לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2006, 03:28
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
מבחינת אחוזים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי slipkorn שמתחילה ב "והינה למה..."

בארץ ישראל יש מספיק שומעי מטאל.
בוא ולא נשווה אותם לפינלנד או שוודיה או נוורוגיה או גרמניה. אבל למדינות אחרות יש בארץ יש משהו כמו 5% אני מעריך של שומעי מטאל, וזה די הרבה לשאר הארצות.
בכל מקרה יש מספיק להקות מהארץ קטנות וגדולות, וגם אני שומע מוזיקה ישראלית (מטאל כמובן) ככה שאני לא יכול להתלונן, Orphaned Land, Solitary, Distorted, Inverno. וכמובן יש גם עוד להקות כמו Betzefer, Azamoth, ועוד מלא... להגיד שאין צסנה גדולה בישראל ביחס לאוכלוסיה זה טעות כי בכל מדינה המטאל זה לא המיינסטרים, אבל מה לעשות ככה זה, בישראל יש אחוז די נחמד ביחס למדינות אחרות וישראל נחשבת מדינה ששומעים שמה מטאל ובגלל זה מבקרים פה להקות מטאל ממדינות שונות.
מפחיד!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2006, 18:11

אזמות' אנלא שומע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MSR שמתחילה ב "אינברנו ועזמות' זה כזה חרא חח"

ואינברנו זה לא כזה חרא. חוץ מזה תתייחס לאיכות ההקלטה. בארץ אין אולפן רציני, ועובדה אפילו Solitary טסו לשוודיה כדי להקליט את האלבום שלהם באולפן השוודי (שמה יש מומחים למלודיק דת' שיעשו את האלבום כמו שכל להקת מלודיק' דת' רוצה להשמע). הפונטאה שיש בארץ כשרון ויש בארץ להקות, וגם קהל יעד. ועובדה שלהקות מגיעות לארץ (אפילו דיסקשיין רצו להגיע). בכל מדינה יש חרא להקות. לא חוכמה להשוות. ביחס לגודל האוכלוסיה יש לה מספיק להקות בשביל לקרוא לישראל מדינת מטאל. (הכוונה שהיא תיהיה בין ה20 המדינות המובילות).
מפחיד!

ישן 15-09-2006, 13:56
  lionheart1983 lionheart1983 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
אולי אני לא מדבר לעניין אבל...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "דיון שחשבתי עליו"

לרוץ עם טראקים ושירים עולה בארץ המון כסף, נתחיל בזה. עד שמישהו רוצה להריץ משהו, אז משהו מתפוצץ. חוץ מזה, לא הרבה נכנסים למוזיקה, כפי שאנו, שומעי ואוהבי המטאל, נכנסים אליה. לא הרבה מכירים את סגנון הליריקה ויודעים מה עומד מאחוריה, כנראה זהו ההבדל המהותי בשמיעת המוזיקה: התרבות.
אין מלמדים את שייקספיר בבתי-הספר בארץ, אין מלמדים את דנטה אגיליארי כאמצעי ספרותי נאור ושלא נשכח, רב האנשים בארץ, הנושאים את האמרות של "בעזרת השם" חיים כאילו לכל אחד מהם יש אינטרס בחיים שלאחר המוות...

אני יכול להעיד לגביי, אני נכנסתי למוזיקת המטאל מגיל 8, כאשר בבית שלי שמעו מוזיקה מזרחית. באשר אליי, גדלתי לשמוע בדיוק להיפך ממה ששמעו בביתי. מה גורם לאדם אחד לגדול כך ולאדם אחר לגדול אחרת? כנראה שזו שאלה שנדע לענות עליה כאשר האדם יגלה יותר על מניעי המח לבצע החלטות, כמו מה נשמע נחמד (בשבילי, רב סוגי המטאל) ומה נשמע זוועה (כמו מוזיקה מזרחית).
ישן 15-09-2006, 18:20

חצי חצי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי lionheart1983 שמתחילה ב "אולי אני לא מדבר לעניין אבל..."

הרבה אנשים בארץ דווקא מרגישים רע עם עצמם (מלחמות ערבים), ליריקת המטאל מזדהה איתם.
אני אדם שאוהב וגם בילדות לחשוב על דברים על טבעיים מה אחרי המוות והרבה דברים דומים, מה שגם משך אותי לכיוון המטאל, וגם רמת הכתיבה של השירים.

מזרחית בארץ זה תרבות. אתה יוצא החוצה יש לך מכוניות ש"מנגנות" לך מזרחית. ברדיו יש לך מזרחית. במועדונים יש מזרחית.

תראה בסקנדינביה להקות המטאל מדברות על המיתולוגיה הסקנדיבנית ולכן זה מושך קהל רב. בארץ אורפנד לנד שרות על התנ"ך ולכן הם הלהקה הישראלית הכי מוכרת.

צריך לשים לב לשירה ולביקוש שיש לה. ואם אדם שהנושא באמת מעניין אותו והוא אוהב את המוזיקה הוא ישמע את זה. אם יהיה שיר אם הנושא הכי יפה בעולם אבל השיר עצמו חרא, איטי חוזר על עצמו משעמם ודפוק אני לא ישמע אותו.
מפחיד!

ישן 15-09-2006, 22:49
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
הממממ
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי lionheart1983 שמתחילה ב "אולי אני לא מדבר לעניין אבל..."

בעניין של עלויות ודברים כאלו - לא יודע, קח לדוגמא את המזרחית. כל יום שני צץ איזה "זמיר" חדש. כנ"ל היפ-הופ. ככה שאני לא חושב שזו הסיבה..,אחרי הכל, אם אתה רוצה להקליט אתה תמצא איזה אולפן שיסכים לכך, אולי האיכות לא תיהיה הכי בעולם..,אבל עדיין תוכל להקליט.

לגבי חינוך ותרבות - זה תלוי במקום. מטאל באמריקה ומטאל באירופה די שונים אחד מהשני. בעוד המטאל האמריקאי הוא יותר בנושאי פוליטיקה ואלימות, מטאל אירופאי הוא יותר לירי ויותר מתעסק בדברים פולקלוריים (יש למשל להקות אירופאיות שישירו על מיתולוגיה נורדית וקלטית, אבל לא תמצא למשל להקה אמריקאית שתשיר על התרבות של הנבאחו (שבט של אינדיאנים בארה"ב) לדוגמא( זה יכול להיות מאוד מעניין אגב)וגם ההפך). פה בארץ יש לא מעט נושאים טובים למטאל (המצב,השואה,דת,פולקלור וכו..). הכתיבה של השירים - זה כבר תלוי, הרי אחרי הכל גם במטאל יש לו מעט להקות עם ליריקה מפגרת.

לדעתי הרוב קשור לעניין של סטיגמה שהודבקה לרוק כבד ומטאל בארץ כתור "מוזיקה של כת שטן". באמת, אני לדוגמא נתקלתי בלא מעט תגובות לא אוהדות ברגע שאמרתי משהוא על אהבה למטאל. אני למשל שירתתי בתחילת השירות שלי עם מפקדים שהיו מקבלים בהבנה זמרי דיכאון כמו איציק קלה או משה לוי (מוזיקה נוראית) בהגדרה של "מוזיקה לגיטימית" אבל ברגע שאני פעם שמתי מטאל במערכת (ואפשר לחשוב איזה - קריאטור,מטאליקה,רמשטיין (שזה בכלל רוק),אנטמה,אורפנד לנד וכו) נתקלתי ישר בתגובות נזעמות של "זה לא מוזיקה" ו"זה לא טקס של כת השטן" או הערות טיפשיות דומות.
גם בכלל, בתקשורת יש התעלמות מוחלטת מכל הסצנה של המטאל. בעוד כל זמר מזרחי או היפ הופ מקבל ישר חשיפה, הרבה להקות מטאל ישראליות שידועות בחו"ל בכלל לא מקבלות שום חשיפה, אפילו הקטנה ביותר,בתקשורת.
ובכלל אין גם תוכניות ברדיו או בטלויזיה שאפשר לשמוע בהן מטאל (ו"המסור" ו"אקטרים 24" לא נחשבות).

ישן 16-09-2006, 04:11

תראה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "הממממ"

גם מטאל קמות לא מעט להקות. יש מלא נגנים, והרבה הרכבים קמים.
בכל מקרה כל החוסר הבנה במטאל נובע כמובן מחוסר עניין במטאל. אני בטוח שאם אני ידבר איתך על המצב של פפואה ניו גניאה גם אתה לא תראה הבנה גדולה ותגיד כמה שטויות, אבל זה לא נקרא טיפשות זה חוסר ידע בנושא שלא מדבר עליך. מה שאני מתכוון שהם קוראים לזה ככה בגלל שזה לא מעניין אותם, ולכן הדברים היחידים שהם יודעים על זה, הם רק הסטיגמות אבל זה לא חדש. לגבי החשיפה: מה אתה חושב שיקרה אם ערוץ ברדיו ישים מטאל? הוא יקבל כל כך הרבה תלונות עד שיורידו אותו. מה לעשות אדם ממוצע לא יודע לקבל מה שהוא אוהב. הוא ישמע ברדיו מטאל ישר התקשר להתלונן. אפשר לחשוב שיש מזרחית אז אנחנו מתקשרים ומתלוננים, לא כי אנחנו מקבלים את המוזיקה שלהם, לא אוהבים אבל מקבלים, להם קשה לקבל. וזה לא נשמע לי הכי הגיוני שתדליק רדיו בישראל ופתאום תשמע את השיר החדש של Amon Amarth. בMTV יש חשיפה לטיפה מטאל. אבל זה ערוץ מארה"ב.

ההבדל בין המטאל בארה"ב לבין המטאל באירופה. בארה"ב המטאל יותר נו-מטאל, או מטאלקור, מתאפיין בגיטרות תופים ובאס, שירים עם פזמון, ונושאי השירים בדרך כלל על האדם והחברה. באירופה השירים יותר פנטזים, כוחות על טבעיים, דתות ומיתולוגיות שונות, שירים עם שילובים של כלי נגינה שונים כמו עוגבים פסנתרים כינורות חלילים חמת חלילים. והמבנה של השירים גם משתנה מסגנון לסגנון מלהקה ללהקה. מה שגורם לי ולרבים להעריך את המטאל של אירופה (במיוחד באזור סקדינביה) יותר מהמטאל האמריקאי. אם אני יבוא לישראלי ואני ישאל אותו איזה זמר להקה ישראלים הכי מצליחים בעולם הוא יענה לי איזה משהו דפוק, כאשר אני יגיד לו אורפנד לנד או יוסלס אידי הוא ישאל אותי מה זה. מה אתה מזיין לי בשכל, ובעולם כל מי שבסצינה של המטאל או הפאנק יכיר את הלהקות האלה. כמות הקהל שבאו לראות את אורפנד לנד בוואקן הייתה עצומה, וגם יש עליהם כתבה בערוץ 10, שעוד מראה עניין בתחומי עניין שונים בארץ (גם בתחום הגיימרים ערוץ 10 מעדכן יותר מערוצים ישראליים ממשלתיים אחרים). עדיין אין להם פופולריות מספקת בארץ יחסית ללהקה ישראלית אבל זה מה יש.
מפחיד!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר