לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2006, 16:32
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SilverCivic שמתחילה ב "צילום ארועים , מידע בבקשה."

D70, פלאש וחצובה זה סט מצויין לחתונות ואירועים.
העניין הוא שקשה ללמד לצלם אירועים בהתכתבות. המלצה שלי, למד ממקצוענים.
אני בעצמי הגעתי כמה פעמים לצלם בחתונות בתור חניך. נצמדתי לצלם המקצועי שהיה שם, ולקחתי ממנו רעיונות וצילמתי גם כמה פריימים שאני חשבתי שיהיו מעניינים.
אין בזה ממש חוקים קבועים, אם כי צריך להיות בעניינים כדי לדעת לו"ז של דברים חשובים.
מתי החופה, מתי שבירת הכוס, והענקת הטבעת... צריך להיות מספיק חצופים בשביל להעיף אורחים הצידה אם הם מפריעים לצלם איזה שוט חשוב וכו'... דברים שאפשר ללמוד רק על רטוב.

אבא שלך לא יכול ללמד אותך?
לנסה לצלם בחתונות ללא תשלום, בתור חניך, רק בשביל ההתחלה...
תשתפשף קצת, ואחרי שתבין את הפרנציפ, תמשיך הלאה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2006, 16:53
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "היא לא נופלת מ 20D באירועים..."

מתן אתה לא בכיוון בכלל.
לא מדבר על חוזק וכל זה. זה שיקול מאפן. אני צאלמתי חתמונות עם 300D עד ל 5D וכל מצלמה באמצע ולא קיבלתי שום שריטה אפילו. לא קשור.
קצב אש, בטח שצריך באירוע לפעמים, אבל גם על זה אני לא מדבר. השליטה במצלמה פשוט לא בנויה לעבודה מהירה. זה הכל.
יודע למה הרבה עברו לקנון מניקון פעם? בגלל הנדסת האנוש הטובה פי כמה. למדתי את זה עכשיו עם המרק 2 שבנויה בצורה מוזרה למראית עין. כל פונקציה במצלמה היא שילוב של לפחות שני כפתורים (כדי למנוע כל מצב של לחיצה לא רצויה). ככה ניקון בנויות וזה לא חביב למישתמש. לפחות לא למיקצוען בטבע או בספורט וכן, גם באירוע.

באופן אישי אני אומר שהאיכות של הניקון פשוט לא עושה את זה מספיק טוב אבל אם זה הולך לגרור דיון אז נותר וניקון הכי טובה שיש.
אני לא אומר את זה כדי לזרוק פצצה וללכת אלא כי באמת זו דעתי האישית ומנסיון כי עבדתי מספיק פעמים עם צלם נוסף באותו אירוע שעבד עם ניקון ולא הישוותי את התמונות שלי לשלו אלא ניסתי לצלם בשלו... זה הכל.

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 16-09-2006 בשעה 17:00.
ישן 16-09-2006, 17:04
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]מתן אתה לא בכיוון בכלל...."

לא יודע... אני מצלם כבר שנתיים עם ה D70 ואני מכיר את כל הכפתורים שלה, וקינפגתי אותה לעבוד כמו שאני אוהב. אז מן הסתם אני אעבוד איתה יותר מהר ממה שאתה תעבוד עם ה 1D כי רק קיבלת אותה. אנחנו נלחץ על כפתורים שונים, בשילובים שונים, אבל כמו בהקלדה במקלדת, נעשה את זה בעיניים עצומות.

זה כמו פסנתר או גיטרה... עם מספיק אימון, אתה עושה את זה בלי להסתכל.
אז אני עושה את זה עם D70 ואתה עם 5D או 1D...

מבחינת האיכות, לדעתי כבר הוכחנו בפורום הזה שפוטושופ יכול לתת חיים לתמונה חסרת חיים ממצלמות DSLR הכי פשוטות שיש.
המקצוענים הם לא פריקים של פוטושופ, והם רוצים תמונות מוכנות כי זה חוסר להם זמן עריכה (חתונה, ספורט וכו'). אז אולי להם באמת עדיף מצלמה שמעבדת כמו שצריך את ה JPG או ה RAW או לא יודע מה. בסופו של דבר, אם אני ארצה להוציא תמונה כמו שצריך, אני אגיע לזה בעיבוד בסופו של דבר.
הטווח הדינאמי של כל DSLR יצדיק את זה.

ישן 17-09-2006, 14:08
צלמית המשתמש של SilverCivic
  SilverCivic SilverCivic אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל SilverCivic שלח הודעה דרך MSN אל SilverCivic
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SilverCivic שמתחילה ב "צילום ארועים , מידע בבקשה."

תודה חברים על התשובות , עוד כמה שאלות נותרו לי :

כדיי ללכת על "תקן חניך" ולצלם בחתונה ..

1. צריך מצלמה משלי?

2. אני יכול סתם לדבר עם צלם אירועים ולשאול אותו? אין איזו פרוצדורה מסויימת?

3. אני אמור לקבל על זה כסף? כלומר אין לי בעיה גם שלא פשוט אני רוצה לדעת את הפרוצדורה.

4. הרבה מהאנשים ששאלתי אותם אמרו לי "אין הרבה סיכוי , כולם עושים דילים של וידאו + סטילס ביחד - באותו סטודיו.
זה נכון? (אני שואל מכיוון שלשמחתי עדיין לא התחתנתי ואין לי נסיון בכך - מה גם שאני לא מבין כלום בצילום וידאו).

5. האם הסיכויים בתור צלם סטילס נטו גבוההים על מנת להצליח ברמה סבירה בשוק? (לא בתור עבודה ראשית כמובן אלא כתחביב ריווחי).

6. אילו עדשות צריך בשביל צילום באירועים? וסביבת מחיריהים?

7. איזה פלאש דרוש ומה סביבת המחיר שלו?

8. כמה +- מקבל צלם אירועים לאירוע?

שוב תודה רבה אתם עוזרים לי מאוד , אם יהיו לי שאלות נוספות אני אשאל.

ושוב תודה!

נערך לאחרונה ע"י SilverCivic בתאריך 17-09-2006 בשעה 14:10.
ישן 17-09-2006, 15:40
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי SilverCivic שמתחילה ב "תודה חברים על התשובות , עוד..."

על מה שאוכל לענות מנסיוני, אנסה לענות פה, את השאר ישלימו או ירחיבו אחרים:

1. רצוי. אם אתה מצליח להתקמבן עם מישהו שישאיל לך מצלמה, כמו למשל הצלם המקצועי, הרווחת.

2. הצלם הוא לא הבוס של החתונה, אלא הזוג. אם הזוג יבקש ממך לצלם באירוע, מעט מאוד יוכל הצלם המקצועי להגיד. כמובן, שנהוג לשאול לפני ולא נתקלתי עדיין בצלם שסירב שיצלם איתו יחד, עוד איזה מישהו ברמה החובבנית, ורובם דווקא אנשים נחמדים שאפילו יסכימו לעזור וישמחו לדבר איתך אפילו על צילום (בין שוט לשוט).

3. כנראה שבהתחלה לא תקבל כסף באותה מידה שגם לא תתחייב לספק סחורה כל שהיא (הצלם המקצועי מקבל כסף והוא מתחייב לספק כמות מסויימת של תמונות איכותיות שיודפסו לאלבום החתונה המהודר). מצד שני, אם הזוג ירגיש צורך מסויים לתגמל אותך בכמה שקלים, זה מבורך (אם כי בלאו-הכי אתה עולה להם כסף בתור משתתף בשמחה - וכמובן שאתה לא צריך לשים צ'ק בכניסה ).

4. אכן, עושים דילים של ווידאו עם סטילס אבל בתור חניך, שוב, אם אתה מכיר מישהו שמתחתן ואתה רוצה לנסות לצלם באירוע שלו ... למה לא?

5. השאלה לא כל כך מובנת. יש צלמי סטילס שמרוויחים יופי ויש צלמים שלא הולך להם משהו... תלוי ביותר מדי גורמים ומשתנים משאי פעם מישהו יוכל לחזות.

6. אם מדובר על D70, אתה יכול להשתמש ב 18-70 בשביל הקצה הרחב, ואולי גם 70-200 בשביל הקצה הצר. רצוי לחמש את המצלמה בכל מקרה בעדשות עם מפתח צמצם גדול (2.8) כי הן גם איכותיות יותר וגם אתה צריך את הצמצם הפתוח בצילומים עם תאורה חלשה. מצד שני, הן יקרות יותר... שיקול כלכלי אישי שלך... איכות לעומת מחיר.

7. SB800 עולה בסביבות ה 1800 שקל בארץ +/-.

8. מאוד סובייקטיבי.

ישן 18-09-2006, 03:38
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי SilverCivic שמתחילה ב "תודה חברים על התשובות , עוד..."

מניסיוני אומר כמה דברים.

• רצוי מצלמה אבל תלוי באיזה שלב אתה של הלימוד. פעם פעמיים ראשונות לדעתי תלך בלי, רק לראות איך זה ניראה לך. קבל תמונת מצב של מה הולך, תדע אם זה בראש שלך בכלל.
  • אם אתה רוצה ללמוד לצלם חתונות דבר עם הצלם. אם אתה צמוד אליו, אתה כחלק מהצוות שלו וזה לא קשור ולא מעניין את הזוג (גם לא צריך לעניין אותם, להיפך, יותר צלםמים יותר כיסוי, יותר טוב להם). אין פרוצדורה, לך לצלם אירועים ותגיד לו "שלום אני רוצה ללמוד את המקצוע, אני יכול להתלוות אליך כעוזר וללמוד מה שאפשר ממך?"
  • אני לא קיבלתי כסף באירועים הראשונים שעזרתי בהם. מקובל בד"כ שאם הצלם לא השתמש בתמונות שלך אז לא משלמים ואם כן השתמש משמע אתה מספיק טוב ולכן ישלם לך. ככה לפחות עבדו איתי וככה אני עובד עם האסיסטנטים שלי.
  • אכן רוב הצלמים (סטילס) מביאים צלם וידאו משלהם אבל מה זה קשור אליך? כשתהיה בעל עסק לצילום חתונה או לפחות בעל מספיק ניסיון לצלם חתונה לבד, כבר תהיה עמוק בתחום ותכיר מספיק צלמי וידאו שיתנו לך יד ויתחייבו לצלם את האירוע לבקשת הזוג, כחבילה.
  • יש חובבנים שעושים יותר כסף ממקצוענים, הכל תלוי כמה אתה טוב. זה מתחיל ממזל לפעמים אבל אם אין לך כישרון מהר מאוד תימצא את עצמך מחוץ לעסק.
  • בשביל לצלם אירוע ברמה גבוהה צריך זווית רחבה, עדשת זום בינונית ועדשת זום טלה. במקרה הטוב אתה עובד עם קנון ויש לך 16-35, 24-70 ו 70-200 – לא צריך יותר מזה לחתונה.
  • פלאש טוב זה 580EX אן 800 במקרה של ניקון והמחיר סביב ה 400 דולר אם אני לא טועה.
  • בארץ – מספיק לקנות גלידה אבל אם אתה טוב אתה יכול לפתח מזה עסק (כתום צלמים, סוקולסקי וכדומה (בצפון))

והכי חשוב, כמו שאני תמיד תמיד תמיד אומר, להיות מקצועי לפני הכל. אני אומר את זה לכל אחד לפני שניכנס לזה. צריך ציוד גיבוי ולדעת מה זה אחריות כלפי לקוח.

שמישהו שיודע לעשות חיפושים טוב ימצא את האשכול שהגבתי בו לפני כמה חודשים שמדבר על זה כי זה חשוב מאוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר