בל בתחילת המלחמה. משה מוסקל, אביו של רפנאל, אמר ל-ynet: "זה התחיל בתור מסע לזכרו של רפנאל שיצא מבית העלמין במזכרת בתיה בו הוא טמון, דרך אתרי מורשת קרב. בסיומו - בהר הרצל - נדרוש את התפטרותו של ראש הממשלה, כי גם אם היו למלחמה הזאת יעדים הם לא הושגו והוא חייב לשאת באחריות".

מחאת המילואימניקים (צילום: סטודיו אדיבוי)

האב השכול שיגר מכתב ברוח זו לראש הממשלה באמצעות ח"כ עותניאל שנלר (קדימה) שביקר בביתו. "הורים רבים שאיבדו את בניהם במלחמה יצטרפו אלינו, גם כאלה שמסיימים את ה-30 למות בנם בימים הקרובים יצטרפו לדרישה האיתנה הזאת", הבטיח. לדבריו, מצב שבו החיילים החטופים לא הוחזרו, השקט על גבול הצפון הוא זמני וצה"ל איבד לוחמים רבים - מהווה כישלון.

"יש כאן כאלה שרואים את השלג בחרמון וחושבים שזה האלפים. הם צריך להבין שיש שם אויב אכזרי וצריך להכריע אותו". מוסקאל ציין כי לדרישתו מראש הממשלה להתפטר הצטרפו רבים. "אולמרט נתבע ללכת הביתה בלי שום ועדות חקירה ושום ספינים של יחצ"נים. הדרישה הזאת מקבלת ממדים נרחבים ונראה כי כל העם איתנו", הוסיף.

עד שראש הממשלה יילך הביתה

אם ראש הממשלה לא ייענה לדרישה, מתכוון מוסקל יחד עם בני משפחות שכולות אחרים, להגיע בשבוע הבא למשרד ראש הממשלה בירושלים, ולשהות במקום "עד שהוא יבין שהוא צריך ללכת הביתה". לצד טענות אנשי המילואים על התנהלות הלחימה, אמר גם מוסקל כי שמע מחבריו של בנו על מה שאירע בשדה הקרב: "38 שעות בלי אוכל ומים. קרה שם כמעט הכל".

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/869735/IMG_4252-copy_wa.jpg]

צעדת מחאה (צילום: גיל יוחנן)

במקביל, החלו גם הורים לחיילים בשירות סדיר לפעול במחאה על התנהלות ראש הממשלה, שר הביטחון ובכירי צה"ל. ישראל יגל (52) מירושלים, שארבעת בניו משרתים ביחידות מובחרות בצה"ל, שיגר מכתב לראש הממשלה, לשר הביטחון ולרמטכ"ל. "שלושתכם נכשלתם בתפקידכם, לא סיפקתם את הסחורה הבסיסית של הגנת אזרחי ישראל. כשהכישלון גדול, אין ברירה אלא להתפטר. תנו לאחרים לבצע את המשימות הכבדות".

רוני צביגנבום, בן 27 מחיפה, ואסף דווידוב, בן 28 מירושלים, חיילי מילואים מחטיבת אלכסנדרוני החלו לצעוד היום (ב') יחד עם חיילים נוספים מהגדוד ממצודת הקסטל לכיוון משרד ראש הממשלה. הם הניפו שלטים שעליהם כתבו: "אזרחי ישראל, אחינו, חייבים לצאת מן הבועה". לטענתם, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל צריכים לקחת יוזמה ולהתפטר עכשיו.

אחד הצועדים, ליאור דינמז, אמר ל-ynet כי על מי שניהלו את המלחמה הזו לקחת את הדברים וללכת הביתה. רוני, מפגין נוסף אמר: "אנחנו רוצים למחות על כל מה שיה בלבנון. נתקענו בלי ציוד, בלי אוכל. מחלקה שלמה התחלקה בחלבה במשך 24 שעות. הפקודות השתנו כל כמה שעות ואנחנו רוצים שהאחראים ישלמו את המחיר".

כרמי גילון, לשעבר ראש השב"כ והיום ראש מועצת מבשרת ציון נכח באירוע ותמך במחאת החיילים. הוא אף הביא לצועדים מים קרים.

תנועות המילואים מתאחדות

על רקע המכתבים והעצומות מתכננות גם שלוש תנועות המילואים - פורום החפ"שים, בלת"ם ופורום מג"דים ומח"טים במילואים, להתאחד ולקיים כנס בו יעלו שורה של דרישות ממערכת הביטחון, על מנת להפיק את הלקחים מהמלחמה ולפעול באופן אישי נגד כל גורם צבאי שנכשל בהכנות למערכה.

"המחאה זה דבר יפה, אבל צריך לתעל את זה לאפיק שגם יביא תוצאות, אחרת כל המכתבים יישכחו עוד יומיים-שלושה", אמר ל-ynet אחד מנציגי פורום החפ"שים. "יש לנו דרישות ברמה המבצעית והן ברמה הכלכלית לטובת חיילי המילואים. זה הזמן לדרוש ולקבל את כל ההצעות, כדי שלא נגיע בצורה כזאת גם למלחמה הבאה".

מחר צפוי להערך בכנס דיון של השדולה למען חיילי המילואים, בו יקחו חלק נציגי התנועות וחיילי המילואים, וכן סגן הרמטכ"ל, האלוף משה קפלינסקי שיצטרך לתת תשובות.

ישן 21-08-2006, 22:08
  sus51 sus51 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
מידע מי שרוצה להשפיע צריך להגיע לגן הורדים בירושלים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[b]הכתבה ב- YNET[/b] ..."

הייתי היום בהפגנת המחאה בגן הורדים בירושלים. היו אנשים אבל הכמות לא משקפת כלל את הזעם בציבור. הרבה אנשים מביעים את דעתם בשיחות סלון, בין החברה בעבודה, באינטרנט וכו', אבל לצערי מעט מהם עושה מאמץ ומגיע להפגנה. אם אנשים רוצים שינוי אמיתי וביעור כל הרעות החולות במדינה אז צריכים גם לעשות מעשה. כל אחד שיקדיש קצת מזמנו האישי והיקר ויעלה לירושלים. לא להגיד נו מה זה יתן אם אעמוד שם שעה, זה יתן הרבה. לא נקום היום - מחר יהיה יותר גרוע. רק אם כולם יתאחדו למאבק יזוז משהו. בואו נהיה מציאותיים, מילוי דו''חות ושליחת מכתבים לא יזיז שום דבר במערכת ובעוד שבועות מספר יחזור המצב לקדמותו. אז שוב בבקשה כל אחד שיתאמץ קצת וייתן "שעת שמירה" בהפגנת המחאה בגן הורדים שבירושלים.
ישן 21-08-2006, 13:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "לאן לפנות?"

צור קשר בפרטי עם פרטים מלאים! כולל מספר יחידה, חטיבה, איזה אימונים עשיתם מאז (מלאים, מפקדים, מקצועיים וכו').

ישן 22-08-2006, 06:59
  דוק05 דוק05 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
עוד כתבה מ Y-NET

ציטוט:
עצומת פלוגת חי"ר: לא נגיע יותר למילואים

מחאת המילואימניקים עולה מדרגה: ל-ynet נודע כי חיילי פלוגת מילואים באוגדת הגליל כתבו למפקד החטיבה שלהם ב"ידיים רועדות": "בעקבות תחושות קשות של קיפוח וחוסר יחס מצד מפקדינו הבכירים - אנו מודיעים בזאת כי אין בכוונתנו להמשיך לשרת כחיילי מילואים בצה"ל ומבקשים כי לא ניקרא עוד לשירות מילואים פעיל" חנן גרינברג פורסם: 22.08.06, 01:06

"בתום תקופת הלחימה הצטברו ביננו תחושות קשות של קיפוח וחוסר יחס מצד מפקדינו הבכירים. תחושות אלה מקורן בהתעלמות מצד פיקוד החטיבה אשר טרם מצא לנכון לשוחח עם החיילים או לראיין מי מהם לצורך הסקת מסקנות בנוגע להתנהלות הלחימה, ההצטיידות ואופן השחרור. אשר על כן אנו מודיעים בזאת כי אין בכוונתנו להמשיך לשרת כחיילי מילואים בצה"ל ומבקשים כי לא ניקרא עוד לשירות מילואים פעיל". כך נכתב בעצומה אותה הגישו אתמול (ב') חיילי פלוגת מילואים בחטיבה 300 (ברעם) של אוגדת הגליל, למפקד החטיבה, אלוף-משנה חן ליבני.

עד עתה לא הגיעה מחאת המילואימניקים למצב של הצהרת כוונות שלא להגיע לשירות. אולם לדברי החיילים מפלוגת העורב, שעומדים להשתחרר היום ממילואים, ההחלטה הלא פשוטה התקבלה נוכח התסכול והמירמור משירות המילואים האחרון שלהם בלבנון והם חתמו על העצומה ב"ידיים רועדות". "אנחנו פועלים מסוף חודש יולי בגזרה המערבית, ביצענו פעולות בעומק השטח, השמדנו משגרים ופגענו בתשתיות טרור. קיבלנו יחס מזלזל, הציוד לא היה תקין ובנוסף היו בעיות באספקה. אבל שתקנו והמשכנו", סיפר אחד החיילים ל-ynet.

ההצעה הממשלתיתהתגמול למילואים/ כך זה נראהמצ"ב התגמול המיוחד שיקבלו חיילי המילואים בתקופת הלחימה, על פי הצעת הממשלה: 1. מענק כספי: למי ששירת בין 4 ל-10 ימים 500 שקל,למי ששירת בין 11 ל-20 יום 1000 שקל, למי ששירת בין 21 ל25 יום 1500 שקל, למי ששירת מעל 26 יום 2000 שקל. 2. מלגות לכל חיילי המילואים הזכאים שהם סטודנטים בעלות 40 מיליון שקל. 3. החלת עקרונות סיוע והקלות על חיילי מילואים כפי שניתנו לתושבי הצפון: כך שחיילים שעסקיהם נפגעו מהיעדרות העבודה, סיוע כולל הלוואות לעסקים, דחיית תשלומי חובה ותשלום פיצויים בגין נזקים עקיפים. 4. חיילי המילואים יהיו זכאים לגמול שיחושב לפי שכרם בחודש האחרון שקדם לגיוס

החיילים מתלוננים על-כך שהם קיבלו פחות ימי התארגנות מחיילי מילואים אחרים שנקראו בצו 8. "עד עכשיו החיילים מהפלוגה שלנו תופסים כוננות בלבנון. לקראת השחרור בדקנו האם אנחנו מקבלים תנאים כמו של חיילי מילואים אחרים, כלומר חמישה עד שבעה ימי התארגנות. בתחילה לא ענו לשאלתנו. אחר כך אמרו לנו שנקבל רק יומיים כי לא היינו בעומק השטח בלבנון", אמר אותו חייל.

החיילים בפלוגה מספרים כי הם מרגישים פגועים. "אנחנו רצים אחרי המח"ט והסמח"ט כדי לדבר איתם, אבל אף אחד לא מקשיב, הגיעו מים נפש". אתמול בערב ניסחו חיילי הפלוגה, יחד עם חבריהם מפלוגת הסיור, עצומה שמבהירה כי לאור חוסר היחס ואי השוויון בינם לבין חיילים אחרים שקיבלו מספר רב יותר של ימי ההתארגנות – הם אינם מתכוונים עוד להתייצב לשירות מילואים. "נתנו את הכל – וזה מה שאנו מקבלים? אנחנו לא מוכנים יותר", אומרים החיילים. על העצומה חתמו 40 מחיילי הפלוגה. הקצינים, כך סוכם, לא יחתמו, אך יביעו הסכמה עקרונית. "הקצינים העדיפו שלא לחתום, אבל התחושה שלנו שהם מרגישים פגועים לא פחות", אמר אחד החיילים.

לדברי חיילי המילואים, הם היו שמחים אם לא היו מגיעים למצב הזה. "אנחנו חלק מצה"ל, ורוצים להמשיך להיות חלק ממנו. הלוואי שהיינו יכולים להימנע מזה, אבל צריך לחשוב גם על החיילים. יש פה חיילים שלא מפספסים אף מילואים, שמתייצבים בכל פעם שקוראים להם. רק השנה שירתנו 24 ימים בתעסוקה מבצעית ועוד ארבעה ימי בתרגיל חטיבתי. ההרגשה כל כך רעה, שכבר אי אפשר לשתוק".

חיילי הפלס"ר בחטיבה העדיפו בשלב זה שלא לחתום על המכתב. "אנחנו באותה הרגשה, כאילו ניצלו אותנו. אבל מצד שני קשה לנו לחתום על דבר כזה – שלא נבוא יותר לשרת במילואים. בכל מקרה לא נעבור לסדר היום על היחס הזה ונחשוב כיצד נפעל. אם לא יקשיבו לנו - נחתום על המסמך הזה גם אנחנו", אמר אחד מחיילי הפלס"ר.

גורמים בצה"ל ציינו כי הם בודקים את טענות חיילי המילואים ואת העצומה.

למרות הפסקת האש, נשארים לעשות שמירות

אבל פרשת פלוגת העורב של חטיבה 300, אינה היחידה במסכת העדויות שהגיעו ל-ynet בימים האחרונים באשר להתנהלות צה"ל בכל הקשור לחיילי מילואים לאחר הפסקת האש. כך יוצא שחיילים שגויסו בצו 8, לא רק ממורמרים מליקויים שונים שהיו במהלך ימי הלחימה, אלא גם ביום שאחרי.

המלחמה נגמרה, חיילי המילואים נותרו לשמור: כמה מאות חיילי מילואים שגויסו בצו 8 לצורך הגברת הכוחות והכוננות ברמת הגולן, מצאו עצמם מבצעים בימים אלה פעילות בטחון שוטף בגבול. "גויסנו ב-6 באוגוסט ומיד הכנו את הכלים. היינו בכוננות מלאה בגבול, דרוכים לכל התפתחות", סיפר אחד מחיילי המילואים. "כשהחלה הפסקת האש אמרו לנו שתוך יום יומיים יגיעו חיילים בשירות סדיר להחליף אותנו ואנחנו נשתחרר. בינתיים קיבלנו להחזיק שלושה מוצבים ומה שאנחנו עושים כאן זה שמירות וסיורים".

חייל אחר מגדוד 8117 סיפר כי לו ולחבריו נאמר שיאלצו לבצע את המשימות עד סוף החודש, ואילו היום קיבלו הודעה כי רק ב-6 בספטמבר ישתחררו. "זה ניצול מגעיל של המצב", אמר, "אנחנו לא רואים את המשפחות, מאבדים מקומות עבודה. באנו, תרמנו, ועכשיו עוד מנצלים אותנו?".

חיילי המילואים בתפקיד קצין תורן: קציני מילואים ממנהלת התיאום והקישור שגויסו בתחילת חודש אוגוסט לבסיס "נמרה" סמוך לצומת גולני, עסקו בימי הלחימה בכל הקשור להכנת ציוד ללוחמים בצפון. כשנכנסה הפסקת האש לתוקף, מצאו להם בצה"ל תפקידים חדשים. "מצאתי את עצמי עושה תפקיד של קצין תורן בבסיס, בזמן שכל אנשי הקבע הולכים לביתם בשעה חמש", סיפר אחד מקציני המילואים, "בשביל זה אנחנו צריכים להיות כאן? אף אחד לא מדבר ומסביר לנו, זו פשוט חוצפה".

חיילי התותחנים נותרו בגלל הכוננות: חיילי גדוד תותחנים 9242 שהתגייסו לפני כשלושה שבועות וביצעו פעילות מבצעית באזור הצפון, טרם שבו הביתה ונותרו גם הם בכוננות. "אלה היו שלושה שבועות מאוד קשים ומתישים", סיפרה אשתו של אחד מחיילי המילואים. "בעלי עשה חישוב וגילה שסחב בזמן הזה בסך הכל שמונה טון פצצות. כשנגמרה המלחמה, הוא היה בטוח שישחררו אותו, אבל במקום זה הוא והחברים שלו בכפר יובל ממתינים ללא נודע". אשתו של חייל המילואים, כועסת על העוול שלדבריה נגרם לבעלה. "אם באמת צריכים חיילי מילואים, אפשר לגייס אחרים, לחלק את הנטל. אלה אנשים עם משפחות, עסקים פרטיים. איפה ההתחשבות?".

צו 8 הפך לצו רגיל: חיילי חטיבת המילואים 263 שגוייסו בצו 8 ב-5 באוגוסט, נדהמו לשמוע בסוף השבוע ממפקד החטיבה כי הצו שלהם "הפך" לצו רגיל. משמעות ההחלטה היא שהחיילים יאבדו זכויות שמגיעות להם. "זה היה גיוס בצו 8 לכל דבר. התייצבנו בתוך שעות. התאמנו למקרה של פתיחת חזית מול הסורים", סיפר אחד מקציני המילואים, "אחוז ההתייצבות היה גבוה מאוד. ביום חמישי, רגע לפני הסוף, המח"ט הודיע שהדבר לא תלוי בו אבל השירות סווג כשירות רגיל ולא כצו 8. הוא אמר שאין מה לעשות".

עד כה טרם התקבלה תגובת דובר צה"ל לטענות שהועלו בכתבה.
ישן 24-08-2006, 15:33
  יאיר נרו יאיר נרו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.06
ראו איך הענין מנוצל פוליטית (כדאי לקחת כדור נגד בחילה):
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "עוד כתבה מ Y-NET"

מכתב אנונימי שמגיע בדוא"ל כמכתב שרשרת בכותרת חשוב!!! וכואב!!:

לזכרם של המתים מכתב, פתוח, 19/08/06 07:24

מי שלא היה שם, פשוט לא יבין...(מכתב פתוח לאמהות)

לוחם שחזר (נ), 17/08/06 21:53

מי שלא היה שם, פשוט לא יבין.

לא יבין, איך הגענו כולנו 100% התפקדות לימחי''ם באזור הצפון באוטובוסים של אגד מפוצצים באזרחים שלבשו מדים, ובאו להלחם על הארץ המובטחת.

מי שלא היה שם, לא יבין למה בתוך האפוד חזייה מצאנו גלויה משנת 1983. איפה כל הכסף של הימחי''ם?

מי שלא היה שם לא יבין, איך כל משקית כלום או כל גובני'ק, מסתובבים עם מקוצרים, בזמן שהלוחמים קיבלו נשקים ארוכים ממלחמת שלום הגליל ואיתם צריכים לבצע לוחמה בשטח בנוי.

מי שלא היה שם לא יבין, איך במו עיניי ראיתי שזורקים על הכביש ליד אביבים 2500 מנות חמות, כי הכוח חיכה וחיכה לארוחת הערב לפני הקרב, אבל איזה נהג, עשה הפסקה לסיגריה איפשהוא, ובסוף הלוחמים נכנסו ללבנון רעבים...

מי שלא היה שם לא יבין, איך יצאנו מלבנון אחרי לילה של פשיטה וחזרנו לישון בתוך הפרדסים, כי מזכירי הקיבוצים לא הסכימו שנישן על הדשא או במקלטים הנעולים בקיבוץ.

ואחר כך שואלים למה נהרגו חיילים בבית הקברות של כפר גלעדי...(כמה אירוני, נהרגו בבית קברות)

מי שלא היה שם לא יבין, למה שפוצצו לנו את התחת בעשרות טילי נ''ט, ולא קיבלנו אישור להרוס את הבתים ליד כדי לפתוח שטח. ולמה אנחנו אכלנו חצי לחמניה ביום, כי אסור לפגוע בפרדסים של הלבנונים, על מנת לנטרל את האיום ולהביא אספקה, כי הם חפים מפשע.

אני לא ימני, אבל מי שלא היה שם, לא יבין ואף לא ישכיל למה המלחמה הזאת היתה של בני קיבוצים ובני משקים ושל דתיים ושחור לבן (עולים חדשים ומזרחיים)

למה קצין ילדון שפגשתי, סיפר לי שהוא היחיד מכל החבר'ה שלו מרעננה ומרמת השרון שהתגייס לקרבי...

למה הבת ואשתו של אולמרט אומרות שאנחנו רוצחים...

ולמה, למה אלוהים הרגת בנו...

אמהות יקרות, הגרון חונק בי, שנים מחברי נהרגו, ועוד כמה נפצעו וישארו נכים לנצח ואני יכול לצרוח, ומקווה שזה יועיל...

אמהות יקרות, תצעקו את הצעקה של הילדים שלכם שעדיין משרתים כלוחמים בסדיר, כי אף אחד לא ישמור לכן על הילדים...

ושלא תבינו אותי לא נכון. יכולנו לנצח, אנחנו חזקים יותר, חכמים יותר, מתוחכמים יותר, ומישהוא פישל בענק, וזה לא הלוחמים הקטנים....

לזכרם של המתים, ולא ישובו...

ואני שואל:
האם מישהו מאמין שקיבוצי הצפון נעלו את המקלטים בזמן המלחמה??
רב"ש כפר גלעדי הרי סיפר בטלויזיה שהוא הגיע אליהם במיוחד להזהיר אותם להשמע לאזעקות והציע להם להיות ליד מרחבים מוגנים- לא כך?
האין כאן התנקמות מכוערת תוך ניצול כאב משפחות וזכרם של החללים (שרבע מהם מההתיישבות העובדת") כנגד "תומכי ההתנתקות"?
ניצול שקרי כזה מעלה תמיהות האם מכתבים אנונימיים ושקריים כאלו -לא עושים רעש רקע שמפריע לצה"ל לתפקד ולהפיק לקחים..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:08

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר